forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

+20
Mr Smith
Bart Simpson
Gil-galad
Morrison
Bat Baterton
Desuparez Aporez
wele
Силни
Kumori Myu-Jishan
cronos six
VLADA 96
Grujah
Woolf
Lord Vader89
Ultras
Elesar
Snake Plissken
crow
manhunter
Svet stripa
24 posters

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od Woolf Pet 27 Jan 2012, 11:51

clapping clapping
Woolf
Woolf
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 11.02.2011
Broj poruka : 396

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od wele Pet 27 Jan 2012, 12:08

Ultras ::Naši prijatelji sa www.happynovisad.com su sami postavili tekst o našoj reviji i našem udruženju.
Puno hvala, ovo je početak jedne lepe saradnje.

Bas naleceh danas na tu najavu,fino,fino happy
wele
wele
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.10.2011
Broj poruka : 383

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Najzad

Počalji od Svet stripa Čet 09 Feb 2012, 12:36



Treći broj revije Kiša donosi:


feljton: "Sloboda, jednakost, strip" kojim Zoran Stefanović predstavlja srpsko-francusku saradnju na polju devete umetnosti.


intervjue: Zoran Stefanović je pričao sa Aleksom Gajićem a Julijana Stanojević sa Markom Stojanovićem.


tekstove: Slavka Draginčića i Zlatka Milenkovića (Stripoteka), Andrije Mihajlovića (Tintin), Vladimira Tadića i Dejana Đokovića (Lavirint), Marka Stojanovića (Salon stripa)...


konkurs: za kratki strip koje je raspisao Svet stripa


stripove:

"ISPISNICI" - (dobitnik glavne nagrade prošlogodišnjeg Salona stripa) scenario: Marko Stojanović, crtao: Jovan Ukropina
"SKREP BUK" - autor: Aleksa Gajić
"DANI PONOSA I INATA" - scenario: Vladimir Tadić, crtao: Darko Macan
"Bez naslova" - scenario: Džef Dajer, crtao: Vladimir Kuzmanov, upis: Dejan Đoković
"VEKOVNICI" - scenario: Marko Stojanović, olovka: Borivoje Grbić, Marko Nikolić, tuš: Vladimir Aleksić, sive površine: Ozren Miždalo
"BOMBI" - scenario: Vladimir Tadić, crtao: Mihajlo Dimitrovski, upis: Dejan Đoković

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Vcqe4y

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 2gu9yl3
Svet stripa
Svet stripa
Udruženje ljubitelja devete umetnosti
Udruženje ljubitelja devete umetnosti

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 173

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od Snake Plissken Čet 09 Feb 2012, 22:07

Udri! :)
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od Ultras Pet 10 Feb 2012, 10:00

Kome je dosta snega može kupiti/naručiti KIŠU u Darkwoodu KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 95928

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 T6ou37

Ovaj broj jednostavno morate pročitati !
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od Gil-galad Pet 10 Feb 2012, 13:27

Jedva prepoznah Markovića obrijanog! lol
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od manhunter Čet 23 Feb 2012, 10:47

Dok čekamo utiske i reakcije, evo par stranica iz trećeg broja:


KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 344dpu9

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Op44mh

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 34ex82s

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 B4evs9

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 314bdsl

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Nyi7hl

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 5c0wgp

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 35ckkmw
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od manhunter Čet 23 Feb 2012, 10:53

Inače, hteo bih da se u ime redakcije izvinim svim saradnicima koje nismo potpisali pored tekstova koje su nam poslali.
Ko radi, taj i greši, ali se nadamo da se ovakve greške neće događati.
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od wele Čet 01 Mar 2012, 08:16

Stigla Kisa broj 3!
Odlicno,bravo ekipa!
wele
wele
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.10.2011
Broj poruka : 383

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od Ultras Uto 13 Mar 2012, 10:03

wele ::Stigla Kisa broj 3!
Odlicno,bravo ekipa!
Hvala. wub
Dobro je da se wele javio jer niko da prokomentariše reviju... da uputi neke kritike, zamerke...
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od Lord Vader89 Uto 13 Mar 2012, 10:42

nikako da stignem
a nece mi biti pri ruci jos neko vreme.... :/
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od Snake Plissken Uto 13 Mar 2012, 12:03

Meni nije legao nesto sadrzaj. Na primer, ZZCP ne zanima, kao ni Bombi. Feljton o odnosu i saradnji srpskog i francuskog stripa je isto nesto sto mi ne lezi preterano.

Nabrajanje sta je i kad izlazilo i Stripoteci i da li je bilo u koloru ili crno-belo takodje nije nesto sto bih citao.
Gajic mi iz frizidera iskace vec, a Skrepbuk mi se ne dopada takodje.

Tekst o Tintinu vadi stvar kao i 12 tabli iz sledecih Vekovnika. Steta je sto sam pre neki mesec procitao isto obiman tekst o Tintinu pa mi ovo nije bilo novo. :)
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od crow Sre 14 Mar 2012, 02:46

Iako možda zvučim kao čepa - nemam zamerki. Tekst o Stripoteci je možda suvišan za nas, ali valjda postoji šansa da će ovo čitati neko ko nije forumaš i tek ulazi u stripske vode. Za Gajića nisam merodavna - ja lično aminujem i hvalim sve što uradi wink Bombi me je nasmejao, nisam fan ni Tintina ni Vekovnika ali mislim da je dobro i na mestu što je to objavljeno u reviji.
Off topic :
Svako ko je ikad pokušao da proučava istoriju zna koliko je teško naći validne izvore. Hiljade su umirale a mi ni dan danas ne možemo da se složimo oko toga kako je do toga došlo. Zamislite sada koliko je teško baviti se istorijom umetnosti. Okrenuti svome radu, neretko malo pažnje posvećuju predstavljanju svoje ličnosti nadajući se da će dela govoriti sama za sebe. Autori stripa se često uklapaju u ovaj „šablon“ – samim tim se vidi kolika je dragocenost pojave revije „Kiša“ ipodataka koje ona pruža.
crow
crow
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 05.11.2011
Broj poruka : 959

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od manhunter Sre 14 Mar 2012, 06:09

Hvala na komentarima i pozitivnim i negativnim!!! Samo tako možemo da učinimo reviju još boljom.
Ja sam se već uplašio da neće biti nikakvih reakcija, ni na jednom forumu da neko napiše neko slovo da je bar bacio pogled u reviju... whistling
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od Woolf Sre 14 Mar 2012, 06:49

Evo ja danas dobio , nisam još uspeo da je pročitam celu , ali evo nešto i od mene.
Moram da se složim sa Snakeom što se tiče Skrep buka , ni meni se ne sviđa preterano.Em su slova sitna ponegde čak na tamnoj pozadini tako da se dosta teško čita.Oprema sjajna bez zamerki , tekstove još nisam pročitao o tome kasnije.
Odličan tekst o Bonelliju ali ipak mislim da je Sergio zaslužio makar jednu celu stranicu a ne samo rubriku u vestima...
Ovo su neke kritike a pohvale slede kad pročitam sve. grin
Woolf
Woolf
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 11.02.2011
Broj poruka : 396

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Kiša 3

Počalji od Snake Plissken Sre 14 Mar 2012, 07:24

Da, za Serdja bih i ja odradio nesto vise, u pravu je Vulf.
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od Snake Plissken Čet 22 Mar 2012, 09:45

Zaboravih, a jeste bitna zamerka.

U trojci se nalaze dvanaest tabli iz sledeceg broja Vekovnika. Nevezano za to sto ja volim taj serijal, ali kada se objavljuje nesto premijerno onda se treba i naglasiti, da ne pise samo Vekovnici na naslovnoj, vec da pise "PREMIJERNO, 12 STRANICA IZ NAREDNOG BROJA VEKOVNIKA, SAMO U KISI", tako nesto. :)
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od Ultras Čet 22 Mar 2012, 11:27

Snake Plissken ::Zaboravih, a jeste bitna zamerka.

U trojci se nalaze dvanaest tabli iz sledeceg broja Vekovnika. Nevezano za to sto ja volim taj serijal, ali kada se objavljuje nesto premijerno onda se treba i naglasiti, da ne pise samo Vekovnici na naslovnoj, vec da pise "PREMIJERNO, 12 STRANICA IZ NAREDNOG BROJA VEKOVNIKA, SAMO U KISI", tako nesto. :)

Gužva bi bila na naslovnoj - zar ne ?
Imali smo dosta stripovskih premijera u Kiši 3, nije da nismo tongue

premijerno je objavljen pobednik devetog Salona stripa "Starac i Zmaj",
premijerno Gajićev Skrepbuk,
premijerno strip Vlade Kuzmanova,
premijerno strip Vlade Tadića i Darka Macana,
premijerno dvanaest strana Vekovnika...



Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od Snake Plissken Čet 22 Mar 2012, 12:40

Koliko ja znam, nijedan od tih stripova (za Gajicev zaista ne znam) nije deo nekog serijala niti ce ici u neku vrstu samostalnog objavljivanja, zar ne?

Just my two cents : ako vec imamo dvanaest tabli iz sestog albuma serijala koji izlazi sada vec pet godina zaredom, uglavnom jedom godisnje, to ipak zavredjuje vecu paznju no stripovi sa konkursa i slicno. Ako nista drugo, sto se taj naredni broj Vekovnika mora platiti, a Kisa nudi cetvrtinu sadrzaja za dzabe. :)

Mislim, to je poen u korist Kise, meni je samo to dovoljno da hocu da je imam, a siguran sam da ima jos onih koji slicno misle.

A i znamo svi kako to u svetu ide : "Exclusively", "sneak peek" i slicno. :)
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od Ultras Čet 22 Mar 2012, 12:53

Snake Plissken ::Koliko ja znam, nijedan od tih stripova (za Gajicev zaista ne znam) nije deo nekog serijala niti ce ici u neku vrstu samostalnog objavljivanja, zar ne?
Samostalno će izaći i "Starac i Zmaj" i "Skrepbuk" wink
Snake Plissken ::Just my two cents : ako vec imamo dvanaest tabli iz sestog albuma serijala koji izlazi sada vec pet godina zaredom, uglavnom jedom godisnje, to ipak zavredjuje vecu paznju no stripovi sa konkursa i slicno. Ako nista drugo, sto se taj naredni broj Vekovnika mora platiti, a Kisa nudi cetvrtinu sadrzaja za dzabe. :)
Mislim, to je poen u korist Kise, meni je samo to dovoljno da hocu da je imam, a siguran sam da ima jos onih koji slicno misle.
A i znamo svi kako to u svetu ide : "Exclusively", "sneak peek" i slicno. :)
Kapiram šta hoćeš reći, ali zbog "gužve" na naslovnoj odlučeno je da ide ovako.
Drago mi je da ti se svidelo objavljivanje Vekovnika jer je bilo mišljenja da je besmisleno objaviti nešto što će ići za koji mesec u albumu ...
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od Snake Plissken Čet 22 Mar 2012, 13:17

Kojesta, pa meni je bas kul ubacivanje privjua.

I da, onda zamerku upucujem i za Starca i zmaja i Skrepbuk; lepo zveknes : Premijerno u Kisi - i nabrojis.
Jer ovo na naslovnoj meni uopste nije dalo utisak da tu ima premijernih materijala, vec misljah da ce biti price o tim serijalima.
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od Desuparez Aporez Pet 23 Mar 2012, 08:02

Znao sam da sam nešto zaboravio da uzmem pre neki dan dan u Darkwood-u... Isuse
Desuparez Aporez
Desuparez Aporez
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 04.01.2012
Broj poruka : 273

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od Mr Smith Pet 30 Mar 2012, 06:32

Stvarno je fantastično sve ovo što radite. hail 
Mr Smith
Mr Smith
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 21.12.2011
Broj poruka : 238

http://zagorijana.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od Bart Simpson Pet 06 Apr 2012, 23:24

Kupio sam Kisu jos prosle nedelje u Kragujevcu u onom kiosku u parku. Odusevio sam se. Onaj covek koji prodaje je toliko nahvalio da bih je uzeo i da nisam dosao sa namerom da je kupim. Kupio sam i Stripoteku Pirati.Sada pored Simpsona i Alan Forda imam i nekoliko Stripoteka i Dilan Doga, sve tri Kise i Leo Palpa. U Kisi mi je najbolji Bombi i prica o Stripoteci.
Bart Simpson
Bart Simpson
Početnik
Početnik

Datum upisa : 13.12.2011
Broj poruka : 6

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od Ultras Sub 07 Apr 2012, 01:13

Bart Simpson ::Onaj covek koji prodaje je toliko nahvalio da bih je uzeo i da nisam dosao sa namerom da je kupim.
Danko happy Svaka mu čast approve
Evo još jednom da postavimo sliku njegove novinarnice:

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 23teh5

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3 - Page 4 Empty Re: KIŠA - revija dobrog stripa - broj 3

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu