forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Captain America: The First Avenger"

+3
Lord Vader89
VLADA 96
Ultras
7 posters

Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty "Captain America: The First Avenger"

Počalji od Ultras Pon 07 Feb 2011, 04:48

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty "Captain America: The First Avenger"

Počalji od Ultras Sub 23 Apr 2011, 03:01

"Captain America: The First Avenger" 30



Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty "Captain America: The First Avenger"

Počalji od Ultras Sub 23 Apr 2011, 03:04



happy happy happy

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty Re: "Captain America: The First Avenger"

Počalji od VLADA 96 Čet 23 Jun 2011, 23:22

Slicna pitanja kao i za Tora:
1.sta je od Kapetana Amerike (naslov mi zvuci malo propagandno) objavljeno kod nas?
2.sta od toga valja (ne mislim na cistu zabavu)?
3.gde to moze da se nabavi?
VLADA 96
VLADA 96
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 17.06.2011
Broj poruka : 394

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty Re: "Captain America: The First Avenger"

Počalji od Lord Vader89 Pet 24 Jun 2011, 04:15

Naslov i jeste propaganda, ali ima tu mnogo lica, koja su nastala tokom duge istorije lika (skoro 70 godina), nemoj ga olako "osudjivati".


Nemam informacije o domacim izdanjima, a o tome sta valja, uputice te Gil Galad, on je maher :)
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty Re: "Captain America: The First Avenger"

Počalji od Gil-galad Pet 24 Jun 2011, 07:35

Lord Vader89 ::Naslov i jeste propaganda, ali ima tu mnogo lica, koja su nastala tokom duge istorije lika (skoro 70 godina), nemoj ga olako "osudjivati".


Nemam informacije o domacim izdanjima, a o tome sta valja, uputice te Gil Galad, on je maher :)

Ne preteruj, znaš da Capa pratim samo ovo novo...

Vlado, veruj mi da sam godinama izbegavao Kapetana, baš zbog ovoga što si naveo... Nedavno sam pisao o njemu na blogu, pa baci pogled (malo je na brzinu napisano, ali šta da se radi...):
http://udruzenjesvetstripa.blogspot.com/2011/05/did-you-ever-see-anyone-shot-by-gun.html

A mislim da kod nas uopšte nije izlazio. Ovde po imenu junaka ili serijala to možeš i sam videti:
http://www.stripovi.com/index.asp?page=search

E, da - Fibra je najavila ovo za kraj godine:
http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-view&StoryID=203
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty Re: "Captain America: The First Avenger"

Počalji od VLADA 96 Pet 24 Jun 2011, 08:12

Gledao sam malo po darkwoodovj listi izdavaca i cini mi se da sam video kapetanovu sliku na koricama Marvel avantura i The Ultimates.Nisam bas najbolji znalac pa proveri.
VLADA 96
VLADA 96
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 17.06.2011
Broj poruka : 394

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty Re: "Captain America: The First Avenger"

Počalji od culfis Pet 24 Jun 2011, 08:47

Ima Kapetana i u nekom Spajdermenu od Slobodne Dalmacije, a moze se naci i u par brojeva Hulka (ili Golijata) u starim Eks Almanasima!!!
culfis
culfis
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 23.12.2010
Broj poruka : 1167

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty Re: "Captain America: The First Avenger"

Počalji od culfis Pet 24 Jun 2011, 08:49

Priprema se teren za Avengerse!!!! wink
Valjda ce i DC odgovoriti filmovanom Ligom pravde! grin
culfis
culfis
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 23.12.2010
Broj poruka : 1167

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty Re: "Captain America: The First Avenger"

Počalji od culfis Pet 24 Jun 2011, 08:56

Trebalo bi podsetiti mladje clanove foruma da je 1990 u Jugoslaviji snimljen film kapetan Amerika, negde se sjecma da se u filmu pojavljuj Mia Begovic i Mustafa Nadarevic!

http://www.imdb.com/title/tt0103923/
culfis
culfis
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 23.12.2010
Broj poruka : 1167

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty Re: "Captain America: The First Avenger"

Počalji od Lord Vader89 Pet 24 Jun 2011, 12:01

VLADA 96 ::Gledao sam malo po darkwoodovj listi izdavaca i cini mi se da sam video kapetanovu sliku na koricama Marvel avantura i The Ultimates.Nisam bas najbolji znalac pa proveri.

The Ultimates ti je zapravo Avengers iz paralalnog univerzuma koji nema veze sa Marvelovom regularnom serijom (drugim recima, mos da citas bez problema wink )
Cuo sam dosta dobrog o njima, ali nakon sto sam izgubio zivce za bavljenje Ultimate Marvelom....
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty Re: "Captain America: The First Avenger"

Počalji od Силни Ned 24 Jul 2011, 19:48

Све што ваља од Ултимејтса је Ултимејтс 3, 5 бројева, то би могло да ти се допадне wink
Појавио се и неки Ултимејтс врсс Д Њу Авенџрс, у којем се део акције одвија у Бугарској, а иза свега је Кина. И Ник Фјури наравно... Isuse
Силни
Силни
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 19.02.2011
Broj poruka : 376

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty Re: "Captain America: The First Avenger"

Počalji od Lord Vader89 Pon 25 Jul 2011, 00:21

Kad se setim da su hteli da povezu Ultimate i 616 univerzum, leleeeee Isuse

Odrekao bih se Marvela u korist....bilo cega, DCja, iz principa happy
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty Re: "Captain America: The First Avenger"

Počalji od Gil-galad Sub 10 Sep 2011, 04:48

Pogledao sam film, neka bude 7/10.

Mnogo mi se više dopao nego Thor, smeštanje radnje maltene u potpunosti u WW2 dane je pun pogodak, a film podseća pomalo na Raiderse! Jedna zanimljiva avantura, koja dobrim delom ima i stripsku atmosferu, a legendarni momenti iz stripa, iako su dobili svoju filmsku verziju, odlično su "uhvaćeni".

Uskoro review...!
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty Re: "Captain America: The First Avenger"

Počalji od Snake Plissken Čet 15 Sep 2011, 10:18

Super omaz stripu, ima par super scena, lepo prikazuje nastanak i razvoj junaka, ali ima previse corny momenata, klisea i iritantnih fora i postupaka (kao kad ona riba nabode vojnika a on se srusi kao pokosen, bla bla). Svidja mi se kako se daju neki hintovi i stvari povezuju, to je jedna od mnogih dobrih stvari.
Prilicno predvidljiv film, iako mi se atmosfera dopala, pristup bih ipak zeleo znatno ozbiljniji, ovako imam utisak kao da je film namenjen za publiku vremena kada je prvi broj izasao.

U jednom trenu pomislih da je vec kraj, tako nekako sve vodilo, a onda se ipak nastavlja jos. Sve u svemu, malo me je razocarao, ali daleko od toga da je los. Doduse, nije bas ni vrhunsko superherojsko ostvarenje. :)
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty Re: "Captain America: The First Avenger"

Počalji od Gil-galad Čet 15 Sep 2011, 12:05

Snake Plissken ::Super omaz stripu, ima par super scena, lepo prikazuje nastanak i razvoj junaka...


Da, sam početak filma, pa negde do sredine je mnogo bolji nego ostatak i mnogo se više oslanja na strip.

Scena u vozu, kada Bucky pogine, i poslednja - obračun Capa i Skulla u avionu, zakleo bih se da sam negde već video maltene identične scene, ali uzalud pokušavam da se setim o kojim filmovima se radi... rakijaa
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty Re: "Captain America: The First Avenger"

Počalji od Lord Vader89 Čet 15 Sep 2011, 12:23

ja sam trebao da idem u subotu da gledam
ali guess what
ovde se Cap sada prikazuje u jednom bioskopu u jednom terminu Isuse
bitno da se HP jos uvek daje

i onda smo ja i buraz bukvalno poljubili vrata, jer se ta jedna kukavna sala rasprodala nama ispred nosa....
pokusacemo sad za vikend
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty Re: "Captain America: The First Avenger"

Počalji od Lord Vader89 Čet 15 Sep 2011, 12:25

Snake Plissken ::ovako imam utisak kao da je film namenjen za publiku vremena kada je prvi broj izasao.

mozda zato sto je ceo film smesten u cetrdesete? :hmmmmmm:












sorry, morao sam lol lol lol
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty Re: "Captain America: The First Avenger"

Počalji od Gil-galad Sub 17 Sep 2011, 02:23

Lord Vader89 ::ja sam trebao da idem u subotu da gledam
ali guess what
ovde se Cap sada prikazuje u jednom bioskopu u jednom terminu Isuse
bitno da se HP jos uvek daje

i onda smo ja i buraz bukvalno poljubili vrata, jer se ta jedna kukavna sala rasprodala nama ispred nosa....
pokusacemo sad za vikend

Ma, pusti... I ovde je išlo nešto kasno, oko 22h, i to svega desetak dana, ako i toliko... A posle je bilo još nedelju dana od 11h pre podne... Isuse

Izgleda da je naziv filma definitivno velika prepreka, mada nisam obratio pažnju na box office... bounce
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty Re: "Captain America: The First Avenger"

Počalji od Snake Plissken Sub 17 Sep 2011, 04:02

Koji je ovaj Vejder spamer, strasno. :P

Inace bas mi je cudno za termine, kratko se davao u nekim normalnim terminima i Taku i Koloseju, posle prebacen sto rece Gil za 11h prepodne. Na kraju ga navatah u Pancevackom centru za kulturu, karta 150 kinti, to vece svi gledali finale US Opena, a samo ja i ortak jedan u sali. happy Bilo kao da na gajbi gledam. happy
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty Re: "Captain America: The First Avenger"

Počalji od Lord Vader89 Sub 17 Sep 2011, 05:36

Snake Plissken ::Koji je ovaj Vejder spamer, strasno. :P

ucio sam od najboljih naughty

Inace bas mi je cudno za termine, kratko se davao u nekim normalnim terminima i Taku i Koloseju, posle prebacen sto rece Gil za 11h prepodne. Na kraju ga navatah u Pancevackom centru za kulturu, karta 150 kinti, to vece svi gledali finale US Opena, a samo ja i ortak jedan u sali. happy Bilo kao da na gajbi gledam. happy


ja idem veceras; isto vreme, isto mesto, al ovaj put sam kupio karte dan ranije bounce
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty Re: "Captain America: The First Avenger"

Počalji od Gil-galad Ned 18 Sep 2011, 04:35

Bio si? bounce
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty Re: "Captain America: The First Avenger"

Počalji od Lord Vader89 Ned 18 Sep 2011, 04:42

jesam
al nemam sad vremena da pricam
overall nije lose uopste
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

"Captain America: The First Avenger" Empty Re: "Captain America: The First Avenger"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu