forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DILAN DOG, razgovori o pricama;

+12
Kapetanovo lice
Gil-galad
VLADA 96
drakulloni
dessa
Rogan
Woolf
ducko
Ultras
Lord Vader89
manhunter
Morrison
16 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od Morrison Ned 22 Maj 2011, 02:06

"Idol masa"
Scenario: Paskvale Rudju
Crtez: Djuzepe Montanari / Ernesto Grasani
Naslovnica: Andjelo Stano

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Mx_dyl0002

Ukratko: "Postovani gledaoci, prijatelji fudbala, javljamo vam se uzivo sa stadiona 'Stonhendz' na kome je upravo okoncana kljucna utakmica u borbi za opstanak izmedju domaceg Portsmura i neugodne ekipe Oldkasla. Mec je resen u samom finisu susreta kada je nakon pravog slaloma kroz odbranu gostiju vihorna desna polutka domacih Dzejson Torp rezantnim udarcem sa ivice sesnaesterca savladao nemocnog cuvara mreze rivala i doneo ogromnu radost saigracima i navijacima..."

...a zatim ispario proslavljajuci gol. Pasquale fucking Ruju nam pruza pateticnu kritiku navijackog ludila i huliganstva pomesanu sa 'ne ne ne veruj u idole' filozofijom. Uglavnom neupecatljivi likovi zgodnjikave i fine klijentkinje, njenog momka vodje navijaca (koji je naravno olos, a ona to nije uvidjala sve dok nije srela Dilana), njegovog oca - mocnog industrijalca Hajdvajta...tu su pokojni veterani Portsmoor FC kao i ocvali trener/krivac.

Elem, Dilanu zvoni na vrata sestra gorepomenutog provincijskog Bekama, upoznavajuci ga sa zlokobnom pricom koja stoji iza ovog ukletog tima (ne, nije u pitanju FK Partizan iz 2005e) i stadiona 'Stonhendz'.
30 godina ranije talentovanu generaciju Portsmura i stadion je progutao pozar...sada deluje da se predvodjen centarforom Dzon(atan)om Bredom jedan po jedan pokojnik vraca na zeleni pravougaonik, dok sadasnji nogometasi stradaju u seriji obrednih ubistava.

Ispostavice se da je coach pre tri decenije nagovorio tadasnje saigrace da prizovu demona(!) koji ce im omoguciti fame&fortune (a i po koji bod u gostima). Pomenuti akrep pristaje ali da mu se u zamenu zrtvuju svi prisutni na tribinama. Trener, u trenucima grize savesti, sabotira projekat tako da ginu samo igraci koji po demonovoj kazni bivaju poslati u limb propalih terena i razrusenih tribina na kojima fuzbaleri lagano trule, potpuno svesni, bez vecnog pocinka (ovo zvuci kao hajlajt meca Hajduk Kula-BSK Borca).
Hajdvajt 30 godina kasnije shvata u cemu je stvar, obnavlja stadion gradeci ga u obliku magijskog sestougla (to geometrijsko telo je inace bilo kljucno u prizivanju demona onomad) priziva Breda nazad i ponovo sprema zrtvovanje publike. Dilan zahvaljujuci planu stadiona (na kome je zapravo nacrtano gde ce biti izvrsena sabotaza...Ruju bullshit) uvidja opasnost i spasava sve prisutne dok demon ,ljut zbog nove ispale, vraca fudbalere u 'nizi rang'...

Sta reci sem budalastina...zapravo, prica je na nivou maxi edicije.
M&G takodje na svom maksijevskom nivou, ali ja prosto nemam srca da ih pljujem.


Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od Morrison Sub 28 Maj 2011, 04:16

"Frankenstajn!"
Scenario: Klaudio Kjaveroti
Crtez: Djovani Fregijeri
Naslovnica: Andjelo Stano

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Dyl0060

Ukratko: Bezivotno telo na operacionom stolu. Neobicni savovi na vratu i udovima lesa, kao i dvoje uzurbanih doktora, ne ostavljaju mesta sumnji: desice se nesto nesvakidasnje! Visoki napon pravo u glavu ozivljava krpenjacu..."On zivi! On zivi! Ahahahaha...!!!" Ne samo da zivi no i bije, kidise na tvorca, i bezi u noc.

Famozni broj 60. DD fanovi koji imaju problema sa godinom proizvodnje setice se teskobnih momenata kada su shvatili da najava ove epizode na poledjini 'Safare' nikada nece biti realizovana, a prisetice se i radosti kada je piratsko izdanje ugledalo staklo izloga...

Elem, poslovno-ljubavni par, bolnicarka Korina i patolog Herbert pokusavaju da pobede smrt kreirajuci pazl od leseva koji ozivljavaju elektrosokovima (ili nam se bar tako cini u tom trenutku). Doticno ponovorodjence bas i ne reaguje zahvalno - ubija 'tatu' i bezi, usput obavivsi kratak razgovor sa napoznatom devojcicom koju ocigledno ne plasi njegov groteskni izgled.
'Mama' Korina prisrafljuje Dilana da joj pronadje cedo, a istovremeno kreatura zapocinje niz naizgled nicim motivisanih "ubistava". Delikt je pod navodnicima jer nema tragova spoljnog nasilja na zrtvama. Franki ubija zahvaljujuci neobicnim mentalnim mocima. Zahvaljujuci istima, on cita ljudske misli i provaljuje ko je dobar a ko ne. Takodje, tu je i Kjavijevo banalno kopiranje nekih osobina serijala koje je Sklavi utemeljio - simpatija za kategorije odbacene od drustva, prostitutke, narkomane, lutalice (zivotinjske i ljudske).

Medjutim, nista nije onako kako izgleda.
Obrt br 1: Zrtve "niza naizgled nicim motivisanih ubistava" su actually grupa huligana koja je pogubila policajca u parku a zatim i gorepomenutu devojcicu - svedoka, ciji nesmireni duh inspirise Frenkija da sprovede osvetu.
Nama ostaje da razmisljamo zasto bi, kog djavola, sarolika grupa ljudi koju cine...eeeee da vidimo...makro, pekarka, cvecar i astronaut ubijali pandure po parkicima!? No, scenarista se ne zamara takvim sitnicama.

Obrt br. 2: Nema Fraknekstajna! Cela Korinina prica je laz, Franki je njen mentalno oboleli sin koga su ona i Herbert (pokoj mu dusi) tretirali sokovima od kojih je ovaj fijuknuo.

Obrt br. 3: More tu je Frankenstajn - Korina glavom i savovima! Kako? Zasto!? Bog bi ga znao, al je dobro za poslednji kadar :)

Inace, upoznali smo i zgodnu rodjaku (praunuku, pretpostavljam) madam Trelkovski - Dijanu, obdarenu citanjem misli i jos ponecim. Nju cemo sresti u bar jos jednoj DD prici, ali ne mogu se setiti u kojoj da me ubijete. Fregijeri ovde u ,jos uvek podnosljivoj, 'Dilan ima siske' fazi...solidan uradak, mada daleko slabiji od relativno nedavnog 'Dogodilo se sutra'.

I moram da pomenem jednu odlicnu scenu: kada onim bogatim kobilama eksplodiraju lisice oko vratova! Good stuff wink

Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od Morrison Pet 03 Jun 2011, 08:24

Ljudi, prokomentarisite slobodno neku od prica...u protivnom tema nema svrhu. bounce
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od dessa Pet 03 Jun 2011, 12:08

Ima, ti pišeš, a mi čitamo. smile
dessa
dessa
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 23.01.2011
Broj poruka : 243

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od Morrison Ned 05 Jun 2011, 08:08

Kratke Price
Naslovnica: Andjelo Stano

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcRA6sKIGVL49FbF224AJmT_l47cde5hUfzLB6v6-DbJp63vEFEC

Ukratko: "Postovani citaoci, u rukama drzite specijalno izdanje prvi put vidjeno na ovim prostorima. Radi se o kratkim pricama koje su izlazile u raznim vanrednim izdanjima Dylana Doga. Zelja nam je da prezentujemo price koje su u Italiji, medju obozavaocima i kriticarima, naisle na najbolje ocene. U planu nam je da nastavimo sa ovom koncepcijom stripa i da pokrenemo nove junake (Dampyr, Magico Vento) u blizoj buducnosti. U toku su pripreme za specijalne brojeve odredjenih junaka, ali o tome u sledecem broju.
-vas urednik"


Ovako je glasio uvodni tekst ovog, za to vreme neobicno koncipiranog, a danas medju fanovima kultnog, piratskog izdanja. Izdavac je BASICmedia iz Nisa, a doticni urednik je u impresumu potpisan kao Marinko Massari :)
Na stranu to sto je strip gusarskog porekla, ovo izdanje zasluzuje punu paznju pre svega zbog odlicno odabranih prica koje ga cine. Sigurno da je to (pored dobrog Marinkovog ukusa) i zbog toga sto je strip odradjen '98 godine, kada je prostor za eventualni los odabir prica bio daleko manji.
Ovu zbirku cini 6 pricica, 5 je delo T. Sklavija, a jednu je potpisao Rudju. Takodje, imamo srece i sa crtacima - osim Riboldija, rec je o proverenim DD autorima.

Dodacu jos i to da je ovakvu zbirku najverovatnije inspirisala edicija Superbook koja je u Italiji startovala godinu dana ranije.

"Mrtvo vreme"
Scenario: Ticijano Sklavi
Crtez: Andjelo Stano
Noar detektivska prica, naravno na jedinstveni Sklavijev nacin...klasican Ticov pristup - strpne se pomalo sa raznih strana, ali uz neponovljivu poentu.
"ne vraca se samo zlocinac na mesto zlocina, vec i zrtva"

"NLO"
Scenario: Ticijano Sklavi
Crtez: Djampjero Kasertano
Najkraci DD scenario, ali 'treba pisati da recima bude tesno a mislima siroko'.
Poenta da 'ne treba oduzimati nadu' nekome, ne da mu ne bi srusili verovanje, vec da ga ne bi potvrdili - je naprosto genijalna.

"Mala vavilonska biblioteka"
Scenario: Ticijano Sklavi
Crtez: Andjelo Stano
Jos jedno poigravanje sa Sklavijevom omiljenom temom - besmislom zivota. Nasim sudbinama upravlja groteskna, apsurdna, coveku neshvatljiva i neuhvatljiva sudbina, koja nema ni svrhu ni cilj.
Takodje, u poslednjim scenama je prikazana varljivost zaljubljenosti, i koliko malo marimo za nekoga ko nam je bio sve na svetu onda kad ona prodje.

"Stvor"
Scenario: Ticijano Sklavi
Crtez: Korado Roi
"Odakle dolazim, kuda idem, ko sam ja...?"
Da li je odgovor zaroniti u podsvest, u snove, i u njima potraziti odgovore? A sta ukoliko nam se isti ne svide? Mozemo li se uopste suociti sa sobom? Ili cemo uplaseni od onoga sto smo videli sebe lagati banalnim odgovorima, kako bi se barem nakratko umirili i prestali sa pitanjima?

"Bela Rada"
Scenario: Ticijano Sklavi
Crtez: Karlo Ambrozini
Kako vidimo sebe, a kako nas vide drugi? Razna dusevna stanja, nagoni i neuroze koji vladaju nama nas iznova ljudima prikazuju drugacijima, a cine i da mi druge gledamo na nacine kojih oni nisu svesni.
Koje je nase pravo stanje, nase 'pravo lice' i kako ga otkriti i/ili zadrzati?
Mozda samo ljubavlju prema bliznjem, ogoliti sebe potpuno, zanemarivsi ranjivost i rizike. Ali opet, time ce nas drugi videti onakvima kakvi jesmo, a sopstveni odraz ce i dalje biti mutan. No, mozda je i to dovoljno.

"Komsija"
Scenario: Paskvale Rudju
Crtez: Enea Riboldi
"Zovem se Gideon, Dzefri M. Gideon...i imam 1 problem, veliki problem, problem s kojim moram da zivim"
Nego sta, nego ga ima!
Zamislite da godinama zivite next to the guy kojem zvono stravicno urlice, koji svako malo zvizdi po klarinetu (i to lose), da naizmenicno slusate glupe viceve, ljubavne uzdahe, pucnjavu, i kozna jos kog monstruma larmu.
Dzefri je resio da se ne buni, akumulirajuci godinama gnev u sebi, trpece dok moze, a Dilanova sudbina ce biti zapecana kad kap prepuni casu.
Verovatno najbolja Rudjuova prica.



Poslednji izmenio Morrison dana Ned 12 Jun 2011, 01:02, izmenjeno ukupno 1 puta
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od drakulloni Uto 07 Jun 2011, 10:42

Od ovde spomenutih pročitao sam sve što je izbacio VC, dakle baš mnogo whistling ( smile tongue )

Kuće duhova i naslikanog košmara se sećam, dok mi je Gručo What a Face specijal izbledeo iz sećanja (ostarilo se happy )

Od svih priča iz tog korpusa najveći utisak na mene je ostavila Paola.

Ali Kuću dihova, pa i Naslikani košmar u neku ruku, odlikuje ta jednostavnost. One su pisane da budu to što jesu - zanimljive priče. Mislim da su svi autori svesni težine Sklavijevog bremena, pa da se isti i nisu preterano upuštali u skrivene poruke o životu i smrti. U tome je njihov najveći kvalitet. Znaju te priče da lepo legnu posle čitanja. Sklavi je mnogo mračan, pogotovu kada to čitaš u današnje vreme, u Srbiji happy Ovde je sveki dan ko noćna mora tongue

Šalu na stranu, Dilan (ko god da ga piše) ima dosta pozitivnih poruka, samo treba to tretirati na pravi način. men_ani (ovaj fantom je HIT punk )
drakulloni
drakulloni
Novajlija
Novajlija

Datum upisa : 25.02.2011
Broj poruka : 20

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od Morrison Čet 09 Jun 2011, 06:26

To Drakče! :)

drakulloni ::

Ali Kuću dihova, pa i Naslikani košmar u neku ruku, odlikuje ta jednostavnost. One su pisane da budu to što jesu - zanimljive priče. Mislim da su svi autori svesni težine Sklavijevog bremena, pa da se isti i nisu preterano upuštali u skrivene poruke o životu i smrti.

Zaista, neki put ne cenimo dovoljno napore pojedinih scenarista...
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od VLADA 96 Sre 13 Jul 2011, 04:45

Zasto neko sa Darkwoodovog foruma ili Sagite ne proba da nagovori PingvinPatuljka da se prikljuci ovom forumu?Njegove analize DD-a su odlicne!
VLADA 96
VLADA 96
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 17.06.2011
Broj poruka : 394

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od Ultras Sre 13 Jul 2011, 09:57

VLADA 96 ::Zasto neko sa Darkwoodovog foruma ili Sagite ne proba da nagovori PingvinPatuljka da se prikljuci ovom forumu?Njegove analize DD-a su odlicne!
Zato što ga znamo kao "zlu paru" happy happy happy
To je tip koji za jedan jedini dan (mrzelo me je da još tražim njegove bisere) može napisati sledeće:

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Ay0r9d
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od VLADA 96 Ned 17 Jul 2011, 21:38

Ja uopste nism znao za ovo!
VLADA 96
VLADA 96
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 17.06.2011
Broj poruka : 394

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od Rogan Čet 11 Avg 2011, 11:29

Hah, koje ludilo, I knew there was something off about that guy.
Rogan
Rogan
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.01.2011
Broj poruka : 387

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od Gil-galad Pon 24 Okt 2011, 10:42

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Qrgg07

Jedva čekammmmmmmmm...!!!!!!!!!! hail
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od Morrison Pon 24 Okt 2011, 10:54

E ljudi, ja sam ovaj topik batalio jer nije bilo interesovanja.
Ako hocete, mozemo ga oziveti, ali po principu nekadasnje 'teme sredom' na s.com, tj. sa vise predlagaca. Ako neko zeli da se osvrne na neku od epizoda po svom izboru, neka javi.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od Ultras Pon 24 Okt 2011, 11:03

Morrison ::E ljudi, ja sam ovaj topik batalio jer nije bilo interesovanja.
Ako hocete, mozemo ga oziveti, ali po principu nekadasnje 'teme sredom' na s.com, tj. sa vise predlagaca. Ako neko zeli da se osvrne na neku od epizoda po svom izboru, neka javi.

Није било интересовања за писање али се читала тема итекако approve
Није било лоше оно што сам ти тада предложио, да кренеш са првом причом Веселих и да сваке среде постављаш следећи број. Већина је читала те приче и баш би било лепо хронолошки се подсетити свих до сада изашлих :dylan:
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od Morrison Pon 24 Okt 2011, 11:13

Pa ja da sam hteo da se tema ne komentarise, nazvao bih je 'monolozi o pricama' ;-D
A pravi dilanovci uzimaju i Ludensova izdanja wink
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od Ultras Pon 24 Okt 2011, 11:23

Morrison ::Pa ja da sam hteo da se tema ne komentarise, nazvao bih je 'monolozi o pricama' ;-D
Ma kapiram ja šta si hteo - nego konstatujem kako je ispalo wink
Ja sam se nauživao čitajući - verujem i velika većina onih koji su pročitali wink


Morrison ::A pravi dilanovci uzimaju i Ludensova izdanja wink
A oni ultra-zagriženi i italijanska izdanja happy
Nego... najviše komentara (ako se ne varam) je dobila "Kuća duhova" twisted evil
Znači, Veseli vlada ovim podnebljem naughty

Ako bi krenuli od "frulaša" ne smem ni da ponislim koliko bi tema bila komentarisana whistling
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od Rogan Pon 24 Okt 2011, 11:38

Morrison ::Pa ja da sam hteo da se tema ne komentarise, nazvao bih je 'monolozi o pricama' ;-D

I bole bi funkcionisalo kao uskostruchna retrospektivna kolumna na blogu. happy
Rogan
Rogan
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.01.2011
Broj poruka : 387

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od Ultras Pon 24 Okt 2011, 11:56

Rogan ::
Morrison ::Pa ja da sam hteo da se tema ne komentarise, nazvao bih je 'monolozi o pricama' ;-D
I bole bi funkcionisalo kao uskostruchna retrospektivna kolumna na blogu. happy

И то је добра идеја yes
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od Morrison Uto 25 Okt 2011, 09:03

@Rogan
@Ultras

Hvala na poverenju, ali nisam siguran da bi ovo moje casual piskaranje ispunilo visoke standarde koje su postavili ostali blogeri.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od Ultras Uto 17 Jul 2012, 11:16


Hehehe, pisanija nije zavrsila na blogu ali na sajtu jeste tongue

http://www.svetstripa.net/h25-dylan-dog

Bravo za Morrisona!
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od Morrison Čet 19 Jul 2012, 05:12

Hvala, nadam se da vam se dopada. wub
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od Kapetanovo lice Pon 26 Nov 2012, 09:51

Ultras ::
VLADA 96 ::Zasto neko sa Darkwoodovog foruma ili Sagite ne proba da nagovori PingvinPatuljka da se prikljuci ovom forumu?Njegove analize DD-a su odlicne!
Zato što ga znamo kao "zlu paru" happy happy happy
To je tip koji za jedan jedini dan (mrzelo me je da još tražim njegove bisere) može napisati sledeće:

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Ay0r9d

malo previse urina ali opet jako zanimljivo happy clapping
Kapetanovo lice
Kapetanovo lice
Početnik
Početnik

Datum upisa : 25.11.2012
Broj poruka : 8

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od wele Pon 26 Nov 2012, 10:10

Sto ti je tu zanimljivo? coffe
wele
wele
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.10.2011
Broj poruka : 383

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty mastovit je na par mjesta

Počalji od Kapetanovo lice Pon 26 Nov 2012, 10:12

wele ::Sto ti je tu zanimljivo? coffe
Kapetanovo lice
Kapetanovo lice
Početnik
Početnik

Datum upisa : 25.11.2012
Broj poruka : 8

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od Gil-galad Ned 09 Dec 2012, 11:08

Pošto u serijalu ima i ovakvih i onakvih priča, od nekih 100 pročitanih epizoda (regularna serija) ostavio sam oko polovine i uskoro počinjem da koričim, po 5, 6, 7 epizoda po knjizi, videću već. Pošto će to biti nešto trajno i neću da se zeznem, prve tri knjige će biti: epizode tandema Barbato/Picatto, koje po svom kvalitetu daleko prevazilaze sve ostalo, ako mene pitate, zatim Barbato/Brindisi i one koje je crtao Dall'Agnol.

I s tim u vezi, krenuo sam i da iščitavam ponovo neke epizode, pa kako ostavim neki komentar na S.com, tako ću i ovde... Dakle - Dall'Agnol!

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 DD_LEX_34

Kao da nije (bilo) dovoljno to što je Sclavi pokušavao da čiste plagijate p(r)oturi kao omaže filmskim horor klasicima, pa se time pozabavio i Chiaverotti... No, generalno, to samo po sebi ne mora da bude loša polazna tačka - primeri su Zora živih mrtvaca, Posle ponoći i dr. - ali uglavnom scenario bude loš, barem za moj ukus.

Ovde nije sve toliko loše, ali zar Chiaverotti nije mogao ništa novo da smisli, nego da bukvalno prekopira onu poznatu:

"1, 2, Freddy's coming for you,
3, 4, you better lock your door,
5, 6, grab your crucifix!
7, 8, stay up late,
9, 10, never sleep again..."


???

Zato je Dall'Agnol, taj zanemareni crtački genije, razbio, kao i uvek! Nažalost, najveći deo DD epizoda koje potpisuje - a nema ih mnogo - radio je baš sa Chiaverottijem... Njegov crtež je za mene pure magic; bilo ovaj stari stil, između Brindisija i Stana, bilo onaj kasniji, daleko više artistički, između Picatta i Marija, pa zato mogu da zažmurim na jedno oko glede priče i scenarija...

6/5/9/8 -- 68/100

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 DD_LEX_45

Druga saradnja Chiaverottija i Dall'Agnola donosi pomak u odnosu na prethodnu, Mrak. Još jedna solidna postavka priče, mada na trenutke nemušt scenario; ali zato crtež...

Dall'Agnolov rad je ovde još uvek pomalo hladan, sterilan, ali to je sasvim u skladu sa - kako je sjajno istakla recenzentkinja! - Chiaverottijevim "svrstavanjem ljudi u dva glavna tabora: naučnici i sanjari", jer istovremeno ima i kvadrata koji su izuzetno bajkoviti i onirični! Nije ovo njegov vrhunac, ali krupniju zamerku ne mogu, a i ne želim da nađem.

Stano solidan...

7/6/9/8 -- 74/100
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

DILAN DOG, razgovori o pricama; - Page 2 Empty Re: DILAN DOG, razgovori o pricama;

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu