forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

+14
Snake Plissken
Mr Smith
Rider of the lighting
Dzek Denijels
King Warrior
Mr. Nok
Gil-galad
Morrison
Ultras
Elesar
kobra
Lord Vader89
Jasko
manhunter
18 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od manhunter Pon 07 Mar 2011, 20:31

I to, onako, gledajući čitav opus.

Meni su to Tex i NN. shocked:

I jedan i drugi zbog toga što imaju neke odlične, fenomenalne epizode, ali im je 80% opusa ponavljanje istih klišea.
Za njima kaskaju Gea, Dampyr i Leo Pulp.
Vama?































Jel neko rekao Zagor? naughty:
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Jasko Pon 07 Mar 2011, 22:32

Ja bate! naughty:

I to ne zbog popularnosti (koja je, uzgred budi receno, potpuno neopravdana), koliko zbog prosecnog kvaliteta (dobar strip je dobar strip i za 10 i za 50 godina).

Hvala bogu, ovaj strip je strip sa rokom trajanja (a kako kod nas namirnice ostaju i godinama posle tog isteka, ne bi me cudilo da tako bude i sa Zagoslavom).
Jasko
Jasko
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 28.02.2011
Broj poruka : 283

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Lord Vader89 Pon 07 Mar 2011, 22:35

ne bih da nekome uskracujem pravo na misljenje, ali brate - Nathan Never?!? :O
koliko si ti, procitao, od pomenutog "celog opusa" ? twisted evil:


a ja ne znam sta bih rekao....kod nas je svakako to zagor, i evt. tex, jer tex vise zivi u kliseu nego onaj prvi.
sa ostalima nisam upoznat dovoljno, a sa onima sa kojima jesam, mislim da zasluzuju paznju koja im je posvecena; neki cak i vise.
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od manhunter Pon 07 Mar 2011, 23:12


a ja ne znam sta bih rekao....kod nas je svakako to zagor, i evt. tex, jer tex vise zivi u kliseu nego onaj prvi.

koliko si ti, procitao, od pomenutog "celog opusa" ? twisted evil:





Suspect Cool
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od manhunter Pon 07 Mar 2011, 23:17

Jasko ::Ja bate! naughty:

I to ne zbog popularnosti (koja je, uzgred budi receno, potpuno neopravdana)


Kako neopravdana? Živi u šumi, voli da se bije, misli da sve zna najbolje, voli da ga drugi poštuju i slušaju,stalno priča o pravdi a ima dvostruka merila, ima najboljeg prijatelja sa kojim se druži svaki dan...
Tipičan Balkanac! Sa te strane, njegova popularnost je kod nas sasvim opravdana i očekivana. whistling:
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Lord Vader89 Pon 07 Mar 2011, 23:20

manhunter ::
a ja ne znam sta bih rekao....kod nas je svakako to zagor, i evt. tex, jer tex vise zivi u kliseu nego onaj prvi.

koliko si ti, procitao, od pomenutog "celog opusa" ? twisted evil:
Suspect Cool

nadji mi deset osoba koje su procitale sve od ciljne grupe stripova Suspect
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od manhunter Pon 07 Mar 2011, 23:24

Pa ti si prvo potegao tu priču. Cool
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Lord Vader89 Pon 07 Mar 2011, 23:27

pa kako ja kad si ti rekao da 80% Nathan Nevera pati od klishea? lol:
jbt, i hanter, koji ne voli Nathana, je procitao vise epizoda od mene lol:
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od manhunter Pon 07 Mar 2011, 23:32

NN pati od klišea, ali dobro, ti to ne vidiš ni u SW, kako bi kod njega? happy

A onda si spomenuo Zagora i Texa, pa ja pitamo isto ono što ti mene: koliko epizoda ovih junaka si pročitao da bi mogao da sudiš o njihovom opusu?
Pošto ti meni to isto spočitavaš kod NN.

wicked: tongue
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Jasko Pon 07 Mar 2011, 23:54

manhunter ::
Jasko ::Ja bate! naughty:

I to ne zbog popularnosti (koja je, uzgred budi receno, potpuno neopravdana)


Kako neopravdana? Živi u šumi, voli da se bije, misli da sve zna najbolje, voli da ga drugi poštuju i slušaju,stalno priča o pravdi a ima dvostruka merila, ima najboljeg prijatelja sa kojim se druži svaki dan...
Tipičan Balkanac! Sa te strane, njegova popularnost je kod nas sasvim opravdana i očekivana. whistling:

"Bolji nego sarplaninac
veran kao pas ljubimac
to je Jeti Sumadinac
svetsko cudo ko' mi
bolji nego sarplaninac
veran kao pas ljubimac
to je Jeti Sumadinac
pravi nas izvorni"

whistling:
Jasko
Jasko
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 28.02.2011
Broj poruka : 283

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Lord Vader89 Uto 08 Mar 2011, 00:03

manhunter ::NN pati od klišea, ali dobro, ti to ne vidiš ni u SW, kako bi kod njega? happy

A onda si spomenuo Zagora i Texa, pa ja pitamo isto ono što ti mene: koliko epizoda ovih junaka si pročitao da bi mogao da sudiš o njihovom opusu?
Pošto ti meni to isto spočitavaš kod NN.

wicked: tongue

ne odgovaram ni na jedno pitanje iz dva razloga:

a) star wars (mislim, come on, covek koji ne voli Mucke crying or very sad: )
b) dok mi ne kazes kada si procitao 80% NN

Evil or Very Mad: rolling eyes:
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od kobra Uto 08 Mar 2011, 00:35

Najprecenjeniji je Zagor i to definitivno. Nikako mi nije jasna tolika njegova popularnost i pored kriminalnog scenarija i lošeg Ferijevog crteža. Nisu se ni drugi crtači baš proslavili. Razumeo bih da je popularan kod klinaca u zabavištu, ali ovako mi nije ništa jasno...
kobra
kobra
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 25.02.2011
Broj poruka : 339

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Elesar Čet 10 Mar 2011, 09:36

Iznenadicete se, ali... Ken.
Strip koji mnogi pomodarski sad dizu u zvezde (nisu ga citali kao klinci poput svih nas), jer je vremenom percepcija promenjena i sada je to nesto sasvim drugo.
Strip je vrlo dobar, ali ne i savrsen kakvim ga vide. Ima dosta prosecnih, action shoot epizoda ili samog otaljavanja posla. Rame uz rame je sa Magicnim, mozda mi je ovaj potonji i bolji...
Elesar
Elesar
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 14.01.2011
Broj poruka : 475

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od kobra Čet 10 Mar 2011, 10:00

Slažem se za Kena, ali ipak nije toliko precenjen kao Zagor!
Ken Parker je, ipak, dobar strip, iako, je umeo da ide "od sjaja do očaja".
Od epizode do epozode. Neke su gotovo savršene scenaristički, a neke su, u stvari, kraće pričice, koje je trebalo dopuniti besmislenom pucnjavom kako bi se došlo do 96 strana. Kod crteža nije bilo takvih oscilacija tako da za slabosti tako da za neke slabije epizode treba kriviti scenariste!
Magični je svakako bolji iako i on ume po nekad da "udavi".
kobra
kobra
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 25.02.2011
Broj poruka : 339

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Ultras Čet 10 Mar 2011, 10:19

Elesar ::Iznenadicete se, ali... Ken.
Strip koji mnogi pomodarski sad dizu u zvezde (nisu ga citali kao klinci poput svih nas), jer je vremenom percepcija promenjena i sada je to nesto sasvim drugo.
Strip je vrlo dobar, ali ne i savrsen kakvim ga vide. Ima dosta prosecnih, action shoot epizoda ili samog otaljavanja posla. Rame uz rame je sa Magicnim, mozda mi je ovaj potonji i bolji...

Краљу hail:

Лео Палп и Дампир су из Кена моји фаворити happy
Сва три јунака су ми ОК али се иде у крајност са хвалоспевима.

Као "најпрецењенијег јунака" навести Загора и Мистер Ноа је депласирано, јер те серијале нико чак и у Италији не диже у небеса нити у њима тражи "суви" квалитет и уметничку вредност.
Ајд за Текса и да разумем, јер га Италијани цене и везани су за њега, па би се ту могло причати о "прецењивању"...

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Lord Vader89 Čet 10 Mar 2011, 11:24

ultrase, nemoj da se vadis, svega ti happy

siguran sam da tema nije otvorena da bi se pricalo koji su serijali najcenjeniji u maticnoj drzavi :P

sa druge strane, u nasoj maticnoj drzavi, malo je reci da postoji kult zagora (da ne govorim o feriju), koji ne da je neosnovan i deplasiran, nego ima pretenzije da postane i degutantan. e, o tome se radi, i zato je zagor precenjen serijal wink
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Ultras Čet 10 Mar 2011, 12:29

Lord Vader89 ::ultrase, nemoj da se vadis, svega ti happy

siguran sam da tema nije otvorena da bi se pricalo koji su serijali najcenjeniji u maticnoj drzavi :P

sa druge strane, u nasoj maticnoj drzavi, malo je reci da postoji kult zagora (da ne govorim o feriju), koji ne da je neosnovan i deplasiran, nego ima pretenzije da postane i degutantan. e, o tome se radi, i zato je zagor precenjen serijal wink

Ako se osvrćeš na konstatacije tipa "Zagor je vrh - ostalo je sranje" onda si u pravu wink:
Nije mi bio cilj da se "vadim" jer nemam zbog čega, a što sam pomenuo matičnu državu uopšte ne znači da sam promašio temu. Ako autori nepretenciozno naprave serijal, onda je svaka priča o serijalu kao pretencioznom - u stvari plod mržnje prema dotičnom ili neka vrsta samoreklame naughty:

Ovom "kultu Ferija", koji sam po sebi smešan, uveliko doprinosi hejterovanje grupe ljudi koji su zagriženi antiferijevci koliko su i same pristalice Ferijevog crteža oduševljene njime. Pošto su obe grupe duboko zabrazdile u slepilo neobjektivnosti, normalna diskusija je nemoguća tongue

Inače, čovek koji je crtao jednog junaka 50 godina i samim tim prodao milione stripova tog junaka širom sveta mislim da ne zaslužuje bilo kakav tretman osim hvale. Isto tako, rečenice tipa "Feri je nabolji crtač na svetu" su takođe u najmanju ruku nezaslužene...

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Lord Vader89 Čet 10 Mar 2011, 21:43

Ultras ::Ako se osvrćeš na konstatacije tipa "Zagor je vrh - ostalo je sranje" onda si u pravu wink:

naravno da se osvrcem bounce:

Nije mi bio cilj da se "vadim" jer nemam zbog čega,
ma hajde, svi znamo da volis zagora vise i od teksa bounce: happy

a što sam pomenuo matičnu državu uopšte ne znači da sam promašio temu. Ako autori nepretenciozno naprave serijal, onda je svaka priča o serijalu kao pretencioznom - u stvari plod mržnje prema dotičnom ili neka vrsta samoreklame naughty:

ma daj uozbilji se clown:
ako cemo po tvome, onda moramo lepo da znamo i kakva je situacija sa svim junacima i u Brazilu, i u Turskoj, i u Skandinaviji, Nemackoj, Indiji, Tunguziji....pa da lepo vadimo prosek, i onda da vidimo ko je zapravo najprecenjeniji. Tex je onda tu svakako van konkurencije, jer ga Italija, Brazil i Skandinavija sisaju sve ostale junake.
onda bi definitivno Zagoreli bio sledeci, jer ga exYu teritorija gleda kao zlatno tele (heh, iz zlatne serije), tacno se vidi da smo bili pod turskom sapom, jer, ipak su turci ti koji su napravili Zagor The motion picture in technicolor.

drugim recima, mozda je najobjektivnije da se ogranicimo na nase prostore, gde nam je situacija najpoznatija.

Ovom "kultu Ferija", koji sam po sebi smešan, uveliko doprinosi hejterovanje grupe ljudi koji su zagriženi antiferijevci koliko su i same pristalice Ferijevog crteža oduševljene njime. Pošto su obe grupe duboko zabrazdile u slepilo neobjektivnosti, normalna diskusija je nemoguća tongue

druga grupa nema nista protiv Ferija, nego upravo protiv njegovih poklonika, koji su previse zastranili. (mislim, protiv, uslovno receno)
kao sto sam rekao u vise navrata, nije mi se zagor smucio (opet uslovno receno happy ) zbog zagora, nego zbog zagorelih poklonika njegovih.

Inače, čovek koji je crtao jednog junaka 50 godina i samim tim prodao milione stripova tog junaka širom sveta mislim da ne zaslužuje bilo kakav tretman osim hvale.


ako cemo tako, postoji zilion crtaca na ovoj planeti koji zavredjuju jednaki tretman, a eto, oni su nepravedno zapostavljeni, i sta cemo sad? No crying or very sad:

Isto tako, rečenice tipa "Feri je nabolji crtač na svetu" su takođe u najmanju ruku nezaslužene...

necemo o tome lol:
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Elesar Čet 10 Mar 2011, 21:49

Lord Vader89 ::ultrase, nemoj da se vadis, svega ti happy
u nasoj maticnoj drzavi, malo je reci da postoji kult zagora (da ne govorim o feriju), koji ne da je neosnovan i deplasiran, nego ima pretenzije da postane i degutantan.

Couldn't agree more. approve:
Elesar
Elesar
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 14.01.2011
Broj poruka : 475

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Morrison Sub 26 Mar 2011, 06:23

Nik Rajder...mada verovatno je prvo morao biti cenjen da bi bio precenjen. scratch
Salu na stranu, Boneli junaci i stripovi su uglavnom nepretenciozni (osim Dilana), tako da i nema mesta precenjivanju.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Gil-galad Sub 26 Mar 2011, 06:56

Dobro, iako Bonelli nema svetsku popularnost, mnogi drugi širom sveta popularni stripovi mogu do te mere biti besmisleni, da Tex ili Zagor u poređenju s njima ispadnu san snova...

Malo sam ja od Bonellija (pro)čitao da pametujem, ali sam zagrebao skoro po svakom serijalu koji je kod nas izlazio, barem onih dužih što se tiče, da steknem neku sliku o njima.

I (koliko god mi Zagor bio kretenast) mislim da je najprecenjeniji Sclavijev Dylan! Pored Kena, to je jedini serijal u čijim se hvalospevima ide do "larger than life" visina... Veličanje Zagora je od strane mase, a DD veličaju i uspešni kritičari. Znači, jeste to sjajan serijal, koji uspeva maltene nemoguće: da pomiri skoro sve ukuse, ali ekipa na čelu sa Barbatovom to čini mnogo suptilnije od Sclavija. Čitao sam dosta i o njemu samom, ali mi je čak i Rujuov DD bolji od Sclavijevog. Znam da se mnogi neće složiti, al' eto... bom
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Morrison Sub 26 Mar 2011, 07:21

Gil-galad ::Dobro, iako Bonelli nema svetsku popularnost, mnogi drugi širom sveta popularni stripovi mogu do te mere biti besmisleni, da Tex ili Zagor u poređenju s njima ispadnu san snova...

Malo sam ja od Bonellija (pro)čitao da pametujem, ali sam zagrebao skoro po svakom serijalu koji je kod nas izlazio, barem onih dužih što se tiče, da steknem neku sliku o njima.

I (koliko god mi Zagor bio kretenast) mislim da je najprecenjeniji Sclavijev Dylan! Pored Kena, to je jedini serijal u čijim se hvalospevima ide do "larger than life" visina... Veličanje Zagora je od strane mase, a DD veličaju i uspešni kritičari. Znači, jeste to sjajan serijal, koji uspeva maltene nemoguće: da pomiri skoro sve ukuse, ali ekipa na čelu sa Barbatovom to čini mnogo suptilnije od Sclavija. Čitao sam dosta i o njemu samom, ali mi je čak i Rujuov DD bolji od Sclavijevog. Znam da se mnogi neće složiti, al' eto... bom



Fair enough, ima prilican broj ljudi koji dozivljavaju Dilana kao pretencioznog kurvinog sina naughty , i razumem ih donekle. wink
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Ultras Sub 26 Mar 2011, 10:07

Gil-galad ::... Veličanje Zagora je od strane mase...

Pričam ja Vejderu ali ne vredi...
Njega gađa šta Profa misli o Zagoru naughty

Ovde je bitno (iako se ne slažemo u vezi Dilana, ja mislim da je Ken broj 1), da nam je jasan modelitet ocenjivanja. Serijali koji su započeti sa velikim očekivanjima od samih autora i izdavačke kuće mogu se proglasiti pretencioznim i precenjenim a nikako serijali koji su dosta stidljivo krenuli pre 50 i više godina (Zagor, Tex).

Ako bi publiku izeli za parametar - onda je to sasvim druga tema... tema bez kraja...
Tu bi morao da se složim sa Vejderom grin
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Lord Vader89 Sub 26 Mar 2011, 10:13

Ultras ::
Gil-galad ::... Veličanje Zagora je od strane mase...
Pričam ja Vejderu ali ne vredi...
ne razumem, objasni



meni nije jasno kod Andrinog rezonovanja, a ne znam zasto ga nikad lepo nisam pitao :/ (valjda ni ne bih, da nije napisao bas ovo sto je sad napisao) - ako ga vole i mase, a i "uspesni" kriticari, kako moze da bude precenjen ako samo tebi ne odgovara? happy :/
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Mr. Nok Sub 26 Mar 2011, 11:04

Gil-galad ::Dobro, iako Bonelli nema svetsku popularnost, mnogi drugi širom sveta popularni stripovi mogu do te mere biti besmisleni, da Tex ili Zagor u poređenju s njima ispadnu san snova...

Malo sam ja od Bonellija (pro)čitao da pametujem, ali sam zagrebao skoro po svakom serijalu koji je kod nas izlazio, barem onih dužih što se tiče, da steknem neku sliku o njima.

I (koliko god mi Zagor bio kretenast) mislim da je najprecenjeniji Sclavijev Dylan! Pored Kena, to je jedini serijal u čijim se hvalospevima ide do "larger than life" visina... Veličanje Zagora je od strane mase, a DD veličaju i uspešni kritičari. Znači, jeste to sjajan serijal, koji uspeva maltene nemoguće: da pomiri skoro sve ukuse, ali ekipa na čelu sa Barbatovom to čini mnogo suptilnije od Sclavija. Čitao sam dosta i o njemu samom, ali mi je čak i Rujuov DD bolji od Sclavijevog. Znam da se mnogi neće složiti, al' eto... bom

Tu, baš i ne mogu da se složim, Dylan Dog, posebno Sclavijev, ima izuzetno dobre (intelektualno jake) scenarije. Tako da bih mogao da kažem da DD, ne da nije precenjen, već, u najmanju ruku spašava čast Bonelijevih stripova, i nekih amaterskih priča, kao recimo, u Texu (barem po meni), i sigurno predstavlja najveće ostvarenje italijanskog stripa. wink
Mr. Nok
Mr. Nok
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 11.02.2011
Broj poruka : 41

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu