forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bonelli

+3
Lord Vader89
Ultras
manhunter
7 posters

Ići dole

Bonelli Empty Bonelli

Počalji od manhunter Pet 02 Sep 2011, 10:03

Nisam pogrešio podforum, ne brinite. laughing

Pitanje za ljude koji ne čitaju Bonelli stripove: šta vam konkretno smeta i odbija vas od njih?
I da li mislite da i tu nema par epizoda koje su dovoljno kvalitetne da zadovolje i visoke prohteve?
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Bonelli Empty Re: Bonelli

Počalji od Ultras Pet 02 Sep 2011, 10:20

manhunter ::Nisam pogrešio podforum, ne brinite. laughing

Pitanje za ljude koji ne čitaju Bonelli stripove: šta vam konkretno smeta i odbija vas od njih?
I da li mislite da i tu nema par epizoda koje su dovoljno kvalitetne da zadovolje i visoke prohteve?

Da li među stripadzijama ima ljudi koji ne čitaju Boneli stripove ? happy
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Bonelli Empty Re: Bonelli

Počalji od manhunter Pet 02 Sep 2011, 10:24

Naravno.
Ima čak i onih koji to javno priznaju. laughing
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Bonelli Empty Re: Bonelli

Počalji od Lord Vader89 Pet 02 Sep 2011, 10:47

zaista, ima li domacih stripasa a da se ne bave Bonelijadom? :hmm:
(inace, sarcasm mode off, ozbiljan sam)
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Bonelli Empty Re: Bonelli

Počalji od Ultras Pet 02 Sep 2011, 10:53

Lord Vader89 ::zaista, ima li domacih stripasa a da se ne bave Bonelijadom? :hmm:
(inace, sarcasm mode off, ozbiljan sam)

Ako još uvedemo kategoriju godišta +28 mislim da je broj veoooma mali.
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Bonelli Empty Re: Bonelli

Počalji od Bruce Springsteen Pet 02 Sep 2011, 11:08

manhunter ::Nisam pogrešio podforum, ne brinite. laughing

Pitanje za ljude koji ne čitaju Bonelli stripove: šta vam konkretno smeta i odbija vas od njih?
I da li mislite da i tu nema par epizoda koje su dovoljno kvalitetne da zadovolje i visoke prohteve?

Konkretno, ništa mi ne semta, a još manje da može biti odbojnosti happy
Pitanje kvaliteta je i pitanje šta u stvari želim od stripova, a to je ujedno i povezano za prohtevima, drugim rečima strip mi služi pre svega za opuštanje i uživanje, bez opterećenja nekim bitnim životinim pitanjima, a tu je svakako Bonelli neprikosnoven, naravno uz neke izuzetke koje ti pomute mozak wink
A da, naravno detinjstvo, nostalgija smile To se svakako zove Bonelli, doduše do tog saznanja sam došao mnogo kasnije happy
Bruce Springsteen
Bruce Springsteen
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 11.01.2011
Broj poruka : 250

Nazad na vrh Ići dole

Bonelli Empty Re: Bonelli

Počalji od Jasko Pet 02 Sep 2011, 12:02

manhunter ::Nisam pogrešio podforum, ne brinite. laughing

Pitanje za ljude koji ne čitaju Bonelli stripove: šta vam konkretno smeta i odbija vas od njih?
I da li mislite da i tu nema par epizoda koje su dovoljno kvalitetne da zadovolje i visoke prohteve?

Ne volim (nikad i nisam), kauboje i iMdijance. Jedva i Bluberija citam (citam: dosadan) :P Jos od malena vucem boljku happy

Preko Asteriksa, Iznoguda, Alana, Talicnog, sam naucio da strip mora biti humoristicki rakijaa Zato mi je Boneli boranija oduvek bila veliki zev coffe

Sad, Marti mi je jedini thumbsup Dodje mi kao mala encikopledija (stripovani Zabavnik).

Ja jedino sto imam od nehumoristickih stripova su taj Marti, Zagor OP (ne sve, da utepujem vreme sa jeftin strip) i Ridjobradi (Spiru je humoristicki, ne?). I taj Ridjobradi je tu zbog brodova, mora i ostrva rakijaa

Da, i Karavan. Ali to jos uvek nije u celosti moje whistling naughty
Jasko
Jasko
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 28.02.2011
Broj poruka : 283

Nazad na vrh Ići dole

Bonelli Empty Re: Bonelli

Počalji od Gil-galad Pet 02 Sep 2011, 12:57

Sumnjam da postoji čovek koji čita stripove, a ne i (makar) Dylana Doga (od SBE). Dylan miri baš sve ukuse.

A, kao i Jasko, nikada nisam voleo vestern... I odbijalo me je to što gotovo nijedna LMS/ZS sveska koju sam imao prilike da pročitam kao klinac nije sadržala celu epizodu. (Izuzetak, ogroman, su jedino PSDZ, koje obožavam!) A i stripovi koje su objavljivali Stripoteka i Politikin zabavnik su mi uvek bili mnoooooogo bolji od Zagora, Bleka, Marka i dr.

Al' zato su Martin i (posebno) Nathan keva!

Kupiću Demona ludila, though, jer sam jednom davno obećao Markoviću (Bruce wayne) kako ću to da pročitam. lol
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Bonelli Empty Re: Bonelli

Počalji od Ultras Uto 07 Avg 2012, 07:02

Nexus ::Kupiću Demona ludila, though, jer sam jednom davno obećao Markoviću (Bruce wayne) kako ću to da pročitam. lol
Pao si happy

Nego, ono sto mene odbija je ponavljanje tema. Slicne teme se javljaju kod vise SBE junaka.

Takodje, cede suvu drenovinu godinama.
Redovnu seriju Mister Noa da su ugasili na vreme (planski) i da su godisnje izbacivali po dva Maksija sacuvali bi i junaka i zivce citalaca. Verujem da bi se Mister No lepo prodavao kada bi izlazio samo dva puta godisnje. To bi znacilo da su price iole odabrane (da se ne desava da zbog mesecnog ritma citamo svakakve nebuloze - samo da se ispuni plan izlaska stripa) i da ce imati neki kvalitet.
Gasenje se sprema i Martiju. Zar nije to bolje odraditi planski nego odjednom?

Naravno, ovo su vise pitanja radi pitanja, izdavacka kuca ce raditi onako kako smatra da je po nju najbolje smile


Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Bonelli Empty Re: Bonelli

Počalji od Mhejl Uto 07 Avg 2012, 08:20

Ultras je objasnio. Ponavljanje, zamor materijala, pa i klinička smrt pojedinih serijala...

Ali ipak, i dalje čitam Boneli, iako su neke druge stvari sada prioritet (mange). Kao prvo - može se i tu naći dobrih štiva i još boljih crtača. Pa kako odoliti novom, nahvaljenom broju Doga, Zagorovim OP koje bude svaki trnac nostalgije i gromade su stranica, Mister Noovim avanturama i drugome - po vrlo prihvatljivoj cijeni, dostupnosti...

Od Bonelija, intelektualni izazov, u smislu tumačenja epizoda i konteksta, su mi određene epizode Dilana i Natana Nevera. Najzabavniji su mi oni koji drže kakav-takav nivo, a odgovaraju mojim žanrovskim ukusima - stoga, Dampir i Dilan.

Postoje stripofili koji se ne bave Bonelijem, ali teško da ima onih koji se nikada nisu susreli sa istim.
Mhejl
Mhejl
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 09.02.2011
Broj poruka : 254

Nazad na vrh Ići dole

Bonelli Empty Re: Bonelli

Počalji od Ultras Uto 07 Avg 2012, 09:09

Mhejl ::Postoje stripofili koji se ne bave Bonelijem, ali teško da ima onih koji se nikada nisu susreli sa istim.
Da. Skoro nemoguce da ima stripadzija kod ns bez procitanog (bar jednog) "boneli" stripa.
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Bonelli Empty Re: Bonelli

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu