forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Comic overdose

+11
crow
Gil-galad
Ultras
Mhejl
Bruce Springsteen
Morrison
Snake Plissken
Lord Vader89
anto
King Warrior
manhunter
15 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Comic overdose Empty Comic overdose

Počalji od manhunter Sub 03 Sep 2011, 22:17

Nešto razmlišljam već duže vreme, da li se meni čini ili smo isuviše dobro snabdeveni stripovima? Kad čovek pogleda silne najave izdavačkih kuća iz bivše YU, nema meseca da ne izađe bar 5-10 novih izdanja.

Kako vi postižete sa praćenjem određenih junaka/edicija/izdavačkih kuća i da li imamo određenu overdose u ponudi, s obzirom na ekonomsku situaciju?
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od King Warrior Sub 03 Sep 2011, 23:46

mislim da ne postoji prekodoza, prije bih rekao da imamo izbor da uzimamo ono sto nam odgovara. Defintivno su prosla vremena kada se uzimalo sve sto izlazi, za tako nesto potreban je dzep bez dna.
Uzimam ono sto me interesuje i sto bi me eventualno moglo zainteresovati.
King Warrior
King Warrior
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 28.12.2010
Broj poruka : 47

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od anto Ned 04 Sep 2011, 03:05

Bravo Hanteru, uvek otvaraš zanimljive teme.
Sa obzirom na ekonomsku situaciju na ovim prostorima, naročito u Srbiji, stvarno je sve teže pratiti nova izdanja.
Ja polako udaram rezove i pravim šoping planove na duže staze i ono što zacrtam trudim se da i ispoštujem.
Težište prebacujem na strip albume, Bonelija sve više izbacujem, pa čak i kod strip albuma strogo vodim računa šta je priritet a šta može da sačeka.
To su neke slatke muke, ali su opet muke, i nije mi svejedno što neke stvari brišem i sve se nadam da ću to pazariti jednog dana, ali se sve bojim da taj dan nikad neće doći!
anto
anto
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 23.12.2010
Broj poruka : 121

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od Lord Vader89 Ned 04 Sep 2011, 04:55

ma gde mogu da postizem
kako koji dan prolazi, zaostatak je sve veci

a ono da biram samo sto mi se svidja
pa, to ne pije vodu
jer, mnogo toga mi se svidja
:/
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od Snake Plissken Ned 04 Sep 2011, 06:14

Isto k'o i Vejder, a bogami i Anto. Pravim rezove, presabiram se, hteo bih da kupujem sve sto mi se svidja, ali onda bih morao dati na stripove kompletnu platu mesto njenog desetog dela.

Ne mislim da je trziste pretrpano (osim Zagorom :P), samo je pitanje koliko ljudi mogu postici.
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od Morrison Ned 04 Sep 2011, 09:22

There is no such thing as "isuvise dobro snabdeveni stripovima" :-P
Drago mi je sto ovoliko izdanja ima u ponudi, i nadam se da ce ih biti jos bez obzira na to sto ne mogu sebi da priustim sve sto bih zeleo.
Mozda samo malecna primedba onim izdavacima koji nemaju naviku da stampaju nove tiraze - steta je, jer su pojedini prvenci nekih izdanja tesko ili nikako nabavljivi, i obeshrabruju nas naknadno pametne da ih pocnemo skupljati.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od Bruce Springsteen Ned 04 Sep 2011, 09:28

manhunter ::
Kako vi postižete sa praćenjem određenih junaka/edicija/izdavačkih kuća i da li imamo određenu overdose u ponudi, s obzirom na ekonomsku situaciju?

Dosta, dosta kaskam sa mnogim izdanjima, ali ne odustajem od nijedan serijal koji sam započeo. Ono od čega sam odustao su HC (Bonelli), dobro je što većina serijala (Bonelli) ima alternativu u SC, naravno očekujem da će i Martyn, Nathan krenuti u SC, i konačno neko ozbiljan da se prihvati SC Magičnog!
Inače nikad više izdanja, nikad više izdavača na ovim prostorima!


Poslednji izmenio Bruce Springsteen dana Uto 06 Sep 2011, 05:24, izmenjeno ukupno 1 puta
Bruce Springsteen
Bruce Springsteen
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 11.01.2011
Broj poruka : 250

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od Bruce Springsteen Ned 04 Sep 2011, 09:30

Snake Plissken ::
Ne mislim da je trziste pretrpano (osim Zagorom :P), samo je pitanje koliko ljudi mogu postici.

Kako, a kada se pojavi i Zagor u coloru laughing
Bruce Springsteen
Bruce Springsteen
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 11.01.2011
Broj poruka : 250

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od manhunter Ned 04 Sep 2011, 19:52

Morrison ::There is no such thing as "isuvise dobro snabdeveni stripovima" :-P
Drago mi je sto ovoliko izdanja ima u ponudi, i nadam se da ce ih biti jos bez obzira na to sto ne mogu sebi da priustim sve sto bih zeleo.
Mozda samo malecna primedba onim izdavacima koji nemaju naviku da stampaju nove tiraze - steta je, jer su pojedini prvenci nekih izdanja tesko ili nikako nabavljivi, i obeshrabruju nas naknadno pametne da ih pocnemo skupljati.


Vdiš, ove dve rečenice su ti u klinču, baš na tako nešto sam i mislio kad sam otvarao topic. Šta će ti još više izdanja ako svejedno ne možeš da ih ispratiš? A i ako skupiš lovu, prvi brojevi tih izdanja su već rasprodati pa te obeshrabruje da kreneš sa sakupljanjem istih.

Ako uporedimo broj izdanja u jednoj godini sa brojem stanovnika i platežnom moći, mislim da smi i više nego dobro snabdeveni. Ne mislim to kao nešto negativno, naprotiv, valja stići sve to ispratiti. tongue
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od manhunter Ned 04 Sep 2011, 20:03

anto ::Bravo Hanteru, uvek otvaraš zanimljive teme.

Fala brate, fala. laughing Eto, trudimo se... wink



Sa obzirom na ekonomsku situaciju na ovim prostorima, naročito u Srbiji, stvarno je sve teže pratiti nova izdanja.
Ja polako udaram rezove i pravim šoping planove na duže staze i ono što zacrtam trudim se da i ispoštujem.
Težište prebacujem na strip albume, Bonelija sve više izbacujem, pa čak i kod strip albuma strogo vodim računa šta je priritet a šta može da sačeka.
To su neke slatke muke, ali su opet muke, i nije mi svejedno što neke stvari brišem i sve se nadam da ću to pazariti jednog dana, ali se sve bojim da taj dan nikad neće doći!


Ovako je istovetno kod mene. Kad sam se 2004. vratio stripovima posle više godina apstinencije i nezainteresovanosti, krenuo sam da kupujem SVE i odmah. Tako nekih godinu-dve i grde pare sam potrošio(u tom periodu sam nabavio nekih 4000 stripova!!!).
Onda je došlo prvo jedno a onda i drugo dete i primetio sam da se više ne može tako. A i da nema smisla. Vremenom sam skresao neke edicije Libellusa, onda polako i neke Bonelli serijale. Kad se VČ pojavio, uzimao sam sve njihove edicije do nekog 20. broja, a onda sam sasvim prestao da ih kupujem, izuzev OP. Danas uzimam još samo ZGX,DDX i AFK. Sve ostalo ide na albume.

A nekako mi je krivo što ne mogu sve da ispratim. Sve gledam da me pukne neka lova na lotu pa da pokupujem sve što sam propustio. grin
Još kad bih neki put uplatio listić... Suspect Suspect tongue
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od Morrison Pon 05 Sep 2011, 05:37

manhunter ::
Morrison ::There is no such thing as "isuvise dobro snabdeveni stripovima" :-P
Drago mi je sto ovoliko izdanja ima u ponudi, i nadam se da ce ih biti jos bez obzira na to sto ne mogu sebi da priustim sve sto bih zeleo.
Mozda samo malecna primedba onim izdavacima koji nemaju naviku da stampaju nove tiraze - steta je, jer su pojedini prvenci nekih izdanja tesko ili nikako nabavljivi, i obeshrabruju nas naknadno pametne da ih pocnemo skupljati.


Vdiš, ove dve rečenice su ti u klinču, baš na tako nešto sam i mislio kad sam otvarao topic. Šta će ti još više izdanja ako svejedno ne možeš da ih ispratiš?

Nema klinca, samo udarci ispod pojasa :)
Da pojasnim: drago mi je sto izlazi ovoliko stripova i nadam se da ce ih biti jos vise, bez obzira na sopstvenu plateznu moc. Kada kazem stripovi mislim na one koje kupujem i koji su mi u planu, jednako kao i na one koje ne kupujem niti cu wink
Kada odem u prodavnicu, necu reci: 'a sta ce vam ovoliko jogurta kad meni treba samo litar', vec ce mi biti drago zbog toliko opcija razlicitih mlekara.
Mnogo volim jogurt :P
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od Lord Vader89 Pon 05 Sep 2011, 06:15

auuuuuuu, vrlo lose poredjenje No
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od Morrison Pon 05 Sep 2011, 09:25

Lord Vader89 ::auuuuuuu, vrlo lose poredjenje No

Saljivo, kakvo jeste, dobro je wink
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od Lord Vader89 Pon 05 Sep 2011, 10:00

aeeeeeee

oprosti glupanu

bounce
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od King Warrior Pon 05 Sep 2011, 11:53

ja imam problema i sa mjestom.
Podrum mi pun, vecinom albumi i strip knjizurine na policama.
Poceo sam cak da ih slazem i u saunu.
King Warrior
King Warrior
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 28.12.2010
Broj poruka : 47

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od Lord Vader89 Pon 05 Sep 2011, 12:35

good point

ja vise nemam mesta na policama
kutije nemam gde da stavim vise

i zaista sam i ja neke stvari, koje inace treba da idu nazad za srbiju, bacio u saunu happy

(a kad se setim da ima gomiletina toga sto ceka da donesem odozdo Isuse:
a tek ono sto TEK treba da uzmem, kukuuuu Isuse: Isuse: )
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od Mhejl Uto 06 Sep 2011, 09:08

Pa sad... Dobro je što imamo veliku ponudu. Kada uporedim, daleko bilo, sadašnjost i doba kada su do mene stizali jedino "Horusovi" zaheftani stripovi... sve postaje kristalno jasno. Stvari su se naročito poboljšale otkako je otvorena striparnica "Mister No". Svakako, ovom prilikom pozdravljam Dražena i preporučujem kupovinu kod njega. :)

Nemam dovoljno novca ni da sakupim petinu od svega što me zanima, naročito otkako sam počeo da se upoznajem sa američkom i japanskom školom stripa. Dosta stvari, naravno, pročitam na skenovima, koji služe da zavaram stripovsku "glad", ali neke stvari me tliko oduševe da želim da ih imam na papiru po svaku cijenu. Tezuka, Kazuo Umezu, Lone Wolf and Cub, Transmetropolitan, Sendmen... Zajebano. Nedavno sam napravio listu nabavki, ali čisto sumnjam da ću je se držati.

Skoro sam uzeo nove police, pa barem prostor nije problem.
Mhejl
Mhejl
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 09.02.2011
Broj poruka : 254

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od Ultras Ned 13 Nov 2011, 11:11

Da se ne lažemo, u odnosu na našu ekonomsku situaciju - stripova ima i previše approve
Živi nam bili, naravno approve

Šteta je što ima malo novih domaćih stripova.
To je ono što nedostaje da bi mogli da se smatramo stripski razvijenom zemljom (sada bi me delboj ukorio zbog ovog termina ali on slabo posećuje ovaj forum wink happy )
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od Lord Vader89 Ned 13 Nov 2011, 12:31

pa mi i imamo solidan broj domacih stripova koji izlaze kakvim-takvim tempom

steta je sto su potraznja i tirazi minimalni, pa to niko ne primecuje No
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od Gil-galad Ned 13 Nov 2011, 12:49

Morrison ::There is no such thing as "isuvise dobro snabdeveni stripovima" :-P
Drago mi je sto ovoliko izdanja ima u ponudi, i nadam se da ce ih biti jos bez obzira na to sto ne mogu sebi da priustim sve sto bih zeleo.
Mozda samo malecna primedba onim izdavacima koji nemaju naviku da stampaju nove tiraze - steta je, jer su pojedini prvenci nekih izdanja tesko ili nikako nabavljivi, i obeshrabruju nas naknadno pametne da ih pocnemo skupljati.

Ovo je vrlo važna primedba i bilo bi lepo da je neko usvoji. To kažem, jer će svaki izdavač da potvrdi da kako izdavanje nekog serijala odmiče, smanjuje se broj onih koji kupuju, a svi uzmu prvi broj, ili eventualno prvih nekoliko (zavisno od dužine serijala). Libellus je prva 4 albuma Riđobradog radio u 600 primeraka, a posle su smanjili na 500, s tim da je i dalje prvi broj teško nabavljiv i rasprodat!

S druge strane imamo kolekcionarski Bonelli, posebno prva dva NN i MM giganta (do reprinta, koji je duplo skuplji nego prvo izdanje...), a poslednji primer je prvi Mr. No od Veselog. Užasno me iritira ono "kupuj da se ne rasproda", jer načisto ubije želju za čitanjem...

A izdavačima je maltene svejedno da li rade 500, ili makar 550, ako već ne 600 primeraka...
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od Lord Vader89 Ned 13 Nov 2011, 12:51

plus kad se uzme faktor preprodavackog olosa Isuse
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od Gil-galad Ned 13 Nov 2011, 13:17

Inače, pošto i hrvatska izdanja računam kao naša, dobra stvar je što ih ima mnogo, jer zaista ima za svakoga ponešto, u čemu prednjači Fibra. I ako čovek nije alav i ne kupuje samo da bi imao sve, može opušteno da uživa u svemu što ga zanima...

Ja sam mnogo poleteo pre jedno 3 i po godine... Da bi se situacija drastično promenila, pa je više stotina stripova otišlo pa-pa, ali sam nakon toga (i od tih para) pažljivo kupovao i bližim se trenutku kada ću imati gotovo sve što me zanima, jer me generalno mali i odabran broj naslova zanima.

Nakon toga, rekoh već negde, kupiću iPad, na kome je čitanje stripova pravo uživanje. Rekao sam sebi da bez obzira što sam filmofil tek u nešto manjoj meri nego stripofil, originalnih DVD-a (neka bude i muzičkih CD-a) imam oko 20. E, pa ne moram da imam ni svaki strip koji pročitam, a uz to se interesovanje stalno menja, te 1/4 moje kolekcije (400-500 stripova) stalno cirkuliše... smile
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od anto Ned 13 Nov 2011, 21:05

Ultras ::Da se ne lažemo, u odnosu na našu ekonomsku situaciju - stripova ima i previše approve
Živi nam bili, naravno approve

Šteta je što ima malo novih domaćih stripova.
To je ono što nedostaje da bi mogli da se smatramo stripski razvijenom zemljom (sada bi me delboj ukorio zbog ovog termina ali on slabo posećuje ovaj forum wink happy )
Složio bih se sa Ultrasom - sa obziron na celokupnu finansijsku situaciju, stripova u ponudi ima i previše (mislim na naše i hrvatske izdavače);a takođe se slažem i po pitanju domaćih stripova,posebno neboneli sekcije.
MP izbaci po neki albumčić + stripoteke, Besna kobila po jedan album godišnje,DW,Komiko i SC po 5-6 komada.VČ pre je nešto i objavljivao, ove godine samo Četvorku iz ulice bejker, PP su izbacili jedan ali vredan naslov (Ubistveni vic) - sve u svemu u poređenju sa hrvatima jako,jako tanko.
anto
anto
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 23.12.2010
Broj poruka : 121

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od Bruce Springsteen Ned 13 Nov 2011, 21:34

anto ::
Ultras ::Da se ne lažemo, u odnosu na našu ekonomsku situaciju - stripova ima i previše approve
Živi nam bili, naravno approve

Šteta je što ima malo novih domaćih stripova.
To je ono što nedostaje da bi mogli da se smatramo stripski razvijenom zemljom (sada bi me delboj ukorio zbog ovog termina ali on slabo posećuje ovaj forum wink happy )
Složio bih se sa Ultrasom - sa obziron na celokupnu finansijsku situaciju, stripova u ponudi ima i previše (mislim na naše i hrvatske izdavače);a takođe se slažem i po pitanju domaćih stripova,posebno neboneli sekcije.
MP izbaci po neki albumčić + stripoteke, Besna kobila po jedan album godišnje,DW,Komiko i SC po 5-6 komada.VČ pre je nešto i objavljivao, ove godine samo Četvorku iz ulice bejker, PP su izbacili jedan ali vredan naslov (Ubistveni vic) - sve u svemu u poređenju sa hrvatima jako,jako tanko.

Slažem se i sa Ultrasom i antom yes Izdanja na ovim prostorima čak mislim da ima i previše u odnosu na ekonomsku situaciju i našu kupovnu moć crying or very sad Čak misim da izdanja ima i više nego u osmdesetim (ako ne gledamo samo kiosk izdanja). O kvalitetu izdanja ne treba trošiti reči, naravno tu svakako prednjače DW, Fibra, Komiko, Libellus, FP (ovde mislim na tehničku stranu, jer ukusi su različiti što se tiče teme i vrste stripa). A većina nas voli i želi bi da ima štošta...
Bruce Springsteen
Bruce Springsteen
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 11.01.2011
Broj poruka : 250

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od crow Ned 13 Nov 2011, 23:14

sedmica na lotou, sedmica na lotou, sedmica.... wicked
crow
crow
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 05.11.2011
Broj poruka : 959

Nazad na vrh Ići dole

Comic overdose Empty Re: Comic overdose

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu