forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Martin Mystere

+14
Gil-galad
profesor-inz
cronos six
Ultras
elderane84
prozirna senka
Woolf
Jasko
Elesar
milandj3
manhunter
Lord Vader89
Rider of the lighting
deecay
18 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Martin Mystere Empty Martin Mystere

Počalji od deecay Čet 13 Jan 2011, 08:09

Martin Mystere Alessandrini_mystere1

U nas poznat kao Marti Misterija (u originalu "Martin Mysteré") naslov je, kao i ime i prezime glavnog lika, strip talijanske izdavačke kuće Bonelli škole iz koji i dandanas uživa kultni status među fanovima Bonelli škole. Njegov idejni otac s kojim dijeli dosta svojih osebujnih personalnih karakteristika jest Alfredo Castelli, koji je taj serijal osmislio i započeo osamdesetih godina prošlog stoljeća. Vizualni identitet Martiju je stvorio crtač Giancarlo Alessandrini, koji je bio i ostao jedan od eminentnijih crtača na serijalu, a odradio je sve naslovnice. Nastavno na interese njegovog autorskog oca Castellija, kolekcionarstva, ljubavi prema knjigama, alternativnoj povijesti svijeta i pustolovini; stvoren je cijeli mali univerzum Misterija. Castelli je Martiju dao točan datum rođenja 26. juli 1942. godine, što danas za posljedicu ima to da kad je prvo izdanje bilo objavljeno 1982. godine, Martin je bio star 40 godina, a sada može biti negdje u kasnim šezdesetima.


Poslednji izmenio deecay dana Pet 14 Jan 2011, 03:03, izmenjeno ukupno 1 puta

deecay
Obećava
Obećava

Datum upisa : 12.01.2011
Broj poruka : 58

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od deecay Čet 13 Jan 2011, 08:15

ŠTO SVE IZLAZI U ITALIJI?

Redovna izdanja: 278 brojeva - mjesečno (ukinuta)
Redovna izdanja: 279 – 312 (posljednji 10. prosinac 2010.) ... - dvomjesečno od 6. mj. 2005. (s duplim brojem stranica )
MM BIS: 9 - povremeno (ukinuta)
Gigante: 13 (posljednji svibanj 2009.) ... - godišnje
Almanacco del Mistero 1988 – 2011. -24 broja (23.11.2010.) ... - godišnje
Martin Mystere Extra 1-26 - polugodišnje (ukinuto)
Speciale Martin Mystere 28 ... (posljednji srpanj 2010.) - godišnje
Storie da Altrove 14 ... (posljednji u listopadu 2010.) - godišnje
Maxi: 1 – 5 (posljednji ožujak 2008.)... povremeno
Dylan Dog & Martin Mystere 1,2
Nathan Never & Martin Mystere 1,2
+ 37 kratkih priča


MM izdanja na našim prostorima

Dnevnik 1983-1991 - Ex YU
Redovni 1 - 107, zadnji broj #107 "Alisejsko ostrvo" +
4 specijalna broja +
1 DD&MM "Posljednja stanica: užas"
Ukupno: 112 brojeva
Karakteristike:
- u RH zadnji broj objavljen od Dnevnika je #100 "Operacija Mona Liza"
- unutar redovne serije objavljena prva 3 specijalna broja
- preskočeno samo epizode MM#38-40 "Il Sabba delle Streghe" i MM #100 "Di tutti i colori"
- prva 23 broja Dnevnik nas je mučio sa dodatnim likovima poput Đila (1-13), kapetan Moko, Đeronimo, Bela i Bronko
- od broja 24 - 30 izlazili su brojevi na duplim brojem stranica tj. 160 stranica
- epizode #31,#32 na 98 stranica + opet dodatak Bela i Bronko
- #33 "Rušilački um", #34 "Misterija i Anabel Li" , #35 "Čovek bez prošlosti" na 128 stranica
- orig. spec. #1 "Cobra d'Oro " - #40-41
- orig. spec. #2 "Il tessoro di Loch Ness" - #46-47
- orig. spec. #3 "Il segreto di grande piramide" - #47-48
- orig. spec. #4 "Il diabolico invenzione" - MM specijalni broj 1 "Car demon"
- orig. spec. #5 "La citta sotto i ghiacci" - MM specijalni broj 2 "Ledeni grad"
- orig. spec. #6 "New Atlantis" - ZS specijalni broj 14 "Nova Atlantida"
- orig. spec. #7 "Ultimatum a New York" - ZS specijalni broj 17 "Ultimatum"
- Dilan Dog i Marti Misterija "Poslednja stanica: užas" - 160 strana
- zbog svih karakteristika prije navedenih Dnevnik je bio prisiljen objavljivati naslovnice krivim redoslijedom
- od LMS MM #56 "Tragovi Naske" = MM #59 "Le piste di Nazca" počinju originalne naslovnice

Slobodna Dalmacija 1994 - 2000 - CRO
Redovni 1-42, zadnji broj #42"Duh tetovaže"
Ukupno: 42 broja
Karakteristike:
- 18 brojeva preskočeno, ne uključujući biseve
- nakon 42 broja, prekid izlaženja

Ludens 2000 - ... - CRO
Redovni 43 - 46, + MM ljetni specijal 1 "Djevojka iz torte"
Ukupno: 5 brojeva
Karakteristike:
- nijedna preskočena epizoda
- neredovito izlaženje
Strip Agent 2004 -
Redovni 47 – 81
Specijal 2-11 (ljeto 2010.)

Vannini - YU
Redovni 1 - 7, zadnji broj "Velika iluzija"
Ukupno: 7 brojeva
Karakteristike:
- pokušava popuniti prazninu koju je ostavila SD
- nakon 7 brojeva slijedi gašenje,
- objavljeni su originali SB MM #125 - #131

Horus - YU1 "Trinaesti znak"
2 "Kazanova"
Ukupno: 2 broja


Libellus 2007.-
Redovni 1-46
Giganti 1-13
Superbook 1-8
Almanah 1-8

Veseli Četvrtak 2008. -
Redovna serija 1-15


Posljednjih godina na srpskom i hrvatskom tržištu pojavljuju se dva jaka izdvača koji se odlučuju izdavati Martina Mysterea! LIbellus iz Hrvatske odlučuje se na tvrdoukoričene reprinte originalne serije od samog početka da bi ispravio sve propuste Dnevnika. Pokreće i četiri edicije koje dosad nisu bile objavljivanje kod. To su: Priče iz baze Drugdje, Zona X, Martin Mystere Almanah i Gigante. Veseli Četvrtak iz Srbije objavljuje epizode iz "postrevoucionarnog" perioda odnosno od orig. #279 "Sudbina Atlantide".

deecay
Obećava
Obećava

Datum upisa : 12.01.2011
Broj poruka : 58

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od deecay Čet 13 Jan 2011, 08:16

NOVO U ITALIJI U 2011!

Nove avanture "Detektiva nemogućeg", diljem svijeta a ponajprije u Italiji. U veljači je posjetio Rim kako bi istražio tajne proroka Nostradamusa (MM #313 "Čovjek koji je živio u budućnosti" by Morales/Romanini). U pitanju je neobjavljeni Nostradamusov spis koji bi mogao otvoriti vrata za budućnost!

Nakon toga će se u #314 ("Siva plima" by Mignacco/Ongaro) Martin vratiti u Veneciju kako bi rasvjetlio misteriju tajanstvene epidemije koja je pogodila lagunu vječitog grada, pojavu nenormalnog broja miševa. Dakle, mjesto radnje Venecija, godina 1630.

I nije samo najezda miševa problem s kojim će se morati suočiti; na svom povratku u New York, Martin će se suočiti s misterioznim "stvorenjem iz sjene" koje kreće prema Velikoj Jabuci, i odgovorno je za nestanak inspektora Travisa! Budući da epizodu rade Recagno i Esposito Bros možda će ovo biti najnovije poglavlje u sagi o sedam mačeva? Ili ćemo dobiti odgovore na pitanja o samom heksagonu? U pitanju je vinjeta niže (u kadrovima vidimo Travisa i male sive). Stanari Washington Mewsa i dalje će putovati, iz Turske čak do Antarktike, gdje će se suočiti s drugom zagonetkom u vezi s pojedinim projektom koji se odnosi na mračni projekt 'Operacija Windmill". Hoćemo li u Turskoj konačno vidjeti dugonajavljivane Duhove Topkapija koje je Martin spomenuo u davnoj epizodi "Operacija Arka"?

Martin Mystere Mam20113_1_pMartin Mystere Mam20113_2_pMartin Mystere Mam20113_3_pMartin Mystere Mam20113_4_p

Nemojmo zaboraviti ni ljetni specijalac (#29), koji će kao i prošle godine prikazivati avanture mladog Martina na sveučilištu, a koji će po prvi put istraživati pravu "misteriju" koja će utjecati na njegovu daljnju karijeru, te kojoj će se ponovno vratiti kad bude odrasla osoba. Autori su Recagno i Torti

Najesen u rujnu će kao i uvijek izaći nove #15 "Priče iz drugdje" (Recagno & Giardo), gdje ćemo usmjeriti pažnju na uistinu neočekivanog gosta: mi smo u 1860., i sjenoviti lik plete iz sjene plan kako bi se spriječilo ujedinjenje Italije. Da bi ga zaustavili, "Drugdje" zatraži pomoć od najvećeg glazbenika tog vremena: Giuseppea Verdija! Crtač Sergio Giardo je već unaprijed stavio na svoj blog slike koje prikazuju bazu u vrijeme kad je Papá bio na čelu baze Drugdje!


A šta nas čeka u budućnosti?

Ima informacija, što provjerenih što neprovjerenih, koje kruže po talijanskim forumima. No, ovo bi se definitivno moglo očekivati u godinama koje dolaze. Nove vijesti su te da će gigant najvjerojatnije izaći druge godina nakon 2 godine pauze, a i to da se vraća Beretta čija je bonellijevska karijera "završila" pred više godina – ali eto ga natrag!

1) Gigant koje će raditi Recagno i Caluri u kojem se govori o misterijima Milana i drugim aspektima priče o Agarthi, radni naslov je "Sinovi groma";
2) Duga priča koja će završiti u travnju 2012. da bi se s podudaralo s tridesetom obljetnicom serije;
3) Prvi priča Martina Mystèrea od Cavaletta: skripta je završena (s radnim naslovom "Tisuću origami ždralova Hirošime", ili slično). Crtač još nije poznat;
4) Dvije nove priče koje je napisao Beretta, s radnim naslovima "Istina u drveću" i druga koja govori o misterijima Washington Mewsa;
5) Nastavak priče o kristalnim lubanjama;
6) Novi kratki team-up između Martina i Dylana Doga;
7) Nova priča Moralesa i De Cubellisa: prema blogu De Cubellisa, priča bi dosad već trebala biti dovršena;
Cool Nova priča koju crta Tuis.
9) Već spomenuti nastavak priče o Za-Te-nayu koji je u izradi (s NN foruma; post Mirka Perniole)
10) Priča o povratku Mr. Jinxa trenutno je na ledu (u smislu da još nije postavljen datum objave).



Poslednji put izmenio deecay dana Pon 21 Feb 2011, 03:15, izmenio ukupno 2 puta

deecay
Obećava
Obećava

Datum upisa : 12.01.2011
Broj poruka : 58

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od deecay Čet 13 Jan 2011, 08:17

u izradi...

deecay
Obećava
Obećava

Datum upisa : 12.01.2011
Broj poruka : 58

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od deecay Čet 13 Jan 2011, 23:17

Tekuća izdanja...

MM Strip Agent #82 22.01.2011.
Martin Mystere Otok mrtvih
Scenarij: Marco Berrini/Andrea Pasini
Crtež: Luigi Coppola
Naslovnica: Giancarlo Alessandrini
Martin Mystere TN_MM_SA_82

MM Libellus #45 10.12.2010
Martin Mystere Smrt u varijeteu
Martin Mystere TN_MM_LIB_45

MM Libellus #46 10.12.2010
Martin Mystere Vojska od terakote
Martin Mystere TN_MM_LIB_46

MM Veseli Četvrtak #15 23.12.2010
Martin Mystere Homunkulus
Martin Mystere TN_MM_VEC_15


Poslednji izmenio deecay dana Pon 21 Feb 2011, 02:50, izmenjeno ukupno 1 puta

deecay
Obećava
Obećava

Datum upisa : 12.01.2011
Broj poruka : 58

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Rider of the lighting Ned 20 Feb 2011, 03:40

Marti Misterija...Nisam ga uzimao mislio sam da je nalik Dilanu dosta.Ali onda sam uzeo proslog meseca da procitam od VC-a Homunkulus.Bio sam...O D U S E V LJ E N !!!Pravi strip kakav sam ja uvek zamisljao d bi bio najzanimljivi.Totalno mi je sve u stripu leglo!!!Jedva cekam novog Martija i neka moguca izdanja Martija od VC-a kao sto se npr nadam Martin Mystere Maxijima ili Almanasima(valjda se tako kaze approve: )i kolekcionarskom od prvog broja.Ali to se verovatno nece desiti.
Rider of the lighting
Rider of the lighting
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 20.02.2011
Broj poruka : 187

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Lord Vader89 Ned 20 Feb 2011, 11:49

Rider of the lighting ::Marti Misterija...Nisam ga uzimao mislio sam da je nalik Dilanu dosta.Ali onda sam uzeo proslog meseca da procitam od VC-a Homunkulus.Bio sam...O D U S E V LJ E N !!!Pravi strip kakav sam ja uvek zamisljao d bi bio najzanimljivi.Totalno mi je sve u stripu leglo!!!Jedva cekam novog Martija i neka moguca izdanja Martija od VC-a kao sto se npr nadam Martin Mystere Maxijima ili Almanasima(valjda se tako kaze approve: )i kolekcionarskom od prvog broja.Ali to se verovatno nece desiti.

Samo furaj Martina, odlican strip, vrlo interesantan!!!!!! wink
ako imas prilike, uzmi lepo sve brojeve koje je VC do sada izdao, jer su sve price celina za sebe, svaka je zanimljiva na svoj nacin, i obradjuje neku interesantnu temu, uvek vezanu za zanimljivosti iz istorije, umetnosti, arheologije....

te price su ti otprilike neki "reset" celog serijala, tako da ne moras da se opterecujes sa time "sta je bilo ranije" (VC ne izdaje od originalnog prvog broja, to ti je sigurno poznato) a Martin je prilicno heavily opterecen tim kontinuitetom, tako da ti ni pomenuti maxiji i almanasi ne bi mnogo posluzili.

najveci pogodak bi bio kada bi VC lansirao kolekciju po uzoru na Teksa i Mister Noa!!!!!! Te price su sjajne, i najzad bismo imali korektno i relativno pristupacno izdanje tih stripova!!!!!! ne gubi nadu, kao sto ja ne gubim, pa cemo se mozda i iznenaditi!!!!! :)
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Rider of the lighting Pon 21 Feb 2011, 00:32

Lord Vader89 ::
Rider of the lighting ::Marti Misterija...Nisam ga uzimao mislio sam da je nalik Dilanu dosta.Ali onda sam uzeo proslog meseca da procitam od VC-a Homunkulus.Bio sam...O D U S E V LJ E N !!!Pravi strip kakav sam ja uvek zamisljao d bi bio najzanimljivi.Totalno mi je sve u stripu leglo!!!Jedva cekam novog Martija i neka moguca izdanja Martija od VC-a kao sto se npr nadam Martin Mystere Maxijima ili Almanasima(valjda se tako kaze approve: )i kolekcionarskom od prvog broja.Ali to se verovatno nece desiti.

Samo furaj Martina, odlican strip, vrlo interesantan!!!!!! wink
ako imas prilike, uzmi lepo sve brojeve koje je VC do sada izdao, jer su sve price celina za sebe, svaka je zanimljiva na svoj nacin, i obradjuje neku interesantnu temu, uvek vezanu za zanimljivosti iz istorije, umetnosti, arheologije....

te price su ti otprilike neki "reset" celog serijala, tako da ne moras da se opterecujes sa time "sta je bilo ranije" (VC ne izdaje od originalnog prvog broja, to ti je sigurno poznato) a Martin je prilicno heavily opterecen tim kontinuitetom, tako da ti ni pomenuti maxiji i almanasi ne bi mnogo posluzili.

najveci pogodak bi bio kada bi VC lansirao kolekciju po uzoru na Teksa i Mister Noa!!!!!! Te price su sjajne, i najzad bismo imali korektno i relativno pristupacno izdanje tih stripova!!!!!! ne gubi nadu, kao sto ja ne gubim, pa cemo se mozda i iznenaditi!!!!! :)
Hvala na podrsci! thanks Pa kako sam ja shvatio VC je krenuo od epizoda koje imaju 160 strana i to je valjda nesto kao 'postrevoluicionarni marti ili tako nesto.Svejedno danas nabavljam stripove pa iako imam rezervisano mesto za glavninu novca,uzeo bih i jednog Martija iz VC-a.Moze pitanje:Koji su jedni od najboljih Martija izdatih u VC-u ili mozda da uzmem prvi broj iz VC-a?I da i ja se nadam da ce VC da krene da izdaje Martina 7 u 1 od prvog broja pa mozda nas i iznenade necim naughty:
Rider of the lighting
Rider of the lighting
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 20.02.2011
Broj poruka : 187

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Lord Vader89 Pon 21 Feb 2011, 00:49

pa, ako planiras da uzmes sve Martine od VC, svakako je najbolje da krenes od prvog :) e sad....taj prvi jeste malo tricky, i pain in the ass zbog kontinuiteta (ako se dobro secam, davno sam ga citao, al znam da mi je bila OK prica, pa da me je rasplet onako iznervirao), ali ti ne bi trebao da imas tih problema ako nisi citao starije epizode wink
svaka prica je dobra na svoj nacin. (meni barem :))
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od deecay Pon 21 Feb 2011, 02:58

Pa zašto odgovaraš čoveka od kupnje? Kako je MM inače serijal s podužim kontinuitetom (30 godina), ove duže VČ-ove mogu se lijepo čitati. Te postrevolucionarne epizode od 180 stranica koje VČ izdaje puno su bolje od onih koje su nekoliko godina izlazile prije. No, ipak bi trebalo barem imati neke osnovne informacije o glavnim temama ili likovima serijala...

Što se tiče novih izdanja teško da će biti, osim možda tog kolekcionarskog izdanja od prvog broja. Da MM ide, ne bi ga SA gasio u Hrvatskoj, a bome ne bi ga niti VČ bacio na tromjesečno izdanje. A šteta.

deecay
Obećava
Obećava

Datum upisa : 12.01.2011
Broj poruka : 58

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Lord Vader89 Pon 21 Feb 2011, 03:10

deecay ::Pa zašto odgovaraš čoveka od kupnje?

oi?
indeed, am I doing that? :P
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od deecay Pon 21 Feb 2011, 04:04

Lord Vader89 ::oi?
indeed, am I doing that? :P

Sorry, nekako mi je tako izgledao tvoj na prvi pogled... wink
Meni je najstrašnije uplašiti čovjeka s kontinuitetom koji je jak u Recagna (kao i sila u Jedaja).
happy

Rajderu, jesi li barem čitao koje stare Dnevnikove epizode?

deecay
Obećava
Obećava

Datum upisa : 12.01.2011
Broj poruka : 58

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Rider of the lighting Pon 21 Feb 2011, 04:33

deecay ::
Lord Vader89 ::oi?
indeed, am I doing that? :P

Sorry, nekako mi je tako izgledao tvoj na prvi pogled... wink
Meni je najstrašnije uplašiti čovjeka s kontinuitetom koji je jak u Recagna (kao i sila u Jedaja).
happy

Rajderu, jesi li barem čitao koje stare Dnevnikove epizode?
Ne No No jedini Marti koji sam citao jeste taj Homunkulus.Mozda prenagljeno mislim,ali nesto ovako sam uvek obozavao hail: Otprilike imam neke osnovne ingformacije o likovima i temama ali nista ne zamenjuje citanje.Znaci uzimam neki stari broj VC-a verovatno prvi.Pa mozda cu malo pomalo i skupiti sve brojeve koji mi fale od VC-a.Btw,Marti je pre bio standard Bonelli,98 str?
Rider of the lighting
Rider of the lighting
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 20.02.2011
Broj poruka : 187

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od deecay Pon 21 Feb 2011, 04:49

[quote="Rider of the lighting"]
deecay ::
Ne No No jedini Marti koji sam citao jeste taj Homunkulus.Mozda prenagljeno mislim,ali nesto ovako sam uvek obozavao hail: Otprilike imam neke osnovne ingformacije o likovima i temama ali nista ne zamenjuje citanje.Znaci uzimam neki stari broj VC-a verovatno prvi.Pa mozda cu malo pomalo i skupiti sve brojeve koji mi fale od VC-a.Btw,Marti je pre bio standard Bonelli,98 str?

Šteta, bila je zaista fantastičnih Dnevnikovih epizoda... To je standard Bonelli od 98 stranica.
Prva epizoda je svojevrsni restart, kako je vejder rekao gore, ali funkcionira i kao zasebna priča o uništenju Atlantide pomoću satelita. Nakon što je čuo priča i priča o uništenju Atlantide, Martin i Orli se po prvi nađu u samoj Posejdoniji, glavom gradu. "Karavađov kod" je odlična epizoda, više onako poput starih dobrih epizoda. Od modernije tematike (gdje je Morales scenarist) su ti "Poslednje putovanje Amelije Erhart i "Emotikon :(" Rekanjove "Crno sunce", "Grendel", "Povratak u Nedođiju" su nastavci prijašnjih epizoda, ali meni su to i dobre solo epizode. Uzevši u obzir da je Homunkulus prosječna epizoda, svidjet će ti se sigurno i druge...
Uzmi nekoliko poslednjih, sigurno neces pogresiti. happy

deecay
Obećava
Obećava

Datum upisa : 12.01.2011
Broj poruka : 58

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Lord Vader89 Pon 21 Feb 2011, 05:32

slusaj sta ti deecay kaze, covek je jedan od najkriterijuma sto se tice MM na nasim prostorima thumbsup
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od deecay Pon 21 Feb 2011, 06:21

Lord Vader89 ::slusaj sta ti deecay kaze, covek je jedan od najkriterijuma sto se tice MM na nasim prostorima thumbsup

Možda, ali znaš i sam da ne možemo o ukusima i preferencijama. Ja sam od početka u MM-u i moram priznati da mi je rani MM najviše odgovarao, alternativna (tajna) povijest, Bogovi izvanzemaljci, drevne civilizacije i tajne tisućljetne organizacije, putovanja u stilu Indijane Jonesa. Danas se MM dosta promijenio, no to mi je ipak najdraži junak kome je uvijek najrađe vraćam.

deecay
Obećava
Obećava

Datum upisa : 12.01.2011
Broj poruka : 58

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Lord Vader89 Pon 21 Feb 2011, 06:24

Istina, ali nije ni ovaj "postervolucionarni" nikako za bacanje :)
pogotovu u njegovim godinama, mozda mu se cak i vise svidi nego onaj stari (mada, ne obavezno, naravno)
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od deecay Pon 21 Feb 2011, 06:29

Naravno! Posebno mi se sviđa što su to cjelovite priče na većem broju stranica. Što se mene tiče, treba pridobiti što više Martijevih čitaoca da već jednom opstane na ovim prostorima, a ne da ga ukidaju ili ga izdaju na kapaljku... wink

deecay
Obećava
Obećava

Datum upisa : 12.01.2011
Broj poruka : 58

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od manhunter Uto 22 Feb 2011, 00:00

E sad ne znam...
Da li sam se isuviše odvikao Bonelli stripova, ili nešto drugo, ali meni su ovi "noviji" MM manje-više nečitljivi. Ima tu i tamo dobrih epizodica, ali retko.
Tu negde do 85. epizode LMS je sve u redu, kasnije je već počelo razvodnjavanje...
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od milandj3 Uto 22 Feb 2011, 00:39

samo da se zna: bio ja klinac i čitao onu epizodu MM-a kad njega Javu i Dijanu otimaju i ostavljaju zarobljene u nekoj kući u uverenju da su ih odveli u Argentinu. Marti ode da se umije i primeti kako voda otiče suprotno od onog smera kako bi trebalo na južnoj hemisferi i shvati da nisu u argentini. Kasteli se naravno potrudio da da i opširno objašnjenje ove pojave tako da sam nakon te epizode bio bogatiji za jedno saznanje.
Neku godinu kasnije, moj matori se pojavljuje sav važan, čitao negde u nekoj knjizi kako voda na severnoj hemisferi otiče u jednom smeru a na južnoj u drugom. E moj, ćale da s' ti živ i zdrav, kad sam ja to još provalio u Martiju Misteriji approve:

milandj3
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 30.01.2011
Broj poruka : 147

http://www.milandj3.deviantart.com

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od deecay Uto 22 Feb 2011, 04:56

milandj3 ::Kasteli se naravno potrudio da da i opširno objašnjenje ove pojave tako da sam nakon te epizode bio bogatiji za jedno saznanje. Neku godinu kasnije, moj matori se pojavljuje sav važan, čitao negde u nekoj knjizi kako voda na severnoj hemisferi otiče u jednom smeru a na južnoj u drugom. E moj, ćale da s' ti živ i zdrav, kad sam ja to još provalio u Martiju Misteriji approve:

Dobra! lol: Ima u Martiju puno takvih primjera... Da ne govorimo koliko me serijal zainteresovao za misterije i putovanja općenito.

Kao i za poštovanje prema knjizi. U puno navrata sam se čak i osećao kao Marti, kad se znalo potegnuti pitanje kolekcionarstva, ili gomilanja beznačajnih stvari, stripova ili knjiga. Kažem ja ženi, gledaj, ova Martijeva Dijana je kao ti, uvek nešto gunđaš zašto kupujem tolike stvari. wink

deecay
Obećava
Obećava

Datum upisa : 12.01.2011
Broj poruka : 58

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Rider of the lighting Pet 25 Feb 2011, 03:56

Ev' sam ja opet!Procitao sam Martija br. 1 iz VC 'Sudbina Atlandite'.I dalje sam odusevljen stripom Cool Mada nije mi bas najjasnije sve oko toga kakve veze su bile koje Marti ima sa Orlijem i zbog cega su se posvadjali...I Ljudi u Crnom su u stvari organizacija koja zeli da zataska sve abnormalne pojave jer bi navodno to dovelo do pada covecantva kao sto je bio i pad Atlantide(mada sam iz ove epizode saznao zasto je stvarno nestala Atlantida wicked: Svejedno Marti Misterija je zakon! rockdevil


Poslednji izmenio Rider of the lighting dana Pet 25 Feb 2011, 06:13, izmenjeno ukupno 1 puta
Rider of the lighting
Rider of the lighting
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 20.02.2011
Broj poruka : 187

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od milandj3 Pet 25 Feb 2011, 04:12

Rider of the lighting ::Ev' sam ja opet!Procitao sam Martija br. 1 iz VC 'Sudbina Atlandite'.I dalje sam odusevljen stripom Cool Mada nije mi bas najjasnije sve oko toga kakve veze su bile koje Marti ima sa Orlom i zbog cega su se posvadjali...I Ljudi u Crnom su u stvari organizacija koja zeli da zataska sve abnormalne pojave jer bi navodno to dovelo do pada covecantva kao sto je bio i pad Atlantide(mada sam iz ove epizode saznao zasto je stvarno nestala Atlantida wicked: Svejedno Marti Misterija je zakon! rockdevil


ultimativna epizoda Martija Misterije je ona o maču kralja artura. Kako bi se stekao pravi utisak o MM univerzumu, neophodno je da se pročita ovo remek delo. Kasteli u jednoj od svojih najboljih priča i crtež Alesandrinija bez greške.
Rame uz rame sa ovom pričom su i ona o potrazi za izvorom mladosti kao i ona o bermudskom trouglu. Tu je scenarista svakako bio najraspoloženiji
ljubitelji faktografije će verovatno priložiti i linkove za recenzije odgovarajućih epizoda, ja nisam toliko vešt u tome

milandj3
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 30.01.2011
Broj poruka : 147

http://www.milandj3.deviantart.com

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Lord Vader89 Pet 25 Feb 2011, 04:25

Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Lord Vader89 Pet 25 Feb 2011, 04:35

Rider of the lighting ::Ev' sam ja opet!Procitao sam Martija br. 1 iz VC 'Sudbina Atlandite'.I dalje sam odusevljen stripom Cool

rockdevil

Mada nije mi bas najjasnije sve oko toga kakve veze su bile koje Marti ima sa Orlom i zbog cega su se posvadjali...

Marti i Orli (nije Orao :P ), su bili dugogodisnji prijatelji i saradnici, zajedno su bili ucenici mudraca iz Agartija - Kut Humija, i obojici je darovano drevno oruzje "Murchadna". Oruzje zapravo predstavlja ogledalo svog nosioca, te se noseci ga Orli pokazao kao zla i beskurpulozna osoba. Kada se to otkrilo, doslo je do razlaza puteva izmedju njega i Martina. (ukratko samo)

I Ljudi u Crnom su u stvari organizacija koja zeli da zataska sve abnormalne pojave jer bi navodno to dovelo do pada covecantva kao sto je bio i pad Atlantide(mada sam iz ove epizode saznao zasto je stvarno nestala Atlantida)

nakon pada Atlantide, prvobitni cilj Ljudi u crnom je da budu roditelj iz senke koji bi usmeravao covecanstvo ka nekom toku istorije koji ne bi doveo do ponavljanja kataklizme koja je zadesila Zemlju. (Martin Misterija gigant 3 - "Ljudi u crnom")
no, moc kada se drzi u ruci, brzo korumpira, tako da se u drustvu desio raskol, i nakon odredjenog vremena, Ljudi u crnom postaju organizacija koja iz senke upravlja covecanstvom, i vesto krije dokaze prave ljudske istorije. (imas svega u pomenutom gigantu, kao i u MM#1 (regularna serija))
(opet ukratko samo :) )
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu