forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница

3 posters

Ići dole

Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница Empty Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница

Počalji od Силни Uto 28 Feb 2012, 21:01

Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница 169rfno

Чувени Марвелов "борилачки" стрип Роја Томаса и Гила Кејна, о човеку по имену Дени Ренд, који је успео да овлада Челичном песницом (која се преноси са борца на борца, уколико су достојни) када је победио Шу-Лаоа Бесмртног, змаја у чијој се крви окупао и постао оно што јесте - Челична песница. Први пут се појавио далеке 1974. године, и од тада је имао многе појавне облике, мини серијале, соло серијале, заједничке приче са Луком Кејџом, као и учествовање у многим другим насловима, међу најважнијима су Нови Осветници, Грађански рат и Хероји за изнајмљивање/Рент-а-хероји. Чак је, да би помогао Мету Мардоку, једно време носио Дердевилов костим.

Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница So78sg

2006. године Челична песница добија ново "рухо", Фрекшн и Брубејкер преузимају овај наслов, уз цртача Ејжу, и доносе нам неке од најлепше нацртаних прича о овом јунаку. Овде упознајемо и његовог директног претходника, Орсона Рендала.

Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница 29y5c02

До сада су, уз неке минисеријале (Челична песница и Вулверин) и једнопуце (Орсон Рендал и Зелена магла смрти и Порекло Денија Ренда), објављена тзв. четири волјума (или серијала) соло наслова Челичне песнице. Први има 15 бројева, други 2, трећи 3 и четврти 6. Након тога следи Бесмртна Челична песница, која до сада има 30ак бројева уз један годишњак.

Стрип који је често много више од "обичног" борилачког и суперхеројског стрипа, поготово серијал из 2006. године, је више него пријатно освежење од Марвела, од којег смо углавном и навикли на најбоље, али у мало другачијем облику.
Било би лепо ово видети у неком домаћем издању, мислим да би интересовање било пристојно...
Силни
Силни
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 19.02.2011
Broj poruka : 376

Nazad na vrh Ići dole

Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница Empty Re: Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница

Počalji od Snake Plissken Uto 28 Feb 2012, 23:17

Valja li ista pre ovoga iz 2006? Imas neku preporuku, ako hocu da citam, a ne bih neku ultra-naivu?
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница Empty Re: Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница

Počalji od Силни Uto 28 Feb 2012, 23:32

Па ваља, мада је ово касније ипак боље. Добијеш следећи пут комплет за читање...
Од мене очекујеш ултранаиву?
Силни
Силни
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 19.02.2011
Broj poruka : 376

Nazad na vrh Ići dole

Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница Empty Re: Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница

Počalji od crow Uto 28 Feb 2012, 23:34

када је победио Шу-Лаоа Бесмртног, змаја у чијој се крви окупао и постао оно што јесте - Челична песница.
laughing baš me zanima kako to izgleda
crow
crow
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 05.11.2011
Broj poruka : 959

Nazad na vrh Ići dole

Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница Empty Re: Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница

Počalji od Силни Uto 28 Feb 2012, 23:35

Како је изгледало кад је он то урадио, или те занима како би било окупати се у змајској крви? happy
Силни
Силни
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 19.02.2011
Broj poruka : 376

Nazad na vrh Ići dole

Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница Empty Re: Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница

Počalji od crow Uto 28 Feb 2012, 23:36

i jedno i drugo lol
crow
crow
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 05.11.2011
Broj poruka : 959

Nazad na vrh Ići dole

Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница Empty Re: Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница

Počalji od Силни Uto 28 Feb 2012, 23:51

Занимљиво... Мораћу да пронађем неког змаја под хитно yes
Силни
Силни
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 19.02.2011
Broj poruka : 376

Nazad na vrh Ići dole

Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница Empty Re: Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница

Počalji od crow Sre 29 Feb 2012, 00:02

Izvini, ali nekako me taj Šuo- Lao element odmah podsetio na ovo

(možda bi mogli da pitamo Šotru da uradi ovakvu neku seriju, mislim da bi to definitivno oborilo sve rekorde gledanosti lol )
crow
crow
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 05.11.2011
Broj poruka : 959

Nazad na vrh Ići dole

Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница Empty Re: Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница

Počalji od Силни Sre 29 Feb 2012, 00:09

lol

Него, ако хоћеш, дам ти купон за овај стрип? 'О'ш и ти Снејче? Или да ти дам скди?
Силни
Силни
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 19.02.2011
Broj poruka : 376

Nazad na vrh Ići dole

Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница Empty Re: Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница

Počalji od Snake Plissken Sre 29 Feb 2012, 01:30

Pa ne ocekujem naivu, nego otkud znam, sta god pogledam mi ljudi govore da krecem restarte, od Brubejkera ovoono, pa da ne bude da se zamlacujem sa Bobom Kejnom. happy

Sta je ono sto si mi poslao? :) Ja vec prosledio ortaku sto mi svlaci torente, taman cu ga dobiti s drugim stvarima uskoro.
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница Empty Re: Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница

Počalji od Силни Sre 29 Feb 2012, 01:39

Нови серијал. Марвел не ради рибуте, то само (мрски) ДиСи покушава да превари читаоце tongue

Нећеш ваљда да читаш Бакија? laugh
Силни
Силни
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 19.02.2011
Broj poruka : 376

Nazad na vrh Ići dole

Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница Empty Re: Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница

Počalji od Snake Plissken Sre 29 Feb 2012, 01:44

Pazi, mora sve da se preleti bar loma. happy

Ako sam mogao da listam Stormwatcha i Deathstroka bar nekoliko brojeva, mogu sve. happy
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница Empty Re: Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница

Počalji od Силни Sre 29 Feb 2012, 02:27

То је тачно...
Кад прелетиш и Песницу, дедер подели са разредом happy
Силни
Силни
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 19.02.2011
Broj poruka : 376

Nazad na vrh Ići dole

Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница Empty Re: Immortal Iron Fist/Бесмртна Челична песница

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu