forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat-Man

Ići dole

Rat-Man Empty Rat-Man

Počalji od Svet stripa Ned 18 Mar 2012, 06:54

Uvod u serijal pisao Marko Šunjić:

Rat-Man, glavni junak istoimenog strip serijala talijanskog autora Lea Ortolanija, je posve neobičan superjunak. On, naime, nema nikakve posebne moći - osim što je iznadprosječno slabašan, nesposoban, smotan i glup. Hoda naokolo u tajicama i nosi masku s mišjim ušima, ima vjernog batlera Lavoslava, usko surađuje sa šefom policije kapetanom Krikom, inspektor Branko mu je najbolji prijatelj, a tu je i Jasminka Stranputić, bivši poštar, sad platinasti transeksualac zaljubljen(a) u njega. Svi će vas oni do suza nasmijati u ovom urnebesnom spoju "normalnih" superherojskih priča, montipajtonovske komedije i strip/filmske parodije.

Svet stripa
Svet stripa
Udruženje ljubitelja devete umetnosti
Udruženje ljubitelja devete umetnosti

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 173

Nazad na vrh Ići dole

Rat-Man Empty Broj 1

Počalji od Svet stripa Ned 18 Mar 2012, 06:59

Rat-Man Rat1Web

Prvi broj na kioscima u Hrvatskoj osvanuo 6.6.2011. godine

• Rat-Man 1 • Kako je (potresno) nastao Rat-Man • 128 stranica • C/B • 150 x 210 mm • Meki uvez
• Scenarij Leo Ortolani • Crtež Leo Ortolani
• Prijevod Marko Šunjić • Lektura i redaktura Darko Macan
• Dizajn Melina Mikulić
• Cijena 25 Kn

Prvih 83 strana stripa pogledajte ovde.

Svet stripa
Svet stripa
Udruženje ljubitelja devete umetnosti
Udruženje ljubitelja devete umetnosti

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 173

Nazad na vrh Ići dole

Rat-Man Empty Broj 2

Počalji od Svet stripa Ned 18 Mar 2012, 07:01

Rat-Man Rat2Web

• Rat-Man 2 • Tajni tim! • 128 stranica • C/B • 150 x 210 mm • Meki uvez
• Scenarij Leo Ortolani • Crtež Leo Ortolani
• Prijevod Marko Šunjić • Lektura i redaktura Darko Macan
• Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 6.8.2011.
• Cijena 25 Kn

Svet stripa
Svet stripa
Udruženje ljubitelja devete umetnosti
Udruženje ljubitelja devete umetnosti

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 173

Nazad na vrh Ići dole

Rat-Man Empty Broj 3

Počalji od Svet stripa Ned 18 Mar 2012, 07:03

Rat-Man Rat3Web

• Rat-Man 3 • Dosje R • 128 stranica • C/B • 150x210 mm • Meki uvez
• Scenarij Leo Ortolani • Crtež Leo Ortolani
• Prijevod Marko Šunjić • Lektura i redaktura Darko Macan
• Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 6.10.2011.
• Cijena 25 Kn

U ovom broju možete pročitati epizode:
Posljednja tajna
Nevjerojatni Lik
Dosje R
Poderano platno
Zaborav

Svet stripa
Svet stripa
Udruženje ljubitelja devete umetnosti
Udruženje ljubitelja devete umetnosti

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 173

Nazad na vrh Ići dole

Rat-Man Empty Broj 4

Počalji od Svet stripa Ned 18 Mar 2012, 07:07

Rat-Man RTM_FB_4

Objavljeno 24.12.2011. godine

Umjesto smiješne najave, copy & paste smrtno ozbiljnog uvodnika Marka Šunjića:

"Senzacionalno: kiosci uskoro pametniji!

Rat-man se zapravo nikad nije trebao pojaviti na kioscima. Fibra je od svojih početaka bila orijentirana na prodaju po striparnicama i knjižarama, uglavnom zato što su naši naslovi ambicijom i opremom tim mjestima bili prikladniji, ali i zato što su pred nekoliko godina domaći distributeri zamislili nakladnicima naplaćivati papreno skupe namete za svako novo izdanje na kioscima. Nije stoga čudo što mi kiosci nisu bili ni na kraj pameti, nego sam i Rat-mana izvorno bio zamislio u ekskluzivnoj nakladi od pet stotina tvrdoukoričenih primjeraka. Međutim, onda mi je Darko Intrigant, krajem ožujka, dok smo se vraćali sa sajma knjiga u Bologni, spomenuo da su distributeri ukinuli plaćanje ulazne naknade za kioske te mi tako ... stavio štakora u uho.

Iako je rok za pripremu izdanja bio vrlo kratak (stripovi na kioscima se najbolje prodaju ljeti, stoga je prvi broj trebalo objaviti početkom lipnja), iako je hitno trebalo promijeniti postojeće i sklopiti nove ugovore, usprkos velikoj neizvjesnosti, riziku i još devedeset i šest razloga protiv, na kraju sam se ipak odlučio upustiti u kiosk-pustolovinu. Prvenstveno zato što sam smatrao da Rat-man zaslužuje najširu publiku; da su kiosci njegovo prirodno stanište te da današnjim klincima, želimo li da ih strip privuče, treba ponuditi nešto drukčije, svježe i novo umjesto (pra)starih serijala iz našega djetinjstva. Osim toga, kiosci su bili izazov, a izazovu ni Rat-man ni ja ne umijemo odoljeti.

A kad se podvukla crta ispod rezultata prodaje prva tri broja, ispalo je - neriješeno. S jedne strane, Rat-mana je ovako kupilo i pročitalo znatno više ljudi nego da se ekskluzivirao u kartoniranom izdanju; privukao je neke stripoljupce koji ga bez kioska ne bi primijetili i, sve u svemu te na opće čuđenje, nije se osramotio. S druge strane, prodaja ipak nije pokrila sve troškove kiosk-izdanja (a one Rat-manovih helikoptera da i ne spominjemo), pa sam teška srca morao donijeti jedinu logičnu odluku: Rat-man se četvrtim brojem oprašta od kioska. No, ne i od svojih čitatelja! Oni će (a to ste vi ... treba napomenuti jer ipak je ovo Rat-man) nove epizode i dalje svaka dva mjeseca moći kupovati u svojoj omiljenoj striparnici u istoj opremi i (nadam se) po istoj cijeni kao i dosad. Vjerujem kako vam neće biti teško uložiti malo više vremena i truda kako biste se ponovo družili s našim junakom, je l' da?

Je l' da?

Je l' da?

Dotad, trzaj mišića i ... javite Hitnoj neka dođe po
Marka Šunjića"

Svet stripa
Svet stripa
Udruženje ljubitelja devete umetnosti
Udruženje ljubitelja devete umetnosti

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 173

Nazad na vrh Ići dole

Rat-Man Empty Broj 5

Počalji od Svet stripa Ned 18 Mar 2012, 07:11

Rat-Man RatMan_FB_5

Spojler:


Svet stripa
Svet stripa
Udruženje ljubitelja devete umetnosti
Udruženje ljubitelja devete umetnosti

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 173

Nazad na vrh Ići dole

Rat-Man Empty Re: Rat-Man

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu