forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena

+6
kobra
Elesar
Woolf
manhunter
Ultras
Pavle Z.
10 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena

Počalji od Pavle Z. Sub 12 Mar 2011, 00:52

Dragi prijatelji,


Sa zadovoljstvom vas pozivamo na prvu promociju strip albuma „Družina Dardaneli - Poljubac leptirice" u velikoj sali Studentskog kulturnog centra, u utorak, 15. marta 2011. sa početkom u 19h. Na promociji će o stripu govoriti: scenarista Pavle Zelić, crtač Dragan Paunović, u ime System Comics-a Igor Marković i pisac, muzičar i strip teoretičar Marko Šelić poznatiji kao Marčelo.

Odmah zatim će u Srećnoj galeriji SKC-a uslediti i otvaranje izložbe posvećene ovom stripu i kolaboraciji scenariste Pavla Zelića i crtača Dragana Paunovića. Izložba će trajati do 29. marta 2011. godine.

Radnja je smeštena u Srbiju, pred početak nekog drugačijeg 20-og veka. U ambijent kafane „Dardaneli”, legendarnog boemskog stecišta koje se bori za prostor sa naprednim građevinama jednog Beograda kakvog nikada nije bilo, pravo sa stranica knjiga stupa grupa likova koje gazda brzo izmanevriše do zadnje sobe. Tamo se kompletira tajna družina neprilagođenih, moćnih individualaca koja će se u ime Srbije suprotstaviti službama koje tuda vršljaju.

Naša družina mora odmah da preživi iznenadni napad austrougarske i nemačke ekipe ali zatim i da prevaziđe unutrašnje sukobe da bi konačno mogla da razotkrije monstrouzan osvajački plan koji preti da uništi i same njegove tvorce koji ne znaju sa čime su se uhvatili ukoštac. Kraj priče donosi neočekivane preokrete, smrt nekih i iskupljenje drugih junaka. Ali ništa još nije gotovo i Družina Dardaneli je tek na početku zajedničkih avantura.

Scenarista Pavle Zelić (pisac i kritičar, zbirka priča „Poslednja velika avantura“, Matica srpska 2009.) i crtač Dragan Paunović (slikar i dobitnik nagrade Salona stripa SKC-a za najbolji crtež 2008.) u novom projektu izdavača System comics koriste najčuvenije likove iz klasika srpske, nemačke, francuske, ruske i češke književnosti koji su postojali ili su mogli postojati u ovoj epohi. Oživljavajući svet iz snova arhitektonskih i tehnoloških vizionara ali i svet noćnih mora inspirisanih mitovima i legendama, kombinuju sve ove elemente na neočekivane načine učinivši ih novim i svojim.


Srdačno,

Vaša Družina Dardaneli

PS: Svratite na Facebook fan page - https://www.facebook.com/pages/Dru%C5%BEina-Dardaneli/187229757978932 gde ćemo kačiti sve vesti o stripu i ostale zabavne materijale


Pavle Z.
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 12.03.2011
Broj poruka : 2

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Družina Dardaneli

Počalji od Ultras Sub 12 Mar 2011, 03:29

Eto lepe vesti. Na forumu nam se priključio i scenarista Pavle Zelić :j:
Dobrodošao Pavle twisted evil:

Igora (system comics) ćemo hvatati za gušu prvom prilikom, jer sam ga na forum pozvao pre dva-tri meseca ali on baš ne miriše internet happy Ovu temu namerno nisam hteo da otvorim dok se on ne registruje i za ovo vreme izgubili smo puno ne exluzivnosti... crying or very sad:

Odlično je što sada na forumu imamo scenaristu albuma koji će, nadam se, biti raspoložen da odgovara na pitanja u vezi ovog izdanja.
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Družina Dardaneli

Počalji od Ultras Sub 12 Mar 2011, 04:02

Album je rađen u A4 formatu, ima 56 strana, meke korice.
U "Darkvudu" je 700 a u "Alan Fordu" je 750 dinara.
Uskoro u knjižarama širom Srbije kao i striparnicama u Hrvatskoj i BiH.

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Dard

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Hs3qkw
Najava u StripVestima (08.03.2011.):

„DRUŽINA DARDANELI“


  • Danas je iz štampe izašao debitantski strip album „Družina Dardaneli“ scenariste Pavla Zelića i crtača Dragana Paunovića, koji u jednu istu avanturističko-špijunsku priču s kraja 19. veka smešta Savu Savanovića, Jozefa K., grofa Vroskog, Koštanu, Old Šeterhenda, Pop Ćiru i Pop Spiru, Damu s Kamelijama, Hajduk Stanka, Dobrog vojnika Švejka i mnoge druge književne i istorijske junake. Strip se od 7.3.2011. može naći u tvrdokoričenom i mekom povezu u knjižarama i striparnicama u Beogradu, a do kraja nedelje i širom Srbije.

  • „Družina Dardaneli“ će imati svoju prvu promociju u velikoj sali Studentskog kulturnog centra, u utorak, 15. marta 2011. sa početkom u 19h. Odmah zatim će u Srećnoj galeriji SKC-a uslediti i otvaranje izložbe posvećene ovom stripu i kolaboraciji scenariste Pavla Zelića i crtača Dragana Paunovića.

  • Radnja „Družine Dardaneli“ je smeštena u Srbiju, pred početak nekog drugačijeg 20-og veka. U ambijent kafane „Dardaneli”, legendarnog boemskog stecišta koje se bori za prostor sa naprednim građevinama jednog Beograda kakvog nikada nije bilo, pravo sa stranica knjiga stupa grupa likova koje gazda brzo izmanevriše do zadnje sobe. Tamo se kompletira tajna družina neprilagođenih, moćnih individualaca koja će se u ime Srbije suprotstaviti službama koje tuda vršljaju.

  • Naša družina mora odmah da preživi iznenadni napad austrougarske i nemačke ekipe ali zatim i da prevaziđe unutrašnje sukobe da bi konačno mogla da razotkrije monstrouzan osvajački plan koji preti da uništi i same njegove tvorce koji ne znaju sa čime su se uhvatili ukoštac. Kraj priče donosi neočekivane preokrete, smrt nekih i iskupljenje drugih junaka. Ali ništa još nije gotovo i Družina Dardaneli je tek na početku zajedničkih avantura.

  • Scenarista Pavle Zelić (pisac i kritičar, zbirka priča „Poslednja velika avantura“, Matica srpska 2009.) i crtač Dragan Paunović (slikar i dobitnik nagrade Salona stripa SKC-a za najbolji crtež 2008.) u novom projektu izdavača System comics koriste najčuvenije likove iz klasika srpske, nemačke, francuske, ruske i češke književnosti koji su postojali ili su mogli postojati u ovoj epohi. Oživljavajući svet iz snova arhitektonskih i tehnoloških vizionara ali i svet noćnih mora inspirisanih mitovima i legendama, kombinuju sve ove elemente na neočekivane načine učinivši ih novim i svojim.

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Dardaneli002

  • Strip od danas može da se kupi u striparnicama Darkwood i Alan Ford, kao i knjižarama Beopolis i Delfi u SKC-u, a do kraja nedelje i u knjižarama širom Srbije.

    Kontakti:
    Pavle Zelić • 0602233623 • pavlezelic@gmail.com
    Igor Marković • 062783828 • markovich.igor@gmail.com
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Re: Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena

Počalji od Pavle Z. Sub 12 Mar 2011, 04:07

Hvala na lepim recima i kacenju ilustrativnih materijala, ja nazalost nisam bio toliko vican da ih sam okacim...

Ocekujem utiske i naravno, spreman sam da odgovorim na sva pitanja oko stripa...

Pavle Z.
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 12.03.2011
Broj poruka : 2

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Re: Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena

Počalji od manhunter Sub 12 Mar 2011, 04:28

Evo copy/paste sa s.com:

Meni ovo izgleda odlično. Crtež je dobar, za naše podneblje pravo osveženje, uprkos "optužbama" da liči na Roia.
Priča je dobro zamišljena, ne znam kakve su mane da liči na LOEG? I kao Moore je bio originalan? Mislim da ima ljudi koji bi kad Moore prdne rekli da je to uradio na način kao niko pre i da je udario temelje revoluciji u toj oblasti...

Ja ovo kupujem, a vi kako hoćete. Strip je treš, ali dobar treš, čitao sam i veće provale koje slove za neka genijalna dela.

Thumbs up!




Jedva čekam da ovo dobijem i pročitam. Neobično se radujem svakom domaćem izdanju, a pogotovo ako izgleda ovako svetski!!!

approve:
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Družina Dardaneli

Počalji od Ultras Sub 12 Mar 2011, 04:50

Pavle Z. ::Hvala na lepim recima i kacenju ilustrativnih materijala, ja nazalost nisam bio toliko vican da ih sam okacim...

Ocekujem utiske i naravno, spreman sam da odgovorim na sva pitanja oko stripa...
Biće toga još, tek planiram da postavim neke table iz stripa.
O utiscima kada se dočepam svog primerka wink:
Ono što već sada mogu reći: svaka čast i puna podrška autorima i izdavaču !

manhunter :: Neobično se radujem svakom domaćem izdanju, a pogotovo ako izgleda ovako svetski!!!
Isto twisted evil:


Vronski se potrudio da čitaoce svog dnevnog lista upozna sa Družinom Dardaneli.
Intervju sa Draganom Paunovićem - 26. јануар 2011.

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Re: Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena

Počalji od Woolf Sub 12 Mar 2011, 05:39

Odličan crtež hail:
Woolf
Woolf
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 11.02.2011
Broj poruka : 396

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Družina Dardaneli

Počalji od Ultras Sub 12 Mar 2011, 06:58

Dragan Paunović za www.libartes.com


Pavle Zelić za www.creativeartmagazine.rs

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Družina Dardaneli

Počalji od Ultras Ned 13 Mar 2011, 10:21

Dragan Paunović za www.libartes.com


Pavle Zelić za www.creativeartmagazine.rs


Tekst o promociji na www.blic.rs

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Re: Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena

Počalji od Elesar Pon 14 Mar 2011, 00:28

Da ponovim i ovde - i z u z e t n o!
Jedva cekam promociju, vidimo se! dzamp
Elesar
Elesar
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 14.01.2011
Broj poruka : 475

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Re: Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena

Počalji od manhunter Sre 16 Mar 2011, 10:32

manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Družina Dardaneli

Počalji od Ultras Čet 17 Mar 2011, 03:27



Fotografije sa promocije:


Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Re: Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena

Počalji od kobra Čet 17 Mar 2011, 03:42

Konkretno mišljenje o stripu ću imati kada ga budem imao u rukama i kada ga budem pročitao!
Radujeme me nešto drugo! A to je da je na promociji bilo dosta sveta i to onog mlađeg što u svakom slučaju ohrabruje!
Mnogo sreće Igoru Markoviću i autorima!
kobra
kobra
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 25.02.2011
Broj poruka : 339

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Re: Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena

Počalji od azra x. Čet 17 Mar 2011, 04:54

Upravo procitala! Ideja je odlicna, dobro realizovano, crtez fantastican, lepa naslovnica, kvalitetno izdanje... A i promocija je bila super (cena stripa - 500din). Sve pohvale!
azra x.
azra x.
Obećava
Obećava

Datum upisa : 09.01.2011
Broj poruka : 91

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Re: Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena

Počalji od Elesar Pet 18 Mar 2011, 23:33

Fantasticno posecena promocija, svi su bili u elementu, a i PR posao je sjajno odradjen, ne secam se kad je npr. Blic doneo tekst o stripu (ne samo o ovom) na 2 strane...
Uz sve sitne nedostatke kojih je i Pavle svestan, ovo je zaista jako dobar strip, koji ce nadam se pokrenuti jos domacih projekata (odavno se prica o Konstantinovom raskrscu).
Ako budem imao vremena, dolazim u ponedeljak u Lazu i na razgovor o stripu!
Elesar
Elesar
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 14.01.2011
Broj poruka : 475

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Družina Dardaneli

Počalji od Ultras Sub 19 Mar 2011, 01:40

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena 190466_190169034351671_187229757978932_407344_4159723_n
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Družina Dardaneli

Počalji od Ultras Sub 09 Apr 2011, 10:03

Družina Dardaneli na www.novosti.rs

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Re: Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena

Počalji od Lord Vader89 Sub 09 Apr 2011, 10:14

moram da primetim kako ovaj strip ima odlicnu medijsku kampanju, itekako odlicnu! (neke veze, no doubt, ali kake veze ima!!! lol )

kladio bih se da je vec dosta ljudi koji pojma sa stripom nemaju, utefterilo u mali mozak naslov "Druzina Dardaneli", sto nije mala stvar u zemlji Srbiji! :)
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Družina Dardaneli

Počalji od Ultras Ned 10 Apr 2011, 07:13

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Политика

Počalji od Ultras Sub 07 Maj 2011, 05:40

Текст Марине Вулићевић у данашњој Политици

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Re: Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena

Počalji od Adrenalin Ned 11 Sep 2011, 01:25

Ovaj strip sam kupio pre par dana.

Strip je stvarno fantastican. Iskreno sam odusevljen. Svaka cast scenaristi na odabiru likova i celoj radnji, ovo je za moj pojam jedna potpuno genijalna i vanserijska stvar. Crtez je takodje odlican, mozda su neke table mogle da budu bolje kadrirane ali i ovako je sasvim dobro.

Mala zamerka:

Imao sam tu nesrecu da sam kupio ovaj strip u tvrdom povezu, (meki je rasprodat kako su mi rekli u Darkwood-u) povez je uradjen katastrofalno. Licno mislim da ovakve bisere nebi trebalo davati nekim amaterskim stamparijama da se uce kako se radi tvrdi povez. Ovakvi albumi se ipak cuvaju zauvek.

(Ovo nije sramota za autore i izdavaca ali za stampariju koja je radila svakako jeste a i treba da ih bude sramota sto su svojim neznanjem i amaterizmom na neki nacin okrnjili jedno ovako genijalno delo).
Adrenalin
Adrenalin
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 25.08.2011
Broj poruka : 22

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Re: Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena

Počalji od Elesar Ned 11 Sep 2011, 04:31

Adrenalin ::Ovaj strip sam kupio pre par dana.
Mala zamerka:

Imao sam tu nesrecu da sam kupio ovaj strip u tvrdom povezu, (meki je rasprodat kako su mi rekli u Darkwood-u) povez je uradjen katastrofalno. Licno mislim da ovakve bisere nebi trebalo davati nekim amaterskim stamparijama da se uce kako se radi tvrdi povez. Ovakvi albumi se ipak cuvaju zauvek.

(Ovo nije sramota za autore i izdavaca ali za stampariju koja je radila svakako jeste a i treba da ih bude sramota sto su svojim neznanjem i amaterizmom na neki nacin okrnjili jedno ovako genijalno delo).

Ti genijalci iz stamparije su i ranije brljali po DD gigantima i nekim ranijim Systemovim albumima. Samom vlasniku stamparije se inace jebe za stripove i izdavastvo generalno (tako tretira sve izdavace), jedna notorna hercegovacka pijandura koja inace vozi dzip upravo zahvaljujuci parama koje dobija od izdavaca... destroy ranting
Elesar
Elesar
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 14.01.2011
Broj poruka : 475

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Re: Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena

Počalji od Ultras Ned 17 Jun 2012, 12:44

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Re: Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena

Počalji od Ultras Uto 29 Jan 2013, 02:13

Prva tabla iz Družine Dardaneli 2!

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena M8o8z6
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena Empty Re: Druzina Dardaneli - domaca Liga izuzetnih dzentlmena

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu