forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrh bogova

5 posters

Ići dole

Vrh bogova Empty Vrh bogova

Počalji od Ultras Ned 03 Apr 2011, 03:35

U pripremi:

Vrh bogova 2iizswz

Vrh bogova 2e4kp77

Vrh bogova 15yvfwm

Vrh bogova Vws5q8

Vrh bogova 21cbd3m
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Vrh bogova Empty Vrh bogova

Počalji od Ultras Uto 17 Maj 2011, 09:41

U prodaji approve

Na svojoj trećoj ekspediciji na Mount Everest, George Herbert Leigh Mallory je nestao zajedno sa svojim partnerom Andrewom Irvineom, nakon što je viđen svega nekoliko stotina metara od vrha. 1993., u maloj nepalskoj trgovini, Makoto Fukamachi, fotograf koji prati japansku ekspediciju koja je krenula u osvajanje Everesta, naleti na stari fotoaparat - Vest Pocket Autographic Kodak Special. Model koji je Mallory nosio sa sobom kad je poginuo. Je li moguće da je to baš njegov fotoaparat? I krije li on u sebi odgovor na nikad razjašnjenu misteriju: jesu li Mallory i Irvine poginuli prilikom uspona ili silaska s vrha? Jer, to bi onda značilo da su osvojili Mount Everest više od tri desetljeća prije Hillaryja...

Ova napeta i uzbudljiva mješavina trilera, drame i akcije, izvrsno napisana i briljantno nacrtana će vas ostaviti bez daha. Zaboravite sve što ste mislili da znate o mangama, ostavite predrasude sa strane i uzmite Vrh bogova u ruke. Nećete zažaliti.

Kao i obično, tu je obimni preview od čak 245 stranica: http://www.fibra.hr/download.asp?ID=68

Vrh bogova • C/B • 150 x 210 mm • tvrdi uvez • Scenarij Baku Yumemakura • Crtež Jiro Taniguchi • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Cijena 100 Kn
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Vrh bogova Empty Re: Vrh bogova

Počalji od Mhejl Pet 04 Nov 2011, 08:06

Ovo bih stvarno trebao kad-tad uzeti, isplati se, ali nema se para, rastrčao sam se na sve strane.

Iskreno, najviše me je obradovala Markosova najava izdavanja novih manga-naslova. Čak je spomenuo i mogućnost da neki serijali izlaze u mekim koricama, na kioscima/striparnicama, whatever, bitno je da cijena bude barem nešto niža. Ah, već držim palčeve za Urasavine "20th Century Boys", koji osvaju domaću publiku, sjajno odrađene i zaokružene... Hm.
(Inače, skoro sam se zajebao i downloadovao dva toma ovog stripa na - španskom! trenutno se borim sa ovim simpatičnim jezikom happy)

Mislim, čini mi se da se mange, zasada, mogu nametnuti jedino kroz prizmu "Fibre" i motoa "samo dobri stripovi", koji je djelimično i opravdan dobrim izborom mnogih naslova. A opet, ni to neće biti opštenarodno prihvatanje - već samo od strane zaljubljenika u ove edicije, koji moraju da proprate sve "vrele" naslove, i to onih slobodoumnijih. No dobro, u današnjoj situaciji malo koji strip može računati na bolje... Znam da sam to već istakao, ali moram još jednom - "Algoritmov" izbor mangi nema blage veze sa mozgom! U stvari, tačnije rečeno - sa dobrim ukusom!

Nego, recite mi, slučajni prolaznici koji sažaljivo-ironično gledate moje usamljeno lutanje prostranstvima dodijeljenog mi tamnog vilajeta nepoznatih mangi (ne, zaista nije bilo iole kvalifikovanijih od mene kukavca - časna riječ! :)):
-Da li planirate da sakupljate mange koje će Markos izdavati, ili vam je kulturološki jaz ipak prevelika prepreka?
-Da li je "Vrh bogova" promijenio vaš stav o mangama, razbio neke predrasude, i, najvažnije - da li vas je podstakao na dalje istraživanje poznatijih i nahvljenijih naslova ove škole stripa?
Mhejl
Mhejl
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 09.02.2011
Broj poruka : 254

Nazad na vrh Ići dole

Vrh bogova Empty Re: Vrh bogova

Počalji od wele Sub 17 Dec 2011, 01:17

Je li uzimao ko Vrh Bogova?Ja ga čekam da stigne kod nas.
Planiram da uzimam sve mange koje Fibra izbaci.
Jedno pitanje,zašto je ovo najmrtviji dio foruma,a čita se,koliko vidim? :)
wele
wele
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.10.2011
Broj poruka : 383

Nazad na vrh Ići dole

Vrh bogova Empty Re: Vrh bogova

Počalji od Gil-galad Sub 17 Dec 2011, 03:01

Čitaju ljudi šta ovde piše, zanimljivo je, ali ne čitaju mange, though...

I guess... king
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Vrh bogova Empty Re: Vrh bogova

Počalji od ridiculus Sub 17 Dec 2011, 03:33

Nemam odgovor na gornje pitanje, ali pozdravljem Mhejlov pokušaj da ovde udahne život. Ja lično nemam puno vremena za to, iako jesam koliko-toliko okružen japanskim stripom, što u papiru (originalna japanska izdanja), što u digitalnom obliku, ali otišao sam na neku drugu stranu, privučen stvarima koje su me zainteresovale, a nisu mnogo poznate van Istoka. Valjda razmišljam da uvek mogu lako da pronađem i pročitam ako je prevedeno na engleski ili, još bolje, neki od jezika bivše Jugoslavije. Sva ta materija je previše za jednog čoveka, kome to još nije ni posao od koga živi, već samo hobi, i koji mora negde da povuče granicu.

Ali, činjenica je da ljudi shvataju "japansku školu stripa" kao neku konkretnu i strogo utvrđenu stvar. Evo, skoro mi neko reče kako ga ona ne privlači zato što mu se nije dopao Akira. To je kao kada bi neko rekao da ne voli američki film zato što mu se ne dopada Terminator. Ono što u toj "školi" jeste konkretno i strogo utvrđeno - osim crno-belog crteža i praćenja sa desna na levo (a čak ni to nije uvek slučaj) - nije tako lako uočljivo i potrebno je određeno čitalačko iskustvo sa različitim tradicijama stripa da bi se uopšte primetilo.

A onda, tu je i otaku-populacija (i zapadna i istočna) koja pokušava da nametne svoj ukus i svoju vizuju kako bi japanski strip trebalo da izgleda. Reč "otaku" se može odnositi na vatrenog zaluđenika za bilo kakav hobi, ali danas se (na Zapadu) generalno najčešće koristi za fanove animea, vizuelnih romana i video-igara koje dele slične teme, dizajn i senzibilitet. Dakle, mange nisu uključene u suštinu te priče i predstavljaju mnogo širu oblast od igrališta za fantazije te publike. Mnogo, mnogo širu oblast.

ridiculus
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 06.11.2011
Broj poruka : 12

Nazad na vrh Ići dole

Vrh bogova Empty Re: Vrh bogova

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu