forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najvredniji stripovi ikada

+2
Gil-galad
Ultras
6 posters

Ići dole

Najvredniji stripovi ikada Empty Najvredniji stripovi ikada

Počalji od Ultras Čet 26 Maj 2011, 07:40

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Najvredniji stripovi ikada Empty Re: Najvredniji stripovi ikada

Počalji od Ultras Čet 26 Maj 2011, 07:45

Top lista


1. Detective Comics #27
Obično najvišu cijenu postižu prvi brojevi neke serije, ali najskuplji strip na tržištu je 27. broj serije Detective Comics iz 1939. godine. Radi se, naime, o broju u kojem se po prvi put pojavljuje Batman. Originalna cena od 10 centi danas je skočila na 3,7 miliona dolara.

2. Action Comics #1
Serija Action Comics krenula je 1938., a na naslovnoj prvog broja nalazi se Supermen. Originalni strip danas vrijedi 3,6 miliona dolara.

3. Superman #1
Supermen je 1939. zbog velike popularnosti dobio vlastitu seriju. Strip je prvo izlazio svaka tri mjeseca, ali je potražnja brzo rasla, pa se izdavač nekoliko godina kasnije odlučio za mjesečno izdanje. Cena prvog broja danas se kreće oko 650.000 dolara.

4. Marvel Comics #1
Izdavač Timely Publications izdao je 1939. prvi štampani Marvelov strip, koji je označio početak fantastične serije koja je stvorila velik broj i danas popularnih likova. Vrednost prvog broja procenjuje se na 400.000 dolara.

5. Detective Comics #1
Iako je serija počela ređati uspjehe od spomenutog broja 27, prvi broj iz 1937. vredan je primerak svake kolekcije stripova. Danas košta oko 400.000 dolara.

6. Batman #1
Poput Supermena, i Batmen je ubrzo zaslužio vlastito izdanje, koje se održalo do danas. Procjenjuje se da je sačuvano oko 300 originala prvog broja iz 1940., a početna cena kreće se oko 350.000 dolara.

7. All-American Comics #16
Serija je u 16. broju 1939. predstavila Green Lantern, a izlazila je do 1966. Najvredniji je baš broj 16, koji danas može postići cenu od 350.000 dolara.

8. Amazing Fantasy #15
Spajdermen je, za razliku od Supermena i Batmena, nastao relativno kasno. Pre nego što je dobio vlastitu seriju, predstavljen je u 15. broju poznatog američkog stripa Amazing Fantasy. Originalni broj iz 1962. vredi oko 250.000 dolara.
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Najvredniji stripovi ikada Empty Re: Najvredniji stripovi ikada

Počalji od Gil-galad Čet 26 Maj 2011, 10:38

Zanimljivo... Ne ovo konkretno, barem meni - jer, poznato mi je od ranije, nego tema... Koji je najskuplji strip koji posedujete? tongue

Ako nije indiskretno pitanje i zadiranje u intimu (Vashih kolekcija)... embarassed Nije vazno koliko ste platili, nego me samo zanima koji naslov. I da li postoji strip koga se ne biste odrekli ni za koje pare, m?

Ja sam se napatio dok sam doshao do drugog giganta Nathana Nevera i devetog toma Valianta, npr. A najvishe sam platio dva hc Silver Surfera, originalna prva serija.

Neki koji su mi toliko dragi, ponajvishe jer ih chuvam od ranog detinjstva, su hc Asterix i sin, neke epizode Mikija Mausa iz Politikinog zabavnika, kolekcija Valianta, pomenuti Surfer... I njih se zaista niposhto ne bih odrekao.

I jednom, kada budem imao mnogo para (dream on, dreamer!), voleo bih da imam po jednu originalnu Busceminu tablu ili makar crtez Conana, Surfera i Thora. Shta cu, Big Johna volim k'o rodjenog dedu. approve
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Najvredniji stripovi ikada Empty Re: Najvredniji stripovi ikada

Počalji od Lord Vader89 Čet 26 Maj 2011, 10:48

ma ti si lud tongue

salim se, i ja bih isto voleo da imam neku Rosinu tablu :)
ili makar neki Barksov rad u ulju, mljac!!!!!
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Najvredniji stripovi ikada Empty Re: Najvredniji stripovi ikada

Počalji od kobra Pet 27 Maj 2011, 05:19

Iako ranije nisam o tome toliko razmišljao, danas se nikako ne bih odrekao nekih "Crtanih romana".
Na primer: Brećinog Roja Renka ili Kastiljovog Larigana, stripova Alberta Salinasa...
Znam da ne bi mnogi dali ni pet para za njih, ali na njima sam odrastao. Da ne govorimo o njihovom kvalitetu koji su za mnoge Bonelijeve crtače samo daleki san. Čak su ih neki od njih i precrtavali.
To što ih niko baš ne ceni previše je i dobro, jer mi niko neće ponuditi milione, pa se tako neću peći na tihoj vatri.
kobra
kobra
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 25.02.2011
Broj poruka : 339

Nazad na vrh Ići dole

Najvredniji stripovi ikada Empty Re: Najvredniji stripovi ikada

Počalji od Ultras Pet 27 Maj 2011, 21:58

BLIC

Lista najskupljih crtanih albuma:
"Strip o Betmenu vredan 3,4 miliona dolara"

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Najvredniji stripovi ikada Empty Re: Najvredniji stripovi ikada

Počalji od manhunter Sub 28 Maj 2011, 01:13

Videćete šta znači lud čovek kad budem jednom dobo na loto-u. rockdevil
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Najvredniji stripovi ikada Empty Re: Najvredniji stripovi ikada

Počalji od Ultras Sub 28 Maj 2011, 02:15

Gil-galad ::
Ako nije indiskretno pitanje i zadiranje u intimu (Vashih kolekcija)... embarassed Nije vazno koliko ste platili, nego me samo zanima koji naslov. I da li postoji strip koga se ne biste odrekli ni za koje pare, m?
Iskreno, ne znam smile Sada imam više takvih stripova.
Šta nosi novi dan... ko će ga znati rolling eyes

kobra ::Iako ranije nisam o tome toliko razmišljao, danas se nikako ne bih odrekao nekih "Crtanih romana".
Na primer: Brećinog Roja Renka ili Kastiljovog Larigana, stripova Alberta Salinasa...
Znam da ne bi mnogi dali ni pet para za njih, ali na njima sam odrastao. Da ne govorimo o njihovom kvalitetu koji su za mnoge Bonelijeve crtače samo daleki san. Čak su ih neki od njih i precrtavali.
To što ih niko baš ne ceni previše je i dobro, jer mi niko neće ponuditi milione, pa se tako neću peći na tihoj vatri.
Kobra, dobar rezon happy
I moji stripovi, (koje smatram za neko svoje stripovsko blago) ne vrede Bog-zna-koliko, tako da sam sa te strane miran smile

manhunter ::Videćete šta znači lud čovek kad budem jednom dobo na loto-u. rockdevil
Moj čovek Thumbup
I ja imam neke ideje u vezi takvog (doduše, svog wink ) dobitka men_ani
Ali ako zajedno dobijemo glavnu premiju, videćemo ko je luđi naughty

Još samo da uplatim tiket laugh
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Najvredniji stripovi ikada Empty "Povratak mračnog viteza"

Počalji od Ultras Sub 04 Jun 2011, 20:46

Jo[ malo megalomanije tongue

Originalni crtež iz stripa "Povratak mračnog viteza" prodat po rekordnoj ceni

Posle prošlogodišnje prodaje retkog izdanja prvog broja legendarne serije Action Comics, koja ujedno predstavlja i Supermenov debi u svetu stripa, pa zatim i dvadesetsedmi broj ove serije u kojem se po prvi put pojavio Batman, postignut je još jedan rekord u smislu visine cene koju je dostiglo jedno originalno delo sedme umetnosti!

Može se reći da je prodaja originalnog crteža Betmena i njegovog pomoćnika koji je Frenk Miler nacrtao za svoj strip Povratak mračnog viteza, donela najviše iznenađenja, s obzirom da su ranije pomenuti stripovi izdavali u toku Zlatnog doba američkog stripa, dok je Milerov strip ipak nešto novijeg datuma.

Tačna cena koju je dostigao ovaj crtež iznosu 448.125 američkih dolara i razlikuje se od svih dosadašnjih velikih prodaja po dva značajna faktora: kao prvo, Betmenov crtež je samo deo jedne kompletne grafičke novele, a pored toga, kao što smo već pomenuli, Povratak mračnog viteza je objavljen 1986. godine, gotovo pedeset godina od Zlatne ere američkog stripa. Jedina zapažena prodaja stripa koji je izašao posle kasnih 30-tih je bila prodaja prvog stripa u kojem se pojavio Spajdermen o kojoj smo pisali pre par meseci.

Konačna cena ovog crteža skoro je za 350.000 dolara viša od cene koju je predviđala aukcijska kuća Heritage Auctions i tako je ovaj crtež učinila najvrednijim jedinstvenim delom američkog stripa ikada.

Na tu temu oglasio se i sam Frenk Miler rekavši: "Uvek sam voleo taj crtež. Igrao sam po svom studiju kao lud kada sam ga crtao. Nadam se da je našao dobar dom".

Najvredniji stripovi ikada Dark-night-1304704999
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Najvredniji stripovi ikada Empty Re: Najvredniji stripovi ikada

Počalji od cronos six Uto 26 Jul 2011, 08:27

Ultras ::BLIC

Lista najskupljih crtanih albuma:
"Strip o Betmenu vredan 3,4 miliona dolara"


za desetak godina dostici ce i l.m.s br.4 tu cenu.
kakav betmen,mojega. approve
cronos six
cronos six
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 11.01.2011
Broj poruka : 225

Nazad na vrh Ići dole

Najvredniji stripovi ikada Empty Re: Najvredniji stripovi ikada

Počalji od Ultras Uto 26 Jul 2011, 08:35

cronos six ::
za desetak godina dostici ce i l.m.s br.4 tu cenu.
kakav betmen,mojega. approve

Koliko je beše plaćen onaj primerak na stripovi.com?
Šest stotina i nešto evra... tako nešto...
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Najvredniji stripovi ikada Empty The First Comic To Break The $2 Million Barrier: Nicolas Cage Action Comics 1 Sells For Record $2,161,000

Počalji od Ultras Čet 01 Dec 2011, 09:19

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Najvredniji stripovi ikada Empty Ponovo o ovom stripu

Počalji od Ultras Ned 04 Dec 2011, 08:53


Priča o Nicholas Cageu i ukradenom stripu dobija srećan kraj

Najvredniji stripovi ikada Cage

Prvi broj DC-jevog serijala Action Comics u kojem je svoj debi doživeo svemogući Superman ovih dana je ponovo u centru pažnje. Razlog za to leži u činjenici da je ovaj strip pre deset godina ukraden iz kuće jednog od najpopularniji glumaca u Holivudu – Nicholas Cagea - za kojeg neki od nas ne bi nikada ni pomislili da poseduje zavidnu kolekciju stripova, s obzirom da je poslednjih dvadeset godina temeljno radio na tome da postane sve manje kul, a sve više dosadan. No, moramo priznati, on ipak jeste Big Daddy.

Dakle, (još uvek) nepoznati počinitelj ukrao je pre deset godina jedan mali deo Cageove kolekcije među kojima je bio i ovaj vredni strip, da bi u aprilu ove godine, pod nekim vrlo čudnim okolnostima, bio nađen jednom skladištu u dolini San Fernando u Južnoj Kaliforniji, što znači da strip zapravo nikada nije ni odmakao daleko od njegovog vlasnika. S obzirom da je strip nekoliko meseci bio držan kao dokaz u policijskoj stanici, Cage ga se napokon dočepao ovog oktobra, te se odlučio da ga proda na aukciji koja je održana ove nedelje. Konačna cena za koju je strip prodat je rekordnih 2.16 miliona dolara.

Nesumnjivo je da je ovo izdanje dobilo na vrednosti zbog cele ove drame, a pored toga, ovo nije prvi put da je isti primerak prodat za velike pare. Prvo je 1992. godine prodat za finih 86.000, a zatim ga je 1997. Cage kupio za 150.000 dolara. E, to se zove zarada!

Želeli bismo još i da napomenemo da je premijerni broj Action Comics-a prvobitno izašao u junu davne 1938. godine i tada je koštao čitavih 10 centi. Danas se veruje da je u Americi ostalo samo stotinjak čitavih primeraka ovog izdanja, uzevši u obzir da su 1940-tih stripovi doživeli ogromnu štetu masovnim paljenjem i bacanjem istih.

Ovo nije prvi put da poznati glumac prodaje svoje stripove. Naime, 2002. godine, Cage je svoju izvanrednu kolekciju prodao za nešto više od 1.6 miliona američkih dolara. Njegova tadašnja kolekcija sadržala je i neke bitne brojeve akcionih i superherojskiih serijala, među kojima su oni u kojima su se po prvi put pojavili popularni likovi kao što su The Boy Wonder, Betmenova desna ruka Robin i celokupna Justice liga (a to je tim koji su sačinjavali Green Lantern, Hawkman, Flash, Hourman, Dr. Fate, Spectre, Sandman i Atom).

Najvredniji stripovi ikada Bigdaddykickass-81766

I sam Nicholas Cage se okušao ulozi jednog, na neki način samoukog superheroja i to u filmu Kick Ass

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Najvredniji stripovi ikada Empty Re: Najvredniji stripovi ikada

Počalji od Ultras Pon 12 Dec 2011, 12:02

Kada već govorimo o lovi i stripovima evo jednog kompleta Zagor originala. Zagor Zenith 52-607.
Cena? Sitnica! naughty

http://www.ebay.it/itm/ZENITH-ZAGOR-52-607-COMPLETA-ORIGINALE-/280787506803?pt=Fumetti_Occidentali&hash=item41603d5673


Najvredniji stripovi ikada Zagkol2
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Najvredniji stripovi ikada Empty Re: Najvredniji stripovi ikada

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu