forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Urbane legende- ZS i LMS

+10
cat claw
milandj3
Jasko
Lord Vader89
cronos six
Sakem
kobra
Ultras
Morrison
manhunter
14 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od cat claw Ned 20 Mar 2011, 09:48

Po principu ''ako su lagali mene i ja lazem vas'' stoje i kobrini podaci koje je cuo od, pretpostavljam, prilicno usljemanog maglovitog izvora. lol

Prosecni tiraz je bio izmedju 60 000 i 90 000, a Blek je imao dva tri uzleta iznad 100 000, od kojih je jedan stigao na 120 000 (urbana legenda kaze 180 000 i zato je legenda).
Blek i Mark su vukli snjur, a za njima su se smenjivali Mali Rendzer i Mr No. Interesantno je da ostali nikada nisu prelazili 60 000, a Dzudas i Ken Parker su dosta traljavo isli. Dzudas je ekspresno ukinut (i pored protivljenja nas iz crtackog odeljenja koji smo smatrali da je ravan Teksu i da je stvar samo do dugovecnosti serijala - posle se ispostavilo da smo bili debelo u krivu jer ga je i Boneli ukinuo), a Parker, iako mu tiraz nije rastao, je ostavljen jer je Dnevniku prijala etiketa da eto i on ima nesto sto umetnicki vredi i po cemu ga spominju zajedno sa Marketprintovim izdanjima. Istovremeno, to je i vreme kada su i ostali tirazi poceli da padaju pa Parkerov tiraz nije vise bio znak za uzbunu.
Nismo imali ama bas nikakav parametar da bi se videla + ili - razlika izmedju Yu Bleka i obicnog Bleka. Jednostavno je sve islo i nije bilo nacina da se zna koliko imena crtaca ili scenarista doprinose tome. Nikada niko nije mogao da kaze da je, recimo, Mitonov Blek bolje prodavan od nekog drugog.
Naslovne strane i budalasti ''prevodi'' naslova nisu igrali apsolutno nikakvu ulogu. Uputstvo redakcije je bilo da mora da bude neka AKCIJA (otud i ona bezvezna tabaza na Baladi o Pat O'Sejn). Shodno tome, Mikica je bio rodjen za cover majstora i to niko ne moze da mu ospori.
Ako se setite nekih Pinkovih naslovnih strana, narocito onog Derdevil Bleka, Mikica i ostali su bili Aleks Rejmondi, a Paja Koza Norman Rokvel. lol
cat claw
cat claw
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 27.12.2010
Broj poruka : 63

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od profesor-inz Čet 31 Mar 2011, 08:54

Da Blek ma koliko naivan bio, budi neverovatnu nostalgiju.
Da je tako uverio sam se kada sam pre neki dan izlicitirao prvog Yu Bleka - Gužva u Bostonu i platio ga 20 evra. Nikada ga nisam čitao, takođe i Blekovi na 300 su mi nezaboravni.
Pitanje za Baneta Keraca:

Zašto tako malo ima onih legendarnih epizoda iz Strip zabavnika, gde su nestale tolike Divlje mačke?

Zašto nije crtao epizode koje su objavljivane u LMS-u ?

profesor-inz
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 31.03.2011
Broj poruka : 29

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od cat claw Čet 31 Mar 2011, 11:00

Kerac, Kerca, Kercu, Kerčevo... happy

Posle 'Slomljenog srca', zapoceo sam epizodu 'Izgubljena dolina' koja je bila predvidjena bas za LMS, ali je nisam dovrsio jer sam presao u Marketprint. Tu epizodu je zavrsio Paja Koza ali nije objavljena.
cat claw
cat claw
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 27.12.2010
Broj poruka : 63

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od kobra Čet 31 Mar 2011, 21:41

Interesantno je da se odomaćio izraz YU Blek iako bi bilo pravedno ga nazvati pre svega Novosadski Blek. Van Srbije su ga radila samo dva crtača. Ahmet Muminović iz Sarajeva (Zaliv vampira, Osmatračnice u plamenu...) i Adam Čurdenjaković iz Ivankova kod Osijeka (Užarene oči), a van Novog Sada i okoline su tu bili još Spasoje Kulauzov iz Mokrina i Krstić(mislim Vladimir) iz Niša. Ako neko primeti da sam nekog zaboravio neka me ispravi.
kobra
kobra
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 25.02.2011
Broj poruka : 339

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od profesor-inz Pet 01 Apr 2011, 03:07

cat claw ::Kerac, Kerca, Kercu, Kerčevo... happy

Posle 'Slomljenog srca', zapoceo sam epizodu 'Izgubljena dolina' koja je bila predvidjena bas za LMS, ali je nisam dovrsio jer sam presao u Marketprint. Tu epizodu je zavrsio Paja Koza ali nije objavljena.
Da zaista šteta što nije bilo epizoda u redovnoj seriji.
Niste mi odgovorili na ovo drugo pitanje, zašto su Strip zabavnici tako malo dostupni, pogotovo sa pričama koje ste vi uradili, u principu uopšte ih nema.

profesor-inz
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 31.03.2011
Broj poruka : 29

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od cat claw Pet 01 Apr 2011, 05:12

Ja sam otkupio ceo tiraz i spalio. happy
cat claw
cat claw
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 27.12.2010
Broj poruka : 63

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od Ultras Pet 01 Apr 2011, 05:13

profesor-inz ::... zašto su Strip zabavnici tako malo dostupni, pogotovo sa pričama koje ste vi uradili, u principu uopšte ih nema.

Pa baš zato ih i nema, Bane ih je crtao yes
Niko neće da ih se odrekne.
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od Ultras Pet 01 Apr 2011, 05:14

cat claw ::Ja sam otkupio ceo tiraz i spalio. happy
Preduhitrio si me happy
Ja rekoh da te pohvalim Cool
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od cat claw Pet 01 Apr 2011, 05:30

Hihihi....
Ne bih se mogao nikako sloziti sa takvom neskromnom tvrdnjom.
Ako ima Yu stripa, nema razloga da nema i Strip zabavnika. Ko ceprka, taj i isceprka.
cat claw
cat claw
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 27.12.2010
Broj poruka : 63

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od profesor-inz Pet 01 Apr 2011, 07:46

Mislim da je moja tvrdnja ipak istinita, teže je pronaći na aukcijama te strip zabavnike sa tim legendarnim epizodama nego bilo koji drugi Blekov strip, u to sam siguran.
Ako naiđem negde na aukcijama na njih sigurno ću ih uzeti.
Nostalgija je čudo, kako da objasnim drugačije činjenicu da sam počeo opet da kupujem Bleka iz Lms-a po ne baš malim cenama. Jednostavno uzeo sam Saratogu, Gužvu u Bostonu, Grad čarolija, Bleka u Londonu, od Londona do Škotske za po 10_15 evra, iako ih ima i u Horus izdanju. Jednostavno plaćam miris nostalgije.

Bane ako nije problem dajte još neke detalje iz tog vremena Yu Bleka, neke zanimljivosti, zaista znači kada neko može da nas podseti na ta vremena.

profesor-inz
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 31.03.2011
Broj poruka : 29

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od kobra Pet 01 Apr 2011, 09:13

Profo!
Ako si zainteresovam mogu da ti nađem komplet Banetovih Blekova iz Strip Zabavnika, a i drugih Blekova iz vanrednih Strip Zabavnika po dosta nižoj ceni. Pa čak i one Blekove iz LMS-a. Samo napiši koji ti nedostaju!
Usput, zaboravio sam da je van Srbije jednu epizodu Bleka crtao i Ljubomir Filipovski iz Makedonije!
kobra
kobra
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 25.02.2011
Broj poruka : 339

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od kobra Pet 01 Apr 2011, 09:17

Zaboravio sam da kažem!
Nemoj biti lud pa plaćati po 10 ili 15 eura kada se može naći jeftinije. Možda se malo više čeka, ne više od dve nedelje, ali se dobije željeno! Osim toga, miris nostalgije i vlažnih čarapa (Bane zna šta je u pitanju) je daleko lepši kada prođe malo više vremena!
kobra
kobra
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 25.02.2011
Broj poruka : 339

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od profesor-inz Pet 01 Apr 2011, 20:08

Važi Kobra, mada sam zainteresovan jedino za isključivo dobro očuvane stripove, mislim da nema smisla kolekcionirati bilo šta drugo.
Recimo Blago zelenih močvara LMS 300 u stanju za 5 itd.

profesor-inz
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 31.03.2011
Broj poruka : 29

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od mikoza Ned 03 Apr 2011, 05:38

Pitanje za Kobru. Mozes li mi mozda nabaviti, ali stvarno dobro ocuvano, ono staro izdanje "Crnih Misli" Frankena? Mozda je i piratsko, nisam siguran.

Hvala unapred na odgovoru!
mikoza
mikoza
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 02.03.2011
Broj poruka : 11

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od kobra Ned 03 Apr 2011, 05:49

Niam siguran, ali trebalo bi da mogu! Istina, to može potrajati, ali se ipak na kraju nađe. Kada kažem potrajati tu mislim na najviše nekoliko nedelja kada ću znati da li ga se može imati i po kojoj ceni!
Ako nečega bude, javiću ti se!
kobra
kobra
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 25.02.2011
Broj poruka : 339

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od mikoza Ned 03 Apr 2011, 06:05

Ok! Veliko hvala!
mikoza
mikoza
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 02.03.2011
Broj poruka : 11

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od fil korigan Uto 14 Feb 2012, 05:41

manhunter ::Zagor nikada nije bio najtiražniji.
Blek i Mark su razbijali svojevremeno, ali bi bilo fino znati tačne cifre.
Ja sam rodjen 1977 godine, citao sam i danas citam ZS i LMS. Ove dve edicije zauzimaju vazno mesto u mojoj kolekciji stripova. A ko je bio najtirazni? Ja sam mislio da je to bio Zagor. Nemam nista protiv Bleka i Marka, naprotiv i oni su O.K. Ali ja mislim da je Zagor bio najcitani. Pozdrav za sve happy
fil korigan
fil korigan
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 28.12.2011
Broj poruka : 235

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od fil korigan Uto 14 Feb 2012, 05:51

I jos da dodam- Zlatna serija i Lunov magnus strip su odigrali vaznu ulogu u domacem stripu. Na jednom forumu sam vec rekao (ne volim da se ponavljam ali sad cu napraviti izuzetak) da je nemoguce govoriti o domacem posleratnom stripu a ne spomenuti Zlatnu seriju i Lunov magnus strip happy
fil korigan
fil korigan
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 28.12.2011
Broj poruka : 235

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od Ultras Uto 14 Feb 2012, 06:10

fil korigan ::I jos da dodam- Zlatna serija i Lunov magnus strip su odigrali vaznu ulogu u domacem stripu. Na jednom forumu sam vec rekao (ne volim da se ponavljam ali sad cu napraviti izuzetak) da je nemoguce govoriti o domacem posleratnom stripu a ne spomenuti Zlatnu seriju i Lunov magnus strip happy
Da. U tome se slaže i većina teoretičara o stripu.
A kada se uzme u obzir u kojim su se tiražima prodavali ZS i LMS - to uopšte i ne čudi.
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od kobra Uto 14 Feb 2012, 12:39

Ja sam ja već jednom negde rekao, ali evo da i ponovim!
Blek i Mark su bili najtiražniji, a Mali rendžer iz njih! Zagor je bio tek na četvrtom mestu!
Neću da govorim o ciframa jer će se opet neko naći ko će reći da to nije tačno iako jeste!
kobra
kobra
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 25.02.2011
Broj poruka : 339

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od Mr Smith Ned 11 Mar 2012, 07:53

fil korigan ::I jos da dodam- Zlatna serija i Lunov magnus strip su odigrali vaznu ulogu u domacem stripu. Na jednom forumu sam vec rekao (ne volim da se ponavljam ali sad cu napraviti izuzetak) da je nemoguce govoriti o domacem posleratnom stripu a ne spomenuti Zlatnu seriju i Lunov magnus strip happy
Potpuno tacno. To je kao da pricas o rock muzici a ne spomenes Beatlese ili o filmu a ne pomenes Hitchcocka. Ima bolje muzike od Bitlsa i boljih filmova od Hickokovih ali su i jedno i drugo neizostavni deo.
Mr Smith
Mr Smith
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 21.12.2011
Broj poruka : 238

http://zagorijana.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od Mr Smith Ned 11 Mar 2012, 07:58

Ja se secam ludila za Blekom i podjebavanja nas malobrojnih koji smo preferirali Zagora. Prva kolekcija stripa koju sam u zivotu video je kod starijeg brata moje skolske drugarice kada sam imao deset godina. Bilo su to stotine Blekova i samo Blekova. Tako je to bilo krajem sedamdesetih i ranih osamdesetih. Blek je kod moje generacije postao passe tek oko 1985.
Mr Smith
Mr Smith
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 21.12.2011
Broj poruka : 238

http://zagorijana.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od Ultras Ned 11 Mar 2012, 08:46

Mr Smith ::Ja se secam ludila za Blekom i podjebavanja nas malobrojnih koji smo preferirali Zagora. Prva kolekcija stripa koju sam u zivotu video je kod starijeg brata moje skolske drugarice kada sam imao deset godina. Bilo su to stotine Blekova i samo Blekova. Tako je to bilo krajem sedamdesetih i ranih osamdesetih. Blek je kod moje generacije postao passe tek oko 1985.
Većina mojih drugara koji su nekada čitali stripove (do srednje škole a nisu se navukli ponovo dve-hiljade-i-neke kao ja) i dalje smatraju Bleka vrhom stripa. yes
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od kobra Ned 11 Mar 2012, 09:46

Blek nije bio, da budemo iskreni, preterano kvalitetan strip, ali ni autorima se nije dopuštalo da ga prave kvalitetnijim! Bolje rečeno savetovano im je da ne prave velike drame i da filozofiraju previš! Tu mislim na YU autore! Blek je imao šarma i tim šarmom je pridobijao čitaoce!
kobra
kobra
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 25.02.2011
Broj poruka : 339

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od milandj3 Pon 12 Mar 2012, 01:53

kobra ::Blek nije bio, da budemo iskreni, preterano kvalitetan strip, ali ni autorima se nije dopuštalo da ga prave kvalitetnijim! Bolje rečeno savetovano im je da ne prave velike drame i da filozofiraju previš! Tu mislim na YU autore! Blek je imao šarma i tim šarmom je pridobijao čitaoce!


isto k'o turbo folk naughty

milandj3
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 30.01.2011
Broj poruka : 147

http://www.milandj3.deviantart.com

Nazad na vrh Ići dole

Urbane legende- ZS i LMS - Page 2 Empty Re: Urbane legende- ZS i LMS

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu