forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Martin Mystere

+14
Gil-galad
profesor-inz
cronos six
Ultras
elderane84
prozirna senka
Woolf
Jasko
Elesar
milandj3
manhunter
Lord Vader89
Rider of the lighting
deecay
18 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od cronos six Pon 14 Mar 2011, 22:44

stigo prozirna senka!!! hail: clap
ganjajmo ga,za debelog martija od number one. basketball
cronos six
cronos six
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 11.01.2011
Broj poruka : 225

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od prozirna senka Uto 15 Mar 2011, 10:30

Lord Vader89 ::hmmmm....cek cek cek, samo da proverim da li sam u toku.
govori se o papazjaniji koja je napravljena sa gigantom 8, i sa prvim brojem "postrevolucionarnog" Martija? nista se nije desilo vise nakon toga?
ili jeste? :(
Da, na to se misli (mada su sranja pocela jos i ranije, npr Grad pet prstenova, gigant 4). A uveo je Rekanjo na mala vrata i Lemurijance, samo sto vi to jos ne znate, a ako cekate na VC, pa necete docekati ni saznati (objavljeno u sporednim izdanjima, ne u reg. seriji)... wicked: :P
prozirna senka
prozirna senka
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 12.03.2011
Broj poruka : 33

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Rider of the lighting Sre 16 Mar 2011, 23:58

Hmmm...ima li neko link za usporedni popis Martija?I znate li mozda u kojim sve izdanjima i brojevima je objavljena 1, ep. eventualno i 2?Libellus izdaje Martija od pocetka ako se ne varam?A strip agent?
Rider of the lighting
Rider of the lighting
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 20.02.2011
Broj poruka : 187

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Jasko Čet 17 Mar 2011, 00:38

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=13760&SearchTerms=marti

Ovo je prozirni radio. Snadji se :)

Samo Dnevnik i Libellus. I VC u blizoj/daljoj buducnosti i pod uslovom da nas ne ozraci Fukusima.

SA ne izdaje od pocetka :) Mislim da su oni nastavili od SD-a (a ovi od ZS-a). Ali ovo pricam napamet. Mislim da nije bas tako kako ja prenosim :)
Jasko
Jasko
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 28.02.2011
Broj poruka : 283

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od deecay Sre 23 Mar 2011, 23:53

prozirna senka ::A uveo je Rekanjo na mala vrata i Lemurijance, samo sto vi to jos ne znate, a ako cekate na VC, pa necete docekati ni saznati (objavljeno u sporednim izdanjima, ne u reg. seriji)... wicked: :P

Ček, gdje se još pojavljuju Lemurijanci u periodu nakon #300? Nešto sam samo vidio spomen baš u #300, no nisam znao da ima već i priča o Lemurijancima...

Nego senka, dragi kolega, gdje si ti, gdje se skrivaš? Reci, kao insajder iz VČ tima, ima li kakvih naznaka poboljšanja i ubrzanja serijala?

deecay
Obećava
Obećava

Datum upisa : 12.01.2011
Broj poruka : 58

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od prozirna senka Čet 24 Mar 2011, 10:14

Prvo pojavljivanje je u PIBD
Martin Mystere - Page 3 Altrove_11

Tu ti je Helena Blavacki, Serlok Holms, Morijarti, moj kolega Karingtnon (ko jos nije cuo za Karingtonov meridijan na Suncu:p), treca rasa covecanstva, itd...

Ubrzanje? Mda, sad ce jos Marti da kasni 6 meseci, italijani nisu na vreme poslali materijale za prevod...

Nego, dikej, vidjamo li se u makarskoj?
prozirna senka
prozirna senka
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 12.03.2011
Broj poruka : 33

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od deecay Pet 25 Mar 2011, 04:07

[quote="prozirna senka"]Prvo pojavljivanje je u PIBD
Tu ti je Helena Blavacki, Serlok Holms, Morijarti, moj kolega Karingtnon (ko jos nije cuo za Karingtonov meridijan na Suncu:p), treca rasa covecanstva, itd...[quote]

Znači, li to da su naišli na konkretne tragove te davne civilizacije koja prethodi i Oduarpinom vremenu? Ili se Lemurijanci samo spominju? I daj mi reci kako je Agharti povezan s Lemurijom? Misliš li da će Recagno to uvesti i u redovnu seriju na neki način?

Ubrzanje? Mda, sad ce jos Marti da kasni 6 meseci, italijani nisu na vreme poslali materijale za prevod...

Ko da tri mjeseca nije dovoljno rastezanje, sada smo spali i na pola godine... Shit!
Daj malo stisni u VČ nek se srede, pa zar je tako loša bila prodaja Misterije?

Nego, dikej, vidjamo li se u makarskoj?

Ako ću dolaziti vidjamo se sigurno...

deecay
Obećava
Obećava

Datum upisa : 12.01.2011
Broj poruka : 58

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od prozirna senka Pet 25 Mar 2011, 10:20

[quote="deecay"][quote="prozirna senka"]Prvo pojavljivanje je u PIBD
Tu ti je Helena Blavacki, Serlok Holms, Morijarti, moj kolega Karingtnon (ko jos nije cuo za Karingtonov meridijan na Suncu:p), treca rasa covecanstva, itd...


Znači, li to da su naišli na konkretne tragove te davne civilizacije koja prethodi i Oduarpinom vremenu? Ili se Lemurijanci samo spominju? I daj mi reci kako je Agharti povezan s Lemurijom? Misliš li da će Recagno to uvesti i u redovnu seriju na neki način?

Ubrzanje? Mda, sad ce jos Marti da kasni 6 meseci, italijani nisu na vreme poslali materijale za prevod...

Ko da tri mjeseca nije dovoljno rastezanje, sada smo spali i na pola godine... Shit!
Daj malo stisni u VČ nek se srede, pa zar je tako loša bila prodaja Misterije?

Nego, dikej, vidjamo li se u makarskoj?

Ako ću dolaziti vidjamo se sigurno...

Uh, citah to pre par godina, ali koliko se secam, da, nasli su konkretne tragove poslednjih lemurijanaca koji su izbegli destrukciju svoje zemlje u kosmickom brodu, a ocuvali su (odnosno nisu) svoje zivotne esencije u vidu nekakvih filandedrona koje su se nasle u bazi drugde i osusile/istopile. Uglavnom, samo je poslednja ratnica prezivela, cica od 2m, koja sebe naziva pripadnicom trece rase i govori da je na zemlji u davno vreme (dakle i pre oduarpe) postojala razvijena civilizacija kojoj je ona pripadala. A ta lemurijanka je cucala u agartiju, to ti je veza, nju je posetila blavacki koja je posle toga ta svoja znanja objavila u svojim teozofskim knjigama. Da li ce Rekanjo da se bakce i dalje ne znam, voleo bih, a to je i u potpunom saglasju sa biblijom, odnosnom tajnom istorijom sveta (almanah misterija 2). Videcemo...

Nije vc kriv za ovo rastezanje, stvarno. Kad imas posla sa neozbiljnim zabarima... Nije ovo prvi put, samo je sad puklo. I to bas na martiju:-(

dobro filozofe, ako dodjes popicemo po karlovacko Martin Mystere - Page 3 2326307108
prozirna senka
prozirna senka
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 12.03.2011
Broj poruka : 33

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od profesor-inz Uto 26 Apr 2011, 07:31

Nisu mi legle ove epizode Vč, serijal je ipak rekao svoje u prvih 90 epizoda, koje su mahom sve odlične.

Konkretno meni je najbolja, a vidim nerecenzirana na stripovima.com - Sedma žrtva- Zamak užasa-Povratak čudovišta sa Meri Šeli, odmah iza nje Čarobni napitak te Vampir u Njujorku.

profesor-inz
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 31.03.2011
Broj poruka : 29

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Jasko Uto 26 Apr 2011, 09:52

Hm, cak ni Moralesove epizode?

Mozda nisu legle, ali morate priznati da su bar zanimljive (Amelija Erhart, Emotikon) ili Rekanjove Grendel, Crno Sunce, Homunkulus...
Jasko
Jasko
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 28.02.2011
Broj poruka : 283

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od manhunter Uto 26 Apr 2011, 10:07

Ja sam izgubio svaku nadu u MM tamo negde kad je Strip Agent preuzeo izdavanje.
Ima nekih pričica i kasnije, ali više nego prosečnih.
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Lord Vader89 Uto 26 Apr 2011, 21:05

sto? bilo je finih stvari u SA, as far as I can recall
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od deecay Pet 29 Apr 2011, 04:31

Ja sam bio i ostao Martijev fan i entuzijast... Malo je i bilo dosadnjikavih epizoda u SA, u uglavnom su mi bile dobre epizode. VČ-ove su mi bolje, iz više razloga. Ima više Recagna, cjelovite su i dolaze na 180 stranica! Što ćeš bolje... One Dnevnikove i dandanas izgledaju svježe, tu je još serijal bio u fazi kad je bila pretežno avantura u stilu Indijane Jonesa, a i svijet je pruža toliko općepoznatih misterija (piramide, svemirci, excalibur, gral, stonehenge, nacisti, itd.)

deecay
Obećava
Obećava

Datum upisa : 12.01.2011
Broj poruka : 58

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od profesor-inz Pet 29 Apr 2011, 09:54

Serijal je počeo da tone kada su sve teme vezane za najveće svetske misterije iscrpljene, mada možada je bilo još nešto mogućnosti, žao mi je recimo što se Marti nije bavio misterijom o Džeku Trboseku...

profesor-inz
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 31.03.2011
Broj poruka : 29

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Rider of the lighting Pon 02 Maj 2011, 01:08

Procitao sam jednu od starijih Martijevih avantura i puno,puno mi se svidela.Rec je o specijalu koji je izdala ZS,po originalnoj numeraciji br.6 'Nova Atlantida'.Sta vi mislite o ovoj epizodi i da li su okvirno specijalci Martija dobri?
Rider of the lighting
Rider of the lighting
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 20.02.2011
Broj poruka : 187

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Lord Vader89 Pon 02 Maj 2011, 01:37

okvirno, MM specijali su krsh happy
one pocetne nisam citao, osim onoga o piramidama i radioaktivnom zracenju wink (mozda je to taj tvoj, ali mislim da nije)

uglavnom se svodi na jedan sablon - Endzi, Kris Tauer (baza Drugde), i ona dva "Stenlio i Olio" debila....toliko je svaki specijal naporan da to prevazilazi i ona obrazlozenja tipa "fora je".

preporucujem Strip agentov "Mozartova tajna", uprkos navedenim klisejima, ima lepu pricu o uticaju muzike na ljudska bica (: (jos kad se setim da sam ga ponovo citao dan pred prvi AC/DC koncert heart )


bas me zanima sta DeeCay ili prozirni misli o njima
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Rider of the lighting Pon 02 Maj 2011, 04:48

Hmmm ova koju sam procitao nije ni o piramidama ni o radiokativnom zracenju.I,znacu Endzi,Stenlio i Olio se regularno pojavljuju u MM?Hmmm mozda uzmem Mozartovu tajnu,iovako sam fasciniran Mocartovim zivotom.
Rider of the lighting
Rider of the lighting
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 20.02.2011
Broj poruka : 187

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Lord Vader89 Pon 02 Maj 2011, 04:52

ma u MM specijalima su inventar
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Lord Vader89 Pon 02 Maj 2011, 04:52

e da, simpatican je i Cetvrta Karavela, a i onaj sa Pragom nije los
ali to ne znaci da navedeni paraziti i dalje nisu tu tongue
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od profesor-inz Uto 03 Maj 2011, 06:36

DeeCay, kakvo je tvoje mišljenje o priči SEDMA ŽRTVA - ZAMAK UŽASA - POVRATAK ČUDOVIŠTA, mislim na priču o Frankenštajnu ?

Čitao sam je davno i ničega se ne sećam, da li ima veze sa knjigom Vampir 1816 i skupom na Ženevskom jezeru kada Šeli, Polidori i Bajron pričaju horor priče ?

profesor-inz
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 31.03.2011
Broj poruka : 29

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Gil-galad Pet 03 Jun 2011, 12:28

Zašto Veseli više ne izdaje Martina??? Ili su redukovali izlaženje? Koliko vidim, poslednji broj je izašao još u decembru... shocked
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Ultras Pet 03 Jun 2011, 22:58

Gil-galad ::Zašto Veseli više ne izdaje Martina??? Ili su redukovali izlaženje? Koliko vidim, poslednji broj je izašao još u decembru... shocked

Preskočili su nekoliko "redovnih" termina, između ostalih i taj sa MM crying or very sad
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Gil-galad Sub 04 Jun 2011, 00:42

Znači da ga proglasimo mrtvim... Pošto je već jun - taman dajemo Martinu 6 meseci... Stao sam na broju 10, hteo narednih dana da kupim do 14-ice (zbog Recagna) i onda videh juče šta se (ne) dešava... crying or very sad
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Ultras Sub 04 Jun 2011, 00:55

Gil-galad ::Znači da ga proglasimo mrtvim... Pošto je već jun - taman dajemo Martinu 6 meseci... Stao sam na broju 10, hteo narednih dana da kupim do 14-ice (zbog Recagna) i onda videh juče šta se (ne) dešava... crying or very sad
Evo kako su se iz Veselog četvrtka oglasili povodom neizlaska Dylan Dog Superbooka:

Poštovani čitaoci,

Nažalost, opet vam se obraćamo sa tužnim vestima. Dylan Dog Superbook #16 neće izaći u za to predviđenom terminu (21.4.) i nalazimo se u istoj situaciji kao sa Marti Misterijom #16. Superbook broj 16 biće objavljen u prvom sledećem terminu predviđenom za ovu ediciju, a to je sredina jula meseca.
Iskreno se nadamo da se ovi problemi tehničke prirode neće više događati i da vam se više nećemo javljati ovim povodom.

Pozdrav iz redakcije Veselog četvrtka

Znači, nije sve izgubljeno, nada umire poslednja wink
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Lord Vader89 Sub 04 Jun 2011, 09:54

mislim da ce nastaviti dalje sa Martinom, uprkoz pauzi koja ce ukupno da bude 9 meseci (!!!) (nadam se da nece dalje da tupe)


takodje se nadam da to nece ugroziti prodaju (iako....)


ali, sve i da stanu, kupicu sve price koje su izdali (imam 8 prvih samo :( )
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Martin Mystere - Page 3 Empty Re: Martin Mystere

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu