forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The Hobbit

+11
Elesar
Mr Smith
Grujah
Lord Vader89
culfis
VLADA 96
Dzek Denijels
Силни
crow
Ultras
Gil-galad
15 posters

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od crow Čet 05 Jan 2012, 04:35

Lord Vader89 ::neka, taman da ne gledamo ono govno od Denetora destroy

lol Isuse
crow
crow
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 05.11.2011
Broj poruka : 959

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od Gil-galad Čet 05 Jan 2012, 05:11

crow ::...ne mogu da im oprostim što nisu ubacili ovu scenu film kad su je već tako lepo snimili...Eh, Boromire Srbine No

Nabaviš extended verziju filma i - rešeno. happy
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od crow Pet 06 Jan 2012, 00:45

crow
crow
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 05.11.2011
Broj poruka : 959

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od Grujah Pet 06 Jan 2012, 01:14

crow ::

The Hobbit - Page 2 Love2The Hobbit - Page 2 Love2
Grujah
Grujah
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 14.01.2011
Broj poruka : 103

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od crow Ned 15 Jan 2012, 06:36

http://www.happynovisad.com/film/objavljena-nova-slika-iz-filma-the-hobbit.7591.htm
Objavljena nova slika iz filma 'The Hobbit'
List LA times objavio je novu sliku glumca Martina Freemana kao Bilba Bagginsa u novom filmu Petera Jacksona, The Hobbit. Snimanje filma je trenutno u toku i očekuje se da će 3D i 3D verzije stići u bioskipe sredinom decembra 2012. godine.

The Hobbit se naslanja na poznatu trilogiju Gospodar Prstenova i prati događaje koji su se hronološki dogodili pre radnje iz prvog dela trilogije. Film je adaptacije istoimene knjige DŽ.R.R. Tolkina u kojoj su se prvi put pojavila mitološka bića kao što su elfovi, patuljci, hobiti, bauci, divovi itd. u izmišljenom svetu nazvanom "Srednja zemlja".

Martin Freeman kao Bilbo Baggins u filmu The Hobbit

Film prati doživljaje mladog hobita Bilba Baginsa koji je uvučen u avanturu epskih razmera u kojoj treba da pronađe i oslobodi izgubljeno kraljevstvo patuljaka koje čuva zmaj Smaug. Tokom potrage na kojoj će mu se pridružiti i čarobnjak Gandalf Sivi, u srcu planine Bilbo će sresti Goluma i doći u posed njegovog "dragocenog" prstena koji će biti u centru dešavanja tokom kasnije trilogije Gospodar Prstenova.
crow
crow
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 05.11.2011
Broj poruka : 959

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od crow Čet 19 Jan 2012, 02:38

[flash(425,350)][/flash]
rockdevil wink
crow
crow
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 05.11.2011
Broj poruka : 959

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od crow Uto 24 Jan 2012, 06:56

The Hobbit - Page 2 Hobit

crow
crow
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 05.11.2011
Broj poruka : 959

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od crow Sub 28 Jan 2012, 04:51

http://www.happynovisad.com/film/elijah-wood-o-filmu-the-hobbit.7648.htm
Elijah Wood o filmu "The Hobbit"
Sa premijerom filma za samo 11 meseci, Elijah Wood je govorio o tome koliko je nostalgično bilo vratiti se u vreme u snimiti još neke scene u poznatom okruženju Srednje Zemlje.

"Osećao sam se kao da mi je neko poklonio taj povratak", kaže Wood za Collider. "Ponovo sam došao u Hobiton, prvi put posle 11 godina. U Hobitonu sam napunio 19 godina. Sada imam 30. To je dosta stvari stavilo u perspektivu. Bilo je prelepo. Bilo je prelepo vratiti se."

"Bio sam tamo mesec dana, i veći deo vremena sam bio na setu i upoznavao se sa dosta novih članova ekipe, sretao se sa nekim starim prijateljima, i bio ponovo u Velingtonu. Osećao sam se kao kod kuće, i svi ti ljudi su kao jedna velika porodica za mene. Bilo je neverovatno!"

Wood nastavlja o tome kako su se stvari promenile u smislu nove tehnologije koja je dostupna Jacksonu i njegovom timu, objašnjavajući kako su im nove 3D kamere omogućile da malo "začine" stvari.

"Čudan je osećaj upustiti se u 3D i prihvatiti ga, ali je istovremeno i potpuno neverovatno", kaže Wood. "Zaista je cool videti 3D na setu, i znati kako će snimci na kraju izgledati. Tehnologija je izuzetno dobra sada."

"Sada, pošto će se The Hobbit snimati digitalno, možemo da vidimo punu HD sliku u 3D-u, uglavnom onako kako će izgledati kada se projektuje na veliki ekran. To je izvanredno!"

Premijera filma The Hobbit: The Unexpected Journey očekuje se u decembru 2012. Nastavljamo sa odbrojavanjem...
crow
crow
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 05.11.2011
Broj poruka : 959

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od crow Pon 30 Jan 2012, 06:59

Audicija za "Hobita" prekinuta zbog bezbednosti


Audicija za statiste u "Hobitu" režisera Pitera Džeksona prekinuta je pre vremena na Novom Zelandu jer je preveliki odziv ugrozio bezbednost.

Novozelandski državni radio javio je da je na audiciju za koju je producentska kompanija "Fri fut seven" očekivala 1.200 kandidata, došlo tačno 3.000 osoba.



Glavni razlog za strah navodno je bila lokacija sale za audiciju koja je smeštena u blizini glavnog autoputa. Način na koji su okupljeni čekali na red, kao i pojedinci koji su se parkirali na drugoj strani puta i potom ga prelazili peške kako bi
stigli do mesta audicije doprineli su preranom zatvaranju, rekao je
policijski poručnik Brejbruk.

Samo 800 osoba uspelo je da dođe do sale za audiciju.



Producentska kuća tražila je muškarce niže od 164 centimetara i žene niže od 155 centimetara, krupne muškarce "lica sa izraženim karakterom" visine preko 175 centimetara, muškarce sa velikim bicepsima, žene "lica sa izraženim karakterom" i žene dugačke kose. http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/304407/Audicija-za-Hobita-prekinuta-zbog-bezbednosti
crow
crow
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 05.11.2011
Broj poruka : 959

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od crow Sre 21 Mar 2012, 00:54

http://www.happynovisad.com/film/pab-the-hobbit-na-meti-holivudskih-producenata.7895.htm
Bitka između Holivuda i paba po imenu "The Hobbit" dobila je neočekivanog pobornika u obliku britanskog glumca Stephena Fryja koji je stao na stranu kampanje da se spasi ugroženi pab u Sauthemptonu.

Fry, koji se trenutno nalazi na snimanju Tolkienove adaptacije u režiji Petera Jacksona, iskritikovao je pokušaj advokata producenata da primoraju pab da promeni naziv. "Ponekad se stidim posla u kom se nalazim", objavio je on na Twitter-u. "Kako besciljno, samoporažavajuće zastrašivanje."

Pab po imenu "The Hobbit" nalazi se u Portsvudu, Sauthemptonu i služi koktele koji nose naziv po Tolkienovim junacima, a sada mu je dat rok do kraja maja da promeni naziv ili će se suočiti sa pravnim posledicama.

Postupak je pokrenuo Middle-Earth Enterprises, odeljak kompanije Saul Zaentz sa sedištem u Los Anđelesu, koja kontroliše autorska prava na proizvode prema filmovima The Hobbit i The Lord of the Rings. U proteklih nekoliko meseci, kompanija je takođe "naciljala" i "The Hungry Hobbit", sendvič bar koji se nalazi u blizini Tolkienove kuće iz detinjstva blizu Birmingema.

Stella Roberts, vlasnika paba Hobbit, tvrdi da će je koštati na hiljade funti da promeni brend. "Pab nosi ovaj naziv već 20 godina i to nikada nije predstavljalo problem", kaže ona. "Verujem da je odluka da nam sad zaprete podstaknuta premijerom filma. Mi jednostavno nemamo resursa da se borimo. Ja ne mogu da se borim protiv Holivuda."

U osvit pravne parnice, kampanja na Facebook-u da se spasi pab privukla je preko 50.000 pristalica. The Hobbit: An Unexpected Journey, prvi deo Jacksonove dvodelne adaptacije, stiže u bioskope 14. decembra.
crow
crow
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 05.11.2011
Broj poruka : 959

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od Mr Smith Sre 21 Mar 2012, 05:57

crow ::http://www.happynovisad.com/film/pab-the-hobbit-na-meti-holivudskih-producenata.7895.htm
Bitka između Holivuda i paba po imenu "The Hobbit" dobila je neočekivanog pobornika u obliku britanskog glumca Stephena Fryja koji je stao na stranu kampanje da se spasi ugroženi pab u Sauthemptonu.

Fry, koji se trenutno nalazi na snimanju Tolkienove adaptacije u režiji Petera Jacksona, iskritikovao je pokušaj advokata producenata da primoraju pab da promeni naziv. "Ponekad se stidim posla u kom se nalazim", objavio je on na Twitter-u. "Kako besciljno, samoporažavajuće zastrašivanje."

Pab po imenu "The Hobbit" nalazi se u Portsvudu, Sauthemptonu i služi koktele koji nose naziv po Tolkienovim junacima, a sada mu je dat rok do kraja maja da promeni naziv ili će se suočiti sa pravnim posledicama.

Postupak je pokrenuo Middle-Earth Enterprises, odeljak kompanije Saul Zaentz sa sedištem u Los Anđelesu, koja kontroliše autorska prava na proizvode prema filmovima The Hobbit i The Lord of the Rings. U proteklih nekoliko meseci, kompanija je takođe "naciljala" i "The Hungry Hobbit", sendvič bar koji se nalazi u blizini Tolkienove kuće iz detinjstva blizu Birmingema.

Stella Roberts, vlasnika paba Hobbit, tvrdi da će je koštati na hiljade funti da promeni brend. "Pab nosi ovaj naziv već 20 godina i to nikada nije predstavljalo problem", kaže ona. "Verujem da je odluka da nam sad zaprete podstaknuta premijerom filma. Mi jednostavno nemamo resursa da se borimo. Ja ne mogu da se borim protiv Holivuda."

U osvit pravne parnice, kampanja na Facebook-u da se spasi pab privukla je preko 50.000 pristalica. The Hobbit: An Unexpected Journey, prvi deo Jacksonove dvodelne adaptacije, stiže u bioskope 14. decembra.
Moram da priznam da mi ovo nije bas najjasnije. Da li je producentska kuca dobila apsolutna prava na Hobita pa sad moze tako da se ponasa. Koliko ja znam autorska prava su u posedu naslednika yvorca umetnickog dela 50 godina po njegovoj smrti. Posle toga delo postaje javno dobro ukoliko sud drugacije ne proceni. Od Tolkinove smrti nema ni 40 godina. Ne verujem da je porodica prodala apsolutna prava producentskoj kuci.
Mr Smith
Mr Smith
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 21.12.2011
Broj poruka : 238

http://zagorijana.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od crow Sre 21 Mar 2012, 06:28

Ako su lagali mene i ja lažem vas wink mada me uopšte ne bi čudilo da su aotorska prava u potpunosti prodana.
crow
crow
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 05.11.2011
Broj poruka : 959

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od Mr Smith Sre 21 Mar 2012, 06:42

Ma ne, nisam mislio da je to izmisljotina, samo mi je prosto neverovatno. Zaista zanimljiva i neprijatna informacija. Hvala
Mr Smith
Mr Smith
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 21.12.2011
Broj poruka : 238

http://zagorijana.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od Lord Vader89 Sre 21 Mar 2012, 06:51

zavisi koji je domen autorskih prava, itd....
mozda recimo porodica raspolaze pravima na samo ime, literarni predlozak, i slicno....

dok korporacija ima prava na merchandise, ovo, ono....
i onda recimo prema tome
ovaj pab nema dozvolu da prodaje neovlascenu robu happy wink
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od Mr Smith Sre 21 Mar 2012, 07:29

Lord Vader89 ::zavisi koji je domen autorskih prava, itd....
mozda recimo porodica raspolaze pravima na samo ime, literarni predlozak, i slicno....

dok korporacija ima prava na merchandise, ovo, ono....
i onda recimo prema tome
ovaj pab nema dozvolu da prodaje neovlascenu robu happy wink

To jeste moguce, medjutim u skladu sa zakonom o javnom dobru po isteku onih 50 godina teoretski ce 2023. opet moci da otvore pab pod istim imenom. Zamisli kad bi sada neko dao kafani ime Hamlet a kompanija koje je finansirala snimanje 54678 verzije Hamleta ih tuzi. punk punk
Mr Smith
Mr Smith
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 21.12.2011
Broj poruka : 238

http://zagorijana.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od Lord Vader89 Sre 21 Mar 2012, 10:36

da, ali hamlet nije nikad postao copyrighted trademark
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od Mr Smith Sre 21 Mar 2012, 20:59

Pa nije ni mogao zbog vec navedenih razloga.
Mr Smith
Mr Smith
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 21.12.2011
Broj poruka : 238

http://zagorijana.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od Lord Vader89 Sre 21 Mar 2012, 22:13

ne, nego nije mogao zato sto nikad nije ni bio registered trademark, te da se licenca morala prodavati, itd....
LOTR je od pocetka bio copyrightovan, te je to posle preslo na Tolkinovu familiju, ili kako vec....
pritom, ne treba zaboraviti da je i Kristofer Tolkin aktivan jos uvek (izbacuje kojekakve nezavrsene price, Hjurinovu decu, i sta sve ne....)
the franchise's not idle
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od Силни Sre 21 Mar 2012, 23:16

хЈуринову laughing laughing laughing
Силни
Силни
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 19.02.2011
Broj poruka : 376

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od Lord Vader89 Sre 21 Mar 2012, 23:42

a jbg brate, ja sam covek stranac tongue (jedino ako se ni na eng. ne kaze tako? scratch )


nego
da ne ispadne da ja branim ovu inicijativu
naprotiv
okrece mi se stomak od takvih stvari

nego se jbg, razvila prica o (C), (R), (TM), i slicnom.... happy
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od Силни Sre 21 Mar 2012, 23:46

Све јасно, странче... laughing
Не знам како се каже на енглеском, али јбг, не кажеш сигурно Гееендалф већ Гандалф yes
Силни
Силни
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 19.02.2011
Broj poruka : 376

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od Lord Vader89 Sre 21 Mar 2012, 23:54

jbg
sve stoji
ali uzmimo u obzir da ja nisam citao po naski No
(tj, lupam, jesam yes ali samo prve tri knjige.... (juce sam zvanicno poceo cetvrtu, jeijj!!!))

elem
my point being
odbijam da Eomera zovem Jomer
i Eowyn Jovajna

i tako to sve slicno

No

stoga
mogu da si dopustim da zovem Hurina Hjurinom yes

laughing tongue


PS
hoces da me tuze za krsenje copyrighta? No
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od Силни Čet 22 Mar 2012, 00:20

Ју хев д Шининг бој lol
Јасно, али ја сам читао прво на срБском, самим тим имена су остала... happy
Престајемо са причом, ионако 'апсе за све и свашта, треба и због овога овде...

Силни
Силни
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 19.02.2011
Broj poruka : 376

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od Mr Smith Čet 22 Mar 2012, 00:28

Lord Vader89 ::ne, nego nije mogao zato sto nikad nije ni bio registered trademark, te da se licenca morala prodavati, itd....
LOTR je od pocetka bio copyrightovan, te je to posle preslo na Tolkinovu familiju, ili kako vec....
pritom, ne treba zaboraviti da je i Kristofer Tolkin aktivan jos uvek (izbacuje kojekakve nezavrsene price, Hjurinovu decu, i sta sve ne....)
the franchise's not idle
Pod navedenim razlozima sam mislio na cinjenicu da kada je uveden pojam autorskih prava u danasnjem obliku Sekspir vec bio mrtav 300 godina, pa niko nije ni mogao da polaze bilo kakva prava.
Mr Smith
Mr Smith
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 21.12.2011
Broj poruka : 238

http://zagorijana.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od Lord Vader89 Čet 22 Mar 2012, 01:40

pa u cemu je onda problem, zasto navodis Hamleta kao primer?
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

The Hobbit - Page 2 Empty Re: The Hobbit

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu