forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odjeci "Kragujevca godine prve"

Ići dole

Odjeci "Kragujevca godine prve" Empty Odjeci "Kragujevca godine prve"

Počalji od Morrison Ned 03 Jun 2012, 03:01

Evo prilike za uvid u to kako su neki od gostiju proslogodisnjeg festivala doziveli isti smile
Nadamo se da ce najveci broj njih moci da nas poseti za nekoliko nedelja, kao i da ce njihovi odgovori biti lepa pozivnica za one koji nisu bili prosle, a kolebaju se oko dolaska ove godine.
Znamo da one koji su vec cvrsto resili da dodju, nista ne moze zaustaviti wink


Poslednji put izmenio Morrison dana Ned 03 Jun 2012, 04:42, izmenio ukupno 2 puta
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Odjeci "Kragujevca godine prve" Empty Re: Odjeci "Kragujevca godine prve"

Počalji od Morrison Ned 03 Jun 2012, 03:29

Komiko

1. Da li ste zadovoljni programom ovogodisnje konferencije?
- Sasvim zadovoljan, dovoljno relaksiran program.
2. Kako vam se dopao grad?
- Nisam previse video, ali ono sto sam video mi se svidelo. Slican je Novom Sadu, u principu.
3. Koje su mane ili nedostaci festivala po vasem misljenju?
- Mala prostorija za prodaju, mozda premalo ljudi iz samog Kragujevca.
4. Predlozite nesto cime bi program mogao biti obogacen sledece godine.
- Mozda neki sadrzaj na drugoj lokaciji, u pesackoj zoni ili tako nesto, koji bi animirao gradjane KG.
5. Kako vam se cini prostor Doma omladine, u kojem se odvijao najveci deo programa?
- Prostor je sasvim odgovarajuci.
6. Koga bi, kao gosta, voleli da vidite naredne...
- To ostavljam organizatorima.
7. ...a sta je ostavilo najjaci utisak na vas ove godine?
- Gostoprimstvo i pozrtvovanost organizatora. Svi su se osecali jako lepo i dobrodoslo.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Odjeci "Kragujevca godine prve" Empty Re: Odjeci "Kragujevca godine prve"

Počalji od Morrison Ned 03 Jun 2012, 03:33

Snake Plissken

1. Da li ste zadovoljni programom ovogodisnje konferencije?
- Potpuno, nema zamerki,pogotovo sto je ovo festival u nastajanju, a prestizne strane autore je i ovako prakticno nemoguce dovesti.
2. Kako vam se dopao grad?
- Sasvim lep gradic, bar tu po centru gde se mi kretasmo. Dodjes na festival, a mozes lepo da se promuvas svuda.
3. Koje su mane ili nedostaci festivala po vasem misljenju?
- Jedina moja zamerka je bilo ozvucenje, koje je na momente znalo da bude preslabo ili da previse odjekuje, pa se nije moglo razaznati sta ljudi govore. Ali ovo nije bio uvek slucaj, radilo je ono i dobro. Mozda je mogla i koja stolica vise da se metne tamo na otvorenom.
4. Predlozite nesto cime bi program mogao biti obogacen sledece godine.
- Nisam siguran da li je bila realizovana radionica prilikom posete Domu za nezbrinutu decu, ali svakako bih predlozio radionicu dogodine, gde bi svi mogli doci i slicno.
Da se odigra onaj cuveni fudbal, mada je i ove godine to bilo isplanirano, ali manjak ljudi je onemogucio odigravanje meca.
5. Kako vam se cini prostor Doma omladine, u kojem se odvijao najveci deo programa?
- Odlican je za ovakvu manifestaciju, kazem, dobrodolsa bi samo jos koja stolica viska.
6. Koga bi, kao gosta, voleli da vidite naredne...
- Minjolu, Ziroa, ali to naravno nije realno. Luka Enoh vec dolazi u Srbiju na jesen, sumnjam da bi dosao posle, ali mozda on ili Berardi. Naravno, The Mica koji je ispalio ove godine. U sustini nije mi preterano bitno, ove godine sam najvise dolazio zbog domacih autora Sistemovih a i drugih, te samo neka budu tu i dogodine. Sve preko toga je gust.
7. ...a sta je ostavilo najjaci utisak na vas ove godine?
- To koliko su Ultras, Morison i Manhunter bili razvuceni na sve strane i jedva su po koju rec s ljudima progovorili, samo su nesto jurcali. Najjaci utisak je jako dobra atmosfera, svi su bili iskljucivo pozitivni, zabavni, dosta humora, bas sam stekao utisak da je svima bilo lepo. Sem vama sto ste organizovali naravno, muka je to.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Odjeci "Kragujevca godine prve" Empty Re: Odjeci "Kragujevca godine prve"

Počalji od Morrison Ned 03 Jun 2012, 03:37

Kumori Myu-Jishan

1. Da li ste zadovoljni programom ovogodisnje konferencije?
- Recimo da jesam, ali je daleko od savrshenog.
2. Kako vam se dopao grad?
- U tom gradu igrom sluchaja studiram, tako da ni najmanje.
3. Koje su mane ili nedostaci festivala po vasem misljenju?
- Uf, odakle da krenem...Pa, bio je previshe formalan, svaki panel je bio nekako suvonjav i krut za gledanje i slushanje, program je donekle imao jako repetitivan karakter, a i neki od gostiju su mi ishli na nerve, da budem iskren. Berza je, medjutim, bila zadovoljavajuca, a i vidi se da je barem zamisao celog eventa imao profesionalizam na umu, tako da eto ima i pluseva.
4. Predlozite nesto cime bi program mogao biti obogacen sledece godine.
- Chime obogatiti program? Pa, shta znam, omanjim konkursom za mlade i zainteresovane za strip, vecom berzom, etc...
5. Kako vam se cini prostor Doma omladine, u kojem se odvijao najveci deo programa?
- Realno, mislim da ne pristaje za strip. Sama bashta je bila jako neuredna i cela atmosfera mi se chinila nekako sivom i nepokretnom.
6. Koga bi, kao gosta, voleli da vidite naredne...
- Ono shto bih ja hteo da vidim je nekog mangaka u Kragujevcu, ali to je donekle neizvodivo.
7. ...a sta je ostavilo najjaci utisak na vas ove godine?
- Najjachi utisak je ostavilo druzenje van samog festivala, gde se pilo pivo i zajebavali gosti i domacini. Dobro, to i najave Phoenix Pressa.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Odjeci "Kragujevca godine prve" Empty Re: Odjeci "Kragujevca godine prve"

Počalji od Morrison Ned 03 Jun 2012, 03:40

Osim

1. Da li ste zadovoljni programom ovogodisnje konferencije?
- Zadovoljan!
2. Kako vam se dopao grad?
- Iznad očekivanja!
3. Koje su mane ili nedostaci festivala po vasem misljenju?
- Zabraniti konzumaciju alkohola...
4. Predlozite nesto cime bi program mogao biti obogacen sledece godine.
- Koncepcija od ove godine je dobra!
5. Kako vam se cini prostor Doma omladine, u kojem se odvijao najveci deo programa?
- Adekvatan
6. Koga bi, kao gosta, voleli da vidite naredne...
- Jiro Taniguchi
7. ...a sta je ostavilo najjaci utisak na vas ove godine?
- Pozitivna prijateljska atmosfera
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Odjeci "Kragujevca godine prve" Empty Re: Odjeci "Kragujevca godine prve"

Počalji od Morrison Ned 03 Jun 2012, 03:45

Cat Claw

1. Da li ste zadovoljni programom ovogodisnje konferencije?
- Mozda je bio malo natrpan, ali je zato bio zanimljiv.
2. Kako vam se dopao grad?
- Stara dama drzi svoju lepotu. Jedino mi se nije svideo sistem jednosmernih ulica koji je nerazuman.
3. Koje su mane ili nedostaci festivala po vasem misljenju?
- Nedostatak vece ekipe koja ce se brinuti o sitnicama je bio ocigledan. Ne mogu tri coveka da misle na sve. Problem je i parking za goste koji se moze resiti sa parking servisom specijalnom karticom za goste. Trebalo bi pokusati i da se dozvoli parking u dvoristu studentskog doma.
4. Predlozite nesto cime bi program mogao biti obogacen sledece godine.
- Izlozba radova gostiju, u holu studentskog doma ili u Pivnici, recimo.
5. Kako vam se cini prostor Doma omladine, u kojem se odvijao najveci deo programa?
- Vrlo zanimljiv i iskoristljiv. Trebalo bi mozda obezbediti veci broj stolica i bolje rasporediti stolove.
6. Koga bi, kao gosta, voleli da vidite naredne...
- Zokija Janjetova, Igora Kordeja, Mazu, Darka Macana, Lea Pilipovica, Colaka, nekog iz velike ekipe koja radi za francuze....
7. ...a sta je ostavilo najjaci utisak na vas ove godine?
- Organizatori i njihovo uspesno savladavanje teskoca, broj ucesnika i posetilaca i, naravno, pivnica.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Odjeci "Kragujevca godine prve" Empty Re: Odjeci "Kragujevca godine prve"

Počalji od Morrison Ned 03 Jun 2012, 03:48

Grujah

1. Da li ste zadovoljni programom ovogodisnje konferencije?
- Bilo je ok. Sad, ja nisam preterani fan Zagora tako da mi Nucio i Buratini nisu bili narocito zanimljivi, sto se tice predstavljanja novih izdanja - sa vecinom sam bio upoznat. Ali npr jako mi se dopala Gajiceva tribina i jos neke.
2. Kako vam se dopao grad?
- S obzirom da sam ga presao gomilu puta i svaki put drugom stazom, super.
3. Koje su mane ili nedostaci festivala po vasem misljenju?
- Nikakve velike zamerke.
4. Predlozite nesto cime bi program mogao biti obogacen sledece godine.
- E znate sta bi mozda bilo bas kul? Nagradni kviz, i to uzivo i interaktivno. Evo, cak se prijavljujem da organizujem to.
5. Kako vam se cini prostor Doma omladine, u kojem se odvijao najveci deo programa?
- Ona bina izgleda malo oronulo, ali sem toga nemam zamerki. I mozda malo da je veci onaj prostor gde se prodaju stripovi, ovako je malo guzva.
6. Koga bi, kao gosta, voleli da vidite naredne...
- Ih, predugacak je spisak. Warren Ellis. Ne, ali ono realnije, odavde iz okruzenja, npr theMico-a koji nije mogao doci ove godine, a od italijana npr martijevce Alesandrinija i Kastelija.
7. ...a sta je ostavilo najjaci utisak na vas ove godine?
- Krompirici. Ne ozbiljno, na primer, Marko Stojanovic koji je bas bio kul i prijatan i sedeo je sa nama i pricao.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Odjeci "Kragujevca godine prve" Empty Re: Odjeci "Kragujevca godine prve"

Počalji od Morrison Ned 03 Jun 2012, 03:51

Silni

1. Da li ste zadovoljni programom ovogodisnje konferencije?
- Задовољан сам, нажалост био сам само један дан на фестивалу, али успео сам макар тад да испратим све што ми је било занимљиво.
2. Kako vam se dopao grad?
- Симпатичан, мада сам премало видео, волео бих да следећи пут видим више, али и да останем дуже наравно, јер другачије не би могло.
3. Koje su mane ili nedostaci festivala po vasem misljenju?
- Искрено немам замерке, заиста, можда да следећи пут на неки начин буде искоришћена просторија са инструментима, тамо где смо добијали фестивалски пакет, на пример за...
4. Predlozite nesto cime bi program mogao biti obogacen sledece godine.
- ...радионице са ауторима, предавања и трибине о одрећеним школама/издавачима/јунацима које би евентуално водили чланови удружења и у њима учествовали посетиоци, уколико за то постоји интересовање и са једне и са друге и са треће стране (аутори/чланови/посетиоци).
5. Kako vam se cini prostor Doma omladine, u kojem se odvijao najveci deo programa?
- Башта много боља, унутрашњи део недовољно искоришћен као што рекох, али све у свему одговарајући.
6. Koga bi, kao gosta, voleli da vidite naredne...
- Пошто ценим да је њих једноставније довести јер су Европљани, некога из ДД стафа, али и неке од Амера, Мињолу на пример (знам да је лонг-шот, али питао си).
7. ...a sta je ostavilo najjaci utisak na vas ove godine?
- Сјајни домаћини, одлична атмосфера, пријатно дружење, Бане Керац, Грујино пиво.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Odjeci "Kragujevca godine prve" Empty Re: Odjeci "Kragujevca godine prve"

Počalji od Morrison Ned 03 Jun 2012, 03:55

Profesor-inz

1. Da li ste zadovoljni programom ovogodisnje konferencije?
- Apsolutno, niko nije očekivao ovako kvalitetan program, upravo u trenutku kada je i sam VČ zakazao sa proslavom 50 godina Zagora.
2. Kako vam se dopao grad?
- Poznajem solidno grad, često sam boravio u njemu, u top 5 kada je u pitanju Srbija.
3. Koje su mane ili nedostaci festivala po vasem misljenju?
- Svakako da ih ima, ali mora se uzeti u obzir da se tradicija tek stvara, biće bolje ako entuzijazam ostane na ovom nivou.
4. Predlozite nesto cime bi program mogao biti obogacen sledece godine.
- Ovo traži zaista detaljnu analizu, sigurno da ima prostora, ali bi svoje predloge dao u nekoj drugoj formi.
5. Kako vam se cini prostor Doma omladine, u kojem se odvijao najveci deo programa?
- Bez zamerki, bilo je prijatno, prostor je odličan za ovakve događaje.
6. Koga bi, kao gosta, voleli da vidite naredne...
- Istina je da Zagorovi autori predstavljaju pravi bum, voleo bih da vidim recimo Vernija, Barisona. Takođe recimo autora Magičnog Manfredija, Možda Berardija, Milazza, Parlova...
7. ...a sta je ostavilo najjaci utisak na vas ove godine?
- To je lako, Buratini i Nucio, te čini mi se najmasovnije okupljanje forumaša.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Odjeci "Kragujevca godine prve" Empty Re: Odjeci "Kragujevca godine prve"

Počalji od Morrison Ned 03 Jun 2012, 03:58

Sloba

1. Da li ste zadovoljni programom ovogodisnje konferencije?
- Da. Dobro osmisljeno, organizovano i sprovedeno.
2. Kako vam se dopao grad?
- Ono malo sto sam uspeo da vidim je ostavilo samo pozitivne utiske na mene. Lep grad, sa dobrom atmosferom.
3. Koje su mane ili nedostaci festivala po vasem misljenju?
- Ako ste imali resenje za slucaj kise, (koja srecom nije padala), onda nedostataka mislim da nije bilo, spram cinjenice da je tek prva godina zvanicnog festivala. Recimo da je mana mali prostor za berzu stripova, jer cim je tu defilovalo vise od desetak ljudi, pravila se neprijatna guzva i falilo je prostora.
4. Predlozite nesto cime bi program mogao biti obogacen sledece godine.
- Da izdate jos jednu reviju pored Kise. Da dodje neko od spanskih, francuskih...autora, te da se pokusa sa dovodjenjem svih izdavackih kuca iz Srbije i barem jos par iz okruzenja, a da barem neki od njih nesto premijerno objave bas povodom vaseg festivala.
5. Kako vam se cini prostor Doma omladine, u kojem se odvijao najveci deo programa?
- Sto se tice ambijenta i atmosfere, meni licno je zaista bilo jako prijatno. Ali kako ocekujem da ce festival rasti u svakom smislu, pa i sto se tice postete, treba lagano razmisljati i o alternativi.
6. Koga bi, kao gosta, voleli da vidite naredne...
- Iako je nemoguce, ali Jose Ortiza.
7. ...a sta je ostavilo najjaci utisak na vas ove godine?
- Gostoljubivost domacina koji su se postarali da bukvalno niko ne bude zapostavljen. Svaka cast!
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Odjeci "Kragujevca godine prve" Empty Re: Odjeci "Kragujevca godine prve"

Počalji od Morrison Ned 03 Jun 2012, 04:05

Sawitch

1. Da li ste zadovoljni programom ovogodisnje konferencije?
- Na skali od 1-10 cetvorka... Ali znajuci da je jos razvitak velika devetka...
2. Kako vam se dopao grad?
- Ocena 10.. Prelep mi je Kragujevac.. Pogotovo prikazan uz tako ljubazne domacine...
3. Koje su mane ili nedostaci festivala po vasem misljenju?
- Mali prostor, los razglas prilikom izlaganja gostiju, sve ostalo je super...
4. Predlozite nesto cime bi program mogao biti obogacen sledece godine.
- Sve super, samo nastavite...Tradicija donosi sve ostalo...Ojacacete vremenom...Entuzijazam, ljubaznost i srdacnost vam je glavni plus, a to je najbitnije...
5. Kako vam se cini prostor Doma omladine, u kojem se odvijao najveci deo programa?
- Fin ali mali...
6. Koga bi, kao gosta, voleli da vidite naredne...
- Vilju, Ferija, Disa, Djidjija...
7. ...a sta je ostavilo najjaci utisak na vas ove godine?
- Kragujevac kao grad i ljubazni domacini.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Odjeci "Kragujevca godine prve" Empty Re: Odjeci "Kragujevca godine prve"

Počalji od Morrison Ned 03 Jun 2012, 04:09

Cronos six

1. Da li ste zadovoljni programom ovogodisnje konferencije?
- Jesam!pogotovo sto su bure i nucio prirodni ljudi i vole sve sto vole mladi,cak i srpsku sljivku.
2. Kako vam se dopao grad?
- 5x lepsi od Beograda.
3. Koje su mane ili nedostaci festivala po vasem misljenju?
- Nocni provod je prekratak-obilazak pabova i te zajebancije.
4. Predlozite nesto cime bi program mogao biti obogacen sledece godine.
- Texovim stafom.
5. Kako vam se cini prostor Doma omladine, u kojem se odvijao najveci deo programa?
- Odlicno mesto za strip, a bogami mogo bi da padne i neki jaci koncert, poput partibrejkersa, d.jagoda ili yu grupe.
6. Koga bi, kao gosta, voleli da vidite naredne...
- F.Fusca, Ticcija, C.Villu, R.Disa.
7. ...a sta je ostavilo najjaci utisak na vas ove godine?
- Antova rakija.
Tako je glasao ziri iz leskemburga!!!
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Odjeci "Kragujevca godine prve" Empty Re: Odjeci "Kragujevca godine prve"

Počalji od Morrison Ned 03 Jun 2012, 04:12

Bruce Springsteen

1. Da li ste zadovoljni programom ovogodisnje konferencije?
- Prezadovoljan, čista 10.
2. Kako vam se dopao grad?
- Ono što sam imao prilike, zahvaljujući jednom od naših domaćina Goranu Olympiji, da vidim za dva sata (Šumarice, jezero, jednu prelepu poslastičarnicu, bodi-bilding klub Olympia... mi je sasvim dovoljno da poželim da sam stanovnik Kg-a, i kao što se pričalo da je devedesetih Kg bio "dolina gladi", a sada je sigurno "dolina zlata".
3. Koje su mane ili nedostaci festivala po vasem misljenju?
- Takvo što nisam primetio.
4. Predlozite nesto cime bi program mogao biti obogacen sledece godine.
- Svakako organizvani obilazak Kg-a, masovnija organizacija, i možda uz predhodno novčano učešće, u nekom restoranu i druženje cele noći.
5. Kako vam se cini prostor Doma omladine, u kojem se odvijao najveci deo programa?
- Odlično.
6. Koga bi, kao gosta, voleli da vidite naredne...
- Naravno Ferria, i lično Nolittu, ali pošto je to manje verovatno zbog njihovih godina, recimo Disa, Villu, Bosellia, i naravno ponovo Burattinia i Nuccia
7. ...a sta je ostavilo najjaci utisak na vas ove godine?
- Naravno glavni gosti Burattini i Nuccio i događaj u subotu uveče prilikom rođendanskog slavlja 50.godina.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Odjeci "Kragujevca godine prve" Empty Re: Odjeci "Kragujevca godine prve"

Počalji od Morrison Ned 03 Jun 2012, 04:35

Woolf

1. Da li ste zadovoljni programom ovogodisnje konferencije?
- Jeste, jako sam zadovoljan ovogodišnjem programom.
2. Kako vam se dopao grad?
- Grad mi se sviđa , centar bez buke i gužve automobila.
3. Koje su mane ili nedostaci festivala po vasem misljenju?
- Kod mane bih jedino možda naveo razglas , koji se u međuvremenu popravio.I još jedna stvar , prodaju stripova bi trebalo izmestiti drugde , jer se na ulazu u baštu stvara gužva.
4. Predlozite nesto cime bi program mogao biti obogacen sledece godine.
- Šta bih mogao predložiti Hmm evo na primer možda jedan projektor sa kojeg bi se moglo projektovati table , crteži i sl.
5. Kako vam se cini prostor Doma omladine, u kojem se odvijao najveci deo programa?
- Prostor Doma Omladine mi je sasvim ok , što je najvažnije ima šank.
6. Koga bi, kao gosta, voleli da vidite naredne...
- Goste koje bih ja rado video , ima ih poprilično ali hajdemo one najomiljenije.Naravno Dylan staf , scenaristi nerealno Sclavija ,realno Barbato , Ruju.Crtači ; Brindisi , Roi , Stano , Casertano , Freghieri ...
7. ...a sta je ostavilo najjaci utisak na vas ove godine?
- Najveći utisak na meni su ostavili gosti sa kojima sam imao neki kontakt ;Italijani , Burattini je car nije odbio ni jedno slikanje ni jedan potpis , smiren i druželjubiv , kao i Nuccio. Zatim Darko Perović koga smo isto smarali za crteže i slikanje , jedan veliki gospodin. I naravno legenda domaćeg stripa Bane Kerac koji je sa najvećim strpljenjem crtao svima nama šta god se neko setio , od Bleka preko Tarzana ,Conana...
Moram još da dodam gostoljubivost domaćina za primer , organizacija na nivou.Sjajno druženje i upoznavanje i odlična klopa.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Odjeci "Kragujevca godine prve" Empty Re: Odjeci "Kragujevca godine prve"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu