forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šta se čita ovih dana ?

+48
boss52
tinton
Raoul Duke
ZAGOR
Combatrock
Sneaksie Thiefsie
lixon
neomedjeni
Zlix
TruliAndedZombi
Mr Smith
Desuparez Aporez
crow
Dzek Denijels
perikle
kobra
wele
Imrahil
herbosan
goksi
Vladimir
Tex Willer
Mhejl
Силни
Snake Plissken
Rogan
Nermal
azra x.
Bruce Springsteen
legaz
cronos six
5rovic
VLADA 96
Rider of the lighting
Gil-galad
Grujah
profesor-inz
Morrison
dessa
Elesar
deecay
kasper
Woolf
manhunter
culfis
Colt
Ultras
Lord Vader89
52 posters

Strana 27 od 29 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Sledeći

Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Zlix Pet 20 Sep 2013, 05:20

VČ Dylan Dog 74: Progonitelj

Ovaj put se Dilan (i još par osoba) bori s najvećim od svih čudovišta -- bankarima i poreskim službenicima. Uh, kako je teško kad čovek zapadne u probleme, šta je sve spreman da čini. Siguran sam da i u stvarnom životu postoje mnogi ljudi koji prolaze kroz ovakve probleme, sve zbog male greške u sistemu. Sjajna epizoda, koliko realna, toliko i sa malom dozom natprirodnog, kao što obično biva u serijalu. Crtež mi se dopada, super je.
Zlix
Zlix
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.06.2012
Broj poruka : 1293

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Morrison Ned 22 Sep 2013, 23:29

Spiru - Poceci jednog potrcka
Veoma sarmantno i sa puno duha i mere napisano. Snazan istorijski kontekst, odlicni i prijemcivi likovi...vesela voznja na sestom Karuselu. Spiru mi za sada spasava ovu ediciju.
Lep, retro crtez...u skladu sa idejom price. Urnebesni humor nije svrha ovog albuma, ali gde god ga ima -makar i u pokusaju- uspeo je.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Zlix Pon 23 Sep 2013, 06:11

Planeta Hulk

Obično kad uzmem da čitam neki strip obimnijeg sadržaja to traje danima; svaki dan po malo. Planetu Hulk sam nabavio u subotu, a strip sam do kraja pročitao već u nedelju. Toliko mi je bilo zabavno da sam ga pročitao za jedan vikend, nisam mogao da se odvojim. Samo strip, bez vodiča na kraju.

Planeta Hulk je sve samo ne obična superherojština, i to je po meni veliki plus. To je jedna naučno-fantastična priča, možda bih mogao reći i svemirska opera, priča o izdaji od strane bliskih osoba, o borbi i preživljavanju u novom, surovom okruženju, o nekim novim prijateljstvima i novim ljubavima, sa dosta akcije i razbijanja... Ima za svakog ponešto. Kud ćeš bolje od toga.

Toliko puno ima likova i svi su mi nekako prirasli srcu, svi su mi dragi, tako da ne znam koga bih izdvojio kao najboljeg. Ima par mutnih likova, ne znaš jesu li za nas ili su protiv (»kik«), ali normalno je da u tom surovom svetu svako pazi na sebe i na svoje bližnje, tako da su mi ipak svi okej.

Crtež mi se mnogo dopao i dobra je stvar što su crteži dva crtača usklađeni, tj. nema nekih varijacija u izgledu likova, kao da je sve crtala jedna osoba. Dobra je fora ono kad se ekipa gladijatora priseća nekih detalja iz svojih života, a svaku mini-priču je crtao drugi crtač.

Gladijatorski vodič sam danas počeo da čitam, sve je detaljno objašnjeno, od Sakaara, preko svih vrsta koje ga naseljuju, pa sve do bitnijih likova u celoj priči. Lepo je sve urađeno i zaista odličan dodatak samom stripu.

Jedina zamerka kod vodiča je to što su one dvodelne splash strane, tj. mape Tajo sistema i Sakaara, nepregledne u sredini zbog uveza. Recimo ona planeta Gangalo se uopšte ne vidi, čak i kad pokušam da razdvojim stranice. Možda bi se u budućim sličnim izdanjima mogao napraviti neki prazan razmak od ivica strane gde bi strane bile uvezane, kako bi se celokupna slika bolje videla. Ništa strašno, ali eto mali predlog.

I da, strip je definitivno mnogo bolji nego istoimeni crtani.
Zlix
Zlix
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.06.2012
Broj poruka : 1293

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Sneaksie Thiefsie Sub 28 Sep 2013, 01:16

Ai-Ren
Tanaka Yutaka
Šta se čita ovih dana ? - Page 27 I117601

Ikuru is a boy who doesn't have long to live. Growing up questioning the purpose of his life and the reason for his impending death, he's constantly confused and lonely. After learning that he doesn't have much time left, he requests that a special "girl" called a AGH-RMS (Artificial Genes Human Regenerated for Mental Support) be given to him. These people are genetically made so that they help heal and ease the mental burdens of the terminally ill.

prica o zivotu i smrti
o stvarima koje uzimamo zdravo za gotovo kad smo zdravi
prica o ljubavi
Sneaksie Thiefsie
Sneaksie Thiefsie
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 21.02.2011
Broj poruka : 306

https://www.youtube.com/user/MRirian

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Zlix Sub 28 Sep 2013, 08:01

Betmen: Kult

Dopada mi se ova priča. Početak dosta težak i napet, ko bi rekao da ćemo videti Betmena u onako teškom stanju, potpuno slomljenog, bez volje da išta uradi, bez volje za životom. Nešto sasvim neuobičajeno za njega.

Kraj dobro odrađen, ne bih rekao da ima dosta akcije, ali ima je, taman koliko treba. Betmen jači nego ikad. Betmobil monster truck je do jaja. twisted evil 

Crtež je dobar. Na ovakav kolor sam već navikao iz ranijih Betmen priča koje sam čitao, tako da mi je okej, raspoznaje se šta je šta, ali čini mi se da bi crtež bio mnogo bolji da je crno-beli.
Zlix
Zlix
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.06.2012
Broj poruka : 1293

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Zlix Ned 29 Sep 2013, 04:52

Liga izuzetnih džentlmena 1

Pošto uskoro izlaze nove Lige u izdanju Makondo-a, uzeh da se malo podsetim prve knjige, jer sam davno čitao i zaboravio šta se tačno dešava, a eto mi i prilike da pročitam dvojku, koju takođe posedujem, ali nikako se nisam nakanio da je uzmem čitati.

Dopada mi se prva knjiga, zabavna je. Dobro osmišljena priča sa ekipom britanskih Osvetnika, gde su sve zanimljivi likovi, svako na svoj način, koji fino funkcionišu zajedno. Na početku jeste bilo malih nesuglasica, netrpeljivosti među njima, ali su to sve ostavili sa strane, verovali jedni drugima i dokazali da su zaista džentlmeni (i madam), pravi tim.

Crtež mi je simpatičan. Jeste da preovlađuju pretežno tamne boje, ali opet je sve to nekako lepo obojeno i doprinosi atmosferi stripa.

Dodatak nisam čitao, ostavljam za neki drugi put, jer me zanima šta će se dalje dešavati. Bacam se na knjigu 2.
Zlix
Zlix
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.06.2012
Broj poruka : 1293

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Sneaksie Thiefsie Sre 02 Okt 2013, 10:54

Higanjima
Matsumoto Kōji
Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Higanjima

Akira's brother, Atsushi, has been missing for two years. And recently a mysterious woman appeared and told him that she can take him to the island of Higanjima where she says she saw Atsushi. But she also asked that he bring a few friends along with him...

odmah saznajemo da su tu vampiri i da nece biti drzanja za rucice
inace
ova manga je filmana
Sneaksie Thiefsie
Sneaksie Thiefsie
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 21.02.2011
Broj poruka : 306

https://www.youtube.com/user/MRirian

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Ultras Sre 02 Okt 2013, 11:56

Hallboy Library 6
Essential Spider-Man 11
Strip Pressing 14
Samo strip
Lilit 10
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Zlix Ned 06 Okt 2013, 01:28

VČ Martin Mystere 25: Nož Bouvi

OK epizoda; ništa posebno, ali može da prođe. Zanimljiv dodatak na kraju.

Crtež je solidan, mada su face likova nekad ovakve, nekad onakve.
Zlix
Zlix
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.06.2012
Broj poruka : 1293

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Zlix Ned 06 Okt 2013, 01:45

Liga izuzetnih džentlmena 2

Nešto mi je ova knjiga slabija od prve, koja je bila baš zabavna. Interesantna ideja o napadu vanzemaljaca, ali nekako se sa raspadom Lige raspala i priča. Kao da se nisu ni trudili da spreče napad Marsovaca. Čini mi se kao da se samo Nemo trudio oko svega, dok su ostali gledali svoja posla, pogotovo Hajd koga je više zanimalo da se pozabavi Grifinom, nego pretnjom na London. Kraj nekako zbrzan.

Crtež mi je naravno i dalje simpatičan. Čini mi se da su boje veselije nego u prvom delu.

Počeo da čitam tekstualni dodatak, ali je to toliko dosadno, da sam batalio nakon par stranica. Nemam volje dalje da čitam.
Zlix
Zlix
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.06.2012
Broj poruka : 1293

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Morrison Ned 06 Okt 2013, 01:50

Price tajanstva i maste
Obicno se prvo osvrnem na pricu kada komentarisem nesto, ali je ovde izuzetak neophodan...cini mi se da cu, pricajuci o crtezu, o stripu reci i sve ostalo.
Naprosto, Bataljin likovni izraz mozemo nazvati slikama tajanstva i maste. Zadivljujuce je kako neko uspe da sacini grotesknu i opscenu atmosferu koristeci toliko beline i svetlosti.
Fasciniraju mikrokosmosi i sopstveni zivoti i svetovi pojedinacnih vinjeta i kadrova, bilo da je rec o samim protagonistima i njihovim crtama lica oslikanim (uglavnom teskim) dusevnim stanjima ili eksterijerima mracnih ulica i trosnih kuca, njihovih paucinasto tananih fasada i krovova.
Gos'n Batalja ne zeli da predstavi klasicne price, romane i predanja na tradicionalan nacin, vec da im iskaze divljenje nizom ilustracija i prenese samu srz njihove mracne, zavodljive i strasne lepote. Pritom, on ostavlja dovoljno prostora masti citaoca da popuni sav medjuprostor/vakuum izmedju kadrova.
Kod mene je to funkcionisalo tako sto su me vise dotakle one price ciji su mi predlosci bili ili delimicno (Golem i druge povesti) ili potpuno (nemacki romanticari) nepoznati...vise i dublje su me dotakle svojom misticnoscu, bolje mi legle nego obrade Poa.
Crtacki, odreda su u pitanju remek-dela, a sto se samih prica tice, najvise su mi se dopali Petar Slemil (veoma zanimljivo i suptilno), Vojcek (najturobniji i najjeziviji, ubedljivo), Golem (stara metafora o Bogu i coveku), Hans Pfal (divna humoreska).
Na kraju, pohvala Makondu za jedno od najkvalitetnijih strip izdanja na ovim prostorima - ovaj integral je pravo savrsenstvo pripreme, stampe i dizajna. Zeljno iscekujem naredno izdanje biblioteke 'Kerber'.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Sneaksie Thiefsie Ned 06 Okt 2013, 04:38

Urufu gai - Ookami no monshou
Yoshiaki Tabata/Yuuki Yugo
Šta se čita ovih dana ? - Page 27 I131892


Akira Inugami is a new exchange student at Hakutoku Middle School, but there is another side of him that is secret and hidden. He is a werewolf...

adaptacija mange iz 70ih ciji su autori bili Hirai Kazumasa i Sakaguchi Hisashi
koja je tih godina i filmana
nasilje + seks tongue 
ima sta da mi se svidi lol
Šta se čita ovih dana ? - Page 27 345px-6


Poslednji izmenio Sneaksie Thiefsie dana Ned 13 Okt 2013, 09:34, izmenjeno ukupno 1 puta
Sneaksie Thiefsie
Sneaksie Thiefsie
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 21.02.2011
Broj poruka : 306

https://www.youtube.com/user/MRirian

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Sneaksie Thiefsie Pon 07 Okt 2013, 07:45

Tekkonkinkuriito
Matsumoto Taiyō
Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Img0620

tacno pre 20 godina
ova simpaticna manga dozivela je svoje prvo izdanje
a pre nekoliko godina i anime
u (samo) 3 broja pratimo dozivljaje simpaticnih sirocica Kuroa i Shiroa
na ulicama (izmisljenog) grada Takaramachija
nasi mali junaci
Crni i Beli
slozni iako razliciti
srecu raznorazne problematicne tipove
yakuze koje zele da preuzmu grad...

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 38867324724b905d3760


Sneaksie Thiefsie
Sneaksie Thiefsie
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 21.02.2011
Broj poruka : 306

https://www.youtube.com/user/MRirian

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Morrison Uto 08 Okt 2013, 01:52

Lilit 10 - Srce tame
U proteklih nekoliko brojeva, serijal se (diskretno doduse) prilicno promenio. Sve vise sticemo uvid u polozaj Trnovca i Korova i njihovu perspektivu svega...E sad, da li su njihovi postupci i motivi zapravo I nada za spas covekove sustine, ili je i dalje u pitanju propaganda ugrozenog bica? After all, Korovi govore ono sto ide u prilog opstanku Trnovca...
Bilo kako bilo, tvrdjava Likinog samopouzdanja i uverenja u ispravnost misije je veoma uzdrmana, i uglavnom se bazira na jakoj tvrdoglavosti. Saosecanje sa zemaljskim stradalnicima je toliko da se ona sve manje suzdrzava od uplitanja u obelezja epohe u kojoj se nalazi. Nagovestaji velikih promena istorije kakvu znamo su sve intenzivniji.
Otprilike smo na polovini serijala. Trenutne dileme su:
- da li je Trnovac bezocni parazit, unistitelj ljudskog roda, ili spasitelj covekove duse i njenih najcistijih delova?
- da li je Lika ta koja je potencijalni spasitelj covecanstva, poslednja nada njegovog opstanka ili pak konzervativni cuvar njegove niske, strastvene i destruktivne slike?
Face it, Lilit je -za sada- ne mnogo drugacija od najgorih zlikovaca koje smo mogli videti na stranicama serijala...Bez obzira na visoke motive, ona ubija, manipulise, nanosi bol, pati, ali i ljubi, voli, uziva, smeje se. Da li je upravo ovo poslednje ono sto je i dalje drzi posvecenom zadatku?
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Morrison Uto 08 Okt 2013, 02:38

Oci i tama
Uh, kakva stripcina! Kakve crne Julije, Nikovi Rajderi i slicna boranija, Simeoni ih je pomeo jednim potezom, ubio iz udarca! Ovo je bre krimic!!!
Da se razumemo, nista novo ni epohalno on nije doneo, ali je majstorskim pripovedanjem od standardnih elemenata psiho trilera nacinio suspense u pravom smislu te reci, koji vas drzi prikovanima do poslednje stranice.
Najveci deo vremena citalac provodi u glavi ubice, posmatrajuci tok njegovih misli i mentalne procese koji njegov sok i tugu pretvaraju u opsesiju, a opsesiju u ubilacke porive...sve vreme kod glavnog junaka postoje izvesna mracna logika i samokontrola, kao i inteligencija koja sluzi kao samozavaravajuca brana eskalaciji ludila i sumanutosti. Ipak, ta brana na kraju neizbezno popusta...njegova psihoza postaje sveobuhvatna i nepodnosljiva do mere u kojoj jedino sopstvena smrt predstavlja oslobodjenje...
Likovi su odlicno osmisljeni, pravovremeno ubacivani u pricu; epizodisti imaju jednaku snagu kao i glavni junaci. Smestanje mesta desavanja u Italiju, u osvit XX veka je pun pogodak.
Crtez je lep, jasan, bez spektakularnih kadrova, a opet sjajno ilustruje pricu.
Najtoplija preporuka da sopstvenim ocima uronite u tamu ovog stripa.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Zlix Uto 08 Okt 2013, 11:46

Lilit 10: Srce tame

Solidna priča, mada bih voleo da je bilo više akcije, a manje onog putovanja brodom. Detaljno je prikazano društvo u Africi tog vremena. Rekao bih da su u ovoj epizodi veći zlikovci ljudi nego Trnovac. Malo me iznerviralo što Lilit nije ništa preduzela u određenim situacijama, recimo kad bičuju one dečake. Ranije je umela da se umeša u slične situacije.

A Korovi jači nego ikad. Svaki put sve više mutiraju, uzimaju nove oblike, bivaju snažniji, spremni na sve da spreče Lilit da uništi Trnovca, a vala i da unesu pometnju i zabunu.

Nego, koja li je fora sa onom scenom kad onaj crnac na kraju kaže: "Ti, Kamenolomče, ideš sa nama, i nikada se više nećeš vratiti kući?" Ne znamo ko se krije iza maske, samo mu se oči vide. Moguće da je i on jedan od Korova. scratch
Zlix
Zlix
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.06.2012
Broj poruka : 1293

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Ultras Uto 08 Okt 2013, 11:48

Zlix ::Lilit 10: Srce tame
Malo me iznerviralo što Lilit nije ništa preduzela u određenim situacijama, recimo kad bičuju one dečake. Ranije je umela da se umeša u slične situacije.
Dobro zapažanje, i meni je to bilo nelogično yes 

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Zlix Uto 15 Okt 2013, 09:21

Čudesni Spajdermen 2

Ako se sve greške oko upisa teksta zanemare, uživao sam čitajući drugu knjigu. Priče postaju sve zanimljivije (ima i par glupih, recimo s onim robotima), i drago mi je što se pojavljuju bitne osobe poput Gven Stejsi, Meri Džejn Votson, Harija Ozborna...

Crtež takođe postaje bolji kad ga Romita preuzme, taman kod one epizode kad se otkrije Goblinov identitet, to mi je veliki plus.

Malo mi je glupo što je Nosorog ostao Rino, a za ostalo nemam neke zamerke. Sve zamerke idu samo na upis teksta. Suspect 

Inače, o kakvim greškama govorim...

- Strana 19, treći red, u sredini, devojka kaže ono što bi Spajdi trebao da pomisli, a njegov oblačić je prazan.
- Strana 88, treći red, drugi panel, u rečenici "trebalo je da znam" reč "trebalo" je prelomljena na dva sloga, ali ono "balo" prelazi Rajnhartu preko lica i jedva se primeti, pa ispada da piše "tre- je da znam".
- Strana 119, srednji red, prvi panel, Fosvel treba da kaže nešto kratko tipa "ok, da, važi", a oblačić je prazan.
- Strana 372, srednji red, drugi panel, Fosvelov tekst i tekst lika koji drži pištolj su zamenjeni.
- Strana 372, treći red, drugi panel, rekao bih da je obrnut redosled rečenica koje izgovara Spajdermen.
- Strana 390, gornji red, drugi panel, Ozborn kaže "Nam" umesto "Znam!"
- Strana 416, srednji red, prvi panel, doca kaže "Ne ubuđuj se, sinko" umesto "Ne uzbuđuj..."
- Strana 457, gornji red, drugi panel, piše "po-moć" umesto "pomoć".

A to je samo ono što sam uspeo da primetim, ne znam da li mi je nešto promaklo. Ovo je baš puno grešaka, a da ne pričam o glupom razdvajanju reči na slogove iako ima sasvim dovoljno mesta da stane cela reč u jedan red. Isuse 
Zlix
Zlix
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.06.2012
Broj poruka : 1293

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Zlix Pon 21 Okt 2013, 09:26

Hellboy: Seme uništenja 1-4

Imao sam priliku da za male novce nabavim desetak Helbojevih epizoda koje je izdao System Comics, a baš mi se nešto čitao Helboj, pa sam nabavio ove sveščice.

Mnogo dobra priča. Ne znam da li bi se ovo moglo nazvati Helbojevim poreklom. Jeste prikazano kako je on došao na ovaj svet, ali i dalje je njegova svrha, koju Raspućin spominje, obavijena velom misterije.

Priča te polako uvodi u Helbojev svet i upoznaje te sa nekim od glavnih likova. Dobra stvar je što nije odmah sve otkriveno u vezi likova. Liz i Abraham su mi poznati iz filma i drago mi je što se odmah tu na početku pojavljuju, ali opet je sve u vezi njih jedna velka tajna. Verovatno će se kasnije polako razotkrivati njihove sudbine, i to mi se dopada. Nema da smara nešto strip, da odugovlači, nego te upozna sa par bitnih činjenica i likova, i odma’ akcija.

Inače, Helboj je zaista interesantan lik. Nema pojma da rukuje pištoljem, ali ko ga jebe, puca pa ako pogodi, pogodio je. happy Bitno je da može da mlati onom kamenom rukom, pogotovo kad se iznervira, e onda je zajeban.

Crtež mi se dopada i baš je odgovarajući za ovaj strip, nekako odgovara atmosferi stripa. Samo mi je žao što je crno belo, pa se ponekad malo teže raspoznaju neke sitnice. Dakle, dopada mi se crtež, ali mislim da bi mi s bojom bilo još bolje.


Hellboy: Vukovi Svetog Avgustina

Negde nađoh da se radnja ove priče odvija negde nakon Semena uništenja, pa sam nju uzeo čitati narednu.

Jedna kraća Helbojeva avantura, koja nema veze sa Ragnarokom. Ali zato ima vukodlaka. Kako priča napreduje, tako se slažu kockice i rešava se misterija maloga sela u kojem se Helboj i njegova prijateljica nalaze. A onda akcija, borba sa velikim vukodlakom, i to poprilično traje, s obzirom na dužinu stripa. Dopada mi se.

Crtež naravno i dalje na nivou.
Zlix
Zlix
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.06.2012
Broj poruka : 1293

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Zlix Pon 21 Okt 2013, 09:37

Naruto 1

Sve mi je ovo već odranije poznato, ali lepo je bilo podsetiti se kako je to sve izgledalo na početku.

Izdanje je lepo odrađeno, za kiosk strip je i više nego dobro.

Nemam problema sa čitanjem naopačke, tako da je navikavanje trajalo 0,01 sekundu.

Jedino su mi neobični oni zvučni efekti. Mislim, šta je sucu, zacu, ata-futa, pota, doku-doku, sacu, pura-pura, i slični efekti? Možda je to trebalo prilagoditi po naški.

Crtež je dobar. Mada na mestima gde ima akcije ume biti i više nego odličan. Neke scene su toliko dobro odrađene da izgleda kao da će iskočiti iz stranice i početi da skaču okolo.
Zlix
Zlix
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.06.2012
Broj poruka : 1293

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Zlix Pon 21 Okt 2013, 09:51

Okružen mrtvima 3

Uh, mnogo napeta epizoda, mračija atmosfera u onom zatvoru. Ljudi već počeli da pucaju sa živcima i da gube kontrolu, i ispada da su sami sebi veća pretnja od onih silnih zombija.

U skladu sa događajima i sama knjiga se završava cliffhangerom, kad je najnapetije. Nije ono da kažeš: “Ma to su glavni likovi, neće im ništa biti.” Baš zato što niko nije pošteđen, knjiga nas stavlja u neizvesnosti šta će se dalje dogoditi. Treba sad dočekati nastavak.

Crtež naravno sve bolji, iako mi je i dalje najbolji u prvoj knjizi.
Zlix
Zlix
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.06.2012
Broj poruka : 1293

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Prometej1990 Uto 22 Okt 2013, 20:29

Ja za sada bas i ne citam mnogo stripove. Polako se spremam da citam roman "Nocnu strazu" od Sergeja Lukjanjenka i "Ratovi bogova i ljudi" od Zeharija Sicina koji sam vec dosta odmakao.
Dobre su knjige! thumbsup 
Prometej1990
Prometej1990
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 06.12.2012
Broj poruka : 289

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Zlix Sre 23 Okt 2013, 01:30

VČ Dilan Dog 75 - U znaku bola

Šta znam, meni je ova priča malo dosadnjikava, mada je sam kraj vrlo zanimljiv.

A crtež onako, negde dobar, negde slabiji. Dilan mi izgleda kao neki emo sa onim napumpanim usnama.
Zlix
Zlix
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.06.2012
Broj poruka : 1293

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Zlix Sre 23 Okt 2013, 09:26

Kosmonauti budućnosti 1

Strip mi je toliko gotivan, zabavan, sve mi je milo i drago što sam ga nabavio. happy  Početak je puno zabavan, smešan, oni klinci su komedija, pogotovo mala Gaga. lol  Ali zato onaj obrt na poslednjih desetak stranica, ono nisam očekivao. Nije mi sad jasno je l' ono sve istina, ili su se oni malo istripovali nakon one saobraćajke. Dobra fora, strip te baci u rebus, i sad te naprosto vuče da nabaviš ostale brojeve da bi saznao šta se zapravo dešava.

Crtež mi je simpatičan, sve lepo i šareno. smile 
Zlix
Zlix
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.06.2012
Broj poruka : 1293

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Gil-galad Sre 23 Okt 2013, 10:13

Zlix ::Kosmonauti budućnosti 1

Strip mi je toliko gotivan, zabavan, sve mi je milo i drago što sam ga nabavio. happy  Početak je puno zabavan, smešan, oni klinci su komedija, pogotovo mala Gaga. lol  Ali zato onaj obrt na poslednjih desetak stranica, ono nisam očekivao. Nije mi sad jasno je l' ono sve istina, ili su se oni malo istripovali nakon one saobraćajke. Dobra fora, strip te baci u rebus, i sad te naprosto vuče da nabaviš ostale brojeve da bi saznao šta se zapravo dešava.

Crtež mi je simpatičan, sve lepo i šareno. smile 
Ti k'o da si duvao pre čitanja, SVE ti LEPO.tongue 

lol
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 27 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 27 od 29 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu