forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cisko Kid

2 posters

Ići dole

Cisko Kid Empty Cisko Kid

Počalji od fil korigan Pet 01 Jun 2012, 09:24

Cisko Kid je jedan od mojih omiljenih stripova. Prvi put je objavljen 1944 godine (tada je objavljena samo jedna epizoda). Ponovo je poceo da izlazi 1950. U periodu 0d 1951 do 1968 na stripu su radili Jose Luis i Rood Red. Predpostavljam da je 1968 godine strip prestao da izlazi. Cisko Kid je kod nas objavljivan u EKS almanahu, Stripoteci, zatim dva albuma Biblioteke Nostalgija, a CAO je imao specijalno izdanje "Cisko Kid" gde je pored Cisko Kida objavljivano jos western stripova (mislim da su objavljena tri broja ove edicije).
O radnji "Ciska Kida" dovoljno je reci da je to western strip o mladom kabaljerosu Cisku koji sa svojim prijateljem Pancom u Meksiku i Jugu S.A.D. dozivljava prave western avanture. Kada se gledaju razni western filmove, snimani u tom periodu, i uporede sa radnjom stripa Cisko Kid, moze se zakljuciti da je pristup samoj ideji kod Ciska Kid identican zanrovskom pristupu koju su imali Western filmovi iz tog perioda. Cisko Kid sa aspekta strip-zanra dobro se uklapa u produkciju King features. Sve u svemu moj utisak o Cisku Kidu je pozitivan (mada sam citao i boljih stripova). Ne volim da se ponavljam, ali na jednom forumu sam napisao da Cisko Kid ima u sebi romantiku starog westerna. Tom recenicom nisam zeleo da filozoram, jednostavno zeleo sam da iskazem svoje osecanje koje me obuzima kad citam ovaj strip.
fil korigan
fil korigan
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 28.12.2011
Broj poruka : 235

Nazad na vrh Ići dole

Cisko Kid Empty Re: Cisko Kid

Počalji od kobra Pet 01 Jun 2012, 10:55

Cisko Kid je odličan strip! I scenario i crtež odskaču među stripovima tog doba!
Kod nas se Cisko Kid prvi put pojavio pedestih godina prošlog veka u "Večernjim novostima" i svaki dan je izlazio po jedan kaiš. Trajalo je to nekih 15 ili čak 20 godina!
Novosti su u to vreme u jednom kaišu još objaljivali stripove: Ben Bolt, Julija Džons, Porodica Tarana i Švrća!
kobra
kobra
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 25.02.2011
Broj poruka : 339

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu