forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šta se čita ovih dana ?

+48
boss52
tinton
Raoul Duke
ZAGOR
Combatrock
Sneaksie Thiefsie
lixon
neomedjeni
Zlix
TruliAndedZombi
Mr Smith
Desuparez Aporez
crow
Dzek Denijels
perikle
kobra
wele
Imrahil
herbosan
goksi
Vladimir
Tex Willer
Mhejl
Силни
Snake Plissken
Rogan
Nermal
azra x.
Bruce Springsteen
legaz
cronos six
5rovic
VLADA 96
Rider of the lighting
Gil-galad
Grujah
profesor-inz
Morrison
dessa
Elesar
deecay
kasper
Woolf
manhunter
culfis
Colt
Ultras
Lord Vader89
52 posters

Strana 22 od 29 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 25 ... 29  Sledeći

Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Miss_No Pet 22 Mar 2013, 10:37

Slažemo se i za "Dženifer" i za crtež. happy
Meni je "Jezovnik" dobar (znači ja sam između oduševljenih i ostalih Šta se čita ovih dana ? - Page 22 2326307108). Kad bi me neko pitao treba li da mu da šansu, svakako bih rekla da treba.
Miss_No
Miss_No
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.10.2012
Broj poruka : 117

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Ultras Pet 22 Mar 2013, 11:45

Miss_No ::Meni je "Jezovnik" dobar...
A tek Jezovnik specijal naughty
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Miss_No Pet 22 Mar 2013, 12:24

Ultras ::
Miss_No ::Meni je "Jezovnik" dobar...
A tek Jezovnik specijal Šta se čita ovih dana ? - Page 22 835278

Molim, molim, šta, šta? Šta se čita ovih dana ? - Page 22 4036243955
Miss_No
Miss_No
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.10.2012
Broj poruka : 117

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Zlix Pet 22 Mar 2013, 13:30

Možda misli na Okružen mrtvima? scratch
Zlix
Zlix
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.06.2012
Broj poruka : 1293

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Ultras Sub 23 Mar 2013, 01:29

Zlix ::Možda misli na Okružen mrtvima? scratch
twisted evil twisted evil twisted evil
Jedva čekam da podignem stripove (mislim da ih imam 11 na lageru) iz Darkwooda tongue


Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Miss_No Sub 23 Mar 2013, 06:56

Uh, ja čekam Malog Nema, mislim da Boki zaboravio na nas. laugh
Miss_No
Miss_No
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.10.2012
Broj poruka : 117

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Morrison Ned 31 Mar 2013, 02:00

Povratak mracnog viteza
Procitah ponovo ovo.
Utisci slicni premijernim - rec je o izvanrednom prikazu fiktivnog junaka smestenog u pesimisticki obojenu blisku buducnost politicke tadasnjice.
Dramaturski besprekorno odradjeno, uz povremenu grubost i konfuznost u pripovedanju.
Mislim da bi se realisticni crtez bolje uklopio u pricu.

Godina prva
Sjajno. Interesantno je da je prica o Betmenovim pocecima odlicno obradjena iako glavna uloga pripada Gordonu, a Brusa Vejna jedva i da ima.
Scenario je, za razliku od PMV, vise okrenut pravom strip junaku i NJEGOVOM svetu. Nema dnevne politike, a ni decijih bolesti u vidu storytelling konfuznosti. Miler ponovo vesto koristi svoj talenat za dramu i teatralnost, tako neophodne ovom junaku.
Dejvid Macukeli je briljantan crtac, s u pogovoru trijumfuje kada govori o smestanju superheroja u realni svet:
"Jednom kada slikovna predstava skrene ka realnosti, ona svakim novim detaljem pokrece bujicu pitanja koja ogoljavaju apsurd u samom srcu zanra. Sto realniji postaju superheroji, to su manje uverljivi. Nije lako odrzavati ravnotezu".
Mileru i njemu ravnoteza ocigledno ne predstavlja problem.

Povratak zemlji
Simpa. Zanimljiva (ozbiljna) tematika obradjena opusteno. Dobri likovi (Gospodja Zlopogledja :)).
Nazalost, ne mogu reci da sam se valjao od smeha...izdvojio bih Q/A geg sa pustinjakom, bezbre, Zunu, 'Pretragu'...
'Karusel', kao izdanje, je bez mane.

Kapetan Miki 6.
Nekadasnje "Kandza Crnog sokola" i "Kraljica snegova" :)
Vrlo dobre epizodice, i dalje smo u Kanadi (Kanadska odiseja :P) sa nasim junacima. Za razliku od prethodne sveske, onaj smarac Tavega se ne pojavljuje puno.
Smuk i Salaso na visokom nivou :)
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Gil-galad Ned 31 Mar 2013, 02:22

Morrison ::Povratak mracnog viteza
Procitah ponovo ovo.
Utisci slicni premijernim - rec je o izvanrednom prikazu fiktivnog junaka smestenog u pesimisticki obojenu blisku buducnost politicke tadasnjice.
Dramaturski besprekorno odradjeno, uz povremenu grubost i konfuznost u pripovedanju.
Mislim da bi se realisticni crtez bolje uklopio u pricu.


Ne znam baš, meni je recimo tu sve savršeno uklopljeno. wink



Godina prva

"Jednom kada slikovna predstava skrene ka realnosti, ona svakim novim detaljem pokrece bujicu pitanja koja ogoljavaju apsurd u samom srcu zanra. Sto realniji postaju superheroji, to su manje uverljivi. Nije lako odrzavati ravnotezu".
Mileru i njemu ravnoteza ocigledno ne predstavlja problem.


Ima mnogo razloga zbog kojih Godina prva s pravom može da se nađe kao #1 na listi/listama najboljih stripova, odnosno grafičkih romana. Ovo što si citirao, to je još očitije u Daredevil: Ponovo rođen, a bilo im je mnogo teže, jer to je i scenaristički i crtački zrelija, kompleksnija priča, koja se prilično oslanja na raniji kontinuitet, što sa Godinom prvom nije slučaj, jer ona je nastala da bude (novi) kamen temeljac. Obe priče su meni sam vrh devete umetnosti, jer iako Miller ne potpisuje crtež, a Mazzucchelli ne potpisuje scenario, toliko su blisko sarađivali i zajedno stvarali tako da su postavili domaći zadatak svim drugim autorima; no, problem za njih je što su te priče toliko evergreen i nakon 25 i više godina, da teško da će im se neko približiti. Jednostavnost koja krasi Batsa, odnosno kompleksnost DD-a, čine da mi svako novo čitanje bude sve ugodnije i nemam reči kojima bih dovoljno mogao da nahvalim i preporučim ljudima ove stripove.

(Ne zamerite na zatupljujućem komentaru, morao sam. approve)

A glede realnosti, superheroji nigde nisu realni kao u ova dva dela. Da, njima ta ravnoteža nije problem. smile
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Morrison Ned 31 Mar 2013, 02:39

Gil-galad ::
Morrison ::Povratak mracnog viteza
Procitah ponovo ovo.
Utisci slicni premijernim - rec je o izvanrednom prikazu fiktivnog junaka smestenog u pesimisticki obojenu blisku buducnost politicke tadasnjice.
Dramaturski besprekorno odradjeno, uz povremenu grubost i konfuznost u pripovedanju.
Mislim da bi se realisticni crtez bolje uklopio u pricu.


Ne znam baš, meni je recimo tu sve savršeno uklopljeno. wink
Ok, nije ni meni lose a kapiram da je i koncept provocirao drugaciji crtacki pristup, ali mi se nekako vise svidjaju Boland i Macukeli na Betmenu.

Gil-galad ::


Godina prva

"Jednom kada slikovna predstava skrene ka realnosti, ona svakim novim detaljem pokrece bujicu pitanja koja ogoljavaju apsurd u samom srcu zanra. Sto realniji postaju superheroji, to su manje uverljivi. Nije lako odrzavati ravnotezu".
Mileru i njemu ravnoteza ocigledno ne predstavlja problem.


Ima mnogo razloga zbog kojih Godina prva s pravom može da se nađe kao #1 na listi/listama najboljih stripova, odnosno grafičkih romana. Ovo što si citirao, to je još očitije u Daredevil: Ponovo rođen, a bilo im je mnogo teže, jer to je i scenaristički i crtački zrelija, kompleksnija priča, koja se prilično oslanja na raniji kontinuitet, što sa Godinom prvom nije slučaj, jer ona je nastala da bude (novi) kamen temeljac. Obe priče su meni sam vrh devete umetnosti, jer iako Miller ne potpisuje crtež, a Mazzucchelli ne potpisuje scenario, toliko su blisko sarađivali i zajedno stvarali tako da su postavili domaći zadatak svim drugim autorima; no, problem za njih je što su te priče toliko evergreen i nakon 25 i više godina, da teško da će im se neko približiti. Jednostavnost koja krasi Batsa, odnosno kompleksnost DD-a, čine da mi svako novo čitanje bude sve ugodnije i nemam reči kojima bih dovoljno mogao da nahvalim i preporučim ljudima ove stripove.
Slazem se smile
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Gil-galad Ned 31 Mar 2013, 05:10

Tek da vidiš crno-belo izdanje Godine prve, jes' da je pirat, ali još je lepše nego u boji, i pored savršenog kolora... Zbog zaista unikatnog crteža... approve

A glede Povratka MV, fazon je što taj strip nikako ne bi trebalo čitati na početku upuštanja kako u sam Batman serijal, ili svet, bolje rečeno, tako ni dok si u "plićaku" sa superherojima generalno. Isto važi i za Nadzirače. Šta su to tačno dekonstruisali i rekonstruisali Miller, Mazzucchelli, Moore i Gibbons, za to bi bio potreban čitav jedan elaborat, ozbiljno proučavanje... Samo oko kompozicije strane, neponovljiva Millerova 4 x 4 kvadrata, postoje čitave teorije... Isto za 3 x 3 u Nadziračima... Uživam u takvim tekstovima. approve

No, čak i taj groteskni prikaz Batmana u DKR dobije potpuni smisao tek kada ovaj stripski dijamant dođe na čitanje nakon određene kilometraže... Vraćao sam mu se 4 puta, ako se ne varam, i kako zatvorim korice, opet mi se čita... I uvek je još bolji posle novog čitanja.
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Imrahil Ned 31 Mar 2013, 08:48

Srebrni letač Esenšl

Crtež fenomenalan, osim na samom kraju. Priče solidne, Letač kao lik itekako zanimljiv, malo doduše dave sa ljubavisanjem ali dobro. Najbolji esenšl do sad (X-Men ne pročitah još).

Kapetan Amerika: Ples smrti

Priča kao priča niš posebno, ali crtež i atmosfera razbijaju. Dobar strip smile
Imrahil
Imrahil
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 02.03.2011
Broj poruka : 312

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Morrison Ned 31 Mar 2013, 10:25

@Galad
Ok, razumem da treba imati 'utakmica u nogama' da bi se ukapirala sustina PMV, ali nisam bas toliki rookie kao u slucaju Marvela wink Citao sam Kejnovog Betmena, te imam makar blagu naznaku 'pukog monotonog klisea' koji se pominje na PMV korici.
Sto se Nadziraca tice, oni su ipak puno, puno vise od same SH dekonstrukcije, mada zahvaljujuci onim tekstovima unutar funkcionisu dobro i za 'vake zutokljunce :P
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Gil-galad Ned 31 Mar 2013, 11:04

Ne suština, suština je i više nego jasna i u MV-u i Nadziračima, za to nije potrebno ništa osim čitanja sa uživanjem, nego svežina, elementi koji su izmenjeni, pristup (super)herojima i običnim ljudima, te pristup (super)herojima kao običnim ljudima, ona ravnoteža koju Mazzucchelli spominje, itd. Da te ne davim, pozajmiću ti nešto što mislim da će ti leći dobro, ako te uopšte zanima. wink I scenaristička i crtačka svežina...

...a onda ono što je došlo posle, gde se oseća uticaj MV i Nadzirača, mislim, nije to toliko uopšte bitno generalno, ali je nešto o čemu ja volim često da razmišljam. smile Možda shvatam sve to preozbiljno, šta znam... Volim stripove u svakoj varijanti. happy


Poslednji izmenio Gil-galad dana Ned 31 Mar 2013, 11:14, izmenjeno ukupno 1 puta
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Morrison Ned 31 Mar 2013, 11:11

Zanima. Pozajmices. :)
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Morrison Čet 04 Apr 2013, 05:07

Ledi Vivijen Hejstings
Izvrsno, izvrsno, izvrsno!
Ocekivao sam mlaku pricu sa sjajnim crtezom, a dobio vrhunsku sa ocaravajucim :)
Odlican uvod u uzbudljivu pustolovinu, a najlepse -po svemu sudeci- tek sledi.

Hogar - Najbolje od mene
Vec dugo, dugo merkam ovu knjigu cekajuci povoljan finansijski momenat da ga bapnem; i eto, najzad!
Prava antologija istinskog klasika. Prelepo izdanje, solidno probrane pricice, tekstualni dodaci - sve nekako ostavlja utisak topline i brizljive pripreme...nekako domacinski odradjeno happy
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Zlix Čet 04 Apr 2013, 05:27

Valja taj Hogar, a? I ja isto kao ti, sve nešto hoću-neću i nikada da uzmem.


Inače, u duhu DW najava, pročitao sam prvu knjigu Propovednika. Ne znam šta sam čekao do sada, ova knjiga je fenomenalna, brutalna, perverzna, smešna... twisted evil Crtež baš odgovara ovakvoj vrsti stripa. Sve je super. smile Jedino prevod zna na par mesta da bude loš, ali uglavnom je dobar.
Zlix
Zlix
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.06.2012
Broj poruka : 1293

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Morrison Čet 04 Apr 2013, 05:48

Valja bogumi.
Sto se Pricera tice, drugi trejd ce te izuti iz cipela rockdevil
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Zlix Čet 04 Apr 2013, 05:56

Čitam ga upravo, tek sam na početku. smile
Zlix
Zlix
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.06.2012
Broj poruka : 1293

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Zlix Ned 07 Apr 2013, 07:00

Propovednik 2. U prvom delu saznajemo dosta o poreklu glavnog lika, pomalo tužna priča, ali i bizarna, brutalna. Druga priča prepuna perverzija, boleština i nasilja, baš ima svakakvih poremećenih likova. approve Sve u svemu, ova knjiga je mnogo bolja od prve. Baš se brzo čita, strip uopšte nije ni naporan ni dosadan.
Zlix
Zlix
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.06.2012
Broj poruka : 1293

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Morrison Uto 09 Apr 2013, 07:39

Ludens Tex 98, 99, 100
Vrlo dobra i zanimljiva prica, odlicna cak! Dobro odradjen scenario, dijalozi, pa i komicni momenti (Pat MekRajan :)).
Zanimljivo je da je scenario zapoceo Nolita a zavrsio Boseli. Tici, izvanredan kao i uvek, nekako raskosno jednostavan...

Ludens Tex 103, 104
Dosadna prica, nista sto bi ostalo u secanju...trebalo mi je vremena da se naviknem na De la Fuenteov crtez.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od tiho86 Pon 15 Apr 2013, 04:12

Upravo procitao...
Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Severed_comic1
Odlican strip,lepo napisan lepo nacrtan.meni se bas svideo.
tiho86
tiho86
Početnik
Početnik

Datum upisa : 25.03.2013
Broj poruka : 7

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Ultras Pon 15 Apr 2013, 04:16

tiho86 ::Upravo procitao...
Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Severed_comic1
Odlican strip,lepo napisan lepo nacrtan.meni se bas svideo.
Dobrodošao tiho86 smile

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od neomedjeni Pon 15 Apr 2013, 20:06

Ispostavilo se da je Bil i Bul stvarno sladak strip. Humor je tipično dečji, nevin, prilagođen najmlađem uzrastu, pa ne verujem da će većinu današnjih čitalaca nasmejati do suza, ali će mnogima navući osmeh na lice bar na kratko i podsetiti ih na vreme kada je svet izgledao znatno lepše i jednostavnije i kada nam je trebalo tako malo da bismo bili istinski srećni.

Drago mi je što sam ga ipak pazario.
neomedjeni
neomedjeni
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 26.06.2012
Broj poruka : 323

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od neomedjeni Uto 16 Apr 2013, 19:48

Pročitao dvaput da bih mogao da dam bilo kakav komentar. Potencijal Pepelnika je zadivljujući, ali mislim da ćemo tek nakon što pročitamo poslednju stranicu moći istinski da dajemo ocene za Liberžeov strip. Atmosfera prvog albuma je neverovatno dobra, ali na polju same radnje mi je malo zaškripalo na sredini ovog dela priče, konkretno u sceni krštenja živom. Neki detaljčići se ne uklapaju najbolje. Videćemo, ima razloga da očekujemo mnogo od Pepelnika.
neomedjeni
neomedjeni
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 26.06.2012
Broj poruka : 323

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Zlix Sre 17 Apr 2013, 07:33

Propovednik 3 - I dalje mnogo dobro, ali ipak slabije od prve dve knjige. Kompletan utisak mi umanjuju dve stvari. Ona prva jednodelna priča o Vijetnamu mi je nekako bezveze, deluje kao da je tu ubačena na silu, mogla je komotno biti preskočena i ništa se ne bi propustilo.

Druga stvar koja mi umanjuje celokupan utisak je dvodelna priča na kraju. Lepo je što su hteli da prikažu Kasidijevo poreklo i to sve, ali mi je priča pomalo dosadna. A tek način na koji je postao vampir, pojavi se babuskera niotkuda, ujede ga, i to je to. Sve gotovo na jednoj stranici. Očekivao sam neku frku, jurnjavu, skrivanje od vampira i da će ga ujesti u nekoj borbi, a ne tako dok je sedeo kraj bare. Moglo je to bolje.

Ali ostatak knjige nije loš, ima i dalje kojekakvih gadosti i perverzija, kojekakvih poremećenih tipova, pa čak i poneka komična scena koja te prosto natera na smeh.

Sad s nestrpljenjem očekujem nastavke u DW izdanju.
Zlix
Zlix
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.06.2012
Broj poruka : 1293

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 22 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 29 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 25 ... 29  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu