forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hawkeye

5 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Hawkeye Empty Hawkeye

Počalji od Gil-galad Uto 25 Sep 2012, 10:17

Marvel je sastavio odličan tim, koji je pre ovoga već sarađivao na Iron Fistu (koscenarista je bio Brubaker). David Aja je španski crtač čiji stil mene najviše podseća na Mazzucchellijeve superherojske radove, crtao je i Daredevila tokom Brubakerovog runa, ali bi Hawkeye trebalo da postane njegov najbolji rad do sada, a ako se po jutru dan poznaje - i hoće!

Hawkeye 2502058-prv13108_cov_super

Naime, ne samo crtež, već i kolor, za koji je zadužen najbolji kolorista današnjice, Matt Hollingsworth, neodoljivo vuku na Mazzucchellijeve radove, a ljubičasta, koja dominira u Hawkeyeu, prožeta žutom, namah asocira na Asteriosa Polypa, iako AP veze nema sa superherojštinom...

Hawkeye Seaznl

Prve dve epizode prate Hawkeyeov povratak u formu posle teške povrede, a radnja je izuzetno dinamična, za šta je opet zaslužan Aja. Nije Fraction loš, a ovo je nešto drugačije u odnosu na njegovog vrhunskog Iron Mana, recimo, dok se sa Thorom nije najbolje snašao, ali za sada mi je premalo ovo što sam pročitao da bih dao neku konkretnu ocenu... Akcenat je na Bartonovoj ljudskosti, pre svega, ali ne samo zato jer on nema nikakve supermoći! Svejedno bih nastavio makar samo zbog crteža, koji je 1000000% my cup of tea! approve Prva epizoda je posvećena upoznavanju nove publike sa likom, koji se pojavljuje i u letošnjem Marvelovom hitu Avengers, a druga nas uvodi u to šta on još radi kada nije sa njima...

Hawkeye 2572697-prev_img_super

Pogledajte samo kompoziciju ove strane, telefonski razgovor između "velikog" Hawkeyea, Clinta Bartona, i "malog", tj. malE Hawkeyeice, Kate Bishop, koja je pripadnica Young Avengersa...

Hawkeye 5xohe8

Poezija! approve


Poslednji put izmenio Nexus dana Uto 25 Sep 2012, 12:01, izmenio ukupno 2 puta
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Gil-galad Uto 25 Sep 2012, 10:27

Evo jedne table iz starijeg i malo poznatog Mazzucchellijevog rada za Marvel, priče Chiaroscuro posvećene Angelu, edicija Marvel Fanfare...

Hawkeye 302qsux

Ma, taj čovek je jednostavno stripski genije... Aja je preuzeo jasnu, debelu osnovnu liniju, i ne samo to... But who cares, kada "krade" od jednog od najboljih. approve A više je nego dovoljno dobar da ostavi svoj pečat.


Poslednji put izmenio Nexus dana Uto 20 Nov 2012, 07:17, izmenio ukupno 2 puta
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od kobra Uto 25 Sep 2012, 10:39

prvi pu čujem da neko ko je genije mora da krade!
Valjda kradu od njega kao što su krali Breću ili Kastilja, a oni su definitovno genijalci! I nisu od nikog krali!
Iako, to i nije baš krađa! To je vizuelna krađa za koju nema krivičnog gonjenja!
kobra
kobra
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 25.02.2011
Broj poruka : 339

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Gil-galad Uto 25 Sep 2012, 11:02

Genije se odnosi na Mazzucchellija, a krade lepo stoji pod znacima navoda... smile
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od kobra Uto 25 Sep 2012, 11:07

Onda je i ovo trebalo da stoji pod znacima navoda: "stripski genije"!
kobra
kobra
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 25.02.2011
Broj poruka : 339

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Gil-galad Uto 25 Sep 2012, 11:20

Zašto? Smatram ga genijem, jer iza sebe ima 4 potpuno, potpuno različita stripa, koji svi do jednog spadaju u sam vrh devete umetnosti, a između sebe se neopisivo mnogo razlikuju - Daredevil: Ponovo rođen, Batman: Godina prva, Grad od stakla (City Of Glass) i Asterios Polyp. Nešto kao Blueberry Jeana Girauda i Moebiusov Inkal.
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Gil-galad Uto 20 Nov 2012, 07:37

Ovako... Prve tri epizode su self-contained, a četvrta i peta zajedno činiće prvu veću celinu, iako i dalje nije jasno u kom će se smeru kretati serijal, tj. da li će biti uopšte dužih arcova... Za sada, to i nije tako važno, obzirom da se i ovako radi o sasvim solidnim, zanimljivim pričama. Crtež je ipak veći plus novog Hawkeyea od priče, jer iako je postavka odlična, radi se o - tako je predstavljeno - uobičajenim situacijama za ovog, tj. ovo dvoje junaka, čiju svakodnevicu često "ulepša" neka gužva, scenario je ponegde problematičan... Pratimo šta oni rade, gde i kako žive onda kada nisu sa Avengersima, a njihov je svet i figurativno i bukvalno obojen od strane Matta Hollingswortha. I ovo mu dođe kao neka indie superherojština. lol

Ajin crtež je bez greške, ali - ovo je verovatno do scenarija - problem je što jedna sveščica ne nudi adekvatan prostor za onoliko skokova iz jedne u drugu situaciju, koje vremenski prethode/slede jedna drugu, koliko ih ima. To ozbiljno narušava uživanje u čitanju, jer iako je dijalog prilično tečan, Fraction često "seče" radnju. Crtež onda mora to da isprati, pa pripovedanje ispadne nekako previše "skokovito", u nedostatku boljeg izraza. smile

Na žalost, baš kao što je to bio i slučaj sa Daredevilom, Aja nije jedini crtač (kao što nije bio ni Rivera), a umesto njega uskočio je još jedan Španac, Javier Pulido. Isto tako je i Marcos Martin na Daredevilu obavljao pristojan posao, ali on nije Rivera, baš kao što ni Pulido nije Aja... (A Rivera je, nažalost, ubrzo i napustio Marvel, pa bi, ako Aja napusti serijal, to bio ozbiljan udarac... Just saying.) Nadam se da nisu angažovali ovako talentovanog crtača samo da bi on privukao publiku kroz prvih nekoliko brojeva. bounce

Sve u svemu, fino se ovo kotrlja, ali ostaje da sačekam(o) decembar za drugi deo ove priče, ja više volim da čitam sve odjednom, posebno kada se radi o dvodelnim ili trodelnim pričama...

Hawkeye Jj2zpd
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Imrahil Uto 20 Nov 2012, 09:48

Ček, ček, prve tri epizode su zasebne, svaka za sebe?
a ja čekam da se sakupi 5-6, jer jelte očekujem jednu podužu epizodu Isuse grin
taman ću da krenem da čitam smile
može link za 4u? grin
Imrahil
Imrahil
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 02.03.2011
Broj poruka : 312

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Imrahil Sre 21 Nov 2012, 08:45

Skroz dobra prva epizoda, a crtež je savršenstvo :)
Imrahil
Imrahil
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 02.03.2011
Broj poruka : 312

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Ultras Uto 01 Jan 2013, 01:53

Izgleda dobro naughty
Ovo je za Prometeja - ima crossovera tongue

Hawkeye 35hn6zp
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Gil-galad Ned 24 Mar 2013, 07:03

Hawkeye #4-5 - The Tape

Pad. Veliki.

Nakon prve tri sasvim dobre stand alone priče, prva duža, dvodelna, donela je Clintovo putovanje u Madripur (Marvelov grad smešten u Aziju, u kome cvetaju svi oblici kriminala). On je snimljen kako ubija neprijatelja SAD-a, a video kaseta (ova iz naslova) sa snimkom tog čina ide na aukciju, na kojoj su svi krimosi poznati iz drugih serijala... Na Clintu je da ih (ne) zaustavi...

Hawkeye Fz8zd3

Rekoh ranije, ovo je kao neka indie superherojština, a Pulidov crtež se u to "uklopio" još više nego Ajin. Aja je estetski to odradio savršeno, a Pulido... Šta reći... Nekada se znalo ko može da crta za Marvel. I kako. Danas, ako može da se uvodi politička korektnost u Conana, gde nije problem to što ga je crtala devojka, nego što ga je crtala nedopustivo jadno, onda može i serijal posvećen jednom Avengeru da izgleda ovako kako izgleda. Nadam se samo da se ovo neće ponoviti...

Hawkeye 2emecyf

Ovo nije čak ni sprdnja.

Elem, da se vratim na priču... Recimo da je Clint stekao mnogo neprijatelja i da se u serijalu na dalje upravo na to stavlja akcenat. smile A tu je i jedna sjajna priča (sedma epizoda), posvećena uraganu koji je nedavno zahvatio Njujork... No, ovde se Fraction samo zajebavao... Video kaseta: zaboravio sam da je to postojalo... lol
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Lord Vader89 Ned 24 Mar 2013, 08:05

vec u #4 i #5 ?
ispasce da su ga prva tri broja usrala samo? happy
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Imrahil Ned 24 Mar 2013, 10:38

Ja počeo da čitam, odlično mi bilo, pa uzeo u pretplati :) Valjda će utisak biti sjajan i kad završim sve, samo da stigne već jednom grin
Imrahil
Imrahil
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 02.03.2011
Broj poruka : 312

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Imrahil Pon 01 Apr 2013, 11:29

Stiglo Oko sokolovo, trebalo mu vremena da nađe put happy

mnogo lepo izgleda u ruci smile
Imrahil
Imrahil
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 02.03.2011
Broj poruka : 312

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Gil-galad Pon 01 Apr 2013, 11:55

Fotkaj trejd kad te ne bude mrzelo. wink Baš me zanima kako izgleda, a i da obogatimo temu, što da ne? happy
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Gil-galad Pon 01 Apr 2013, 11:56

Lord Vader89 ::vec u #4 i #5 ?
ispasce da su ga prva tri broja usrala samo? happy

Ne, ali recimo da su #4 i 5 samo zagrevanje, sve postaje jasnije u narednim brojevima, napisaću osvrt kad me ne bude mrzelo... wink
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Imrahil Pon 01 Apr 2013, 12:02

Gil-galad ::Fotkaj trejd kad te ne bude mrzelo. wink Baš me zanima kako izgleda, a i da obogatimo temu, što da ne? happy

važi se smile
Imrahil
Imrahil
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 02.03.2011
Broj poruka : 312

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Gil-galad Pon 01 Apr 2013, 12:57

Lepo je što ovako neke serijale pratimo od početka, makar Hawkeyea i Sagu... Mene baš retko šta novo privuče na prvu loptu, mada Image ima neke nove, zanimljive naslove...
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Imrahil Pon 01 Apr 2013, 13:04

Upravo to. Toliko puta izgubim želju za nekim serijalom kad pogldam koliko ima..
Imrahil
Imrahil
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 02.03.2011
Broj poruka : 312

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Imrahil Uto 02 Apr 2013, 09:32

Evo par fotki smile

Hawkeye 2yyt79c

Hawkeye W0nasn

Hawkeye 33dyqs7

grin

Hawkeye Xgl1rs

Hawkeye K0lt0j

Hawkeye 2yopgxx
Imrahil
Imrahil
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 02.03.2011
Broj poruka : 312

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Gil-galad Čet 11 Apr 2013, 11:15

Promaklo mi ovo, sorry. wink

Odlično izgleda i odštampano! Inovativan dizajn... Šteta što nesrećni Pulido kvari opšti utisak.

A DC krenuo po uzoru na Marvel, umara koliko prate iste trendove decenijama... Isuse

Hawkeye 71l0k9
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Imrahil Čet 11 Apr 2013, 13:18

Pa daj, mogli su malo originalnosti laugh
Imrahil
Imrahil
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 02.03.2011
Broj poruka : 312

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Imrahil Čet 18 Apr 2013, 08:18

Kako je loš crtež u četvrtoj i petoj epizodi Isuse
Imrahil
Imrahil
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 02.03.2011
Broj poruka : 312

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Imrahil Pet 10 Maj 2013, 08:48

Imrahil
Imrahil
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 02.03.2011
Broj poruka : 312

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Gil-galad Čet 27 Jun 2013, 11:18

Gil-galad ::
Lord Vader89 ::vec u #4 i #5 ?
ispasce da su ga prva tri broja usrala samo? happy

Ne, ali recimo da su #4 i 5 samo zagrevanje, sve postaje jasnije u narednim brojevima, napisaću osvrt kad me ne bude mrzelo... wink

Ala vreme leti...lol

Elem, razmišljao sam da li da pazarim ovaj oversized hc, Imro postavio link... Ipak ne. Ajin crtež jeste eye candy, isto se može reći i za Hollingsworthov kolor, ali Fraction je sve previše razvukao. Ako me ipak razuveri u naredna dva-tri broja, mooooooožda se predosmilim glede kupovine...

Zašto ovo kažem...? Hawkeye se još u trećoj epizodici spetljao s jednom hot crvenokosom, za koju se kasnije ispostavilo da je žena nekog ruskog krimosa... A na samom početku, da bi zaštitio svoj komšiluk - Clint je od njih kupio zgradu u kojoj je stanovao.smile Malo tamo, malo ovamo - mafija, na čelu sa Kingpinom, sada bi da mu dođe glave, jer im previše smeta, i to preko tih istih Rusa... Međutim, PREVIŠE je odstupanja od glavnog toka radnje, iako su, moram priznati, ta odstupanja PRESIMAPTIČNA.

Npr. strip u stripu, sve Hawkeyeove žene na jednom mestu ili, poslednji primer, 11. epizoda - sve vidimo iz ugla psa kog je H. spasio još na početku serije...happy

Hawkeye 3308aib

Hawkeye Kb9fmx

Utisak kvari i to što nije svaku epizodu nacrtao Aja, međutim, navikao sam se na to... No, najveći problem ostaje "skokovito" pripovedanje Matta Fractiona, te odviše sporo razvijanje radnje, za moj ukus. Jedno je recimo Saga, gde autori daju informacije na kašičicu, ali istovremeno koriste prostor tako da svaki broj napune aktuelnom pričom do kraja. Ovde maltene nema ni s od superherojštine, sve je fino, zanimljivo zamišljeno, ali i - presporo... I sweet, ali ne nešto što bih pošto-poto imao u kolekciji. I want it all, and I want it (Marvel) now...
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Hawkeye Empty Re: Hawkeye

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu