forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru

+2
Ultras
culfis
6 posters

Ići dole

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru Empty U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru

Počalji od culfis Ned 22 Maj 2011, 10:03

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru 2qs70qd

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru Qyg3za

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru 2j4rl3r

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru 2i7ojt4

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru Flm2ig

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru 19njl

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru 33nl08z

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru 10yo1tf

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru 123bjol

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru 29crxbn

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru Erza7b

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru 2910pc7

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru 2ds4iux

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru F4r53r

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru M991yv

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru 2mpzbf4

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru 257kj1c

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru 2ia74mw

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru 14kli0y

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru 2j48x3q
culfis
culfis
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 23.12.2010
Broj poruka : 1167

Nazad na vrh Ići dole

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru Empty Re: U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru

Počalji od culfis Ned 22 Maj 2011, 10:09

Sinisa je izuzetan domacin i vrsni strip kolekcionar. Poseduje respektabilnu kolekciju, sa puno raritetnih i zanimljivih stripova koje sam prvi put imao prilike i da vidim i da prelistam! grin yes

Lepo smo se druzili danas u Vukovaru, a na kafi nam se pridruzio, takodje poznati strip kolekcionar ciko legenda iz Vinkovaca.

Jedno kratko, ali sadrzajno druzenje, koje cemo nastaviti, nadam se uskoro, na salonu stripa u Beogradu.

Uzivajte u slikama!

Hvala Sinisa na gostoprimstvu! smile
culfis
culfis
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 23.12.2010
Broj poruka : 1167

Nazad na vrh Ići dole

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru Empty Re: U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru

Počalji od Ultras Ned 22 Maj 2011, 10:10

culfis ::
U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru 29crxbn

Koliko stripova notworthy
Vidim da se Nermal registrovao na forum - dobrodošao yes
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru Empty Re: U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru

Počalji od culfis Ned 22 Maj 2011, 10:12

Super, bas htedoh da napisem da ce nam se moj imenjak uskoro pridruziti! smile
culfis
culfis
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 23.12.2010
Broj poruka : 1167

Nazad na vrh Ići dole

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru Empty Re: U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru

Počalji od Nermal Ned 22 Maj 2011, 17:10

Pozdrav i hvala na dobrodošlici!

Culfis me zamolio da napišem nešto o slikama kad ih postavi, pa idemo redom kako su postavljene.

Dakle, kao što znate radi se o Vukovaru, grad na Dunavu, manje više svi znaju lokaciju i nešto o gradu, a culfis je poslikao sam centar.

1. slika: Pano sa vodostajem i temperaturama, poznat kao "semafor" :), iza se vidi zimska luka, Dunav i Bačka strana (na kojoj se između šume vidi pristanište za skelu Vukovar-Bač koja vozi svaki dan).

2. slika: Grad ima u samom centru tri mosta od koja su dva zatvorena za promet automobila, u pozadini se vidi zgrada poglavarstva i Radnički dom u kojem je prije rata bilo kino i restoran.

3. slika: Zimska luka ili kako mi kažemo - marina.

4. Šetalište uz marinu - žuta zgrada je pošta, iza nje je zgrada branitelja - u žargonu crna udovica i neobnovljena zgrada robne kuće "NAMA".

5. slika: Hotel Dunav i u sredini stari vodotoranj, nedavno obnovljen.

6. slika: Ispred pošte u centru.

7. slika: Hotel Lav, novi hotel u gradu, jakooo fino uređen.

8. slika: Hrvatski dom u kojem je 11.05.2011. postavljena izložba Slavonski strip crtači. Izložba je postavljena na inicijativu Udruge ljubitelja stripa "StripOS" iz Osijeka uz suradnju institucije Hrvatski dom koja je ustupila prostor na 14 dana, na žalost bila je zatvorena jučer pa culfis nije mogao slikati.

9. slika: rodna kuća nobelovca Lavoslava Ružičke u kojoj se održavaju predstave i razne projekcije filmova, također je u njoj privremeno preseljen muzej grada jer je trenutno i on u obnovi.

10. slika: Sad moja kolekcija :) Kao što je rekao culfis jučer, prostora mi ponestaje... Na ovoj su polici albumi, essentiali, komplet Lazarus Ledd, Veseli četvrtak i slično.

11. slika: DVD-ovi sa domaćim filmovima, stranim serijama, Diabolik, Alan Ford, Satanik, Kriminal.

12. slika: Dilan Dog od Dnevnika, Garfield, StripOS i brdo LMS i ZS, u kutijama od fotokopir papira su Super, Eks, Gigant i ostali veliki formati.

13. slika: Iza Spider-mana su komponentekoje na žalost sve manje koristim.

14. slika: Spider-man room guard, čuvar sobe, ima senzor na desnom dlanu, kad se aktivira, okreće glavu, oči svetle i priča.

15. slika: Darth Vader fiksni telefon, iza je slušalica, ima standardni ton zvona, Vaderovo disanje i temu iz filma.

16. i 17. slika: Alien versus Predator, figurice otprilike 20 cm.

18. slika: Ludens, System, talijanski brojevi i svašta nešto.

19. slika: Culfis i ja, bilo je to izuzetno kvalitetno druženje i nadam se da ćemo vrlo brzo da se vidimo opet.

20. slika: Kad sam počeo čitati stripove Bane mi je bio legenda, prije nekoliko godina sam imao prilike upoznati Tozu, pola godine kasnije i Baneta, šta reći, nema kraja sreći... Veći strip je njemačko izdanje Cat Claw u boji (mislim da je i jedino izašlo), manji je američko izdanje (izašao je taj broj i 9 sveski).


To je to!

Pozdrav svim forumašima i ako ste u prolazu kroz Vukovar, javite se.

@Ultras - Na žalost nisu sve stripovi, puno toga su knjige, ali i to je birana kolekcija tako da nema šanse da ih izbacim.


Nermal
Nermal
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 22.05.2011
Broj poruka : 298

Nazad na vrh Ići dole

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru Empty Re: U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru

Počalji od culfis Ned 22 Maj 2011, 21:20

Hvala na iscrpnim objasnjenjima. Ostao sam duzan jednu sliku sa Predatorima (sinoc nisam uspeo da je uploadujem) i jos jedan detalj iz kolekcije - Sinisa ima i veliki broj stranih stripova koji se ne vide na slikama jer su po fijokama.

@ Nermal
Imamo slican koncept kolekcije i poimanja kolekcionarskih primeraka (nije ni cudo - ista smo generacija), dok u haoticnom redjanju stripova ipak ja malo prednjacim!
happy

Da iskoristim priliiku da se Sinisi zahvalim na poklonima. Mali Luka - Hulk dobio je stripove! smile
culfis
culfis
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 23.12.2010
Broj poruka : 1167

Nazad na vrh Ići dole

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru Empty Re: U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru

Počalji od la linea Ned 22 Maj 2011, 23:38

Zdravo Sinisa, mozes li mi nesto vise reci o Garfield stripovima. Ko ih izdaje, koliko ih ima i da li se mogu negde nabaviti.

Hvala
la linea
la linea
Obećava
Obećava

Datum upisa : 28.04.2011
Broj poruka : 58

Nazad na vrh Ići dole

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru Empty Re: U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru

Počalji od Nermal Pon 23 Maj 2011, 00:12

Pozdrav,

Garfielda izdaje Bookglobe, do sad je izašlo 36 komada, prvih dvanaest imam u mekom uvezu, ostale u tvrdom, mislim da su svi izašli u tvrdom ali nisam 100% siguran.

Mogu se kupiti, evo ti link:
http://www.stripovi.hr/Proizvodi.aspx?keyword=Garfield&scope=w&page=1

@culfis: Možda i jesi bolji u slaganju odnosno neslaganju stripova, ali taj kreativni nered mi baš odgovara, iako...nešto ne pamtim da sam vidio slike tvoje kolekcije :)


Pozdrav
Nermal
Nermal
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 22.05.2011
Broj poruka : 298

Nazad na vrh Ići dole

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru Empty Re: U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru

Počalji od culfis Pon 23 Maj 2011, 00:35

@ Nermal
Stripovi su mi na svim mogucim mestima u stanu, jedino ih nema u kupatilu! laughing
Na policama drzim veoma malo stripova, ostalo je po fijokama, budzacima, regalima, cipelarnicima i naravno, u kutijama! Sto se tice kreeativnog haosa i meni bas odgovara i navikao sam da se snalazim u istom!
Jos cekam da mi neko dodje u posetu ui napravi reportazu ...
grin
culfis
culfis
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 23.12.2010
Broj poruka : 1167

Nazad na vrh Ići dole

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru Empty Re: U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru

Počalji od Lord Vader89 Pon 23 Maj 2011, 02:42

bravo Sinisa! (i jedan i drugi laughing )

dobrodosao na forum, Nermal! :)
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru Empty Re: U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru

Počalji od Nermal Pon 23 Maj 2011, 08:18

@Lord Vader89: Hvala na dobrodošlici!

@la linea: Sad sam pogledao imam Garfield 12 viška u mekom uvezu, ako hoćeš da vidiš kako to izgleda tvoj je, sad... kako ćeš doći do njega to ne znam...
Nermal
Nermal
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 22.05.2011
Broj poruka : 298

Nazad na vrh Ići dole

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru Empty Re: U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru

Počalji od la linea Pon 23 Maj 2011, 23:34

Hvala. smile
Zamolicu tvog imenjaka, a mog nastavnika da mi preuzme Garfilda!
Ako mi se dopadne, pokusacu da nabavim komplet!

Hvala jos jednom i pozdrav od Andjele.
la linea
la linea
Obećava
Obećava

Datum upisa : 28.04.2011
Broj poruka : 58

Nazad na vrh Ići dole

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru Empty Re: U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru

Počalji od Gil-galad Uto 24 Maj 2011, 02:32

culfis ::

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru F4r53r

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru M991yv


Ultras i Lord Vader89, moliću lepo, da iskažu posebno poštovanje prema čoveku koji ima njihove "statue"! lol

Zez, dobrodošao, Nermal! wink
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru Empty Re: U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru

Počalji od Lord Vader89 Uto 24 Maj 2011, 04:14

nema statuu Angusa, tako da je dovoljno da se samo Ultras pokloni laughing
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru Empty Re: U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru

Počalji od Nermal Uto 24 Maj 2011, 09:05

Hvala na dobrodošlici Gil-galad!

@la linea: Strip spakovan, kad se pojavi prilika da ti pošaljem po nekom, tvoj je.

@Lord Vader89: Nemam Angusa, ali sve može da se nabavi....
Nermal
Nermal
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 22.05.2011
Broj poruka : 298

Nazad na vrh Ići dole

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru Empty Re: U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru

Počalji od Lord Vader89 Uto 24 Maj 2011, 10:15

ma ne mari, to ovaj Gil-Galad tu nesto detaljise, meni je i vise nego dovoljno sto vidim da jos neka dusa pored mene sakuplja Marvel ESSENTIAL approve


evo, da me Galad ne kritikuje, i poklon - hail


:))
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru Empty Re: U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru

Počalji od Gil-galad Čet 26 Maj 2011, 12:43

Da... Essentiali i DH-ov SsoC - posebno ovi noviji, gde i papir nije onako očajan kao pre...

Video sam pre neki dan reprint prvog SsoC-a i odličan je, samo što je malo skuplji... Opet, strip tog obima, za te pare... Dobro je, pa je VČ krenuo s tom taktikom.
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru Empty Re: U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru

Počalji od la linea Pet 03 Jun 2011, 22:39

Nermale, osim sto si izuzetan poznavalac Garfilda, pravi si drugar!
smile yes dzamp thanks
la linea
la linea
Obećava
Obećava

Datum upisa : 28.04.2011
Broj poruka : 58

Nazad na vrh Ići dole

U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru Empty Re: U poseti Sinisi Slavinicu - Nermalu strip kolekcionaru

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu