forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoćemo Diznija

+14
Raoul Duke
Desuparez Aporez
kenan92
cronos six
Jasko
dessa
Rider of the lighting
manhunter
Morrison
Alex
Kit Carson
Ultras
Lord Vader89
Tex Willer
18 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Hoćemo Diznija

Počalji od Tex Willer Sub 09 Apr 2011, 00:18



@LV89
Gde i na kog da vrsimo pritisak za Diznija. Kad odgovoris brisem ovaj deo posta da ne spamujem kod prika Ultrasa whistling
Tex Willer
Tex Willer
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 18.01.2011
Broj poruka : 138

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od Lord Vader89 Sub 09 Apr 2011, 00:50

Tex Willer ::@LV89
Gde i na kog da vrsimo pritisak za Diznija. Kad odgovoris brisem ovaj deo posta da ne spamujem kod prika Ultrasa whistling

gde god hoces notworthy

najbolje na VC i na DW (VC za kiosk izdanja, DW za luksuznije albume i izabrana dela)

notworthy
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Hoćemo Diznija

Počalji od Tex Willer Sub 09 Apr 2011, 01:14

Lord Vader89 ::
Tex Willer ::@LV89
Gde i na kog da vrsimo pritisak za Diznija. Kad odgovoris brisem ovaj deo posta da ne spamujem kod prika Ultrasa whistling

gde god hoces notworthy

najbolje na VC i na DW (VC za kiosk izdanja, DW za luksuznije albume i izabrana dela)

notworthy

Bolje na DW, mani VC, s njima se nikad ne zna na sta ce to da lici.
Ajde ti kao bolji poznavalac otvori topic za pritisak, ne za upoznavanje s autorima a Carson i ja cemo da se pridruzimo (da, i Carson voli Diznija happy ).
Ja bih voleo neka luksuznija izdanja probranih autora, ali cu u svakom slucaju da se pridruzim vecini i uzimao bih kakvo god izdanje bilo wink
I to u 2 primerka najmanje - za mene, cerkicu i mozda treci za cerkicu koja ce da se rodi za neki dan.
Ako objasnim zeni da bi bilo lepo da imamo jos 2-3 deteta onda cemo da uvecamo i broj primeraka koje uzimam happy happy happy
Znam 100% da bi uzimao i moj kum, samo njega nema ni na jednom forumu i nikad ga nije ni bilo. Ne voli covek forume i ta sranja, ali kupuje ono sto voli i ja mu narucujem wink
Kad otvoris negde topic onda cemo da pobrisemo postove s ovog topica da ga ne pretvorimo u Diznijev topic wink
Tex Willer
Tex Willer
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 18.01.2011
Broj poruka : 138

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Dizni u Srbiji

Počalji od Ultras Sub 09 Apr 2011, 01:39

Tex Willer ::... brisem ovaj deo posta da ne spamujem kod prika Ultrasa whistling

Kakvo crno brisanje postova DJ

Iskoristio sam funkcije urednika i evo teme approve Vršimo pritisak na izdavače !!!

Hoću i ja da moj klinac čita Diznijeve junake alien (a ne da se drogira po mračnim haustorima grin )
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od Kit Carson Sub 09 Apr 2011, 03:01

Naravno da bih uzimamo u bilo kakvom izdanju. happy Ajmo to sto pre da krene, pa evo, ima nas vec 4 kupca. laugh
Kit Carson
Kit Carson
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 08.01.2011
Broj poruka : 39

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od Ultras Sub 09 Apr 2011, 03:04


Havarija rotf

Ma biće nas bar desetak lol

Jel sawitch čita diznija ?
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od Alex Sub 09 Apr 2011, 04:11

Naravno da bih voleo Diznijeve klasike u luksuznim izdanjima (Karl Barks, Don Rosa...), ali nama treba još kiosk izdanja.

To što Egmont radi sa onim jednim (i jadnim) mesečnim Miki Mausom je premalo i ne bi trebalo da je (s pravne strane - u vezi autorskih prava) prepreka za druge izdavače da na tržište izbace italijanske Dizni stripove, koji su vrlo dobri - kakav je nekada bio Mikijev Almanah.

U Grčkoj imaju desetak italijanskih izdanja na kioscima i ne zna se koje je privlačnije. Uvek imaju dosta strana, najmanje 60-100, kao nekada naš Almanah.
Alex
Alex
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 18.01.2011
Broj poruka : 73

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od Morrison Sub 09 Apr 2011, 04:40

ZA kiosk izdanje nalik Mikijevom almanahu! hail
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od Lord Vader89 Sub 09 Apr 2011, 05:07

Tex Willer ::Bolje na DW, mani VC, s njima se nikad ne zna na sta ce to da lici.

ne, izdavack poput VC bi bio idealan za kiosk izdanja, masovne produkcije (MZ, MA), zbog visokih tiraza, distribucije, itd....
izdavac poput DW vise za albume, kolekcije, i slicno.

Ja bih voleo neka luksuznija izdanja probranih autora, ali cu u svakom slucaju da se pridruzim vecini i uzimao bih kakvo god izdanje bilo wink

uzimas li ovo Egmontovo? whistling

grin zez, to ne znam ni ko uzima happy

kakva izdanja postoje u svetuuu.... notworthy a mi nista.... rolling eyes

I to u 2 primerka najmanje - za mene, cerkicu i mozda treci za cerkicu koja ce da se rodi za neki dan.
Ako objasnim zeni da bi bilo lepo da imamo jos 2-3 deteta onda cemo da uvecamo i broj primeraka koje uzimam happy happy happy
Znam 100% da bi uzimao i moj kum, samo njega nema ni na jednom forumu i nikad ga nije ni bilo. Ne voli covek forume i ta sranja, ali kupuje ono sto voli i ja mu narucujem wink

hehehe, sve je to super! happy ali, ako cemo brojati kupce na prste, bolje da batalimo ceo biznis :(

happy :P zezam se, kapiram sta si hteo da kazes wink

Kad otvoris negde topic onda cemo da pobrisemo postove s ovog topica da ga ne pretvorimo u Diznijev topic wink

u americkom PDFu vec postoji topic o Dizniju whistling
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od Lord Vader89 Sub 09 Apr 2011, 05:15

Alex ::Naravno da bih voleo Diznijeve klasike u luksuznim izdanjima (Karl Barks, Don Rosa...), ali nama treba još kiosk izdanja.

What he said, Texe; tu je VC najbolja varijanta - dostupnost, cena.... (treba biti realan - treba nam prvenstveno JEFTINO izdanje, kada je kiosk u pitanju!)

To što Egmont radi sa onim jednim (i jadnim) mesečnim Miki Mausom je premalo i ne bi trebalo da je (s pravne strane - u vezi autorskih prava) prepreka za druge izdavače da na tržište izbace italijanske Dizni stripove, koji su vrlo dobri - kakav je nekada bio Mikijev Almanah.

jadno, nego sta....

as far as I am obavesten, upravo su oni jedina prepreka, drze prava, i nisu bas voljni da puste....
ali ne razumem taj sistem, da ne zele da rade nista vise od ovoga trenutnog, po uzoru na Egmont iz Evrope...?
u vise navrata sam cuo, a iz pouzdanih izvora, da Egmont interesuju samo veliki tirazi, i verovatno su shvatili da im se bilo sta osim MZ ne bi isplatilo. ali brate, zasto samo veliki tirazi, jbm ti te pare vise!!!!!


U Grčkoj imaju desetak italijanskih izdanja na kioscima i ne zna se koje je privlačnije. Uvek imaju dosta strana, najmanje 60-100, kao nekada naš Almanah.

svuda imaju, Grcka je tu jos i mala.... Italija, Nemacka (Austrija), Skandinavija, Finska.... jbt, cak je i Poljska napravila svoju "Don Rosa kolekciju" od skora, pa nema vise smisla....

a sto se tice tih izdanja, postoje i mesecnici (u nekim drzavama i nedeljnici!), pa dzepna izdanja (na 200-300 strana), pa tematska dzepna izdanja (na 400-500 strana!), pa po 5/6 izdanja samo za novogodisnje/bozicne praznike, pa izdanja za knjizare (luksuznija, odabrani autori....), ma tuga....


kasnije cu malo da predstavim razna izdanja i formate, da vidimo sta sve postoji po Evropi.... (a sta sam sve danas video u par knjizaraaaa....(slucajno skroz), americka Karl Barks kolekcija od pre 30ak godina, koju nisam verovao da cu u zivotu videti notworthy pa neka izdanja Gladstone publishinga (od pre 20 godina), koja cu najverovatnije da pokupim sledece nedelje naughty ma, place mi se.... hail
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od Alex Sub 09 Apr 2011, 06:03

Lord Vader89 ::[color=red]as far as I am obavesten, upravo su oni jedina prepreka, drze prava, i nisu bas voljni da puste....

Ne verujem baš ja u to.
Ranije je Politika imala pravo na Diznija (Politika, Politikin Zabavnik, Mikijev Zabavnik), verovatno preko jednog zastupnika (američkog, nemačkog??), a Dečije Novine su imale prava na Italijane (Mikijev Almanah, Diznilend) i nije bilo sukoba.

Ubeđen sam da je to moguće i danas. Uostalom - to se već dešava: Paja Patak izlazi na zadnjoj strani Malog Zabavnika, koji nije Egmentov, već Politikin!
Alex
Alex
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 18.01.2011
Broj poruka : 73

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od Lord Vader89 Sub 09 Apr 2011, 06:11

Ali se radi u dealu sa Egmontom wink (refer to the post about veliki tirzi koje Egmont zahteva :crkli: )

uveravam te, da je moguce, vec bismo imali neko izdanje! wink


apropo Politike i DN, pitanje je kakvo je ranije bilo poslovanje. ipak govorimo o izdanjima od pre 20+ godina. (plus je i drzava bila druga, koja je imala veci kredibilitet u ocima stranaca od ove banane danas)

ti kada hoces da izdajes Dizni stripove, moras da trazis prava od Walt Disney kompanije u SAD (rekao mi Don Rosa licno coffe happy ), i to je ocigledno ono sto je nas Egmont uradio....
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od Alex Sub 09 Apr 2011, 06:28

Sprečavanje širenja Diznijevih stripova u jednoj zemlji ravno je genocidu. Ne vidim zašto bi kompanija Walt Disney blokirala samu sebe na duži rok?
Alex
Alex
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 18.01.2011
Broj poruka : 73

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od Lord Vader89 Sub 09 Apr 2011, 06:30

Alex ::Sprečavanje širenja Diznijevih stripova u jednoj zemlji ravno je genocidu.


amin, zlocin protiv covecnosti notworthy

Ne vidim zašto bi kompanija Walt Disney blokirala samu sebe na duži rok?

nisam razumeo ovo pitanje?
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od Tex Willer Sub 09 Apr 2011, 08:04

Lord Vader89 ::
Tex Willer ::Bolje na DW, mani VC, s njima se nikad ne zna na sta ce to da lici.

ne, izdavack poput VC bi bio idealan za kiosk izdanja, masovne produkcije (MZ, MA), zbog visokih tiraza, distribucije, itd....
izdavac poput DW vise za albume, kolekcije, i slicno.


Slazem se apsolutno, nego sam malo konfuzno napisao.
Bas kao sto ste Alex i ti rekli - najkvalitetniji autori u luksuznija izdanja (kad pogledas sta sve izlazi u HC grehota bi bila da da ne postoji i luksuzno izdanje bas pomenutih Barksa i Rose).
Ovo ostalo u bilo kakvom izdanju.

Egmont sam poceo da uzimam i prekinuo jer unutra ima svega osim stripa. A i tih 15-20 strana kojih ima, bolje da nema.
Uzmem i danas poneki broj cerkici, ali nije to to. Carl Barks, Rosa i vi upuceniji znate ko bi jos tu mogo da upadne - e, to bih voleo u nekom kvalitetnom izdanju.

Ja sam vec reko da sebe smatram autsajderom da pametujem mnogo na ovu temu, ali da sam voleo (i ponovo bih) da citam kvalitetne Diznijeve stripove - to stoji.
Tako da picite vi s predlozima, ja sam tu da podrzim ono sto predlozite smile

Ono sto me interesuje je postoji li neka hronologija Diznijevih izdanja ili je to radio ko je kad stigo i gde je stigo?
I ako znas neke linkove da semalo informisem o Diznijevim izdanjima ajde postavi.
Imao sam svojevremeno neki link samo sa Barksovim radovima, probacu ponovo da ga nadjem. Naravno, na engleskom.
Tex Willer
Tex Willer
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 18.01.2011
Broj poruka : 138

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od manhunter Sub 09 Apr 2011, 08:07

I ja se beležim za Diznija!!!!!

Nešto kao onaj stari Almanah bi bilo fantazija!!! thumbsup
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od Lord Vader89 Sub 09 Apr 2011, 08:44

ovako na brzaka, prvenstveno Teksu, a naravno i ostalima - "luksuzno" izdanje uopste ne mora da bude HC!!!

Pogledajte samo TPB izdanje Life and times of Scrooge McDuck u izdanju Gemstonea (radili su od 2003. cini mi se, pa do pre 3 godine)
napravio bih vam fotke, ali nisam u prilici trenutno :/

dalje, tu su albumi mozda najboljeg americkog izdavaca Diznija - Gladstone publishing (radili su od 1986. do pocetka devedesetih, pa jos nesto malo krajem devedesetih), A4 format, boja, kartonske korice....jedino je lepak malo slabiji, ali i dalje sve stoji na mestu! dakle, izuzetno izdanje, a nije HC!

evo fotke:

Hoćemo Diznija Dsc00065ev

cak su i Gemstoneova kiosk izdanja bila vrlo "luksuzna"....!


naravno, neke Ultimate kolekcije bi valjalo raditi u HC, cisto da se opravda Ultimate prefiks, ali samo sam hteo reci da za neke "obicne" albume, kolekcije.... (poput, lupam "Odabrani Dizni stripovi", gde bi onda isla odabrana dela Gotfredsona, Barksa, Rose, Rote, Kavacana, Skarpe, itditd....) HC nije a must! :)

Texe, na Darkwoodu udji u moj profil, naci ces tamo zanimljiv link wink


Inace, hantere, Donald pocket ne bi bio los, a? wink
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od Rider of the lighting Sub 09 Apr 2011, 09:07

I ja sam za!Najvise bi voleo jeftina,ali sa kvalitetnim pricama dzepna izdanja,nedeljnike itd.Ako bi to islo moglo bi nesto i luksuznije.
Rider of the lighting
Rider of the lighting
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 20.02.2011
Broj poruka : 187

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od Ultras Sub 09 Apr 2011, 09:15

Ha, već nas ima 8 !

Mi smo registrovani kao Udruženje koje se bavi izdavaštvom, pa ko zna... jednog dana...
Vejder će nam srediti biznis preko Rose i eto nas na velikom terenu happy


Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od Lord Vader89 Sub 09 Apr 2011, 09:27

Rider of the lighting ::I ja sam za!Najvise bi voleo jeftina,ali sa kvalitetnim pricama dzepna izdanja,nedeljnike itd.Ako bi to islo moglo bi nesto i luksuznije.

nedeljnik kod nas nikada ne bi mogao :(


inace, dome trivia, u Norveskoj se Diznijev nedeljnik (Mikijev zabavnik, iliti Donald Duck&co) proda najvise od bilo kog drugog nedeljnika; ne samo stripa, nego bilo cega :)



inace, jedan vrlo dobar princip je da se "kvalitetni stripovi, odabranih autora" objavljuju i kroz "Zabavnike, Almanahe", pa da se after a while, za zainteresovane, te price skupe u "luksuznije" knjige, da se organizuju hronoloski, doda poneki text, ilustracija....ali da u osnovi imamo neke odredjene strpove i u pristupacnom izdanju, a i u malo lepsem, za one koji zele da odvoje vise para za zasebno izdanje. :)

npr, (ko o cemu, ja o), Life and times of Scrooge bi se mogao objaviti u 12 delova kroz jedan mesecni MZ, na primer. Pa bi se kasnije cela prica mogla skupiti u posebnu knjigu.

Na isti nacin i Gotfredsonovi stripovi, na primer, koji se (u prvom periodu barem) svi nadovezuju jedan na drugog (odvojene price, ali cine jednu veliku narativnu nit), mogu da se objavljuju kroz vise zabavnika, a onda kad dodje vreme, da se prave neke lepse knjige, posvecene samo tome.


itditd....(hipotetickih) mogucnosti mali milion :)
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od Tex Willer Sub 09 Apr 2011, 09:37

Lord Vader89 ::ovako na brzaka, prvenstveno Teksu, a naravno i ostalima - "luksuzno" izdanje uopste ne mora da bude HC!!!

Texe, na Darkwoodu udji u moj profil, naci ces tamo zanimljiv link wink


U pravu si, DW Julia je fenomenalno uradjena, mogo bi DW tako da pici i Diznija. Samo ne znam koliko je Sloba fan istih a vidim da uglavnom radi ono sto voli.

Link je ludilo, ako niko ne krene najvise za par godina sam cu da ih stampam za sebe wink
Tex Willer
Tex Willer
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 18.01.2011
Broj poruka : 138

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od Lord Vader89 Sub 09 Apr 2011, 09:40

Tex Willer ::U pravu si, DW Julia je fenomenalno uradjena, mogo bi DW tako da pici i Diznija. Samo ne znam koliko je Sloba fan istih a vidim da uglavnom radi ono sto voli.

pitaj ga

jednom samo, ne moras vise

laughing
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od Tex Willer Sub 09 Apr 2011, 09:43

Ultras ::Ha, već nas ima 8 !

Mi smo registrovani kao Udruženje koje se bavi izdavaštvom, pa ko zna... jednog dana...
Vejder će nam srediti biznis preko Rose i eto nas na velikom terenu happy



Pa eto ti sta da se radi, sta ces bolje od ovog?
I nemoj da mi se lezis, nadam se da si bar poluozbiljan.
Vredi raspitati se, sta, kako, koliko ...

Za LV89 - ko je radio one price gde su npr. Iga-Biva ili Crna Mrlja?
Bar 25 godina nisam dolazio u kontakt sa MZ ili MA pa se pozaboravljalo, ali verujem da bih i danas uzivao u takvim pricama.

Da li je u ovim pricama koje Egmont objavljuje neka fora da je zabranjeno nasilje pa se sve svodi na nekle pricice koje ni deci od 4 godinanisu interesantne (ovo pricam iz licnog iskustva)?
Tex Willer
Tex Willer
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 18.01.2011
Broj poruka : 138

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od Tex Willer Sub 09 Apr 2011, 09:45

Lord Vader89 ::
Tex Willer ::U pravu si, DW Julia je fenomenalno uradjena, mogo bi DW tako da pici i Diznija. Samo ne znam koliko je Sloba fan istih a vidim da uglavnom radi ono sto voli.

pitaj ga

jednom samo, ne moras vise

laughing

Zovem ga u ponedeljak, necu da ga ometam za vikend. Ne zezam se.
Samo ako mi se zena ne porodi u narednih par dana pa se pogubim skroz naskroz happy
Tex Willer
Tex Willer
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 18.01.2011
Broj poruka : 138

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od Lord Vader89 Sub 09 Apr 2011, 09:53

Tex Willer ::Za LV89 - ko je radio one price gde su npr. Iga-Biva ili Crna Mrlja?
Bar 25 godina nisam dolazio u kontakt sa MZ ili MA pa se pozaboravljalo, ali verujem da bih i danas uzivao u takvim pricama.

Te price je radio legendarni Flojd Gotfredson, koji je upao u pricu sa Miki Maus stripovima samo kao momentalna zamena, da bi ne samo ostao na njima, nego postao ime koje se prvo povezuje sa Miki Maus stripom! Kao Barks i Paja Patak!

Crna mrlja se, koliko ja znam, samo jednom pojavljivao u Gotfredsonovim stripovima, dok su ga italijani, a i drugi autori, koristili nebrojeno mnogo puta.... (no, italijanska produkcija je prica za sebe, ti ljudi su nemilosrdni happy )

Da li je u ovim pricama koje Egmont objavljuje neka fora da je zabranjeno nasilje pa se sve svodi na nekle pricice koje ni deci od 4 godinanisu interesantne (ovo pricam iz licnog iskustva)?

nema to veze sa Egmontom, generalno je Diznijeva politika takva da se scene takve vrste zabranjuju. jer, primarna publika su ipak deca wink (naravno, znamo da nije iskljucivo tako, ali primarni princip masovne produkcije je upravo taj)

dakle, zabranjeno je eksplicitno prikazivanje oruzja, zabranjena je smrt, rasna diskriminacija, eksplicitno prikazivanje grozota happy ....
zbog rasne diskriminacije je Barks bio cenzurisan svojevremeno, neki Rosini stirpovi su morali da se izdaju "na kvarno", da bi uspeli da ih izdaju u svom izvornom obliku, a cesto je bio i cenzurisan....

Evo par primera:

Hoćemo Diznija 21806149
Hoćemo Diznija 25037359
Hoćemo Diznija 41994250
Hoćemo Diznija 48463175
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo Diznija Empty Re: Hoćemo Diznija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu