forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prince Valiant

+9
SAMURAI1908
crow
Desuparez Aporez
Ultras
VLADA 96
Mr. Nok
cronos six
Lord Vader89
Gil-galad
13 posters

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Prince Valiant Empty Prince Valiant

Počalji od Gil-galad Sre 02 Feb 2011, 08:13

Prince Valiant 280ktpy

Evo za početak jedne sjajne Fosterove limited edition ilustracije, a uskoro nešto više pre svega o aktuelnim autorima stripa i o razlozima zbog kojih bi Vala (ipak, po mom skromnom mišljenju) trebalo čitati i u XXI veku... Trenutno čekam table koje prethode zbirci Far from Camelot (Gianni/Schultz), završetak duge Galanove potrage za istinom o Sv. Gralu, što je ujedno i poslednja epizoda koju je napisao Cullen Murphy.

Takođe, ovih dana bi trebalo da mi stigne i poslednja zbirka - Into the land of shadows, pa o tom - potom, biće više reči o tome. wink:


Poslednji put izmenio Nexus dana Uto 28 Avg 2012, 13:51, izmenio ukupno 4 puta
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Lord Vader89 Pon 14 Feb 2011, 23:06

Kad sam vec poceo sa izdavackom kucom Fantagraphics, da izreklamiram i njihovo izdanje Princa Valianta. Iz prve ruke preporuka, najpre zato sto je strip tako prelep i savrsen, i kao takvom mu je dodeljena vrhunska stampa, kolor, dizajn, i zanimljivi predgovori o autoru.

Izasle su dve knjige, treca izlazi vrlo brzo, a cetvrta je takodje najavljena. svaka knjiga pokriva dve godine Fosterovog stvaralastva:

Prince Valiant 99458000



U izdanju Fantagraphicsa se takodje moze naci i Prince Valiant companion (i HC i SC izdanje)
Sa sajta izdavaca:

"Out of print for over a decade, The Prince Valiant Companion has become a Holy Grail for collectors of the series. Now, in anticipation of the seventy-fifth anniversary of comics’ longest-running adventure strip, and to celebrate our own just-launched reprinting of the strip’s classic earliest years, Fantagraphics is proud to present an expanded version of this hard-to-find collector’s item. Compiled by award-winning Foster biographer Brian M. Kane, The Definitive Prince Valiant Companion beautifully showcases the careers of artists Hal Foster, John Cullen Murphy, and Gary Gianni.

In addition to updating the original version’s story synopsis section with over thirty years of material, The Definitive Prince Valiant Companion also contains rare and new articles. Included in this volume is a never before reprinted newspaper feature from 1949, Foster’s final interview conducted by Arn Saba, an extensive interview with John Cullen Murphy, and a new interview with the current Prince Valiant creative team of Gary Gianni and Mark Schultz. The Companion also contains a new, in-depth article by Kane on Foster’s artistic influences, as well as a Foreword by comics historian Brian Walker, and an Introduction by Pulitzer Prize-winning author Ray Bradbury.

A special feature of the Companion is a sixteen-page color section of carefully selected strips from the entire run of the comic. Showcasing this section are eight pages by Foster, scanned and digitally restored from original color engraver’s proofs that had been carefully stored and preserved for over forty years. For the first time ever, collectors will be able to see Prince Valiant as Foster intended it to be seen, with all of his fine inked line work intact. Rounding out this section are four John Cullen Murphy pages from the Murphy family’s collection of proofs, and four Gary Gianni pages that were selected by the artist and digitally recolored under his supervision.

Proceeds from the sale of The Definitive Prince Valiant Companion will go to The Friends of Hal Foster Society to aid in the creation of the Prince Valiant statue in Foster’s birthplace of Halifax, Nova Scotia."


Prince Valiant Compm
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Lord Vader89 Pon 14 Feb 2011, 23:22

I, jos nesto, sad malo glede domacih izdanja. To jest, oko vecite diskusije - C/B protiv boje!
skoro sam pricao sa Gil Galadom na ovu temu, mislim da smo se slozili oko stavova.

(Sad, nisam nikada video izdanje Zagrebacke naklade, tako da cu se ograditi od njega, ali pricajmo o Marketprintu.)
Ako se ne varam, njihovo izdanje se ne moze ni podvesti pod C/B, vec pod grayscale. (ako mi dozvolite da koristim taj izraz)
dakle, grubo receno - kao crno bela kopija izdanja u boji.

zasto sam ja sad tu zbunjen?
jer, svi potenciraju kako je to izdanje visestruko bolje od izdanja u boji, upravo zbog toga sto crtez tako najbolje dolazi do izrazaja! E sad, kako to, ako i dalje svuda imamo crtez zamrljan (u ovom slucaju flekama u raznim nijansama sive lol: ) je to bolje resenje nego boja? :/

dakle, da je izdanje takvo da nam predstavlja samo crtez u tusu, to bi bio ultimate potez, ali ja koliko vidim - toga nigde nema.
cemu onda takav hejt prema boji, i stav "suepr je izdanje fantagraphicsa, ali ja boju ne mogu da gledam" :/ :/ :/

naravno da treba da podrzimo domaceg izdavaca, ali stavicemo tu pretpostavku na stranu na momenat wink
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Gil-galad Uto 15 Feb 2011, 01:48

Pa, video si (možda) nedavno na s.com, tema o Tarzanu, o čemu se zapravo radi... Ne znam koliko je stvarno ljudi bilo u to upućeno, a mislim da nije veliki broj, mada se o Valiantu ionako skoro niko nigde i ne uključuje u priču...

Elem, ne postoje engraver's proofs tabli stripa bez korišćenja rastera, koji je dao te odvratne sive nijanse. Ja sam eto skoro 20 godina živeo ubeđen da je sam Foster bojio strip i otuda širom sveta ovoliko oduševljenje novom Fantagraphicsovom edicijom, ali sad mi se više uopšte ne kupuje strip za koji znam da je litografski obojen, bez obzira koliko lepo izgledao. To je za mene isto kao kada danas neki strip bude kompjuterski obojen, iako je rezultat naravno potpuno drugačiji. Poenta: nije sam crtač (Foster) obojio strip, koliko god to bio redak slučaj u devetoj umetnosti ili ne.

Sada više uopšte ne razumem zašto ne postoje čisto crno-bele table, bez sivih nijansi, osim što je u Zlatnom dobu to očigledno bio neki trend... I ne razumem zašto u tolikim tekstovima o Fosteru i o stripu stoji da je on sam bojio strip, a kasnije njegov sin... dontunderstand

I moram da priznam da mi se sa ovim saznanjem u neku ruku (uslovno) smučio i Foster i strip. Zato jurim da nabavim sve što je dostupno od Murphyjevih na engleskom (skenovi) i trenutno mnogo više uživam u radu Giannija i Schultza, iako to odavno više nije isti strip.

Btw. Val je 13-og februara proslavio 74. rođendan. happy A kako se polako budemo kretali ka 75-ogodišnjici, verovatno će Fanta još malo ubrzati ritam i možda nas još nečim lepim iznenaditi...

Postaviću do kraja nedelje table koje potpisuju Cullen Murphy i Garry Gianni i koje nisu sakupljenje u okviru nijednog izdanja. A još mi nije stigla Into the land of shadows, poslata još 6. januara...

Da se vratim samo na Fostera i zašto svi ipak više vole c/b... Tj. crno-sivo-belo... rolling eyes: Prosto zato što je crtež mnogo, mnogo jasniji i oštriji, a na onako lepom papiru koji je koristio Marketprint, pojedini kvadrati deluju ne kao fotografija, nego lepše od najlepše crno-bele fotografije. A sa kolorom se dobija jedan "mrtviji" ton, bez obzira na kvalitet štampe, iako kolor donosi gotovo filmsku atmosferu u pojedinim trenucima, tamo gde dominiraju jarke boje i to neodoljivo podseća na Technicolor filmove. wink: Pričam o Fanti - naravno. Masa ljudi nije ni videla kako to sada uživo izgleda, a pljuje. (Samo, kažem, meni lično to sad više uopšte nije tako zanimljivo...) Stara izdanja su bila mnogo bleđa i ovo novo veze s tim nema.
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Lord Vader89 Uto 15 Feb 2011, 02:04

Gil-galad ::Pa, video si (možda) nedavno na s.com, tema o Tarzanu, o čemu se zapravo radi... Ne znam koliko je stvarno ljudi bilo u to upućeno, a mislim da nije veliki broj, mada se o Valiantu ionako skoro niko nigde i ne uključuje u priču...
Elem, ne postoje engraver's proofs tabli stripa bez korišćenja rastera, koji je dao te odvratne sive nijanse. Ja sam eto skoro 20 godina živeo ubeđen da je sam Foster bojio strip i otuda širom sveta ovoliko oduševljenje novom Fantagraphicsovom edicijom, ali sad mi se više uopšte ne kupuje strip za koji znam da je litografski obojen, bez obzira koliko lepo izgledao. To je za mene isto kao kada danas neki strip bude kompjuterski obojen, iako je rezultat naravno potpuno drugačiji. Poenta: nije sam crtač (Foster) obojio strip, koliko god to bio redak slučaj u devetoj umetnosti ili ne.........

Sada više uopšte ne razumem zašto ne postoje čisto crno-bele table, bez sivih nijansi, osim što je u Zlatnom dobu to očigledno bio neki trend... I ne razumem zašto u tolikim tekstovima o Fosteru i o stripu stoji da je on sam bojio strip, a kasnije njegov sin... dontunderstand

bravo, to sam zaboravio da te pitam! nije ti palo na pamet da svim "znalcima" koji su ti promenili stav happy pokazes izvode iz tih textova? da uputis na to sta si procitao, pa, mozda na kraju krajeva oni nisu u pravu happy :HH:
totalno sam se pogubio u celoj toj prici :x

...........I moram da priznam da mi se sa ovim saznanjem u neku ruku (uslovno) smučio i Foster i strip. Zato jurim da nabavim sve što je dostupno od Murphyjevih na engleskom (skenovi) i trenutno mnogo više uživam u radu Giannija i Schultza, iako to odavno više nije isti strip.

pa kakve veze ima? zar nije bitno da lepo izgleda, a ne ko ga je napravio? crying or very sad:
mada, ja razumem tebe, koji si usao u celu pricu misleci da kupujes ultimate Fosterovo delo, a ne nesto naknadno budzeno.

Btw. Val je 13-og februara proslavio 74. rođendan. happy A kako se polako budemo kretali ka 75-ogodišnjici, verovatno će Fanta još malo ubrzati ritam i možda nas još nečim lepim iznenaditi...

bolje da ne ubrzavaju, bolje happy happy happy

Postaviću do kraja nedelje table koje potpisuju Cullen Murphy i Garry Gianni i koje nisu sakupljenje u okviru nijednog izdanja. A još mi nije stigla Into the land of shadows, poslata još 6. januara...

jbt, kad ti je to poslato, mislio sam da ti je stiglo vec tri puta :/
mogao bi i da nam napises i o "Far from Camelot", hteo sam njega da pomenem, ali nisam znao sta da kazem happy
(i valjda cu se setiti da ga vec jednom narucim, vec dve narudzbine sam pravio gde sam doslovno ZABORAVIO da ga ubacim! Fur )

Da se vratim samo na Fostera i zašto svi ipak više vole c/b... Tj. crno-sivo-belo... rolling eyes: Prosto zato što je crtež mnogo, mnogo jasniji i oštriji, a na onako lepom papiru koji je koristio Marketprint, pojedini kvadrati deluju ne kao fotografija, nego lepše od najlepše crno-bele fotografije. A sa kolorom se dobija jedan "mrtviji" ton, bez obzira na kvalitet štampe, iako kolor donosi gotovo filmsku atmosferu u pojedinim trenucima, tamo gde dominiraju jarke boje i to neodoljivo podseća na Technicolor filmove. wink: Pričam o Fanti - naravno. Masa ljudi nije ni videla kako to sada uživo izgleda, a pljuje. (Samo, kažem, meni lično to sad više uopšte nije tako zanimljivo...) Stara izdanja su bila mnogo bleđa i ovo novo veze s tim nema.

precisely, meni upravo ovo nije jasno! :/

a glede Marketprinta, ne znam....meni se to ne svidja nesto posebno.
mozda sam se "amerikanizovao" previse (potreba za sarenilom) happy moram da se vratim malo Boneliju happy happy happy
a mozda ako od pocetka citas to izdanje, onda ti dozivljaj bude drugaciji....?
moje prvo izdanje Valijanta sa kojim sam se susreo, je bilo u boji, pa mozda zato....? (mada, i dalje tvrdim da bi mi samo tushirana (bez boje, bez sivila, bez ista) tabla bila ultimate!!!!!)
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Gil-galad Uto 15 Feb 2011, 02:20

Sad kad uhvatim malo vremena probaću da pronađem negde napisano bukvalno da je Foster sam bojio strip - ili nije. Problem je što je većina tekstova na žalost presipanje iz šupljeg u prazno... A obzirom da je Zlatko iz Marketprinta pomenuo raster i litografsko bojenje - nema sumnje u to, pa čovek je upućen samo tako. happy Nego, čisto ono zbog sebe... A nije prvi put da otkrijem kako sam živeo u zabludi. :x rotf:

"mada, ja razumem tebe, koji si usao u celu pricu misleci da kupujes ultimate Fosterovo delo, a ne nesto naknadno budzeno." - o tome se i radi... Isuse:

A za Far from Camelot imaš već recenziju. wink: Mnogo je zanimljivije ono što prethodi toj zbirci, ali za koji dan ću nešto više o tome... :HH:

Ti si sad krenuo lepo od početka da kupuješ Fantino i ne opterećuj se uopšte drugim izdanjima, neće ti ugođaj prilikom čitanja sigurno biti manji. U ostalom, strip je tako originalno izlazio, after all. Ja sam npr. (pre)naviknut na Marketprint, jer je to izdanje meni savršeno i najdraže od svih - jer sam uz njega odrastao. To ti je moja ZS. approve:
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Gil-galad Pet 18 Feb 2011, 00:04

Prince Valiant 15d59fs

Dobar intervju s Giannijem, gde dosta priča o smeni generacija...
http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=11548


Poslednji izmenio Gil-galad dana Sre 02 Mar 2011, 02:55, izmenjeno ukupno 1 puta
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od cronos six Pet 18 Feb 2011, 11:36

kad smo kod fostera i ostalih autora!
koliko albuma p.valijanta cine celu kolekciju ,kompletno sa svim crtacima?
marketprint je objavio 19,pa me zanima jos kolko im fali do kraja serijala,ako je serijal zavrsen?
cronos six
cronos six
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 11.01.2011
Broj poruka : 225

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Gil-galad Pet 18 Feb 2011, 11:59

Nije završen, ide još uvek... Nekom grubom računicom dolazimo do 30-32 toma ukupno, sa svim do sada izašlim tablama, od prilike 120 strana po tomu. Znači još nekih 12-13 tomova, ako i kada Marketprint nastavi.
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Lord Vader89 Ned 20 Feb 2011, 01:37

Gil-galad ::A za Far from Camelot imaš već recenziju. wink: Mnogo je zanimljivije ono što prethodi toj zbirci, ali za koji dan ću nešto više o tome... :HH:

sam ti rekao koliko sam puta hteo da stavim to na listu, i zaboravio Isuse:
isto kao i zadnji put, kad sam trebao da uzmem Xmena, i zaboravio isto tako Isuse:
moracu da pocnem da praktikujem wish listu lol:
Ti si sad krenuo lepo od početka da kupuješ Fantino i ne opterećuj se uopšte drugim izdanjima, neće ti ugođaj prilikom čitanja sigurno biti manji. U ostalom, strip je tako originalno izlazio, after all. Ja sam npr. (pre)naviknut na Marketprint, jer je to izdanje meni savršeno i najdraže od svih - jer sam uz njega odrastao. To ti je moja ZS. approve:

ma naravno, ne bih se ja ni opterecivao dalje, nego mene vise zanima sam taj "fandom" momenat, a ja furam ovo izdanje koje se meni svidja, i koje mi je najdostupnije, a za ostalo mi se .... bounce: lol:
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Gil-galad Ned 20 Feb 2011, 04:27

Lord Vader89 ::...furam ovo izdanje koje se meni svidja, i koje mi je najdostupnije, a za ostalo mi se .... bounce: lol:

Znaš kako kaže moja strina? "More se peni, jebe se meni!" approve: happy rotf:

Inače, poslao sam mejl onoj knjižari i kažu:

Your order was shipped out on Jan. 5th via US Mail International country to country airmail. The packages are then dropped into the ground mail system from customs. Packages shipped this method cannot be traced. Usual delivery time is 2-6 weeks, but occasionally take longer, up to 3 months.

Da ga jebem... Ako stigne - stiglo, vala ga opet naručivati neću. A u toku godine nakupiće se materijal za još jednu veću zbirku, koja bi se direktno nastavila na Far from Camelot. A ne ovo sranjce - 60 strana jebenih 35$ sa transportom... Plus što postoji rupa od godinu dana između tabli.
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Lord Vader89 Ned 20 Feb 2011, 07:33

Isuse:
ne verujem....
nadam se samo da ce ti stici, pa makar cekao jos dva meseca.
ako ne stigne, sta da ti kazem, naje*i im se majke, bar ces imati neku moralnu satisfakciju.
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Gil-galad Ned 20 Feb 2011, 11:08

U intervjuu za koji sam iznad postavio link već, Gianni objašnjava kako je preuzeo strip od J. C. Murphyja i kako se potom ubrzo povukao i njegov sin Cullen, scenarista... Stoga - ako neko hoće da se vrati čitanju ovog stripa, predlažem da najpre pročita taj intervju!

A sada idemo dalje. :j:

***

Sveti Gral - imali smo ga i kod Fostera! Uopšte, brojne već viđene trenutke imamo i kod Murphyjevih i sada kod Schultza i Giannija... Ne mogu da jurim sken, ali recimo ukratko samo to da - kada je Valiant tražio Sveti Gral, posetio je legendarno ostrvo Avalon i vratio se u Kamelot sa ne baš ohrabrujućim saznanjem...

Došlo je vreme da njegov srednji sin, Galan, krene u drugačiju vrstu potrage za legendarnim peharom, ali pre toga - evo (ispod) ključnih tabli jako važnih za uključivanje u serijal nakon stotina strana koje nam nisu dostupne...

U Stripoteci su objavljene table nešto preko 2400-te, a sada krećemo sa 3500-tom od prilike...
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Gil-galad Ned 20 Feb 2011, 11:15

50-ogodišnjica stripa: VENČANJE ARNA I MEV - MORDREDOVE ĆERKE

Prince Valiant B8k6qp
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Lord Vader89 Ned 20 Feb 2011, 11:19

Gil-galad ::Sveti Gral - imali smo ga i kod Fostera! Uopšte, brojne već viđene trenutke imamo i kod Murphyjevih i sada kod Schultza i Giannija... Ne mogu da jurim sken, ali recimo ukratko samo to da - kada je Valiant tražio Sveti Gral, posetio je legendarno ostrvo Avalon i vratio se u Kamelot sa ne baš ohrabrujućim saznanjem...

Došlo je vreme da njegov srednji sin, Galan, krene u drugačiju vrstu potrage za legendarnim peharom, ali pre toga - evo (ispod) ključnih tabli jako važnih za uključivanje u serijal nakon stotina strana koje nam nisu dostupne...

ponavljaju li se?
mislim....svako se dotakao teme, ali, biva li "deja vu" nakon prvog, drugog puta, ili autori svaki put prikazu nesto novo?
(dosadan sam, zar ne? happy )
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Gil-galad Ned 20 Feb 2011, 11:19

Ne toliko bitna za kontinuitet, ali ipak - sama po sebi važna: 3000. tabla stripa!

Prince Valiant 2prihlc
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Gil-galad Ned 20 Feb 2011, 11:24

Lord Vader89 ::
Gil-galad ::Sveti Gral - imali smo ga i kod Fostera! Uopšte, brojne već viđene trenutke imamo i kod Murphyjevih i sada kod Schultza i Giannija... Ne mogu da jurim sken, ali recimo ukratko samo to da - kada je Valiant tražio Sveti Gral, posetio je legendarno ostrvo Avalon i vratio se u Kamelot sa ne baš ohrabrujućim saznanjem...

Došlo je vreme da njegov srednji sin, Galan, krene u drugačiju vrstu potrage za legendarnim peharom, ali pre toga - evo (ispod) ključnih tabli jako važnih za uključivanje u serijal nakon stotina strana koje nam nisu dostupne...

ponavljaju li se?
mislim....svako se dotakao teme, ali, biva li "deja vu" nakon prvog, drugog puta, ili autori svaki put prikazu nesto novo?
(dosadan sam, zar ne? happy )

Ti nikad, ni najmanje. happy

Nekada prikažu nešto novo, nekada se vrate oprobanim rešenjima, ali ostavio sam to za blog...

Čekaj da postavim sve table i strip... Pa pročitaj to "nešto novo", a za staro ćeš da se načekaš... rotf:
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Lord Vader89 Ned 20 Feb 2011, 11:24

hahahha, OK, milina happy
nekad je i cekanje dobro happy :)))
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Gil-galad Ned 20 Feb 2011, 11:41

Evo kako je počela Galanova potraga... Na žalost, kako je u celosti tekla, ne znam, jer te table nisu nikako dostupne, ali videćemo makar kako se završila! happy

Prince Valiant Sce7hh
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Gil-galad Ned 20 Feb 2011, 11:46

Tabla 3513. - Abdikacija kralja Artura: olovka/tuš/kolor

Prince Valiant 2nsqrlg

Prince Valiant 9igumx

Prince Valiant 2dm9vex
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Gil-galad Ned 20 Feb 2011, 11:58

Konačno dolazimo do epizode koju sam više puta već pomenuo... Dakle, od 3514. do 3536. table - opraštamo se od Cullena Murphyja, koji se vremenom pokazao kao dobar naslednik Hala Fostera. Njemu izgleda nije bilo zanimljivo da piše nove priče koje više neće crtati njegov otac, pa - posle ove epizode, scenarista postaje Mark Schultz...

Uživajte:
http://s000.tinyupload.com/index.php?file_id=07344893305572504281
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Lord Vader89 Ned 20 Feb 2011, 12:13

oprosti za off, ali kako da skinem ja ovo? happy
bojim se da bilo sta pritisnem, da mi ne iskoci poplava virusa i pornografije lol:

inace, opako je ono sa abdikacijm kralja Artura, zivci od celika! :)
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Gil-galad Ned 20 Feb 2011, 12:15

Odmah nakon ove epizode, od 3537. table - kreće Far from Camelot!
http://www.amazon.com/Prince-Valiant-Camelot-Gary-Gianni/dp/0740777378/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1298243562&sr=8-1

Nešto o aktuelnim autorima na kraju ovog teksta:
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/pv/princ-valiant/

Imamo dvostruki povratak korenima! Najpre, mada samo kada je reč o krupnom planu, Gianni uspeva da se po kvalitetu crteža približi Fosteru!

Prince Valiant 20kawx0

Drugo, Valova mladost, epizode sakupljene u prva tri toma (Marketprint), bila je u velikoj meri ispunjena magijom: Merlin, Morgana Le Fej, Pećina Vremena, neverovatna avantura na Istoku i druge. Osim čarobnjaka, imali smo i susrete sa divovskim životinjama u močvari, zatim neke horor priče, tako da možemo slobodno reći kako je Foster želeo fantasy atmosferu na samom početku, ali se vremenom od toga udaljio i strip kasnije postaje prilično realan.

Međutim, Mark Schultz je Princa Valianta pretvorio baš u fantasy strip! Kao da je na neki način želeo da ostvari Fosterovu početnu viziju, a koliko je uspeo u tome - najbolje procenite sami čitajući strip! Razloga za to ima mnogo... Navešću dva glavna: prvi je taj da se Schultz, nakon kultnih Xenozoic tales, opet poigrao sa dinosaurusima, odnosno precima čuvenog čudovišta iz Loch Nessa; a drugi je taj da je odveo Vala, Gavena i Aletu na jedno predivno putovanje na kakvom ranije nisu bili, uplevši legendarno blago kralja Solomona u priču.

Imate ovde opširnu recenziju, pa ako je neko zainteresovan - biće mi drago da čujem svako mišljenje:
http://www.stripovi.com/recenzije/princ-valiant-pv-cb-1-daleko-od-camelota/835/

I to je to za sada.

Kada i ako mi stigne Into the land of shadows (ili se pojavi neka nova zbirka nedeljnih tabli) - story will be continued...
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Gil-galad Ned 20 Feb 2011, 12:19

Lord Vader89 ::oprosti za off, ali kako da skinem ja ovo? happy
bojim se da bilo sta pritisnem, da mi ne iskoci poplava virusa i pornografije lol:

inace, opako je ono sa abdikacijm kralja Artura, zivci od celika! :)

Omg... Ti si još tu? shocked: Mislio sam da si otišao. rolling eyes:

:HH: happy rotf:

Samo klikni, neće ništa da iskoči. dzamp
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Lord Vader89 Ned 20 Feb 2011, 13:02

ne samo da nisam nestao, nego imam i nesto za tebe ovde Thumbup

"Life and times of Scrooge McDuck - The Last of The Clan McDuck", Don Rosa. strana 10

Prince Valiant Castlenn

"Prince Valiant in the days of King Arthur", Harold R. Foster. strana 290

Prince Valiant Valiantl


imam jos jedan, ali ne mogu sad da nadjem, dodacu kasnije wink

Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Prince Valiant Empty Re: Prince Valiant

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu