forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Razni,neobični, zanimljivi stripovi

+4
Morrison
Ultras
VLADA 96
Desuparez Aporez
8 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od Desuparez Aporez Sre 11 Apr 2012, 21:47

Već neko vreme nailazim na izdanja raznih stripova za koje ne postoji odgovarajuća tema gde bi mogli biti predstavljeni.To su uglavnom stripske adaptacije poznatih filmova,serija,animiranih filmova,video-igara i sl.Jednom rečju neki stripski mainstream savremene pop-kulture.Naravno ovde možemo predstavljati i diskutovati i o stripovima koji nisu iz ovih kategorija,a nedovoljno su poznati ovdašnjoj i strip javnosti uopšte.Voleo bih da fokus bude na gorepomenutim kategorijama,ali kao što rekoh,prihvatljivi su i primereni "izleti"u druge kategorije.

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Bargain_bin2


Poslednji izmenio Desuparez Aporez dana Sre 11 Apr 2012, 22:23, izmenjeno ukupno 1 puta
Desuparez Aporez
Desuparez Aporez
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 04.01.2012
Broj poruka : 273

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od Desuparez Aporez Sre 11 Apr 2012, 21:53

Jedna svima dobro poznata franšiza(animirana televizijska serija) koja je izmedju ostalog izlazila i kod nas(do skoro) u formi stripa(mesečne sveske) u izdanju "Večernjih Novosti"-Simpsonovi.
Neke od tih epizoda iz našeg izdanja sam prepoznao i u ovom engleskom izdanju.Indentične su,bez ikakvih odstupanja u sadržaju ili kvalitetu,tako da su "Novosti"po mom mišljenju odradile odličan posao.
Zaista šteta što su stali.
Bez obzira što je u pitanju franšiza koja izvorno nije zamišljena da bude predstavljena u stripu,ta konverzija je prilično dobro uspela.Simpsonovi uopšte nisu loš strip,osećaj prilikom čitanja je sličan gledanju animirane serije,što retko kada uspeva,prilikom ovakvih "poduhvata".
Mane su mu klasična kratka forma američkog stripa(sveska od 20-ak strana)što onemogućava razvijanje neke složenije radnje i humora.Izmedju ostalog,ovo je jedan od razloga zašto je okarakterisan kao dečiji strip(delimično tačno)i razlog što se malo govori i zna o ovom stripu.
Konkretno,ovo izdanje na engleskom jeziku-"Holiday Humdinger" je tematska kompilacija(Božićne i novogodišnje priče)epizoda objavljenih u redovnim sveskama.Pridodati su mu i razni(vrlo zabavni i kvalitetni)humoristički dodaci u vidu parodija na fenomene vezane za praznično(novogodišnje)raspoloženje,običaje i stereotipe.Takodje imamo i jednu epizodu "Itchy i Scratchy" šou-a,u pitanju je crtana serija u crtanoj seriji(Simpsonovi).
Evo, i nekih fotografija ovog izdanja (primerak iz moje kolekcije):

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 3097w9w

Razni,neobični, zanimljivi stripovi M7tf6h

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 8wgymf

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Dotp2c

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 20uq0xx

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 243rhfp

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 154irdu

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 25as1mq



Desuparez Aporez
Desuparez Aporez
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 04.01.2012
Broj poruka : 273

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od Desuparez Aporez Sre 11 Apr 2012, 21:56

Tomb Raider Stripovi...

Strip nastao,naravno,po legendarnoj video-igri Tomb Raider,sa isto tako legendarnom protagonistkinjom Lara-om Croft.
U odnosu na igrane filmove ove franšize,koji su po mom ličnom mišljenju,KRŠ (u odnosu na video-igru)to na sreću nije slučaj i sa konverzijom ove franšize u strip (barem ne ovi TPB-ovi koje sam čitao).Nastali iz pera Dan Jurgens-a, Billy Tan-a i Andy Park-a ove epizode se odlikuju sasvim lepim,modernim,primerenim crtežom i kolorom,rekao bih čak i raskošnim.Radnja nije na nivou priča iz video-igara(lošija je),ali je opet bolja od besmislene jurnjave i non-stop(zamarajuće) mambo-džambo akcije u filmovima.Scenario me najviše podseća na Indiana Jones stripove,što je i logično(isti-avanturistički žanr),ali ipak,moj lični utisak je,da je scenario u TB stripovima kvalitetniji.
U svakom slučaju moja preporuka za ovu neobičnu strip franšizu.Nije obavezno štivo,ali mislim da bi se moglo mnogima dopasti,pogotovo ljubiteljima Tomb Raider franšize i prvenstveno TB video-igara.

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 21ln32h

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 2j5z4tj

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 2gv58bl

Razni,neobični, zanimljivi stripovi B3mxiq

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 25t8di9

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Rmrwyh
Desuparez Aporez
Desuparez Aporez
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 04.01.2012
Broj poruka : 273

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od Desuparez Aporez Sre 11 Apr 2012, 22:15

A sada,nešto sasvim drugačije(ne nisu Pajtonovci,mada me ne bi čudilo da i njih vidimo u formi stripa). grin

Muppet Show od BOOM!-a.

Kako?Zašto?

Odgovor je vrlo jednostavan.
Kao (bivši)vlasnik Disney licence BOOM! je dobio prava i na Mapete,jer pre izvesnog perioda Disney je postao vlasnik i ove licence.
U formi TPB-a izašao je samo jedan(prvi)broj,dok su za izdavanje drugog bili sprečeni na vreme grin -gubitkom licence.

O Mapetima generalno neću ništa govoriti,polazeći od pretpostavke da smo svi upoznati manje-više sa ovom franšizom.Ko nije neka konsultuje...nešto npr.Vikipediju
Baviću se samo tehničkom stranom ovog izdanja(za sada),a u nekoj(nažalost,verovatno dalekoj grin )budućnosti,nakon čitanja reći ću i par rečenica o samom sadržaju.

Slično kao i što sam opisao i BOOM!-ovo Walt Disney Chrtistmas Classics izdanje:

"...Prosečno izdanje-nažalost.Tačnije,nazvao bih ga luksuznim izdanjem u pokušaju. Grin
Prvo-cena.Koliko se sećam kada sam ga pazario bila je oko 25$ na Amazonu,što je previše za ovakvo izdanje od sto strana.(korice su deblje nego sam sadržaj Facepalm)
Dalje-uvez.Ne znam dali je tako i sa drugim primercima,ali u mom slučaju uvez previše utegnut,preciznije kada otvorite strip da čitate,stranice se zatežu pa dolazi do gužvanja..."

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 427px-Muppetshowcomic-tradepaperback

I dalje je problem cena.Tačnije i ovo izdanje Mapeta je precenjeno(blaga reč).Što se tiče uveza,ovde je to manje izraženije,ali i dalje povez u njihovim izdanjima previše je utegnut.
No,i ovde imamo tvrde korice,zalistak,kolor naslovnicu(kada se ukloni zalistak)i sasvim prikladno,zelenu vrpcu za obeležavanje strana.
Konceptualno,izdanje nije podeljeno na klasične priče sa početkom i krajem,već je to izvedeno kao jedna celovečernja epizoda Mapet šou-a sa uključenjem u: kuhinju Švedskog kuvara,na komandni most "Gica u svemiru",Mapetove laboratorije...Sa sve Vaudeville Statler i Waldorf -om legendarnim "čikicama"iz lože.
Crtež(i kolor) na prvi pogled nije mi se dopao,izgledao mi je nekako previše uprošćen,bezizražajan.No,na drugi pogled grin mislim da će ipak "proći".

Sve u svemu utisak je podeljen.Izdanje ima i dobrih i loših strana,ali ipak za nijansu bolje od WDCC(izgleda da im to izdanje stvarno i jeste najgore grin )
Ali me pored svega najviše brinu ovakve izjave : grin

"...impeccably well done..."

-Phantagraphic books

"...one of the most appropriate and fitting comic adaptations ever published..."

-Comic Book Resourcers

"Langridge has knocked this one out of the park.
Highly recommended."

-Read About Comics

"As i read this,I smiled,even chartled a bit...
Landridge's take on The Muppet show is
just special,capturing the kind of magic and mirth that
have made these characters icons of pop-culture.

-Eye on Comics

Primerak iz moje kolekcije:

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 33otnjd

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 14bua9

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Mukjsk

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Z4k8z

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 2qc4749

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 358nkvp

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 2q0w1sm

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 205fg54

Razni,neobični, zanimljivi stripovi A0f6f4

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 21org2d


Poslednji izmenio Desuparez Aporez dana Čet 12 Apr 2012, 08:39, izmenjeno ukupno 1 puta
Desuparez Aporez
Desuparez Aporez
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 04.01.2012
Broj poruka : 273

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od VLADA 96 Čet 12 Apr 2012, 01:33

Secam se da sam kao mali imao neke Izi stripove,po onoj TV igrici Izi.
VLADA 96
VLADA 96
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 17.06.2011
Broj poruka : 394

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od Desuparez Aporez Čet 12 Apr 2012, 09:16

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 35inprb

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 2vuc5g5

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 333x1s0

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 1530cie

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 6qzbf6

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Zxs5dj

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 11lio8y

Odokativno,nema više od 10-ak priča,ali neke su standardne dužine,dok su neke baš kratke.Nisam slikao ali ima i nekih crno-belih(kratkih) priča,što mi se baš i nije dopalo.Generalno priče prilikom listanja deluju zanimljivo,mada me više podsećaju na stil iz serijala filmova"Alien vs Predator"nego na samu "Predator" franšizu.Super je ona scena na kraju jedne priče gde redneck iz Luizijane(pripadnik ljudi iz močvare-Kajun)kuva Predatorovu glavu u paprikašu(lovac postao lovina-slika br.2 grin
U suštini nema tu puno mudrosti.Akcija,borba,krv i Predator(vrsta,ne pojedinac) kao glavni negativac
Desuparez Aporez
Desuparez Aporez
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 04.01.2012
Broj poruka : 273

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od Desuparez Aporez Čet 12 Apr 2012, 09:30

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 161j1ug

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 2afa9me

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 2ce2cgm

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Mkhoyh

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 205xw1c

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 20a4c40

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 2z7e7vp

Garfield-englesko izdanje u koloru.Nije jos dosao na red za citanje,ali prilikom listanja ostavio veoma pozitivan utisak.Sjajan humor,odlican crtez i kolor,tacnije sve ono sto inace ocekujemo od stripa kao sto je Garfield.Sa druge strane,ima nekoliko cudnih detalja koji me prilicno zbunjuju.Naime,buni me i ne dopada mi se što nijedna epizoda nije naslovljena.Takodje ne postoji stranica sadržaja,nema propratnih tekstova,uvodnika barem?
Ali,ako zanemarimo ove -sitnice-ovo je jedno sasvim solidno,ako ne i odlicno izdanje ovog stripa. thumbsup
Desuparez Aporez
Desuparez Aporez
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 04.01.2012
Broj poruka : 273

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od Ultras Čet 12 Apr 2012, 10:39


Kada smo već kod Garfielda da kažem da će sutra u Малом Политикином забавнику izaći strip o neodoljivom debelom mačku yes

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od Morrison Ned 15 Apr 2012, 23:31

Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od Desuparez Aporez Pon 16 Apr 2012, 00:43

Alf!!!!!! clapping Thumbup

E,kada se samo setim.... _cry grin

P.S.

Najjace izdanje Alf-a kod nas je bio novogodisnji santa specijal (iz 1990,mislim scratch ) u boji na povecanom(i to dobro What a Face thumbsup )broju strana.

Moracu da iskopam to negde i postujem... study happy
Desuparez Aporez
Desuparez Aporez
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 04.01.2012
Broj poruka : 273

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od Morrison Pon 16 Apr 2012, 00:54

Desuparez Aporez ::Alf!!!!!! clapping Thumbup
E,kada se samo setim.... _cry grin
P.S.
Najjace izdanje Alf-a kod nas je bio novogodisnji santa specijal (iz 1990,mislim scratch ) u boji na povecanom(i to dobro What a Face thumbsup )broju strana.
Moracu da iskopam to negde i postujem... study happy

Ovaj?
Razni,neobični, zanimljivi stripovi 26473_1287065977

Imam ga, dobio na poklon od WOOLFb-a na sajmu knjiga hail
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od Morrison Pon 16 Apr 2012, 00:55

Samo mi zao sto nije ovaj 3D izdat kod nas crying or very sad
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od Desuparez Aporez Pon 16 Apr 2012, 01:00

Morrison ::
Desuparez Aporez ::Alf!!!!!! clapping Thumbup
E,kada se samo setim.... _cry grin
P.S.
Najjace izdanje Alf-a kod nas je bio novogodisnji santa specijal (iz 1990,mislim scratch ) u boji na povecanom(i to dobro What a Face thumbsup )broju strana.
Moracu da iskopam to negde i postujem... study happy

Ovaj?
Razni,neobični, zanimljivi stripovi 26473_1287065977

Imam ga, dobio na poklon od WOOLFb-a na sajmu knjiga hail

Taj!!!! dzamp clapping

Mislim(nadam se scratch )da ga i ja imam i dalje...Moram da pogledam ispod kreveta ili tako nesto.... Isuse
Desuparez Aporez
Desuparez Aporez
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 04.01.2012
Broj poruka : 273

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od Desuparez Aporez Pon 16 Apr 2012, 01:01

Morrison ::Samo mi zao sto nije ovaj 3D izdat kod nas crying or very sad

Prva tri (sa slike)sam imao i znam sigurno da su izasli kod nas! yes

Dok preostali mi nisu bas poznati... scratch study
Desuparez Aporez
Desuparez Aporez
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 04.01.2012
Broj poruka : 273

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od Morrison Sre 18 Apr 2012, 05:28

Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od manhunter Sre 18 Apr 2012, 06:03






Razni,neobični, zanimljivi stripovi 30daysofnightsthexfiles

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Zmigxc

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Muifr8

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Dbjvow

manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od kobra Sre 18 Apr 2012, 07:49

Video sam neke stripove "Dosijea X" i mogu reći da sam potpuno razočaran!
Od dobre TV serija nastao je desetorazredni strip! Scenario ne znam kakv je, jer ga nisam čitao, a nisam ga čitao zato što se ne zna šta je gore od svega ostalog! Teško se odlučiti da li je to olovka, tuš ili kolor! Po meni redosled je: olovka, kolor, tuš!
kobra
kobra
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 25.02.2011
Broj poruka : 339

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od manhunter Čet 19 Apr 2012, 00:55

Ja imam nekoliko brojeva stripa i složio bih se da je loše urađen. Ima par epizoda koje su odlično nacrtane i imaju manje-više smislen scenario, ali većina je užas.
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od manhunter Čet 19 Apr 2012, 01:04

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 2z3ypv4

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 34o3c6w

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 25p6d86

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Xc21s9

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Kanui8
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od Desuparez Aporez Pet 20 Apr 2012, 08:21

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Evoksi01
Razni,neobični, zanimljivi stripovi Droidi01

Da ne zaboravimo i čuvene spin-off-ove Star Wars-a(namenjene najmladjima) "Evoksi" i "Droidi" starwars

Ja ih nisam čitao,ali ako neko jeste,slobodno neka napiše koju reč... wink thumbsup
Desuparez Aporez
Desuparez Aporez
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 04.01.2012
Broj poruka : 273

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od kobra Pet 20 Apr 2012, 11:04

Pročitao i jedne i druge!
Evoksi su ispali mnogo simpatičniji od Droida, ali se ispostavilo da i jedni i drugi daleko bolje funkcionišu kao epizodne ličnosti nego kao glavni likovi! Čim se strip oslanja na njih njihova simpatičnost koja se ponavlja iz slike u sliku postaje dosadna! A kad je samo simpatičnost glavni oslonac stripa to niije dobro!
kobra
kobra
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 25.02.2011
Broj poruka : 339

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od Силни Pet 20 Apr 2012, 19:32

Кобра убо(ла) у центар smile
С тим да су мени Дроиди били ипак мало читљивији...
Силни
Силни
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 19.02.2011
Broj poruka : 376

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od Morrison Sub 21 Apr 2012, 08:03

Auuu ja sam skroz zaboravio na Evokse, bili su kul, kao i crtani film :)
Droide mislim da nisam citao.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od Desuparez Aporez Čet 03 Maj 2012, 00:47

A propo Evoksa i Droida.Nabasao sam na ovo izdanje na BD-u i dvoumim se vredi li ga kupiti? scratch
Cena je veoma povoljna,pogotovo uz popust od 10 %. thumbsup

http://www.bookdepository.com/Star-Wars-Omnibus-Droids-Ewoks-Al-Williamson/9781595829535?b=-3&t=-20#Fulldescription-20
Desuparez Aporez
Desuparez Aporez
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 04.01.2012
Broj poruka : 273

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od Gil-galad Pet 08 Jun 2012, 00:14

Odličan, odličan novi Dark Horse Presents!!! Bacite pogled, tu je gomila sjajnih stripova, a u poslednjem i novi Nexus... hail Poezija. approve

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Zu6pt

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 35clt89

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 213rvnk

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Igw4xy

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Aeaxyv

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 23hmw7c

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 23qxdhe

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 33zb62p

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 1zl7q4l

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 2ic1ydk

Razni,neobični, zanimljivi stripovi 2a618vm
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Razni,neobični, zanimljivi stripovi Empty Re: Razni,neobični, zanimljivi stripovi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu