forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šta se čita ovih dana ?

+48
boss52
tinton
Raoul Duke
ZAGOR
Combatrock
Sneaksie Thiefsie
lixon
neomedjeni
Zlix
TruliAndedZombi
Mr Smith
Desuparez Aporez
crow
Dzek Denijels
perikle
kobra
wele
Imrahil
herbosan
goksi
Vladimir
Tex Willer
Mhejl
Силни
Snake Plissken
Rogan
Nermal
azra x.
Bruce Springsteen
legaz
cronos six
5rovic
VLADA 96
Rider of the lighting
Gil-galad
Grujah
profesor-inz
Morrison
dessa
Elesar
deecay
kasper
Woolf
manhunter
culfis
Colt
Ultras
Lord Vader89
52 posters

Strana 5 od 29 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Sledeći

Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Vladimir Sub 22 Okt 2011, 07:56

Lord Vader89 ::Dalje, kroz neka raspitivanja o odredjenoj Surferovoj prici, dosao sam do devetodelne price "The last Galactus story" (trebala da bude desetodelna, ali je otkazan magazin u kome je izlazio strip.... Isuse: )
Nasao ti kraj price (samo 8 meseci kasnije tongue ):


How did "The Last Galactus Story" end?

JB: At the virtual End of the Universe, Galactus is confronted by a Watcher. This Watcher turns out to be the same one who witnessed the "birth" of Galactus in our universe. The Watcher (not Uatu) was eventually driven mad by the accumulated guilt he feels for the acts of Galactus. He has been trying to move galaxies to somewhere Galactus cannot find them, but has been destroying them in the process. Galactus and the Watcher battle -- a huge cosmic confrontation that stretches over centuries, as the universe falls into near total entropy. Finally, to defeat the Watcher, Galactus sucks all the remaining energy out of the Universe. Nothing is left but Galactus and his loyal herald, Nova. Realizing at last what his purpose is, Galactus cracks the seal on his suit, starts to remove his helmet, and in that instant all the energy he has absorbed explodes out of him. He becomes the "big bang" of the next universe, and when the smoke clears, we see Nova has been reborn, as that universe's Galactus.

Incidentally, back when I was first approached about Marvel's "The End" project, I was asked to think about "last issues" for the X-Men and the Fantastic Four. One of the things that occured to me was using this as a way to finally finish the Last Galactus Story. Goes like this:

One day, out of a clear blue sky, literally, Nova falls into the heart of Manahattan. The FF go to investigate. They find her, and after a bit of trouble deciphering what she is saying they realize she has come from billions of years in the future. Reed's "universal translator" was having problems with her speech because she was speaking English, but English distorted by billions of years. Anyway, she finally tells them what's going on with Galactus and the rogue Watcher, and the FF race off to use their captured version of Doctor Doom's time machine to speed to the future and try to help Galactus. (Reed, you see, being Reed, has already figured out what Galactus' purpose is in the scheme of things.)

Uh oh! Using Doom's time machine alerts the good Doctor to what they are up to, and he goes after them. Pretty quickly he figures out what is going on, and realizes this is a perfect opportunity to steal the power of Galactus for himself. The universe may die in the meanwhile? What cares he?

So, of course, the FF end up battling Doom, who is doing all kinds of things to try to get Galactus' power, while Galactus is busy himself dealing with the rogue Watcher. Finally the good guys -- which includes Galactus in this case -- win, But Ben and Nova both die heroically in the process. Galactus wonders what it was all about, what it was all for. Reed tells him. Galactus understands. The FF (what's left of them) start to head back to their time machine with Doom as their prisoner. Galactus calls after them. "Leave him!" Moment of tension, but Reed agrees. The FF return to the present, and just as they wink out they see Galactus open the seals on his armor and begin to release all his stored energy.

The three are back on Earth, in the present. They mourn Ben, but they resolve to continue to fight the good fight, in his honor. The Fantastic Four are no more, but the Three shall fight on! Sue wonders what Galactus wanted Doom for.

Cut to somewhere, somewhen else. Energies roil. A Universe is aborning, and at its heart we see a great cosmic "egg" akin to the one that once gave birth to Galactus. It opens, and Galactus rises from its midst -- but when he turns to us, we see he now has the face/mask of Doctor Doom. Like a certain other human we all know, Doom is about to learn that "with great power must come great responsibility'.
Vladimir
Vladimir
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 13.03.2011
Broj poruka : 17

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Lord Vader89 Sub 22 Okt 2011, 09:03

Vladimir ::(Ovo sve za matorce ko sto smo Ultras i ja, ostalima se ovo nece dopasti ).

o iznenadio bi se sta sve ja mogu da progutam kad je Marvel u pitanju approve
sto znaci, moze i pet knjiga za mene tongue tongue tongue

Ali glavni razlog je sto ne smem jer sam vec odbio Vejdera... tongue

seca se wub wub wub wub wub

Vladimir ::
Lord Vader89 ::Dalje, kroz neka raspitivanja o odredjenoj Surferovoj prici, dosao sam do devetodelne price "The last Galactus story" (trebala da bude desetodelna, ali je otkazan magazin u kome je izlazio strip.... Isuse: )
Nasao ti kraj price (samo 8 meseci kasnije tongue ):

nasao mi je neko jos dok je ova prica bila aktuelna (na DW), da li Djole, ili, ne mogu se setit'
THX anyway approve
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Morrison Pon 24 Okt 2011, 08:33

Tex Willer ::
culfis ::
jedini giganti koji valjaju, su Nathan Never giganti bounce

MM giganti su bez premca, od odlicnih do fenomenalnih.
NN giganti su sasvim dobri, najbolji je onaj gde vidimo na nekoj stranici mrtvog Zagora. Odavno sam citao pa zaboravio. Citacu ih ponovo kad krenem ispocetka hronoloski regularnu seriju.
Tex giganti su slag na tortu zbog crtacke elite koja je tu radila, scenario jeste slabiji ali mnogo uticu i one prevoditeljke koje veze s vezom nemaju.
DD giganti su mi najslabiji, ne vidim nikakvu posebnost i svrhu njihovog postojanja.

Pre svega bih istakao da nisam procitao nijedan MM, NN, ili Teks gigant, pa samim tim nemam na osnovu cega ni da ih poredim sa Dilanom, ali po meni je gigant, uz specijal, najbolja DD edicija.
U gigantima se nalazi brdo sjajnih prica, pomenucu Ples smrti, Stanara sa treceg sprata, Pesmu sirena.
No, posebna poslastica su kratke, briljantne epizodice: Bela Rada, Bila je mrtva, Vucja krv, Komsija, Taxi, Nocna mora detektiva, Misterija ostrva D'yd, Drugi...
Od celovitih 'Pao s neba' i 'Bezimeni' su odlicni, a jedino pravo razocarenje za mene je ovaj poslednji Sistemov.
Moram priznati da me je iznenadio tvoj stav, jer si ti prva osoba (as far as i know) koja se negativno izrazila o DD Gigama :)


Poslednji izmenio Morrison dana Pon 24 Okt 2011, 08:44, izmenjeno ukupno 1 puta
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Lord Vader89 Pon 24 Okt 2011, 08:39

samo sto si citirao tako vesto da ce da ispadne da drug clan Vejder pljuje po DD gigantima :P
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Morrison Pon 24 Okt 2011, 08:46

Potro sam te, bez brige :)
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Ultras Pon 24 Okt 2011, 09:48

Morrison ::Pre svega bih istakao da nisam procitao nijedan MM, NN, ili Teks gigant, pa samim tim nemam na osnovu cega ni da ih poredim sa Dilanom, ali po meni je gigant, uz specijal, najbolja DD edicija.

Kako nisi pročitao Teks gigant tongue
Pa imao si ga kući kada sam bio kod tebe approve

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 TN_TX_sp_1 Šta se čita ovih dana ? - Page 5 TN_TX_sp_2

To je prvi gigant (ili ako ti je draže: specijal - Teksone)

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Gi_tex0001
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od azra x. Pon 24 Okt 2011, 09:56

Vestice i Pun mesec... Cirkam polako da se ne potrosi brzo. happy
Po mojim kriterijumima, savrsenstvo c/b crteza. . .
Vestice me inspirisu, jos sam ranije mislila da krenem da radim nesto na tu foru - kratke price, crni humor, efektan crtez etc. My cup of tea...
azra x.
azra x.
Obećava
Obećava

Datum upisa : 09.01.2011
Broj poruka : 91

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Gil-galad Pon 24 Okt 2011, 10:25

Morrison ::Od celovitih 'Pao s neba' i 'Bezimeni' su odlicni, a jedino pravo razocarenje za mene je ovaj poslednji Sistemov.
Moram priznati da me je iznenadio tvoj stav, jer si ti prva osoba (as far as i know) koja se negativno izrazila o DD Gigama :)

Ali, ali... bounce Pao s neba nema baš ništa dilanovsko! shocked Bezimeni jeste odličan, Krugovi u žitu nečitljiv, ali vrhunac je Duga noć! Meni u top 3 DD i jedan od najboljih stripova uopšte. approve Dugujem docI pivo za tu preporuku...
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Morrison Pon 24 Okt 2011, 10:39

Ultras ::
Morrison ::Pre svega bih istakao da nisam procitao nijedan MM, NN, ili Teks gigant, pa samim tim nemam na osnovu cega ni da ih poredim sa Dilanom, ali po meni je gigant, uz specijal, najbolja DD edicija.

Kako nisi pročitao Teks gigant tongue
Pa imao si ga kući kada sam bio kod tebe approve

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 TN_TX_sp_1 Šta se čita ovih dana ? - Page 5 TN_TX_sp_2

To je prvi gigant (ili ako ti je draže: specijal - Teksone)

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Gi_tex0001

Da bre :) Stalno zaboravim na njega s obzirom na to da ga S. Agent jos nije izdao. Inace, vrlo dobra prica, crtez dinamican i sirov.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Morrison Pon 24 Okt 2011, 10:47

Gil-galad ::
Morrison ::Od celovitih 'Pao s neba' i 'Bezimeni' su odlicni, a jedino pravo razocarenje za mene je ovaj poslednji Sistemov.
Moram priznati da me je iznenadio tvoj stav, jer si ti prva osoba (as far as i know) koja se negativno izrazila o DD Gigama :)

Ali, ali... bounce Pao s neba nema baš ništa dilanovsko! shocked Bezimeni jeste odličan, Krugovi u žitu nečitljiv, ali vrhunac je Duga noć! Meni u top 3 DD i jedan od najboljih stripova uopšte. approve Dugujem docI pivo za tu preporuku...

Pa ja volim price koje iskacu iz standardnih okvira, u ovom slucaju je u pitanju omaz (mozda prejaka rec) onima tvojima preko bare wink Meni jako lepa i topla prica, svesno sam je uvrstio u favorite, iako su misljenja o njoj uglavnom podeljena.
'Duga noc' ti je jedan od najboljih stripova uopste?!? Ju, meni se nije svidela iako sam Paolin fan. Ona "skupstina" cudovista mi je tako skaradna da nemam reci...
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Gil-galad Pon 24 Okt 2011, 10:57

A mene je baš to oduševilo... Sve onako na tragu legendarnog filma Ratnici podzemlja. tongue Priča se sjajno razvija i kulminira... Flashbackovi za pamćenje... Baš planiram da uskoro napišem recenziju. king Nisam neki preveliki DD poznavalac, ali ovaj strip razbija! Ima mnogo konotacija, aluzija... Do sada sam ga 4 puta pročitao...
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Morrison Pon 24 Okt 2011, 11:09

Ok, mozda postoje 'oslanjanja' s kojima ja nisam upoznat, ali svejedno mi se ne dopada, iako sam ga procitao samo 3 puta :-P za razliku od "Bezimenih" koji mi nisu legli na prvo, ali su me raspametili na drugo citanje.
Aj ako hoces, napisi dugonocne utiske na 'razgovorima o pricama' :)
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Torgal

Počalji od Ultras Sre 26 Okt 2011, 09:57

I sednem ja tako... i za dan pređem 14 albuma Torgala tongue
Auuu uživancije! Doduše crno-beli crtež ali ne mari king
Elem, radi se o sledećim Stripotekama. One obuhvataju originalne Torgalove avanture 10 - 23

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 TN_ST_968 Šta se čita ovih dana ? - Page 5 TN_ST_974 Šta se čita ovih dana ? - Page 5 TN_ST_980

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 TN_ST_985 Šta se čita ovih dana ? - Page 5 TN_ST_990 Šta se čita ovih dana ? - Page 5 TN_ST_1004 Šta se čita ovih dana ? - Page 5 TN_ST_1012

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 TN_ST_1027 Šta se čita ovih dana ? - Page 5 TN_ST_1038 Šta se čita ovih dana ? - Page 5 TN_ST_1043

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 TN_ST_1057 Šta se čita ovih dana ? - Page 5 TN_ST_1060 Šta se čita ovih dana ? - Page 5 TN_ST_1072 Šta se čita ovih dana ? - Page 5 TN_ST_1078

Ma, pravo je blago imati ovo na gomili punk
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od manhunter Sre 26 Okt 2011, 10:11

Ultras ::I sednem ja tako... i za dan pređem 14 albuma Torgala tongue
Auuu uživancije!

U jednom danu 14 albuma? Isuse Isuse Isuse hail



One obuhvataju originalne Torgalove avanture 10 - 23

Sad si na -11 od mene. tongue tongue



Ma, pravo je blago imati ovo na gomili punk

Jeste, u svakom slučaju.

Kad smo već kod Thorgala, moram da kažem kakav sam ispao idiot: u jednom gradiću na nekih 30km od mene je održana izložba radova Rosinskog. Originalne naslovnice i table, Rosinski je dva puta dolazio, održavao se i neki srednjevekovni turnir, svašta nešto... I ja nisam otišao. No


Uvek mi je ispalo nešto i ja jednostavno nisam našao par sati vremena da odem, a izložba je trajala mesec dana. Nikad neću sebi to oprostiti. Suspect

http://www.rosinski2011.com/fr/accueil.html
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Rosinski

Počalji od Ultras Sre 26 Okt 2011, 10:23

manhunter ::Nikad neću sebi to oprostiti. Suspect

Onda ga zovemo u KG happy
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od manhunter Sre 26 Okt 2011, 10:29

Eto, sad si odao tajnu!
Jel Vronski registrovan ovde? Već vidim ekskluzivnu vest: Svet Stripa izdaje Thorgala! grin
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Morrison Čet 03 Nov 2011, 06:31

Procitao 'Preacher 4: Ancient history' i poceo 'Preacher 5: Dixie fried'.
U cetvorci (inace, u pitanju je trejd sa specijalima o proslosti nekih likova) ooodlicna prica o Svetom krvoloku, vrlo dobra o Cmarfejsu i prilicno dosadna o Dzodiju i TiSiju.
U 5ici prva prica o Kasidiju je najverovatnije takodje specijal (mogu da proverim, al me mrzi), i vrlo je zanimljiva.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Lord Vader89 Čet 03 Nov 2011, 06:49

dosadna, qquuuuu _cry
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Morrison Čet 03 Nov 2011, 06:56

Ma daj, jedina dobra stvar je zajebancija sa action movie kliseima...sto se humora tice, videh tebe i Gruju na DWu kako se kliberite na neke 'kursadzije' fazone, mene je jedino nasmejalo "plenty more fish in the sea" :-P
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Lord Vader89 Čet 03 Nov 2011, 07:02

nabavicu ti Snakeov broj telefona, bas biste se lepo ispricali vas dvojica tongue
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Mhejl Čet 03 Nov 2011, 09:37

kad smo kod simpatičnog psihopate Džodija, ne zaboravimo scenu u dvojci u kojoj olovom filuje glavu "prokletog crnčuge"
lol
pa TC i kokoška
lol
Mhejl
Mhejl
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 09.02.2011
Broj poruka : 254

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Ultras Čet 03 Nov 2011, 11:15

Danas sam pročitao oba Grejstorma approve
Mislim da su mi ovo dva najbrže pročitana Boneli stripa.
Radnja tako dobro ide da prosto žuriš da okreneš novu stranu.
Preporuke!!!

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 TN_GS_PHPR_1 Šta se čita ovih dana ? - Page 5 TN_GS_PHPR_2
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od goksi Sub 05 Nov 2011, 00:13

Pročitao juče:

Julija 6 - Džeri je nestao. Još jedna iz plejade sjajnih epizoda, odlično napisanih sa dobrim završetkom. Malo teškim (ali i život je takav) ali dobro napisanim završetkom. Volim ovakve epizode, kad sedneš da pročitaš nema ustajanja do zadnje stranice jer te zanima šta će biti na sledećoj. Crtež isto tako veoma dobar.

Tex 31 - Rečni pljačkaši. Meni se ova epizoda baš dopada, jedino što je mnogo razvučena na četiri dela pa smo u ova prva dva dela imali mnogo stranica koje samo produžavaju radnju ali je generalno dosta dobro. Sviđa mi se i ideja o dešavanju oko Brendona. Videćemo šta donose druga dva dela.
goksi
goksi
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 20.02.2011
Broj poruka : 122

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Bruce Springsteen Sub 05 Nov 2011, 01:03

Obnavljanje gradiva, doduše po ko zna koji put laughing Ali vredi, M.No VČKI 1 notworthy
Bruce Springsteen
Bruce Springsteen
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 11.01.2011
Broj poruka : 250

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Morrison Sub 05 Nov 2011, 05:24

Preacher 5 - Dixie fried
U vecem delu ovog trejda imamo melodramu par ekselans, na momente zaista preteranu...(da ne spojlujem, ko je citao zna na sta mislim) ali od ponovnog susreta sa Cmarfejsom (jedan od jacih likova, uopste:)) pa do samog kraja - potpuno luda voznja i neki od ponajboljih momenata u dosadasnjem serijalu.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 5 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 29 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu