forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daredevil

+4
Силни
Lord Vader89
Snake Plissken
Gil-galad
8 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Daredevil Empty Daredevil

Počalji od Gil-galad Sub 10 Sep 2011, 04:40

Ovog leta došlo je do još jednog relauncha nekih serijala u Marvelu (da bi i Marvel "konje" uz čije ime stoji #1 za trku s DC-jem imao...), a to je slučaj i sa Daredevilom. Nakon Bendisa, Brubakera i Andyja Digglea, koji su se sjajno nadovezivali na ono čime je prethodni scenarista završio svoj run, pisanje je preuzeo Mark Waid, dok je crtač Paolo Rivera. Više o tome uskoro, što na blogu, što ovde na forumu...

A krajem ove godine/početkom naredne, Fibra će objaviti legendarni Millerov run, pa nije red da Nebojša nema sopstvenu temu!

Za početak, evo jednog double splasha iz poslednjeg broja, u kome gostuje Cap... Odavno nisam video nešto bolje i krasiće ovo dugo moj desktop...

Daredevil 2zghufo
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od Gil-galad Uto 25 Okt 2011, 14:57

Trenutno na Amazonu važe bargain prices za Millerovog Daredevila!!! Danas sam naručio komplet za ukupno cca 65 € (90 $), što je izuzetno povoljno...

Daredevil: The Man Without Fear 8 $
Daredevil, Vol. 1 19.79 $ (nije na sniženju)
Daredevil, Vol. 2 11.68 $
Daredevil, Vol. 3 11.58 $
Daredevil: Born Again 13.59 $ (nije na sniženju)

Imao sam do nedavno stare Visionaries trejdove, koji su bili jako loše očuvani i menjao sam ih za neke druge stripove, a pošto sam imao uštekane parice za Sajam - nisam mnogo razmišljao oko ovoga... Iako ću na Sajmu sada kupiti jedino kartu, a možda ni to ako me Rogan uvede. sunny
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od Snake Plissken Uto 25 Okt 2011, 21:37

Fibra ce objaviti komplet Milerovog Derdevila, zar ne? Koliko ce on kostati, zna li iko?
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od Gil-galad Sre 26 Okt 2011, 03:49

Snake Plissken ::Fibra ce objaviti komplet Milerovog Derdevila, zar ne? Koliko ce on kostati, zna li iko?

Ispod 100-110 € sve zajedno teško da će biti, iako bih voleo da imam i Fibrino izdanje, though... Nagađam, ali ovo su trejdovi od preko 300 strana, kolor, još ako bude hc...

Ova ultimate izdanja Daredevila nisu mnogo kvalitetna, tanak je papir, ali kompletan Bendis je u svega tri zbirke (3 x 23 $), uskoro će i Brubaker... Pa, iako sam odavno merkao omnibuse, ovo je mnogo jeftinija varijanta, jer ko zna da li će i kada biti reprinti tih omnibusa, odavno rasprodatih...
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od Lord Vader89 Sre 26 Okt 2011, 04:02

mah, bice svega
secas se kad nisam mogao da ti nadjem Death of Cap omnibus?
kad je kao bio svuda rasprodan, nepovratno izgubljen, etc....?
sad ga ima na policama u obe striparnice u Oslu
tako da ono
jeb'o ih pas lazovski! bounce
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od Gil-galad Sre 26 Okt 2011, 04:13

Svaki omnibus je u prodaji cca godinu dana, a Brubakerov Cap omnibus #1 je prvi koji je do sada reprintovan! (Mislim, svaki doživi 3, 4, koliko već izdanja i onda ga više ne štampaju.) Cene nakon toga - pogađaš... Nije meni toliko do "ambalaže", nego što uzmeš jedan omnibus i posle si miran godinu-dve dok se pojavi sledeći...

Ovako, prelomio sam i DD-a uzimam ove ultimate trejdove... A kao da je važno uopšte, samo da je što jeftinije. happy Zato sam i postavio onaj info gore, možda nekoga bude zanimalo, you never know. wink
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od Lord Vader89 Sre 26 Okt 2011, 04:28

ma naravno, a omnibusi su ipak a good bargain (u odnosu na pojedinacne trejdove, dakle)
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od Snake Plissken Sre 26 Okt 2011, 10:56

E Andrija mnogo ti hvala, sad kad nemam love si dao ovde info za jeftinog DDa. :/ Mrzim te. happy
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od Gil-galad Čet 27 Okt 2011, 07:35

A jbg... Znaš i sam da uvek čovek nešto mora da propusti... Ja propuštam kupovinu na Sajmu... king
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od Snake Plissken Čet 27 Okt 2011, 07:40

Takodje. happy You are my brother. happy
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od Lord Vader89 Čet 27 Okt 2011, 09:46

"koliko kupovina covek mora da propusti?"?


42?

laughing laugh
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od Силни Čet 27 Okt 2011, 18:15

Lord Vader89 ::"koliko kupovina covek mora da propusti?"?


42?

laughing laugh

lol lol

hail hail
Силни
Силни
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 19.02.2011
Broj poruka : 376

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od austin Čet 27 Okt 2011, 22:08

Ja imam te stare visionaries tradeove (plus man without fear i born again)i razmisljao sma se (jer obozavam millerov run) da ih utopim kad je izlazio onaj Omnibus sa celim runom u jednoj knjizi.....u zadnjem momentu sam se predomislio ...
Inace HC jeste gotivniji, al su mi zasebna HC izdanja gotivnija nego jedan debeli omnibus. Posebno sto sma provalio da na ebayu po pravilu tako prodjes cak i jeftinije. skoro uzeh tako Astonishing xmen, Immortal iron fist, i Thor od Straszynskog.

Ako mi je nesto zhao sto nisam uzeo od Omnibusa....to je Punisher koji sad ide po paprenoj ceni :(
Sa druge strane uzimao sam nekoliko Absolute editions naslova (DK, watchmen ,kingdom come, long helloween)...i kad malo razmislim , oni su skuplji od omnibusa, a daleko manje stranica imaju , pa su samim tim zhesca navlakusha ...al jbg...sad sam se tek prizvao pameti.
a ko za inat ih reprintuju do besvesti pa im ni cena ne raste :P

austin
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 28.06.2011
Broj poruka : 10

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od Силни Čet 27 Okt 2011, 22:19

Ако се некад ипак (поново) предомислиш за те Визионаре знам некога ко би их узео...
Кад је у питању Дердевил то је дефинитивно најбољи и најлепши период. Кад се само сетим ЕКСа coffe
Силни
Силни
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 19.02.2011
Broj poruka : 376

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od Lord Vader89 Čet 27 Okt 2011, 22:29

Absolute editions
ono
ne znam

lol
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od austin Čet 27 Okt 2011, 22:38

ma razmisljao sma se, al dok uzmem omnibus, pa HC izdanja ona dva trade-a (omnibus companion je preskup za ono sto sadrzi , man w/fear i born again uzmes HC za sitne pare, a love and war imam u HC izdanju -zajedno sa elektra assassin)...ima toliko toga sto mi je u wishlistu....:P

austin
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 28.06.2011
Broj poruka : 10

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od Lord Vader89 Čet 27 Okt 2011, 22:39

nije valjda da je tebi nesto preostalo u wishlisti? embarassed
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od austin Čet 27 Okt 2011, 22:42

Lord Vader89 ::Absolute editions
ono
ne znam

lol

pretpostavljam da se smejesh zbog cena/broj strana odnosa , koji je jako nepovoljan...jbg...DC je poznat da voli da muze pare od nas zaludjenika.....pogledaj smao njihov GL omnibus....jedva 400+ strana, a kosta ko marvelovi, plus sto generalno sjebu kvalitet papira.
Kod Absolute editionsa to nije sluchaj...a uzimao sam ih jer su to jednostavno neki od mojih najomiljenijih stripova....da ne pominjem koliko i watchmeni i DK profitiraju od uvecanog formata...milina za gledanje. KC je sam po sebi uzivancija za gledati...moro sam jednog Ross-a da imam u vecem formatu :)
A long helloween sam uzeo samo jer ga obozavam....sam crtezh uopste ne trazi veci format...al jbg...

blago meni....imao sma na wishlisti 300 naslova .....a kad sam overio i ebay...samo se pojavljuju novi pikovi :P
Inace medju prvim zeljama su mi Bubakerov i Bendisov Daredevil......i tu cu kao i andrija uzimati ona ultimate izdanja...ipak su znatno povoljnija.
A mislio sam da uzmem i Brubakerovog Cap-a...3 omnibusa...mogu da se nadju svi ispod 50 usd....i Simonsovog Thora....to je optilike sve sto sma zasada pikirao od omnibusa, jer nema alternativu u vidu trade-ova.

najveca umetnost mi je sad da provalim sta se ne reprintuje , pa ga treba uzeti dok je dostupno...i napraviti prioritete.
Isto tak ose lomim , kad nadjem neki strava dil na ebayu...tipa 14 tradeova TWD-a za 60-ak dolara....dal uzeti to il uzeti ipak HC izdanja koja sam inicijalno planirao da uzmem.
Kako uleti neki xtra deal na ebayu, menjam prioritete i strategiju.....a ortak na ciju adresu stizhu stripovi samo chupa kosu :P


Poslednji izmenio austin dana Čet 27 Okt 2011, 22:48, izmenjeno ukupno 1 puta

austin
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 28.06.2011
Broj poruka : 10

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od Lord Vader89 Čet 27 Okt 2011, 22:45

ma verujem
basically
i ja cu isto da uzimam Don Rosinu ultimate kolekciju za velike pare, prevashodno zbog povecanog formata
ali opet
i Don Rosa je jeftiniji od Absolute izdanja laughing

bas bas su zacepljeni Isuse
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od austin Čet 27 Okt 2011, 22:49


austin
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 28.06.2011
Broj poruka : 10

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od Lord Vader89 Čet 27 Okt 2011, 22:58

meni vec na putu grin

ali
ovaj je bezobrazno JEFTIN! wink


(nego, ako te zanima Dizni i ako "se bavis", daj de malo obidji odgovarajuca mesta gde (se pokusava da se) prica o Dizniju wink )
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od Gil-galad Pet 28 Okt 2011, 03:38

Silni ::
Lord Vader89 ::"koliko kupovina covek mora da propusti?"?


42?

laughing laugh

lol lol

hail hail

'aj' pojasnite i nama koji nismo razumeli... bounce

king
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od Snake Plissken Pet 28 Okt 2011, 04:34

Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od Gil-galad Pon 09 Jan 2012, 11:35

Mali uvod u poslednji relaunch DD-a na blogu: Razlozi zbog kojih je Daredevil jedan od najboljih stripova u 2011.

Prvih 6 epizoda prate Mattov povratak u Njujork, suočavanje sa činjenicom da sada svi znaju, tj. sumnjaju, da je on Daredevil i to kako se ta činjenica odražava na njegovu advokatsku karijeru... Potom odlučuje da pomogne jednom mladiću, geniju za jezike, koji je takođe slep i otpušten iz multinacionalne korporacije u kojoj je uživao ogromno poštovanje, "samo" jer je načuo nešto što bi se moglo ticati povezanosti te kompanije sa von Doomovom Latverijom, ali - ispostaviće se - i pet najvećih svetskih zločinačkih organizacija...

Uskoro hc zbirka, potom i tpb...
http://www.amazon.com/Daredevil-Vol-1-Mark-Waid/dp/0785152377/ref=tmm_hrd_title_0?ie=UTF8&qid=1326146787&sr=8-1

Daredevil #7 je simpatični one shot. Dešava se u vreme Božića, Matt vodi problematične klince iz škole za slepu decu na odmor, ali zbog greške u administraciji prinuđeni su da se vrate kući... Sve više veje i vozač nije siguran gde bi trebalo da idu, a onda dolazi do nesreće u kojoj vozač nastrada i Matt ostaje sam sa decom na snegu i hladnoći. Međutim, na kraju nije DD taj koji uspeva da izvuče tu grupicu na sigurno...! santa

Daredevil E16adi

Sledi - dvodelna, ako se ne varam - priča, čiji je prvi deo u The Amazing Spider-Man #677, a nastavak u Daredevil #8, u koju su uključeni Spidey i stara poznanica Black Cat... smile

Ko nije čitao do sada - ogromna preporuka! approve
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od Ultras Čet 12 Jan 2012, 22:42

Snake Plissken ::Fibra ce objaviti komplet Milerovog Derdevila, zar ne? Koliko ce on kostati, zna li iko?
Jebeno izgleda punk
Prva knjiga 150 ostale po 180 kuna.

Daredevil Daredevilknjiga1korica

Daredevil Daredevilknjiga2korica

Daredevil Daredevilknjiga3korica

Daredevil Daredevilknjiga4korica

Daredevil Daredevilknjiga5korica
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Daredevil Empty Re: Daredevil

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu