forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sillage

+4
Lord Vader89
neomedjeni
prozirna senka
Ultras
8 posters

Ići dole

Sillage Empty Sillage

Počalji od Ultras Pon 26 Dec 2011, 10:44

Pronađoh na jednom forumu preporuku:

Sillage Sillage02Sillage Wub

Nekakva SF avantura. Glavna junakinja je odrasla na pustom planetu, pronasla ju je neka ekipa iz divovskog konvoja svemirskih civilizacija koji luta po svemiru i rjesava svakakve probleme. Odlican strip.

Jel čitao neko ? naughty
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sillage Empty Re: Sillage

Počalji od prozirna senka Pon 26 Dec 2011, 12:20

Ja. Odlican!
prozirna senka
prozirna senka
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 12.03.2011
Broj poruka : 33

Nazad na vrh Ići dole

Sillage Empty Re: Sillage

Počalji od neomedjeni Uto 26 Jun 2012, 07:24

Prebaciću neki tekstić u kom sam se malo pozabavio Brazdom nakon čitanja prva dva albuma sa jednog drugog sajta. Svideo mi se prilično strip.

Pročitao prva dva toma Silagge odnosno Wake, ujedno i jedina koja sam našao na netu. Dovršio i petu knjigu Bluberija, ali o njemu se već sve zna, pa neću pisati o njemu. Biće malecnih SPOJLERA, pa ako neko želi da pročita strip bez ikakvog predznanja, neka ovo preskoči.


Dobra space opera, definitivno. Za lik glavne junakinje Navis, inspiracija je očito potražena i pronađena u Tarzanu (pa i u Mogliju), ali Barouzov junak je poslužio samo kao početna tačka za razvoj lika i priče. I Navis zatičemo, na prvim stranama priče, kao jedinu predstavnicu ljudskog roda koja boravi u divljini, i njoj društvo pravi svojevrsni ekvivalent Čite, ima svoju Džunglu/planetu koju voli i štiti... i to je to. Silagge je strip promene, evolucije, kretanja napred, dok Barouzov junak teži očuvanju postojeće ravnoteže snaga/statusa kvo. Scenaristi nisu dozvolili Navis, niti su to planirali, da se začauri u tom obrascu, opasnost po dom - Tarzanova reakcija - povratak na staro, ona već u prvoj epizodo gubi i svoju Čitu i svoju Džunglu... pa preživljava i prilagođava se i nastavlja dalje.

Prvi album donosi i sukob dva interesantna motiva, ekologije i egzistencije, težnje za očuvanjem ono malo prvobitne, rajske lepote koju još nismo dotakli i preobrazili, nasuprot potrebi za očuvanjem golog života udruženoj sa cenom koju napredak zahteva da bude plaćena. U ovoj dilemi glas divljeg deteta iz džungle niko ni ne razmišlja da sasluša, oni kojima je egziszencija ugrožena imaju sasvim "prirodan" odgovor na ovu dilemu, a rukovodstvo Brazde, ogromnog konvoja Brodova koji jezdi kroz svemir i po kome je strip i naslovljen, nalazi rešenje koji može ostaviti gorak ukus u ustima. Utoliko je zanimljivo opažanje da prva epizoda priče i nema negativca u pravom smislu te reči. Madjestic, koji je usled potrebe da obezbedi novo stanište svom narodu posezao za svakim sredstvom koje mu je bilo pri ruci da svoj cilj ostvari za Navis je zločinac koji zaslužuje kaznu, ali za svoj narod je heroj koji je pretrpeo najveću moguću žrtvu za i zbog njih, čime je zadobio njihovo duboko poštovanje u vekovima koji slede.

Druga priča je upoznavanje sa novom okolinom, putujući sa Brazdom prebacujemo se iz prirodnog raja u nepregledne dubine svemira. Lagano i efektno, postavljena je pozornica za ono što sledi, predstavljeni glavni glumci, strane odabrane. Album Privatna kolekcija je samo most između onoga što je bilo i onoga što sledi. Glavni motiv priče je već više puta viđen, pa ga se neću doticati, ali vredi pohvaliti scenaristu koji je i pored toga uspeo da napiše veoma zabavnu priču. Buchet crta fenomenalno, milina je kako se lako prebacuje sa slikanja svemirskih brodova i tehnologije na motive džungle.
neomedjeni
neomedjeni
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 26.06.2012
Broj poruka : 323

Nazad na vrh Ići dole

Sillage Empty Re: Sillage

Počalji od Lord Vader89 Uto 26 Jun 2012, 11:08

kupio ja od djoleta pre sto godina francuske albume
i guess what
ostali mi u beogradu.... Isuse
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Sillage Empty Re: Sillage

Počalji od neomedjeni Uto 26 Jun 2012, 11:15

Neko vreme nisam ni proveravao dokle je serijal stigao. Mislim da ima desetak albuma. Prva dva lako naći na engleskom, samo potražiš engleske naslove na Vikipediji.

Ako misliš na papirna izdanja na franačkom, onda stvarno šteta.


Poslednji izmenio neomedjeni dana Uto 26 Jun 2012, 11:15, izmenjeno ukupno 1 puta
neomedjeni
neomedjeni
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 26.06.2012
Broj poruka : 323

Nazad na vrh Ići dole

Sillage Empty Re: Sillage

Počalji od dessa Uto 26 Jun 2012, 11:15

Takođe samo prva dva.
Nastaviću jednog dana, a voleo bih i da imam ovaj strip, u integralu npr. smile
dessa
dessa
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 23.01.2011
Broj poruka : 243

Nazad na vrh Ići dole

Sillage Empty Re: Sillage

Počalji od neomedjeni Uto 26 Jun 2012, 11:17

Verovatno svi znate da je Bookglobe počeo Sillage, ali je nekako sporo išlo...
neomedjeni
neomedjeni
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 26.06.2012
Broj poruka : 323

Nazad na vrh Ići dole

Sillage Empty Re: Sillage

Počalji od Lord Vader89 Uto 26 Jun 2012, 11:46

neomedjeni ::Ako misliš na papirna izdanja na franačkom, onda stvarno šteta.

dada, "francuski albumi" = "albumi iy francuske na francuskom" yes
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Sillage Empty Re: Sillage

Počalji od tinton Pon 31 Dec 2012, 02:38

Koliko sam shvatio, Sillage je nastavak od Navis, ja imam prva dva Navisa i sad neću počinjati Sillage dok ne završim Navis ali s obzirom na bookglobe, načekat ću se. Isuse destroy thumbdown
tinton
tinton
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 13.10.2012
Broj poruka : 249

Nazad na vrh Ići dole

Sillage Empty Re: Sillage

Počalji od Ultras Pon 31 Dec 2012, 13:57

tinton ::Koliko sam shvatio, Sillage je nastavak od Navis, ja imam prva dva Navisa i sad neću počinjati Sillage dok ne završim Navis ali s obzirom na bookglobe, načekat ću se. Isuse destroy thumbdown
Znači, muka grin
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sillage Empty Re: Sillage

Počalji od Zlix Pon 31 Dec 2012, 16:18

Sillage 1 i 2 su 395 dinara u Alan Fordu, kao i Navis 1.
Zlix
Zlix
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.06.2012
Broj poruka : 1293

Nazad na vrh Ići dole

Sillage Empty Re: Sillage

Počalji od Imrahil Pon 31 Dec 2012, 22:40

džabe kad ćemo na završetak serijala čekati 25 god Isuse
Imrahil
Imrahil
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 02.03.2011
Broj poruka : 312

Nazad na vrh Ići dole

Sillage Empty Re: Sillage

Počalji od Zlix Uto 01 Jan 2013, 00:00

To što kažeš stoji. Ali eto ako nekog zanima, da zna gde ima jeftino da kupi. smile
Zlix
Zlix
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.06.2012
Broj poruka : 1293

Nazad na vrh Ići dole

Sillage Empty Re: Sillage

Počalji od tinton Uto 01 Jan 2013, 00:09

Ultras ::
tinton ::Koliko sam shvatio, Sillage je nastavak od Navis, ja imam prva dva Navisa i sad neću počinjati Sillage dok ne završim Navis ali s obzirom na bookglobe, načekat ću se. Isuse destroy thumbdown
Znači, muka grin

Nego šta _cry
tinton
tinton
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 13.10.2012
Broj poruka : 249

Nazad na vrh Ići dole

Sillage Empty Re: Sillage

Počalji od Imrahil Uto 01 Jan 2013, 02:43

Zlix ::To što kažeš stoji. Ali eto ako nekog zanima, da zna gde ima jeftino da kupi. smile

ja bih rado uzeo, ali s obzirom da su samo tri objavili, a od ostalog nema ni naznaka, džabe smile
Imrahil
Imrahil
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 02.03.2011
Broj poruka : 312

Nazad na vrh Ići dole

Sillage Empty Re: Sillage

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu