forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The walking dead

+6
star-duster
Sneaksie Thiefsie
BornToRun
Djole
Lord Vader89
manhunter
10 posters

Ići dole

The walking dead Empty The walking dead

Počalji od manhunter Ned 02 Jan 2011, 01:12

The walking dead Thewalkingdeadbykyleiam

Meni jedan od najboljih američkih serijala. Ne znam kako priča i pored "sto puta viđenih" dešavanja tako dobro funkcioniše.
Izlazio je i u Srbiji, a u Americi je krenula i igrana serija:

manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od Lord Vader89 Ned 02 Jan 2011, 02:26

Na listi za kupovinu stoji "Compendium vol. 1"!!!!

E sad, cuo sam da se raspada? Istina li je to? :/
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od Djole Sub 22 Jan 2011, 12:01

Nije. Odnosno - moj se nije raspao nakon jednog čitanja.
Djole
Djole
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 22.01.2011
Broj poruka : 4

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od Lord Vader89 Sub 22 Jan 2011, 12:06

THX

ko mi je kriv kad slusam kreshu lol:
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od BornToRun Pet 04 Feb 2011, 18:25

Lorde nema potrebe da kupujes compendium, posto ces se sigurno navuci i onda krenuti sa trejdovima ili HCima.
Bolje odmah HC i ustedi pare za compendium.

BornToRun
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 04.02.2011
Broj poruka : 30

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od Lord Vader89 Pon 07 Feb 2011, 11:12

HMMMM, cek, nisam te shvatio, mislis da ce mi se toliko svideti da cu hteti da ga imam u boljem izdanju?
ili si mislio na nesto drugo? happy

ja najvise pucam na Compendium zato sto mi se ucinilo kao najjeftinije izdanje u ponudi. mozda sam se i zeznuo, nije da bi mi bio prvi put :/
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od BornToRun Pon 07 Feb 2011, 19:34

Da svidece ti se, a compendium izlazi kad se nakupi 8 trejdova, to mu dodje 4 godine. Kad zavrsis compendium onda ces da krenes sa 5. i 6. HC knjigom, pa ces onda da kupis i prve 4 i shvatiti da si bacio pare za compendium

BornToRun
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 04.02.2011
Broj poruka : 30

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od Lord Vader89 Pon 07 Feb 2011, 20:51

aaaa, tako dakle
pa, sta znam, uvek mogu da se prodaju ti HC trejdovi koji su visak happy
aj videcu, sad si me bacio u rebus crying or very sad:
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od Sneaksie Thiefsie Pon 11 Apr 2011, 01:37

Super strip smile
Sneaksie Thiefsie
Sneaksie Thiefsie
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 21.02.2011
Broj poruka : 306

https://www.youtube.com/user/MRirian

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od star-duster Ned 17 Apr 2011, 19:17

Pozdrav svima! Nov sam na vašem forumu, na koji me je pozvao Ultras.

Što se tiče "The Walking Dead", prvo sam odgledao seriju (prvu sezonu od ukupno 6 epizoda), a onda sam dao šansu stripu. Tek informativno sam pročitao par kratkih epizoda u skeniranoj varijanti, dopalo mi se i odlučio sam da ga kupim.

Sada upravo očekujem da mi stigne prva knjiga sa Amazona (hardcover izdanje, obuhvata 12 mesečnih svezaka). Prošlo je 10-ak dana od naručivanja i već mi je uvo nervozno u iščekivanju zvona. Javiću utiske kad bude stigao.

Inače, i ja sam razmišljao o Compendiumu i bio na korak od naručivanja, ali sam i sam došao do sličnih zaključaka koje ste ovde naveli i zato sam odustao od njega. HC izdanje će me koštati znatno više dok dođem do tog broja od 48 epizoda koje obuhvata Compendium, ali je kolekcionarski svakako lepše, trajnije i vrednije.
star-duster
star-duster
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 17.04.2011
Broj poruka : 24

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od Lord Vader89 Ned 17 Apr 2011, 23:23

jes, ta HC izdanja Invincible i TWD su zaista mega dobra, i ima super dodatnih materijala (originalni crtezi su mi hail )
u osnovi, nisu ni skupa izdanja, kada vidis koliko su kvalitetna, samo su skuplja u odnosu na Compendium happy

a ne brigaj za Amazon, oni ga razvlace svetski, jos ako si uzeo najjeftiniju postarinu, ihaaa, lagano happy
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od star-duster Čet 28 Apr 2011, 04:44

Juče, 27. aprila, stigao mi je "The Walking Dead, Book One", kupljen na Amazonu. U pitanu je tvrdo koričeno izdanje, obuhvata prvih 12 mesečnih svezaka.

Strip je stigao u odličnom stanju. Zapakovan u svoj originalni celofan, pa u Amazonovu kutiju, nije bilo šanse da se ošteti. Zadovoljan sam kako je stigao.

A sad malo više o samom stripu:
- Kvalitet štampe, poveza, koričenja i generalno svih tehničkih stvari je odličan.
- Papir je mastan, veoma kvalitetan, viskog stepena beline, ali se javlja refleksija ukoliko se čita direktno ispod izvora svetlosti.
- Format je dosta veliki, čak i veći nego što sam očekivao, mada sam već znao da ovo HC izdanje ima krupniji otisak od originala, tj. od mesečnih izdanja i paper tredeback-a. Knjiga je dosta teška u rukama, ali ne smeta za udobno čitanje.
- Na kraju knjige ima dodataka, npr. skice likova, naslovne strane u boji itd.
- Najviše me je iznenadilo što stranice uopšte nisu numerisane. Nema nikakvih cifara na njima. Ne znam da li je ovo neki stvaralački postupak, ili tek greška, ali bih više voleo da ima brojeva stranica i da mogu da zapamtim na kojoj stranici se nešto nalazi, ili gde sam stao, a da ne moram da ubacujem neke kartice između listova.
- Ukupno ima nešto više od 300 stranica (po Amazonvim informacijama, ja zbog prethodno navedenog razloga nisam uspeo da proverim tačan broj strana).
- Prvi "chapter" (tj. prvih 6 mesečnih epizoda) je crtao Tony Moore, a nadalje crta Charlie Adlard, sve do danas (izašlo je preko 80 mesečnih epizoda). Meni se lično znatno više sviđa Moorov stil crtanja, ali dobar je i Adlard. Moraću da se naviknem na njega, jer sve ostale knjige TWD (a koje sve planiram da kupim, polako) crtao je baš Adlard.
- Priču stripa neću da komentarišem. Verujem da su svi koje interesuje već saznali ponešto o njemu. Radnja je zanimljiva i drži pažnju, ali su pre svega likovi odlično osmišljeni i građeni. U svakom slučaju, najtoplije preporučujem za čitanje.

Nekoliko slika koje sam napravio (mobilnim telefonom, nažalost):
The walking dead Twd1
The walking dead Twd2
The walking dead Twd3
star-duster
star-duster
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 17.04.2011
Broj poruka : 24

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od Mhejl Uto 20 Dec 2011, 05:01

Hm... Danas sam, u naletu "obnavljanja gradiva" pred pristizanje novog trejda "Propovjednika", listao drugi trejd - prisjećajući se Džesijeve lude familije - i zainteresovao me je lepršavo-razdragani uvod Kevina Smita, koga sam pri prvom čitanju preletio. Sad, pitaćete se zašto ovo pišem na ovoj temi. Pa, parafraziraću jedan dio teksta:

Ali, "Propovjednik" nije senzacionalistički napisano i nacrtano sranje. Senzacionalističko sranje je kada starom, dobrom liku odsječete šaku da "biste mu dali novi pravac" i kada vam se u kadrovima smijenjuju nizovi loše nacrtanih idiota, nalijepljenih na šture pozadine.

Ahem, prilično grubo, i, kao ljubitelj našeg voljenog stripa "The Walking Dead", ne mogu se u potpunosti složiti. Oh, imamo mnogo "paljenja" čitalaca i tipične nagle, napete završetke kojima se završavaju mjesečne sveščice, pa i par naslovnica koje, prosto rečeno, lažu čitaoca (41-48, naravno), ali, za mene, "The Walking Dead" perfektno funkcioniše do famoznog četrdeset osmog broja, koji zaklapa niz poglavlja u životima naših junaka i stavlja tačku na Guvernerove akcije, i njega samog. Čitava priča je fina, pomno realizovana, realistična slika Pada; nas, ljudskosti, ostataka morala koji propadaju i venu, kao i svijet u kome se Rik zadesio.

Rik. Mali porodični čovjek, bačen u ulogu vođe, koji polako krči put komadanja sopstvene duše, slobodnom voljom. Ima tu dilema koje su sve, samo ne patetične, i pravog bola koji izbija iz stranica stripa. Knedla koja zastaje u grlu. Upadam u melodramatičnost, ali shvatate poentu. Pa drugi likovi: Mišon, ultimate bad-ass, kako bi rekli "dragi" nam Ameri, Guverner, negativac krupnog kalibra kakve, avaj, tako rijetko viđamo u današnjim stripovima, i koji su tu da nas podsjete koliko isprepleteni znaju biti stvarnost i fikcija - wicked. I ostali likovi, koje ni lošnjikava serija nije uspjela da mi ogadi - kratko, ali efektno bistvovanje Šejna, koji nastavlja da "živi" kao moćni simbol u Rikovoj podsvijesti, Dejv, Andrea i njihov razvijajući odnos, i mnogi drugi... Zanimljivi, tragični, ponekad i komični. Dijalozi - ponekad previše mlaki, previše "politički korektni", kao iz udžbenika osnova psihologije - no, Bože, ovo nije Gart Enis i njegovo pisanjije. I ne treba da bude, i svi iritirajući detalji vrlo brzo budu zanemareni kada nas očaraju drugi, neporecivi kvaliteti "The Walking Dead".

Kirkman, kombinovanom snagom svoje, stvaralačke, i naše, vjerne čitačke, mašte, uz ključni vizuelni element, uspijeva da nam u pamćenje utisne mnoge strašne, jezive, no u svom primalnom divljaštvu moćne, scene. Sjetimo se trideset trećeg broja, najšokantnijeg. Koliko god užasno bilo, to je mjesto i postupci u koje nas, u najgorim slučajevima, vode bijes, žeđ za osvetom, i Pravdom, koja se sklupčala i umrla u Kirkmanovom univerzumu. Gadno zaudara. "Virgilantes" - veliko pitanje američkog poimanja Zakona i Reda. Martinez, koji umire, slomljene kičme, slomljen u naletu Rikovog bijesa, obuzetog svojim aspektom Oca/Branioca/Vođe. Oštri, gorki, ujedajući kontrast naivne nade naših "junaka" pri pronalaženju zatvora - tako visokih zidova, tako beskrajne perspektive za odbijanje stvarnosti - i krvavog pokolja onoga što je došlo posle. Svaki Raj, u korijenu, biva sasječen slabostima iznutra. Krvava invazija "varvara" sa oboda "civilizacije" i fizički uništava, na mentalnom i moralnom planu već teško urušenu, oazu "mira i sreće". Mnogo arhetispkih motiva. Mnogo toga ljudskog dovedenog do ekstrema.

I stoga ne mogu biti objektivan. Dilema je sledeća: da li je "The Walking Dead" nakon 48 broja zaista loš, ili je loš u neizbježnom poređenju sa prethodnim? A ipak, sama repeticija motiva ukazuje na prvu opciju. Zlatna koka se goni do smrti. Sad, ima dobrih trenutaka - evolucija Karlovog lika, dirljivi, da, bet toliko patetike, kraj odnosa Dejva i Andree... i, to je to. Kada Kirkman, kao prikaz raspada i sloma svojih junaka, izgradi situaciju u kojoj oni, bez ikakve potrebe ili opasnosti, kao najgori sadisti, psihopate, raskomadaju/zakolju/žive spale/itd. grupu kanibala, umjesto brzog, efektnog pogubljenja kakvo se dade očekivati... e, tada ga već manje ozbiljno shvatam. Poenta serijala je lažnost izbora "očuvati ljudskost ili ne" - neki je svojevoljno odbace, a drugi pod sticajem okolnosti i u životnoj nuždi, sa blijedim odsjajem Nade, koja, paradoksalno, ne umire, čvrsta je to gadura. No, naši likovi NISU oni koji će tek tako, svojevoljno, hladno, odbaciti zadnje ostatke čovječnosti. A o lažnosti story arca "Alexandria Safe Zone" ne vrijedi ni govoriti, barem što se tiče prve polovine - tek je to zavlačenje publike!

Naravno, kao i velikom broju čitalaca, promjena crtača u osmom broju mi nije prijala. No navikao sam se, sa odličnog na lošije, koliko god teško bilo.
Mhejl
Mhejl
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 09.02.2011
Broj poruka : 254

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od Ultras Čet 08 Mar 2012, 02:47

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od star-duster Čet 08 Mar 2012, 03:46

Da, ta knjiga je za sada poslednje HC izdanje. Kupio sam je krajem prošle godine, kada je i izašla.
Oseća se mali pad u priči, kao da Kirkmanu polako ponestaje ideja u vezi sa ovim serijalom. Ali to su manje zamerke, i dalje mi je serijal odličan.

Inače, ukoliko pratite istoimenu TV seriju (trenutno ide druga sezona), znajte da se tamo priča sve više razlikuje od one u stripu, tako da vredi da se proveri i jedno i drugo, tj. da se pročita strip i pogleda serija (mada se kod serije oseća još veći pad kvaliteta, druga sezona je baš slabija od prve).
star-duster
star-duster
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 17.04.2011
Broj poruka : 24

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od Snake Plissken Čet 08 Mar 2012, 04:40

Nesto se lozim na Compendium, samo da dodje na red. :) Ali prvo bih prelistao skenove, da vidim da li nakon cevrtog trejda dolazi do znatnijeg opadanja kvaliteta.
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od star-duster Čet 08 Mar 2012, 07:26

O, nikako. Još je to bilo rano za opadanje kvaliteta. O opadanju kvaliteta sam govorio za sedmu HC knjigu, nikako ne za treću ili četvrtu. Nakon četvrtog trejda (tj. druge HC knjige) priča postaje još bolja i ubrzo dostiže svoj vrhunac, bar dosadašnji. Možda se priča opet poboljša. Kirkman nešto obećava da će priča da nas iznenadi i oduševi oko stotog broja koji uskoro treba da izađe. Živi bili, pa videli...

BTW, Compendium obuhvata čak osam trejda, ili četiri HC knjige. Možda si mislio da kažeš da ćeš da proveriš kvalitet posle četvrte HC knjige, a ne posle četvrtog trejda?

U svakom slučaju, Compendium jeste dobar način da dobiješ mnogo strana za relativno malo para, ali ja ipak glasam protiv njega. Evo nekih od argumenata: predebeo je za meki povez, može da se ošteti, nema toliko dodatnih materijala kao moja HC izdanja, izlazi jednom u nekoliko godina pa je muka čekati ga.
star-duster
star-duster
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 17.04.2011
Broj poruka : 24

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od Ultras Čet 08 Mar 2012, 07:40

@ star-duster, hvala puno druže smile

Ne mogu da prežalim što mi nisi komšija - načitao bih se dobrih stripova tongue

Još jednom pohvala za onog Judge Dredd-a "The Complete Case Files 04" hail
Ali nisam znao da ima toliko knjiga What a Face čak dvadesetak affraid
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od crow Čet 08 Mar 2012, 07:47

crow
crow
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 05.11.2011
Broj poruka : 959

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od Snake Plissken Čet 08 Mar 2012, 08:27

star-duster ::BTW, Compendium obuhvata čak osam trejda, ili četiri HC knjige. Možda si mislio da kažeš da ćeš da proveriš kvalitet posle četvrte HC knjige, a ne posle četvrtog trejda?

U svakom slučaju, Compendium jeste dobar način da dobiješ mnogo strana za relativno malo para, ali ja ipak glasam protiv njega. Evo nekih od argumenata: predebeo je za meki povez, može da se ošteti, nema toliko dodatnih materijala kao moja HC izdanja, izlazi jednom u nekoliko godina pa je muka čekati ga.
Ne, ne, bas sam na Compendium mislio. Ne zelim da jurim HC knjige, hocu sto jeftinije izdanje, a gledajuci to kada cu imati love da ga uzmem, sasvim mi odgovara slab ritam izlazenja.

A cuo sam da se u prvom Compendiumu prica jos drzi dobro, pa sam uzeo skenove osamdesetak brojeva da vidim gde ce krenuti useravanje, ako uopste do njega dodje. :)
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od star-duster Čet 08 Mar 2012, 10:00

Ultras ::@ star-duster, hvala puno druže smile

Ne mogu da prežalim što mi nisi komšija - načitao bih se dobrih stripova tongue

Još jednom pohvala za onog Judge Dredd-a "The Complete Case Files 04" hail
Ali nisam znao da ima toliko knjiga What a Face čak dvadesetak affraid
Hvala! smile
Kao što si video, ima tog Dredda koliko hoćeš. Lepo i uredno su Englezi krenuli sa reprintima, i očigledno im dobro ide, redovno izlaze nove knjige. Ali da ne preuzimamo ovu temu, možemo da povedemo diskusiju o sudiji u odgovarajućoj temi.

Snake Plissken ::
Ne, ne, bas sam na Compendium mislio. Ne zelim da jurim HC knjige, hocu sto jeftinije izdanje, a gledajuci to kada cu imati love da ga uzmem, sasvim mi odgovara slab ritam izlazenja.

A cuo sam da se u prvom Compendiumu prica jos drzi dobro, pa sam uzeo skenove osamdesetak brojeva da vidim gde ce krenuti useravanje, ako uopste do njega dodje. :)
Da, razumeo sam te da te za kupovinu interesuje Compendium a ne knjige. Samo sam ukazao da 1 kompendijum obuhvata 4 knjige ili 8 trejdova, zato što je jedna HC knjiga = dva trejda.
Knjige jesu skuplja varijanta od kompendijuma, ali po mom mišljenju vrede svakog dinara. Većeg su formata od standardnog, tvrdo koričene, a tu je i bonus materijal. I mnogo lepo izgledaju poređane na polici. happy
star-duster
star-duster
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 17.04.2011
Broj poruka : 24

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od Snake Plissken Čet 08 Mar 2012, 11:36

Razumem, nego mi TWD nije bas toliko bitan da bih jurio bolje izdanje. Ako se ispostavi da mi se dalje ne svidi prica, mogu se ograniciti samo na Compendium i cao. :)
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty ‘The Walking Dead’ #106 Throws Back To Issue #1

Počalji od Ultras Uto 01 Jan 2013, 12:09

‘The Walking Dead’ #106 Throws Back To Issue #1

Link

The walking dead Wd106-600x921
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od Sneaksie Thiefsie Čet 18 Jul 2013, 09:49

The Walking Dead #112
Kirkman / Adlard / Rathburn
The walking dead 225px-the-walking-dead-1

uuu sto se desio dogadjaj u ovoj epizodi hail 
Sneaksie Thiefsie
Sneaksie Thiefsie
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 21.02.2011
Broj poruka : 306

https://www.youtube.com/user/MRirian

Nazad na vrh Ići dole

The walking dead Empty Re: The walking dead

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics
» Zagor

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu