Prince Valiant

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Re: Prince Valiant

Počalji od VLADA 96 taj Sub 02 Jul 2011, 18:51

Lepo je to oko americkog izdanja,ali imam problem sa jezikom! tongue
VLADA 96
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 17.06.2011
Broj poruka : 394

Nazad na vrh Ići dole

Nova epizoda, započeta 9. oktobra 2011., tabla 3896

Počalji od Gil-galad taj Ned 09 Okt 2011, 02:47

Nakon što je preuzeo pisanje scenarija, kakvu sjajnu priču ume da napiše, Mark Schultz je pokazao na gotovo 200 strana, na koliko se prostire Daleko od Kamelota...
http://www.bookdepository.com/Prince-Valiant-Gary-Gianni/9780740777370

Za ove pare, kvalitetno izdanje u koloru, sjajna zbirka. Ono što je ključno, to je da Schultz u priču uvodi potpuno nove likove, a tu su (od poznatih) samo Val, Aleta, njihov najmlađi sin Natan i moj omiljeni ser Gaven. Međutim, pošto je od Cullena Murphyja nasledio neke nedovršene epizode, usledilo je (nakon veoma loše epizode o povratku u Britaniju) stavljanje tačke na sukob s nekim Murphyjevim negativcima, završeno pre nedelju dana. Radnja je tek na trenutke presečena pokojim uzbudljivim događajima, ali premalo u odnosu na Daleko od Kamelota, koji - iz ove perspektive - što se moje malenkosti tiče, stoji rame uz rame sa Schultzovim magnum opusom, Xenozoic Tales... U stvari, priča/ideja u Valiantu - tu je uvek dobar, ali scenario ponekad bude besmislen...
http://www.bookdepository.com/Xenozoic-Mark-Schultz/9781933865317

Danas je krenula nova epizoda, ide tabla nedeljno, pa - ako ima zainteresovanih, sada kada se Schultz kurtalisao likova koje mu je Murphy ostavio u amanet, videćemo da li će uspeti da osmisli nove likove i priču tako da Prince Valiant ponovo dobije smisao...

Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gil-galad taj Pon 07 Nov 2011, 07:54

3900. tabla Valianta! hail

Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lord Vader89 taj Pon 07 Nov 2011, 07:58

meni je ova boja ruzna :(
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gil-galad taj Pon 07 Nov 2011, 08:03

A najgore je što je crtež zapravo toliko lep i detaljan, a se sve izgubi ispod ove boje... Kao u Paintu da je neko bojio strip: klik, klik, klik - gotovo...

Nadam se da uskoro sledi veliko iznenađenje po tom pitanju od strane Fleska...
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lord Vader89 taj Pon 07 Nov 2011, 08:06

hihihihihi, ko da su ga bonelijevci bojili happy
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gil-galad taj Čet 10 Nov 2011, 12:34

Lord Vader89 ::hihihihihi, ko da su ga bonelijevci bojili happy

Vidi ovo - dve strane koje je crtao Gianni, ali koje su obojene na osnovu novinskih uzoraka iz 40-ih, dakle najvernije moguće originalnom koloru... Bukvalno su te stare table skenirane, pa odatle izvučene boje, dodatak u predivnoj Giannijevoj knjizi The Prince Valiant page. smile

Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lord Vader89 taj Uto 03 Jan 2012, 06:27

Lord Vader89 ::ne samo da nisam nestao, nego imam i nesto za tebe ovde Thumbup

"Life and times of Scrooge McDuck - The Last of The Clan McDuck", Don Rosa. strana 10

"Prince Valiant in the days of King Arthur", Harold R. Foster. strana 290

imam jos jedan, ali ne mogu sad da nadjem, dodacu kasnije wink

nasao sam nasao nasaoooooo banana
posle godinu dana freechicken freechicken freechicken

Thumbup Thumbup Thumbup Thumbup Thumbup Thumbup
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gil-galad taj Uto 03 Jan 2012, 06:45

Hahaha, lud si. lol Hvala. happy

Inače, taman što sam hteo konačno da naručim Lo$, ponovo nestane vol. 1... Isuse
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lord Vader89 taj Uto 03 Jan 2012, 06:52

Gil-galad ::Inače, taman što sam hteo konačno da naručim Lo$

po koji put? laughing

(mozes ovo i na PM/mail/whatever da prebacis, da ti ne remetim temu ovde tongue )
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gil-galad taj Uto 03 Jan 2012, 07:15

Ma, opušteno... Dugo nije bilo prvog dela, a kad se pojavio - pojavili su se i drugi prioriteti, meanwhile...
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gil-galad taj Uto 03 Jan 2012, 10:26

Prince Valiant u izdanju Marvela, mini serijal koji nema veze sa glavnim tokom...

Priča/scenario: Elaine Lee i Charles Vess, crtež: John Ridgway.

The Sword In The Stone

The Queen of Air and Darkness

The Ill-Made Knight

A Candle In The Wind

Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ultras taj Uto 03 Jan 2012, 12:03

Gil-galad ::Prince Valiant u izdanju Marvela, mini serijal koji nema veze sa glavnim tokom...
Imaš li i njega? Kako je urađen?
Ultras
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Desuparez Aporez taj Čet 05 Jan 2012, 04:04

Gil-galad ::

Da se vratim samo na Fostera i zašto svi ipak više vole c/b... Tj. crno-sivo-belo... rolling eyes: Prosto zato što je crtež mnogo, mnogo jasniji i oštriji, a na onako lepom papiru koji je koristio Marketprint, pojedini kvadrati deluju ne kao fotografija, nego lepše od najlepše crno-bele fotografije. A sa kolorom se dobija jedan "mrtviji" ton, bez obzira na kvalitet štampe, iako kolor donosi gotovo filmsku atmosferu u pojedinim trenucima, tamo gde dominiraju jarke boje i to neodoljivo podseća na Technicolor filmove. wink: Pričam o Fanti - naravno. Masa ljudi nije ni videla kako to sada uživo izgleda, a pljuje. (Samo, kažem, meni lično to sad više uopšte nije tako zanimljivo...) Stara izdanja su bila mnogo bleđa i ovo novo veze s tim nema.

Prvo da pohvalim autora i učesnike za sjajno obradjenu temu. notworthy yes

Moram priznati da se u načelu slažem sa citatom iznad.Naime,posedujem(čitao,čitam) pojedine tomove Marketprintovog c/b izdanja i Fantagraphics-ove kolor edicije.I jedna i druga imaju svoju "čar"da tako kažem.Prva zbog nostalgije i rekao bih izvanrednog kvaliteta samog izdanja,druga takodje zbog izvanrednog kvaliteta izdanja(mada malo slabijeg nego MP izdanje)i meni do sada nepoznate kolor verzije ovog stripa.Fantino izdanje u boji mi se veoma dopalo,bez obzira što sam očekivao malo više od samog kolora.Nije mi se dopao kvalitet papira na kojem je odštampan ovaj strip.Papir je mat i zbog toga(po mom mišljenju)crtež,kolor deluje nekako bledunjavo.Dok kod MP-a kako je već naveo kolega Gil-Galad izvanredan kvalitet papira veoma doprinosi da taj crtež iako nije u boji izgleda jasnije,oštrije,jednom rečju impresivnije.Takodje se slažem da ova kolor verzija podseća na Tehnikolor filmove što je jedan veliki plus.
Na kraju zbog svega navedenog,takodje i zbog visoke cene i nedostupnosti pojedinih MP tomova ovog izdanja,odlučio sam da pratim Fantagraphics-ovu ediciju.
Izdanje od ZN-a ću pomenuti,ali samo u tom kontekstu da ga uopšte nisam uzimao u obzir,za kupovinu. smile
Desuparez Aporez
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 04.01.2012
Broj poruka : 273

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gil-galad taj Čet 05 Jan 2012, 04:48

Ultras ::
Gil-galad ::Prince Valiant u izdanju Marvela, mini serijal koji nema veze sa glavnim tokom...

Nemam, imao sam skenove (neki torrent koji sam negde iskopao) i ni sam ne znam šta mi je trebalo da to obrišem... Isuse Anyway, dobiću negde u martu/aprilu, pa ću postaviti neke fotke. Ako ikoga bude zanimalo, da se skenirati...

Ima jedna lepa tabla gde Arthur i Mordred ubijaju jedan drugog, to je baš dobro nacrtano, ali ostalo skroz prosečno.
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gil-galad taj Pet 03 Feb 2012, 06:36

Far from Camelot trenutno na Amazonu s popustom od 50%, košta svega 8$ - pa ako nekoga zanima, za smešne pare dobija odličan strip...
http://www.amazon.com/Prince-Valiant-Camelot-Gary-Gianni/dp/B002PJ4KDW/ref=sr_1_7?s=books&ie=UTF8&qid=1328289369&sr=1-7
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gil-galad taj Sub 11 Feb 2012, 13:04

Jednostavan, ali i dirljiv način da bude obeležena 75. godišnjica izlaženja stripa...

Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gil-galad taj Pon 13 Feb 2012, 14:55

Crtež Stevea Rudea (Nexus)...

Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gil-galad taj Pon 13 Feb 2012, 15:35

Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gil-galad taj Ned 01 Apr 2012, 07:17

Gianni više nije crtač Valianta, a oprostio se kvadratom koji podseća na Fosterov poslednji...

Novi crtač je Thomas Yeates... Evo njegovog crteža od pre nekoliko godina...

A evo i prve table koju potpisuju on i Schultz...

Poslednji izmenio Gil-galad dana Uto 10 Apr 2012, 07:42, izmenjeno ukupno 1 puta
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lord Vader89 taj Ned 01 Apr 2012, 09:40

Gil-galad ::
Ultras ::

Nemam, imao sam skenove (neki torrent koji sam negde iskopao) i ni sam ne znam šta mi je trebalo da to obrišem... Isuse Anyway, dobiću negde u martu/aprilu, pa ću postaviti neke fotke. Ako ikoga bude zanimalo, da se skenirati...

Ima jedna lepa tabla gde Arthur i Mordred ubijaju jedan drugog, to je baš dobro nacrtano, ali ostalo skroz prosečno.

sta bi sas ovim?
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gil-galad taj Ned 01 Apr 2012, 12:00

...u martu/aprilu... happy To mi ortak šalje, a ima toga još, pa obično kad se nakupi malo više stripova... wink
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Desuparez Aporez taj Ned 01 Apr 2012, 23:53

Ova tabla sa Schultz-ovim i Yeates-ovim potpisom mi se nimalo ne dopada. thumbdown

Kompletan crtež deluje znatno uprošćen(osiromašen,upropašćen) u odnosu na stilove umetnika koji su radili prethodne verzije. : confused

Ako ovako nastave,definitivno neće izaći na dobro. Suspect
Desuparez Aporez
Ističe se
Ističe se

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gil-galad taj Sre 04 Apr 2012, 03:16

Inače, onaj plavokosi stranac koji je prodefilovao kroz strip je Flash Gordon, zaboravih to da napomenem. happy On ima amneziju, a u trenutku kada se seti svog imena - nestane...

A glede Yeatesa, dobar je on crtač. Baci pogled:
http://www.tarzan.org/yeates/

Koliko god neko posvećivao pažnju detaljima, boja ih prekrije, a uz to strip izlazi u prilično smanjenom formatu... Pokazaće vreme, u ostalom. Gianni je bio sjajan, vremenom sam baš zavoleo njegov rad, iako mi je trebalo 2-3 godine da se naviknem... Nadam se da će se do kraja godine pojaviti crno-belo izdanje opusa Gianni/Schultz, urađeno onako kako dolikuje.
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Desuparez Aporez taj Sre 04 Apr 2012, 20:42

Gil-galad ::Inače, onaj plavokosi stranac koji je prodefilovao kroz strip je Flash Gordon, zaboravih to da napomenem. happy On ima amneziju, a u trenutku kada se seti svog imena - nestane...

A glede Yeatesa, dobar je on crtač. Baci pogled:
http://www.tarzan.org/yeates/

Koliko god neko posvećivao pažnju detaljima, boja ih prekrije, a uz to strip izlazi u prilično smanjenom formatu... Pokazaće vreme, u ostalom. Gianni je bio sjajan, vremenom sam baš zavoleo njegov rad, iako mi je trebalo 2-3 godine da se naviknem... Nadam se da će se do kraja godine pojaviti crno-belo izdanje opusa Gianni/Schultz, urađeno onako kako dolikuje.

Da. yes

Ovo je već mnogo bolje. thumbsup

Crteži u prethodnim postovima su verovatno neki preliminarni,probni,tako da možda ih i ne bi trebalo uzimati u obzir. yes
Desuparez Aporez
Ističe se
Ističe se

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh