forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Blog

+19
Miss_No
crow
Mhejl
herbosan
Morrison
azra x.
Rogan
VLADA 96
Elesar
Jasko
drakulloni
King Warrior
KOMIKO
Rider of the lighting
manhunter
Ultras
Gil-galad
Lord Vader89
Svet stripa
23 posters

Strana 2 od 11 Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Lord Vader89 Pet 25 Mar 2011, 12:19

Preneo sam na nOOb club i na forum filozofskog fakulteta :)
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Ultras Pet 25 Mar 2011, 12:58

Isuse

A CNN. BBC... ko je za njih zadužen scratch

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Gil-galad Sre 30 Mar 2011, 03:27

I dobili smo novo pojačanje - Mhejla! approve

I ovde: dobro nam došao! smile
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Gil-galad Sre 30 Mar 2011, 06:56

Tokom aprila/početkom maja će nam se pridružiti još troje ljudi, što bi trebalo da znači da ćemo na blogu pokriti sve škole stripa, a posebno japansku, tj. mange! Time će ekipa blogera biti kompletirana i verujem da će se novi kvalitetni tekstovi na blogu pojavljivati u kontinuitetu. smile
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Gil-galad Čet 31 Mar 2011, 12:34

Najnovije na blogu:

FREEWAY
http://udruzenjesvetstripa.blogspot.com/2011/03/freeway.html

Krećući se okružen nepreglednom masom automobila, Alexove misli lutaju kroz prošlost i sadašnjost, koje se stapaju negde na granici između njegovih fantazija i stvarnosti. U mislima se vraća u dane kada je mnogo šta bilo drugačije - od posla do njegovog života...

O MURU, MARVELMANU I GARGUNZI (1) i (2)
http://udruzenjesvetstripa.blogspot.com/2011/03/o-muru-marvelmanu-i-gargunzi.html

1982. godine, Alan Mur se našao pred izuzetno zanimljivim projektom, koji bi za iole manje nadarenog pisca predstavljao daleko veći izazov: ne samo puko oživljavanje naivnog serijala iz 50-tih, "Marvelmana", već i njegovo uzdizanje do stripa sa jakom filozofskom osnovom i daleko dubljim smislom...

http://udruzenjesvetstripa.blogspot.com/2011/03/o-muru-marvelmanu-i-gargunzi-2.html

Kroz Gargunzu, to jest njegovu fascinaciju Ničeom i nadčovjekom, vidimo da ovi koncepti zapravo nisu samo filozofije koje su paralelizmi konceptu "Marvelmana", opisujući ga iz nehotično nevjerovatno podudarnog, mada nešto drugačijeg ugla, već upravo oni elementi koji su i pokrenuli ciklus, razbuktavajući ga do konačnih granica mogućeg, zapečativši krug nemoguće prošlosti i neizvjesne budućnosti koji tvori čitavu priču o Marvelmanu, koji je i blagoslov i prokletstvo. Iznad, ali - gle ironije! - u konačnici ipak produkt ljudske misli...
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Gil-galad Sub 02 Apr 2011, 11:33

Najnovije na blogu:

MORBUS GRAVIS
http://udruzenjesvetstripa.blogspot.com/2011/04/morbus-gravis.html

Svet u kojem Druuna živi je postapokaliptičan, bizaran, prljav, i ponajviše grešan. Većina stanovnika je zaražena virusom koji ih lagano udaljava od stanja civilizovanog ljudskog bića i sve više pretvara u krvožedne i pohotne kreature. Autor na odličan način dočarava svoju zamisao tog sveta, skoro pa možete da osetite miris memle, mašinskog ulja, bolesti i fekalija. Kao i nekad u Sodomi i Gomori, i ovde nema nikavih pravila, moralna i osnovna civilizacijska merila se ruše bez izuzetka. Sve što ostaje su goli primarni nagoni/gresi - ishrana i razmnožavanje...

VATRENO KRŠTENJE VATRENE CRVENOKOSE RATNICE
http://udruzenjesvetstripa.blogspot.com/2011/04/vatreno-krstenje-vatrene-crvenokose.html

Ona je ratnica koja svojom mačevalačkom veštinom može da parira bilo kom muškarcu, ali samo onom ko je pobedi u ravnopravnoj borbi - dozvoliće da je poljubi! I to je zapovest jedne boginje - Scathach, hirkanijske Boginje rata...


Poslednji put izmenio Gil-galad dana Pon 04 Apr 2011, 05:24, izmenio ukupno 3 puta
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Ultras Sub 02 Apr 2011, 11:38

Overeno i na našoj FB stranici wink
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Gil-galad Ned 03 Apr 2011, 03:29

Najnovije na blogu:

LOST IN THE ANDES! (1) - KAPITALISTIČKO DRUŠVO
http://udruzenjesvetstripa.blogspot.com/2011/04/lost-in-andes-kapitalisticko-drustvo.html

"Lost in the Andes!", kao - prema mišljenju mnogih čitalaca - možda i najznačajnija i tehnički najsavršenija priča Karla Barksa, u sebi nesumnjivo nosi osnovne karakteristike njegovih dijela i pripovjedačkih postupaka, pomno obrađujući teme koje su lajtmotiv većine epizoda ovog tipa...


Poslednji izmenio Gil-galad dana Pon 04 Apr 2011, 05:23, izmenjeno ukupno 1 puta
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Gil-galad Pon 04 Apr 2011, 05:22

Najnovije na blogu:

LOST IN THE ANDES (2) - PLEMENSKO DRUŠTVO
http://udruzenjesvetstripa.blogspot.com/2011/04/lost-in-andes-2-plemensko-drustvo.html

...i dan-danas opstaje stalna suština nostalgične misli i mita o plemenitom divljaku, koja insistira na tome da je nekada, negdje bilo bolje, i da se maglovito Zlatno doba čovječanstva nalazilo u nevinosti i jednostavnijem životu...
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Gil-galad Čet 07 Apr 2011, 13:11

Najnovije na blogu:

MALI-VELIKI LJUDI: CAN I SIT NEXT TO YOU, GIRL?
http://udruzenjesvetstripa.blogspot.com/2011/04/mali-veliki-ljudi-can-i-sit-next-to-you.html

Charlie Brown je patetika koja hoda, oličenje nedostatka samopouzdanja, predmet podsmeha bliske okoline... Takvoj generalizaciji njegovog lika (jer, throughout the pages ipak ima situacija koje se ističu, te ne govore u korist ove grube definicije) uveliko doprinose situacije u kojoj se jadničak bori sam sa sobom da priđe devojčici koja mu se sviđa izdaleka. U priču ulazi čuvena mala crvenokosa devojčica...
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Rider of the lighting Čet 07 Apr 2011, 20:44

Da pohvalim blog!Super je!Samo tako nastavite!
Rider of the lighting
Rider of the lighting
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 20.02.2011
Broj poruka : 187

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od KOMIKO Čet 07 Apr 2011, 22:09

Predlozio bih da ove tekstove ili bar obavestenje o njima saljete na stripvesti.com
Tako ce i mnogo novih ljudi saznati za Udruzenje i sajt, a i tekstove ce vise njih procitati.

KOMIKO
Izdavačka kuća
Izdavačka kuća

Datum upisa : 07.03.2011
Broj poruka : 140

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Lord Vader89 Čet 07 Apr 2011, 22:14

Ultraseeeeeeeeeeeeeeeeeee?
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Ultras Pet 08 Apr 2011, 09:33

Lord Vader89 ::Ultraseeeeeeeeeeeeeeeeeee?

Reagujem, naravno twisted evil

Vuče, odlična ideja!

Zlatko Milenković je "naš" čovek smile
Imam njegovo obećanje da će nam biti gost na Strip konferenciji whistling
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Gil-galad Pet 08 Apr 2011, 13:51

Najnovije na blogu:

FILMSKA 2011. - NAJAVE I OČEKIVANJA
http://udruzenjesvetstripa.blogspot.com/2011/04/filmska-2011-najave-i-ocekivanja.html

Pogledajte poslednje trailere za blockbustere koji nas očekuju tokom leta i recite nam šta Vi očekujete...!
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od King Warrior Pet 08 Apr 2011, 23:50

Gil-galad ::Najnovije na blogu:

FILMSKA 2011. - NAJAVE I OČEKIVANJA
http://udruzenjesvetstripa.blogspot.com/2011/04/filmska-2011-najave-i-ocekivanja.html

Pogledajte poslednje trailere za blockbustere koji nas očekuju tokom leta i recite nam šta Vi očekujete...!

Nakon jako dobra prva dva dela originalne trilogije, usledilo je razočarenje u trećem. X-Men Origins: Wolverine, delimično je popravio tu sliku, pa je logično da sada fanovi mnogo očekuju od priče o tome



GG, jesi li bas siguran u ovo? whistling
King Warrior
King Warrior
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 28.12.2010
Broj poruka : 47

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Lord Vader89 Sub 09 Apr 2011, 00:53

Ja se slazem sa covekom. Mnog sam ocekivao od treceg dela, dobio sam gomilu koljacine :(

Wolvie je bio kudikamo zanimljiv, samo me je iznerviralo par nelogicnosti. (ebi ga, to sto nisu uklopili lik sabertootha iz filma, mogao je i on da dobije metak u glavu i da sve zaboravi, te da bude u skladu sa prvim filmom)

inace vrlo dobar. iako bih vise voleo da su isli na neke japanske price, ali mozda u nastavcima, one never knows....

u svakom slucaju, u odnosu na X3, Wolvie je mila majka :)
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od King Warrior Sub 09 Apr 2011, 01:10

X3 je imao dobar zavrsetak trilogije. Proslo je vrijeme upoznavanja sa likovima i preslo se na stvar i na veliko finale.
Wolverine solo film je sa pravom raskomadan od fanova. U tom filmu skoro nista nije stimalo.
Buduci X je jedan od tipicnih filmova gdje u nastavcima glume glumci iz drugog reda umjesto hollywoodskih zvijezda iz prethodnih dijelova.
Od tog filma niko nista ne ocekuje, tako da ce se razocarenje drzati u granicama, a svi su vec sada slozni da ce film biti los.
King Warrior
King Warrior
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 28.12.2010
Broj poruka : 47

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Lord Vader89 Sub 09 Apr 2011, 01:17

as a matter of fact, ja bas dosta ocekujem od tog filma, i mislim da ce biti dobar! ha, da vidim sad sta ces da kazes, hahahaaaaaaaa happy

nego, ontopic
X-men origins (Xmen kao grupa dakle), plus razdvajanje puteva Erika i Carlsa, plus Hellfire club (u kome mi jedino ne stima Kevin Bacon), itd....ma ne mere da omane. To sto nema poznatih zvezda ne znam da je ikada odmoglo nekom filmu da bude dobar?

i voleo bi da mi kazes gde si to cuo da su svi (koji svi?) slozni da ce film biti los? whistling


a sto se tice X3, gledalo se da se ide na sto vise akcije, specijalnih efekata, i naravno - na neminovno razaranje Golden gatea. Plus je uzasno iskoriscen potencijal Phoenix-bica (iliti Jean Grey), plus je ubaceno trilion likova, plus je pobijeno pola od tog triliona, itditd....
no THX
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Gil-galad Sub 09 Apr 2011, 10:55

King Warrior ::

Nakon jako dobra prva dva dela originalne trilogije, usledilo je razočarenje u trećem. X-Men Origins: Wolverine, delimično je popravio tu sliku, pa je logično da sada fanovi mnogo očekuju od priče o tome

GG, jesi li bas siguran u ovo? whistling


U svoje mišljenje naravno jesam, a identično ima i neka moja ekipa. Pa, iz tog ugla... happy

Svojevremeno sam govorio da bi The Last Stand trebalo da bude Povratak kralja X-Men trilogije, a meni je taj film neviđeno dosadan i glup. Šteta što Bryan Singer nije ostao do kraja, ali zato je Superman ispao odličan... approve

Ovo govorim kao ljubitelj filmova, da se razumemo, jer sa stripskim serijalima sam tek nešto malo upoznat, kako X-Menima, tako i Supermanom.

A s Wolverineom su uboli tu neku notu koju imaju prva dva X-Mena i pravim se kao da TLS ne postoji, a od First Class zaista očekujem mnogo. yes U prevodu: dobru zabavu. Ono "nešto više" očekujem recimo od Capa. bounce
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Gil-galad Ned 10 Apr 2011, 10:27

Najnovije na blogu:

ANOTHER BRICK IN THE WALL
http://udruzenjesvetstripa.blogspot.com/2011/04/another-brick-in-wall.html

Brick Bradford se bavio mnogo čime! On je avijatičar, istraživač i avanturista u najboljem verneovskom maniru, koji je, poput Flasha Gordona, posetio brojne planete, ali, za razliku od Raymondovog junaka, Ritt i Gray odveli su Bricka još dalje! Naime, Brick je posetio i subatomski svet u epizodi Adrift in an atom (kod nas poznatoj kao Putovanje u novčić), jednoj od najboljih, a takođe je bio i prvi stripski putnik kroz vreme...
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Lord Vader89 Ned 10 Apr 2011, 10:32

oho, ti se ne das!!! :O
bounce

idem, da iscitam!!!! naughty
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Lord Vader89 Ned 10 Apr 2011, 10:36

inace, moram da prosvjedujem!

margine na blogu su bloody prevelike!!!

evo, par kaiseva koje si ti postavio, ne vidim uopste, a isto tako se i Peanuts kaisevi koje sam okacio - jedva vide! :(

ne moze li se bar malko smanjiti margina? :(
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Gil-galad Ned 10 Apr 2011, 11:18

Može! wink

U toku nedelje samo, please! Kopiraćemo blog, pa ćemo isprobati prvo tako...
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Lord Vader89 Pon 11 Apr 2011, 00:20

laganeza, meni se ne zuri uopste, drago mi samo da moze :)
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

 Blog - Page 2 Empty Re: Blog

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 11 Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics
» Zagor

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu