forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji

+2
fil korigan
Ultras
6 posters

Ići dole

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji Empty Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji

Počalji od Ultras Sub 15 Dec 2012, 13:43

Igor aka D.J. (na stripovi.com) iz San Dijega otvorio je izdavačku kuću koja se zove Epicenter Comics.
Imaće i oficijelni sajt, a za sada je na Facebook-u: https://www.facebook.com/epicentercomics

Bleeding Cool je objavio tu vest:
http://www.bleedingcool.com/2012/12/15/epicenter-comics-a-new-san-diego-company-to-publish-sergio-bonelli-comic-magic-wind

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji 546926_113080658859668_1748082601_n-e1355532616953

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji Empty Re: Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji

Počalji od fil korigan Ned 16 Dec 2012, 05:01

Svaka cast za Igora.
fil korigan
fil korigan
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 28.12.2011
Broj poruka : 235

Nazad na vrh Ići dole

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji Empty Re: Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji

Počalji od Morrison Ned 16 Dec 2012, 11:35

Zanimljiv i hvalevredan projekat.
Vidim da je D.J. vec najavio da ce cika Bane raditi naslovnice :)
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji Empty Re: Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji

Počalji od Ultras Ned 16 Dec 2012, 12:29

Bane naslovne, a Atilla dizajn tongue

Nego: VELIKI FORMAT ?!
To je pravo iznenađenje.
Ko zna, možda i uspe... Tiraž je 750 komada.
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji Empty Re: Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji

Počalji od fil korigan Pon 17 Dec 2012, 09:30

Ultras ::Bane naslovne, a Atilla dizajn tongue

Nego: VELIKI FORMAT ?!
To je pravo iznenađenje.
Ko zna, možda i uspe... Tiraž je 750 komada.

Tiraz je 750 primeraka? To ce da prodje sigurno. Ja sam mislio da je tiraz veci.
fil korigan
fil korigan
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 28.12.2011
Broj poruka : 235

Nazad na vrh Ići dole

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji Empty Re: Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji

Počalji od wele Pon 17 Dec 2012, 09:54

Dje ce veci tiraz,ako se 500 proda dobro ce biti.
wele
wele
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.10.2011
Broj poruka : 383

Nazad na vrh Ići dole

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji Empty Re: Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji

Počalji od Imrahil Pon 17 Dec 2012, 12:49

U pravu je wele, ko će pa u Americi da kupuje 130 brojeva jednog boneli serijala od kojih svaki ima 100 strana smile

Plus, valjda će ovde boja za razliku od Zagora i Texa biti normalna.
Imrahil
Imrahil
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 02.03.2011
Broj poruka : 312

Nazad na vrh Ići dole

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji Empty Re: Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji

Počalji od fil korigan Uto 18 Dec 2012, 01:51

Kada govorimo o MV u Americi tu ima jedna povoljna i jedna otezavajuca okolnost.

Povoljna okolnost je ta sto je MV O.K. strip (dobra i originalna ideja serijala, zanimljive ideje za epizode, kombinacija zanrova...)

Otezavajuca okolnost je sto iza MV u Americi stoji mali izdavac (epicenter comics), koji nema mogucnosti za veliku reklamu. Da iza MV stoji neki veliki Americki izdavac (Marvel ili DC) pa uz odgovarajucu propagandu, izgurao bi MV i 50 000 primeraka garantovano!

Ipak, s obzirom da je MV radjen u malom tirazu (a bolji je od mnogih Americkih serijala koje sam citao na skenovima) mislim da ce opstati.


Poslednji izmenio fil korigan dana Sre 19 Dec 2012, 07:05, izmenjeno ukupno 1 puta
fil korigan
fil korigan
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 28.12.2011
Broj poruka : 235

Nazad na vrh Ići dole

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji Empty Re: Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji

Počalji od kobra Uto 18 Dec 2012, 02:01

Moje mišljenje je da je MV izdavati u boji glupost!
Boja će ugušiti mističnost priče, a to je osnova MV.
No, s obzirom da su Ameri glupi, može da prođe!
kobra
kobra
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 25.02.2011
Broj poruka : 339

Nazad na vrh Ići dole

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji Empty Re: Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji

Počalji od Ultras Uto 18 Dec 2012, 13:20

Тешко ће ићи ово, наравно. То је стрип тржиште које не прихвата ову врсту стрипа...
Како читам издавач оставља могућност да не изда све бројеве већ да "избаци" оне за које процени да су испод просека.
Још нешто, штампаће стрипове у Кини happy hail Каже да је пуно јефтиније.
Око колора се Манфреди пита па се надајмо да ће то бити како треба.
Кажем "надајмо" јер ако колор буде добар ето КОНАЧНО шансе да неки озбиљан издавач загризе, откупи права од Италијана и изда цео серијал. notworthy


Link

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji IMG_1542%20e1
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji Empty Re: Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji

Počalji od fil korigan Sre 19 Dec 2012, 07:53

Ultras ::Тешко ће ићи ово, наравно. То је стрип тржиште које не прихвата ову врсту стрипа...
Кажем "надајмо" јер ако колор буде добар ето КОНАЧНО шансе да неки озбиљан издавач загризе, откупи права од Италијана и изда цео серијал.

Realno gledano MV je bolji od mnogih stripova Americkih izdavaca. Cinjenica je da je Americko trziste takvo da prihvata stripove velikih domacih izdavaca, bili oni dobri ili losi, a tesko prihvata stripove malih izdavaca. Ali ja se nadam da ce ovo proci (ne treba zaboraviti da u S.A.D-u zivi dosta iseljenika sa podrucja EX-JU, koji imaju simpatije za stripove iz Bonelli produkcije). Zatim, sam MV ima pricu koja moze da zainteresuje odredjeni krug americkih citalaca itd.

E, sad da li ce neki "ozbiljan" izdavac krenuti u izdavanje MV? To bi bilo dobro, ali ne verujem. Veliki i "ozbiljni" Americki izdavaci nisu (koliko je meni poznato) cak ni serijal "price sa divljeg zapada" prestavili domacim citaocima iako, taj serijal na odlican i originalan nacin prikazuje samu istoriju Amerike 19 veka. Ocigledno da Marvel i DC i drugi veliki izdavaci imaju za cilj prodaju svojih stripova i da nisu mnogo zainteresovani za strane stripove, cak i ako su kvalitetni.

Ovaj projekat Epicenter comicsa je hrabar potez, i ja im zelim srecu.
fil korigan
fil korigan
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 28.12.2011
Broj poruka : 235

Nazad na vrh Ići dole

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji Empty Re: Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji

Počalji od Ultras Sre 19 Dec 2012, 09:19

fil korigan ::E, sad da li ce neki "ozbiljan" izdavac krenuti u izdavanje MV? To bi bilo dobro, ali ne verujem.
Nisam se lepo izrazio, mislio sam na nekog našeg izdavača happy
Kada Italijani krenu sa izdavanjem videće se kakav su posao napravili (prvenstveno mislim na kolor) pa ako neko od naših zagrize eto prilike da čitamo Magičnog do kraja. Međutim, i tu postoji kvaka - to izdanje bi zbog kolora i broja stranica bilo dosta skupo pale
Obrni-okreni, objavljivanje tog serijala kod nas stvarno prate pehovi i maleri.

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji Empty Re: Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji

Počalji od Morrison Sub 16 Mar 2013, 02:07

Uuuu naslovnica rastura rockdevil
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji Empty Re: Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji

Počalji od fil korigan Sub 16 Mar 2013, 04:22

Pa, meni se vise svidela naslovnica koju je objavio system comics. Ali ova naslovnica je dosta "agresivnija" i vise svideti prosecnom americkom citaocu.
fil korigan
fil korigan
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 28.12.2011
Broj poruka : 235

Nazad na vrh Ići dole

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji Empty Re: Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji

Počalji od Ultras Sub 23 Mar 2013, 07:34

Evo nekoliko strana stripa:

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji MW_pg11

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji MW_pg12

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji MW_pg13

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji MW_pg14

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji MW_pg82
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji Empty Re: Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji

Počalji od Ultras Sub 23 Mar 2013, 07:37

Video predstavljanje prvog i naslovna strana drugog broja



Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji Mv
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji Empty Re: Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji

Počalji od Imrahil Ned 24 Mar 2013, 04:59

Bolja druga naslovnica, ali mi boja u stripu nije nešto. Iako je bolja od nekih drugih bonelli bojanki.
Imrahil
Imrahil
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 02.03.2011
Broj poruka : 312

Nazad na vrh Ići dole

Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji Empty Re: Epicenter Comics izdaje Magičnog Vetra u boji

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu