forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

+14
Snake Plissken
Mr Smith
Rider of the lighting
Dzek Denijels
King Warrior
Mr. Nok
Gil-galad
Morrison
Ultras
Elesar
kobra
Lord Vader89
Jasko
manhunter
18 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Gil-galad Sub 26 Mar 2011, 11:08

Pa, precenjen je po mom (skromnom) mišljenju. Za mene, Sclavi je genijalac isto koliko i Morrison... Prosto, koliko god se trudio da razumem sav hype oko te dvojice autora - ne razumem. Smaraju. (Ili sam ja možda glup.)

Zez, jednostavno - ne mora sve svakome da se svidi. (A ja sam pametan. approve lol )

Bez veze je reč "uspešni"... Hteo sam da kažem istaknuti... Isuse A i kada kažem "mase", da ne budem pogrešno shvaćen, moliću! To se odnosi na činjenicu da masa ljudi čita isključivo Zagora i ne vidi dalje od Zagora. Sad, mene nečije mišljenje može u manjoj ili većoj meri zaintrigirati, ali dok ne vidim nešto svojim očima - nije to-to.

Ima stripova koji na tom intelektualnom nivou nude mnogo, a Sclavi niti nudi tako nešto, a još manje zabavu... Ima izuzetaka, naravno! Npr. Zločin i Maelstrom iznova ću čitati dok sam živ, kao i neke druge epizode, ali generalan utisak je takav kakav jeste.
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Gil-galad Sub 26 Mar 2011, 11:09

Mr. Nok ::Tu, baš i ne mogu da se složim...


I ne moraš. wink Just sayin'. happy
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Mr. Nok Sub 26 Mar 2011, 11:14

Naravno da svako ima svoje mišljenje smile , mada, što se mene tiče, da nije bilo Dylana, neznam da li bi šta iz Bonelija pročitao. wink
Mr. Nok
Mr. Nok
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 11.02.2011
Broj poruka : 41

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Ultras Sub 26 Mar 2011, 11:52

[quote="Lord Vader89"]
Ultras :: ako ga vole i mase, a i "uspesni" kriticari, kako moze da bude precenjen ako samo tebi ne odgovara? happy :/

Pa to je moje mišljenje, zar ne?
Ne mogu svi da vole istu stvar.
Zato smo imali do sada mišljenja da su NN Zagor, Tex, Ken, Rajder, DD najprecenjeniji...
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Lord Vader89 Sub 26 Mar 2011, 11:57

pa to sto si citirao nije ni upuceno tebi, nego galadu happy
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Ultras Sub 26 Mar 2011, 23:35

Lord Vader89 ::pa to sto si citirao nije ni upuceno tebi, nego galadu happy

A gde sam rekao da je meni upućeno grin
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Lord Vader89 Sub 26 Mar 2011, 23:48

Ultras ::
Lord Vader89 ::ako ga vole i mase, a i "uspesni" kriticari, kako moze da bude precenjen ako samo TEBI ne odgovara? happy :/

Pa to je MOJE mišljenje, zar ne?
Ne mogu svi da vole istu stvar.
Zato smo imali do sada mišljenja da su NN Zagor, Tex, Ken, Rajder, DD najprecenjeniji...

treba li da crtam? grin
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Ultras Ned 27 Mar 2011, 00:22

Ne treba, izvini.
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Gil-galad Ned 27 Mar 2011, 02:01

'ajde se sad fino posvađajte... lol

dzamp
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Ultras Ned 27 Mar 2011, 02:06

Jači je starwars
Zbog toga se sklanjam happy
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Lord Vader89 Ned 27 Mar 2011, 02:06

najjaci je bounce
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od King Warrior Sub 02 Apr 2011, 00:50

Elesar ::Iznenadicete se, ali... Ken.
Strip koji mnogi pomodarski sad dizu u zvezde (nisu ga citali kao klinci poput svih nas), jer je vremenom percepcija promenjena i sada je to nesto sasvim drugo.
Strip je vrlo dobar, ali ne i savrsen kakvim ga vide. Ima dosta prosecnih, action shoot epizoda ili samog otaljavanja posla. Rame uz rame je sa Magicnim, mozda mi je ovaj potonji i bolji...
Slazem se! yes
Ken i Milazzo su sasvim gore i na mojoj listi.
King Warrior
King Warrior
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 28.12.2010
Broj poruka : 47

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Dzek Denijels Sub 16 Apr 2011, 06:00

Po meni ipak Tex, mada ce me zbog ovoga neki staviti na lomacu ili destroy
Jeste da ima najbolje naslovnice, najrealnije i najozbiljnije price, da je jedan od junaka koje fanaticno skupljam (i dajem silnu lovu na knjige i gigante), da je stvarno dobar...Ali toliko bolji od ostalih DEFINITIVNO nije.
Zagor rules !!! thumbsup
Dzek Denijels
Dzek Denijels
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 22.12.2010
Broj poruka : 149

http://rapidserbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Rider of the lighting Uto 18 Okt 2011, 09:32

Moj bivsi omiljeni strip,moj prvi bonelli strip,vec pretpostavljate,Zagor!Jbg,smorio me Zagi,okrenuo sam se nekim drugim stripovima wink Iako i dalje kupujem redovnog od VC-a.
Rider of the lighting
Rider of the lighting
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 20.02.2011
Broj poruka : 187

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Mr Smith Pon 20 Feb 2012, 04:22

Najprecenjeniji i istovremeno najpotcenjeniji Bonelli junak je Zagor. Oni koji ga vole oprastaju razne gluposti i svinjarije, dok oni drugi, koji ga ne vole, traze dlaku u jajetu i ne zele da vide nista od onoga sto je one prve privuklo. Na srecu (sto se mene tice), cini mi se da su oni prvi u vecini. To sam pokusao da budem objektivan. Meni licno najprecenjeniji je Tex.
Mr Smith
Mr Smith
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 21.12.2011
Broj poruka : 238

http://zagorijana.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Snake Plissken Pon 20 Feb 2012, 05:40

Tek sad videh ovaj thread...

Meni je Ken nekako precenjen, mada sam procitao samo Sistemove redovne i nisu mi nesto bas bili. Nisu bili tipican shhot-them-up, ali ih je mnogo puta samo sporost radnje i sjajno kadriranje odvajalo od toga. Nisam citao ostatak Kena da bih mogao sa sigurnoscu reci.

Zagor ima kult, on je van konkurencije kod nas. Teks je generalno precenjen (ma koliko mi bilo zao jer mi je omiljeni njihov junak) bas zato sto ima dobre epizode koje su mnogo, mnogo dobre i deset puta vise prosecnih (u najboljem slucaju). Ali njega jedinog kupujem iz nostalgije.*

Ali mi se cini da kod nas nije cenjen kao u Italiji. Dilan i Ken se uzdizu u nebesa cesto i Zagor. Ovo-ostalo ide na kasicicu interesovanja...

Ako hocu bas da budem cepidlaka, najprecenjeniji je Karabina Slim, jer je precenjivanje uopste zelja da to neko objavi. happy

*Kolekcionarce jok, nisam toliko nostalgican. happy

Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od fil korigan Pon 23 Apr 2012, 04:50

Najprecenjeni bonelijev junak? Po mom misljenju Ken Parker. Zasto? Neke epizode su mi se svidele ali jednostavno taj mi strip nikad nije isao. Lik jeste dobro smisljen, ali atmosvera same radnje mi ne prija. Mnogo bolji utisak je bio sa drugim bonelijevim stripovima.
fil korigan
fil korigan
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 28.12.2011
Broj poruka : 235

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od cronos six Pet 27 Apr 2012, 08:04

ken je nesto najbolje sto se pojavilo kod bonelija.normalno posle texa! approve
zagor je cudo od stripa.svaka druga epizoda neki povratak,nekog neprijatelja iz sene.pa dokle bre vise?? angry blll
cronos six
cronos six
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 11.01.2011
Broj poruka : 225

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Desuparez Aporez Pet 27 Apr 2012, 08:12

Zagor-ubedljivo!

Ne vidim razlog tolikoj njegovoj popularnosti u odnosu na ostale Bonelli junake? scratch
Desuparez Aporez
Desuparez Aporez
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 04.01.2012
Broj poruka : 273

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od fil korigan Sub 28 Apr 2012, 09:40

cronos six ::ken je nesto najbolje sto se pojavilo kod bonelija.normalno posle texa! approve
Ukusi su razliciti drugar. dzamp
fil korigan
fil korigan
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 28.12.2011
Broj poruka : 235

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Kapetanovo lice Ned 25 Nov 2012, 09:25

mozda dampyr,s obzir na potencijal bosellija i crtaca pcekivao sam nesto drukcije i malo bolje
Kapetanovo lice
Kapetanovo lice
Početnik
Početnik

Datum upisa : 25.11.2012
Broj poruka : 8

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Ultras Ned 25 Nov 2012, 09:46

Kapetanovo lice ::mozda dampyr,s obzir na potencijal bosellija i crtaca pcekivao sam nesto drukcije i malo bolje
Kapetanovo lice - dobrodošao na forum smile

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Kapetanovo lice Ned 25 Nov 2012, 11:03

Ultras ::
Kapetanovo lice ::mozda dampyr,s obzir na potencijal bosellija i crtaca pcekivao sam nesto drukcije i malo bolje
Kapetanovo lice - dobrodošao na forum smile


hvala!
Kapetanovo lice
Kapetanovo lice
Početnik
Početnik

Datum upisa : 25.11.2012
Broj poruka : 8

Nazad na vrh Ići dole

Najprecenjeniji Bonelli junak ikada - Page 2 Empty Re: Najprecenjeniji Bonelli junak ikada

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu