forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oceni film

+8
Силни
Snake Plissken
Gil-galad
crow
Lord Vader89
dessa
Ultras
manhunter
12 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Oceni film Empty Oceni film

Počalji od manhunter Ned 06 Nov 2011, 11:57

Da pokušamo da jedni drugima "proširimo vidike" i da razmenimo mišljenja o nekim filmskim ostvarenjima.

Za početak:

Oceni film Littlemisssunshine


Za početak, odlična glumačka ekipa. Neizvikani glumci, nekome čak i nepoznati, ali svi su majstori svog zanata. Po tipu međusobno dosta različiti, ovde odlično funkcionišu zajedno.
Tragikomična priča o nekim običnim ljudima i izuzetna kritika (prvenstveno) američkog načina života a onda i opšteg ludila koje polako osvaja svet koji sebe naziva civilizovanim.
Sviđa mi se ovaj alanfordovski humor i ovakav "ogoljeni" Holivud.

S obzirom da se inteligentne i smisaone komedije mogu na prste izbrojati u poslednjih desetak godina, moja ocena je 4/5.

Preporuke.
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od Ultras Ned 06 Nov 2011, 12:33

Kad da stignem da pogledam film kada bar 4 sata dnevno provedem za kompjuterom grin
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od dessa Ned 06 Nov 2011, 13:08

Ultras ::Kad da stignem da pogledam film kada bar 4 sata dnevno provedem za kompjuterom grin

Pa gledaj film za kompjuterom. laughing Ja tako radim. happy



hanteru, odlična tema, kao i obično, baš mi tako nešto treba. approve

LMS nisam gledao, ali definitivno ide na spisak za gledanje.
dessa
dessa
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 23.01.2011
Broj poruka : 243

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od manhunter Ned 13 Nov 2011, 11:15

Oceni film Vickycristinabarcelonai


MIslim da ljudi ili vole ili mrze Woddyja Allena. Nema ničeg između.
Ja njegove filmove volim. Možda i zbog ovakvih dela. Banalna i jednostavna pričica, koju bi većina režisera napravila kao neku dosadnu limunadicu, kod Woodyja od početka nekako obuzme gledaoca i imaš utisak kao da ti neko prepričava događaj sa letovanja,a ne da gledaš film.

Odlično, 4/5
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od Lord Vader89 Ned 13 Nov 2011, 12:43

ma Vudija treba obozavati approve

inace, ne znam sta bih dao ovome
posmatrao sam ga u senci starijih njegovih filmova, koji su mi neprevazidjeni (Annie Hall, Everything you wanted, Hannah and her sisters, pa parodije poput Love and death, Bananas, The sleeper, etc....), pa mi je to mozda malo pomutilo utisak

aj da kazem 3,5/5 :)
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od crow Pon 14 Nov 2011, 02:53

Ja Vudija mrzim ...imala sam prijateljicu koja je na silu izigravala umetnicu i hipstera i ona je pokušala da mi približi Vudija...jok. Posebno mi je gadno što se stalno pojavljuje u svojim filmovima i što se oženio usvojenicom.
Za malu mis sunašce dajem ocenu 4/5 samo jer mi je mala jako slatka.
crow
crow
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 05.11.2011
Broj poruka : 959

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od Gil-galad Uto 15 Nov 2011, 04:34

Little Miss Sunshine 5/5

U potpunosti se slažem s hunterom, zaista odlična (i odlično uklopljena) glumačka ekipa, a Alan Arkin, koji glumi dedu (na svemu i svačemu), zasluženo je dobio Oskara, s tim da je meni sjajna i Toni Colette, u ulozi majke koja je ta koja drži disfukncionalnu porodicu na okupu. Malecka je sjajna, blesava skroz, a tek nedavno sam provalio da je glumila i u ludom Zombielandu...

Ovo je ne samo ogoljavanje gluposti sveprisutne u našem površnom svetu, već i put jedne porodice do spoznaje pravih vrednosti na jedan preblago rečeno komičan način. Umiranje od smeha zagarantovano svakom ko ume da prepozna inteligentan humor...



Poslednji put izmenio Gil-galad dana Uto 15 Nov 2011, 04:44, izmenio ukupno 2 puta
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od Gil-galad Uto 15 Nov 2011, 04:42

Vicky Cristina Barcelona - meni najbolji Allenov film poslednjih godina, mada nisam gledao poslednji, Midnight In Paris, mislim da trenutno igra u našim bioskopima...

Jedna njemu svojstvena, donekle i perverzna priča, o tome kako se ljudi pronalaze i otkrivaju sebe i u 30-im, pa i u 40-im, ako već nisu ranije, ali i na koji način... Retki su filmovi gde se kroz preispitivanje seksualnosti i eksperimentisanje sa istom dođe do nekog konkretnog zaključka, a i ovde sve zavisi kako ko protumači rasplet, ali - kao što reče hunter - Allenov smisao za humor ili volite ili ne volite... Ja volim, 4/5.
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od Gil-galad Pet 18 Nov 2011, 12:27

Pošto svi vole Terminatora, 'ajde onda da razmrdamo i ovu temu. happy

Oceni film 6yl7h0

Oceni film Qssh2r
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od Snake Plissken Pet 18 Nov 2011, 22:19

Desetka. happy
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od Силни Sub 19 Nov 2011, 00:00

Кад сам био млађи 10ка к'о врата. Како сам старио и гледао га више од 10 пута оцена је падала. Сада је... између 7 и 8. Иако и даље има делова који су за 12 а не 10, има и момената који су једва довољни...
Силни
Силни
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 19.02.2011
Broj poruka : 376

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od Snake Plissken Sub 19 Nov 2011, 00:19

Ne zamerite Silnom, ipak nema pojma. :P
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od Силни Sub 19 Nov 2011, 00:26

Тачно, не читам Текса clown
Силни
Силни
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 19.02.2011
Broj poruka : 376

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od Ultras Sub 19 Nov 2011, 00:39

9
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od Snake Plissken Sub 19 Nov 2011, 01:09

Silni, bio Bred Beron malocas, cuo da ima neki lik u Srbiji da ga jos cita, hteo da te upozna. :P happy
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od manhunter Sub 19 Nov 2011, 01:25

Silni ::Кад сам био млађи 10ка к'о врата. Како сам старио и гледао га више од 10 пута оцена је падала. Сада је... између 7 и 8. Иако и даље има делова који су за 12 а не 10, има и момената који су једва довољни...


Upravo ovako, od reci do reci. approve
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od kobra Sub 19 Nov 2011, 12:44

Jaka devetka!
Interesuje me koje su to scene koje zaslužuju jedva ocenu dovoljan! Ja ih nisam primetio!
kobra
kobra
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 25.02.2011
Broj poruka : 339

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od Gil-galad Sub 19 Nov 2011, 13:07

Eksplozivniji je T2, atraktivniji film, čak i zanimljiviji, pun specijalnih efekata koji nisu pravljeni samo za 90-e, već i za mnogo godina kasnije, te se bez problema danas može gledati kao da je danas i snimljen, ali kec ipak ima ono nešto više, pa 9/10.

Retko se u nekom filmu viđa atmosfera kao u prvom delu, meni su oba među top 10 filmova, ali T2 je ipak sjajan nastavak, dok je kec ono pravo.
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od Elesar Sub 19 Nov 2011, 21:33

Silni ::Тачно, не читам Текса clown

lol lol lol
Elesar
Elesar
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 14.01.2011
Broj poruka : 475

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od Elesar Sub 19 Nov 2011, 21:35

Jaka 8-ica, recimo 8+.
Ni kad se pojavio nisam nesto balio, ali je vrhunski odradjen film, sa efektima koji s za to vreme bili vauuu. No, kao i Gorstak, jedan od onih koji moze da se gleda uvek, no efekti ce s godinama biti verovatno sve smesniji (@Silni da, otuda je Die Hard mnogo bolja akcija, mislim na 1.deo, i ne salim se...)
Elesar
Elesar
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 14.01.2011
Broj poruka : 475

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od Силни Sub 19 Nov 2011, 21:51

Elesar ::Jaka 8-ica, recimo 8+.
Ni kad se pojavio nisam nesto balio, ali je vrhunski odradjen film, sa efektima koji s za to vreme bili vauuu. No, kao i Gorstak, jedan od onih koji moze da se gleda uvek, no efekti ce s godinama biti verovatno sve smesniji (@Silni da, otuda je Die Hard mnogo bolja akcija, mislim na 1.deo, i ne salim se...)

Ма знам ја да се не шалиш, али је мало без везе поредити Умри мушки са Термишом, поготово прве делове - мајлз авеј, немају сличности осим што су снимани у Америци happy Касније Термиша прави компромисе и постаје блокбастер, што га, макар мени, ставља за две класе испод кеца. Не да не волим блокбастере, напротив, само после онаквог првог дела греХота...

Ет Кобра - сцене које су за дванаестицу су, на пример, прва која ми пада на памет - када Т-800 гази људску лобању. Таааако сам очекивао да Спасење буде на ту фору, али авај... А довољне, ево једне - када Термиша уништава последњи чип тако што га Сара спушта у кључалу масу која је минут пре убила и Т-1000 и на крају подиже палац док му рука нестаје у пламену - кад си клинац то ти је предобро, кад одрастеш то постаје бљутаво и непотребно. Као и сцена у којој Шварценегер покушава да се насмеје (хвала Богу није је било у биоскопској верзији).
Силни
Силни
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 19.02.2011
Broj poruka : 376

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od manhunter Sub 19 Nov 2011, 22:22

Silni ::
Ет Кобра - сцене које су за дванаестицу су, на пример, прва која ми пада на памет - када Т-800 гази људску лобању. Таааако сам очекивао да Спасење буде на ту фору, али авај... А довољне, ево једне - када Термиша уништава последњи чип тако што га Сара спушта у кључалу масу која је минут пре убила и Т-1000 и на крају подиже палац док му рука нестаје у пламену - кад си клинац то ти је предобро, кад одрастеш то постаје бљутаво и непотребно. Као и сцена у којој Шварценегер покушава да се насмеје (хвала Богу није је било у биоскопској верзији).


Silni, my man! approve

Meni jače scene u T2: kad T-1000 priča na telefonu sa Johnom, a drugom rukom zakuca očuha za frižider. Kad prolazi kroz rešetke a zaglavi mu se pištolj. Kad Sarah ureže na stolu "No faith" i čitav njen trip tad. Kad Sarah pita: ""How is your knee?". Kad Arnie gazi ruže. I sve scene iz budućnosti, rat sa mašinama i drugo.
Nepotrebne/slabije: čitava "You could be mine" jurnjava. Preduga je. Pucnjava u Skynetu i helikopter. I već spomenuti palac.



T1 možda ima manje upečatljivih scena, ali mi se sviđa ta mračna atmosfera. Prvi deo kaže: "Najebali smo, nemamo nikakve šanse protiv Terminatora", a drugi deo kaže "Bežimo i pucajmo" i to je ta, po meni, bitna razlika.
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od Силни Sub 19 Nov 2011, 22:39

manhunter ::


Silni, my man! approve

Meni jače scene u T2: kad T-1000 priča na telefonu sa Johnom, a drugom rukom zakuca očuha za frižider. Kad prolazi kroz rešetke a zaglavi mu se pištolj. Kad Sarah ureže na stolu "No faith" i čitav njen trip tad. Kad Sarah pita: ""How is your knee?". Kad Arnie gazi ruže. I sve scene iz budućnosti, rat sa mašinama i drugo.
Nepotrebne/slabije: čitava "You could be mine" jurnjava. Preduga je. Pucnjava u Skynetu i helikopter. I već spomenuti palac.



T1 možda ima manje upečatljivih scena, ali mi se sviđa ta mračna atmosfera. Prvi deo kaže: "Najebali smo, nemamo nikakve šanse protiv Terminatora", a drugi deo kaže "Bežimo i pucajmo" i to je ta, po meni, bitna razlika.

happy

Избор сцена нам је исти, мени су само ове прве пале на памет wink Сцена са гажењем ружа hail Сјајна је и сцена кад Сара подивља док је испитују, показује колико је времена прошло, и колико се стидљива студенткиња/келнерица променила и постала ултимативна "мајка медведица", која је цео живот посветила томе да сачува свог сина у животу и спречи надолазећу најезду машина. "Нема судбине" исто једна од најбољих сцена...
Хеликоптер Isuse Сад си ме подсетио...

Мени је и музика из кеца боља, иако је верзија из двојке набуџенија, већа и бомбастичнија и док пишем ово длачице на врату неће да сиђу јер је вртим у глави, али тема из јединице има "оно нешто", сведенија је, не обећава срећан крај, док је он у Т2 био загарантован самим тим што је Т постао један од добрих момака, што је и музика најављивала. Све те ствари не видиш кад си дете и одушевљено чекаш да Шварценегер више не буде негативац, али кад се мало порасте другачије схваташ суштину филм(ов)а.

Т1 није ни замишљен као филм који ће да одува гледаоца великим експлозијама или сценама јурњаве (које ја лично ич не волим, биле кратке ил' дугачке) и набуџеним ефектима - поента је прича, ужасавајућа у својој неумитности јер самим тим што су и Рис и Т800 ту значи да је тачна.

Т1 филм за сладокусце и љубитеље жанра, Т2 филм за биоскоп и за свакога. Поштено.
Силни
Силни
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 19.02.2011
Broj poruka : 376

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od Gil-galad Uto 29 Nov 2011, 05:11

Oceni film 2zhqgld
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od Силни Uto 29 Nov 2011, 07:09

Мени чиста десетка. И даље. Али ја нисам меродаван, јер сам Фразетлија hail hail

Кад се само сетим кад сам га први пут гледао _cry _cry _cry
Силни
Силни
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 19.02.2011
Broj poruka : 376

Nazad na vrh Ići dole

Oceni film Empty Re: Oceni film

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu