forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kakva je budućnost strip scene u ex YU

+16
Desuparez Aporez
Mr Smith
goksi
Elesar
Lord Vader89
anto
manhunter
Bruce Springsteen
Tex Willer
kobra
fil korigan
Gil-galad
Jasko
Colt
Snake Plissken
Ultras
20 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od Ultras Čet 01 Mar 2012, 12:20

Puno (možda i previše) najavljenih izdanja.
Kako ispratiti sve ono što želimo da pročitamo?

Mnogo novih izdavača, novih serijala... da li će svi naći svoje mesto pod Suncem ?

Ko još veruje da je moguće izdavati isti serijal na svakih 15 dana a ne staviti katanac na firmu?

Imate li želje, prostora i novca da se nosite sa ovim najavljenim stripovskim vulkanom?
Da li je rešenje prodati jednu kolekciju stripova da bi počeo sa drugom? Ili je to presipanje iz šupljeg u prazno?
Da li može doći do zamora materijala?

Kakva je uopšte budućnost strip scene u ex YU?
Da li neko razmišlja da ova hiperprodukcija ne dovede do nekih neželjenih (a trajnih) posledica po izdavaštvo i po nas stripadžije u smislu urušavanja čvrstog sistema koji je uspostavljen proteklih godina?

Čega god se setite u vezi ove teme pišite, ja se priključujem sutra.

Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od Snake Plissken Čet 01 Mar 2012, 13:08

Sutra, kad zaglavim na pauzi na poslu. :) Sad bih rekao stogod, ali koma sam. :)
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od Colt Čet 01 Mar 2012, 13:53

Mislim da niko ne razmislja o trajnim posledicama i mogucnosti da uopste dodje do nekog urusavanja. Jednostavno, trenutno je stanje takvo da je teorijski moguce uspesno objaviti gomilu novih serijala i to u relativno kratkom roku. Medjutim, koliko je to prakticno izvodljivo... rekao bih jako tesko.Dovoljno je pogledati temu na scom "U kolikom ste zaostatku sa stripovima?". Uzorak trzista na kojem se vidi da ljudi lagano popustaju u pracenju aktuelnih jeftinijih SBE naslova, skuplje su mahom skroz zabatalili a kada se za par meseci pojavi hrpa novih stripova, oni vise nece moci adekvatno pratiti ni aktuelne ni stare ni skuplje ni jeftinije. Nadam se da je ovo samo moje pesimisticno vidjenje stvari ali mi ne sluti na dobro...

Colt
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 22.12.2010
Broj poruka : 106

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od Snake Plissken Čet 01 Mar 2012, 21:42

Ultras ::Puno (možda i previše) najavljenih izdanja.
Kako ispratiti sve ono što želimo da pročitamo?
Puno, previse. I to samo domacih.
Gledam po sebi - skresali su mi sad platu, pa moram uzimati manje. A planirao sam svakako da smanjujem domaca izdanja jer me mnogo stranih interesuje.

Sa Julijom vec kasnim, sa Kasidijem takodje. Dampira sam prestao jer mi kvalitet serijala ne odgovara finansijskom ispruzanju. Sad krece Never, koji je obaveza i kog bih zeleo da ispratim i bojim se da cu morati Juliju da zapostavim zbog toga.

Da ne pominjem sta sve strano odlazem...

[quoze]Mnogo novih izdavača, novih serijala... da li će svi naći svoje mesto pod Suncem ?

Ko još veruje da je moguće izdavati isti serijal na svakih 15 dana a ne staviti katanac na firmu?
[/quote]
Ja se nadam da je moguce, ali mi se cini da ce dosta ovih izdavaca staviti katanac, nakon godinu dana. Na moju zalost, je li.


Imate li želje, prostora i novca da se nosite sa ovim najavljenim stripovskim vulkanom?
Da li je rešenje prodati jednu kolekciju stripova da bi počeo sa drugom? Ili je to presipanje iz šupljeg u prazno?
Da li može doći do zamora materijala?
Gde imam, kao sto vec obrazlozih. I ovako prodajem sve sto mi se cini viskom, a bojim se da cu morati da krenem onom devizom "imam toliko mesta i novca i to ne mogu prelaziti - jedne stvari se resavam da bih drugu ubacio"... Do zamora je odavno doslo.

Kakva je uopšte budućnost strip scene u ex YU?
Da li neko razmišlja da ova hiperprodukcija ne dovede do nekih neželjenih (a trajnih) posledica po izdavaštvo i po nas stripadžije u smislu urušavanja čvrstog sistema koji je uspostavljen proteklih godina?
Trenutni hajp je uzrok ovolike navale izdavaca, a mislim da nikako nije odrziv. A sistem da je cvrst, i nije bas. Najjaci izdavaci usporili ritam, jeftina izdanja se razvlace, tu dobrog nema.
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od Jasko Čet 01 Mar 2012, 23:20

Ultras ::

Mnogo novih izdavača, novih serijala... da li će svi naći svoje mesto pod Suncem ?
Neće grin

Ko još veruje da je moguće izdavati isti serijal na svakih 15 dana a ne staviti katanac na firmu?
Branko Radujko i Dušan Bajatović rakijaa

Imate li želje, prostora i novca da se nosite sa ovim najavljenim stripovskim vulkanom?
Zanima me samo (najavljeni) bosanski Marti naughty

Da li je rešenje prodati jednu kolekciju stripova da bi počeo sa drugom? Ili je to presipanje iz šupljeg u prazno?
I to treba, opet, neko da kupi grin

Da li može doći do zamora materijala?
Može. Mnogo Bonelija, a ostalog krumpir. Kriminalno malo je zastupljena fra-belg. škola. Poražavajuce Isuse

Kakva je uopšte budućnost strip scene u ex YU?
Zavisiće od budućnosti Evrope. Ekonomske, pre svega.

Da li neko razmišlja da ova hiperprodukcija ne dovede do nekih neželjenih (a trajnih) posledica po izdavaštvo i po nas stripadžije u smislu urušavanja čvrstog sistema koji je uspostavljen proteklih godina?
Zagor i Dilan nisu ugroženi. Urusiće se mali izdavači sa lošim Boneli stripovima, ali samo privremeno (dok god bude varirajuća baza od 1000 čitalaca).

Jasko
Jasko
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 28.02.2011
Broj poruka : 283

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od Gil-galad Pet 02 Mar 2012, 03:09

Pokazaće vreme...

Nisam preveliki optimista, ali ni fatalista.

Želim svu sreću svakom od izdavača, jer kada sam se udubio u tu priču i shvatio koliko tu stvarno ima problema o kojima mi ništa ne znamo... Biće im potrebna sreća. Kraći serijali će se rasprodati pre ili kasnije, ali i to ide sve sporije...
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od fil korigan Pet 02 Mar 2012, 05:52

Mislim da "veseli cetvrtak" i|" darkwood" imaju stabilno mesto na trzistu. Ostali izdavaci mogu naci svoje mesto ako budu stampali manje tiraze. Ali je sigurno da ce neki novi izdavaci doziveti neuspeh a neki ce opstati. Sa novim serijalima ne treba preterivati naglo. Bolje ih je pustati postepeno na trziste. Sve u svemu mislim da nece biti nekih znacajnih promena u strip-produkciji ni na bolje ni na gore.
fil korigan
fil korigan
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 28.12.2011
Broj poruka : 235

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od kobra Pet 02 Mar 2012, 08:23

Strip scena se neće urušiti ali će neminovno doći do osipanja izdavača!
Besmisleno je u Ex Yu štampati iste serijali u Srbiji, Hrvatskoj i Bosni! Takav je slučaj sa Teksom, Zagorom, Blekom, Magičnim itd. Zar ne može da se stvori neko udruženje svih tih izdavača i da se oni dogovore ko će šta štampati! Znajući našu narav, verovatno ne može.
Osim toga izdavači će morati postati veći trgovci i moraće nalaziti kupce. Moraće iznalaziti načina da nateraju ljude ka kupuju stripove, ali ne one koji ih čitaju! Lako je prodati kolekcionarima! Treba stripove prodati onima koji ih malo kupuju ili ih trenutno nikako ne kupuju! Ima načina za tako nešto! Treba proširiti krug čitalaca! Verujte mi, to je moguće!
kobra
kobra
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 25.02.2011
Broj poruka : 339

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od Tex Willer Pet 02 Mar 2012, 09:34

Ultras ::Puno (možda i previše) najavljenih izdanja.
Kako ispratiti sve ono što želimo da pročitamo?

Mnogo novih izdavača, novih serijala... da li će svi naći svoje mesto pod Suncem ?

Nece, recimo ovaj izdavac iz Bosne mi deluje kao da nije s ovih prostora i nema uvid u strip desavanja u Ex-Yu pa krece iskljucivo s dupliranjem izdanja.
Ni da daleko bolje stojim ne bih kupio jos jedno izdanje Zagora, sa Magicnim (da nemam LL izdanje) bih bio oprezan bar prvih 30 brojeva (zbog vise pucanja u Srbiji), MM puca i u Srbiji i u Hrvatskoj (jedni usporavaju, drugi gase potpuno), krace serijale ne racunam.

Ultras ::Ko još veruje da je moguće izdavati isti serijal na svakih 15 dana a ne staviti katanac na firmu?

Moguce je samo u slucaju Zagora i Dilana, naravno ne mislim na jos jedan reprint.

Ultras ::Imate li želje, prostora i novca da se nosite sa ovim najavljenim stripovskim vulkanom?
Da li je rešenje prodati jednu kolekciju stripova da bi počeo sa drugom? Ili je to presipanje iz šupljeg u prazno?
Da li može doći do zamora materijala?

Zelje da, prostor prosirio i miran sam bar par godina.
Isprodavao sve albume osim humoristickih (TT, Linkoln, Iznogud i sl.) i dugo finansirao ono sto jos uvek pratim samo od toga. Naravno, sve sam ih procitao pre toga smile
Do zamora ne, kolekcionarstvo je hobi i deo mene. Nema sanse.

Ultras ::Kakva je uopšte budućnost strip scene u ex YU?
Da li neko razmišlja da ova hiperprodukcija ne dovede do nekih neželjenih (a trajnih) posledica po izdavaštvo i po nas stripadžije u smislu urušavanja čvrstog sistema koji je uspostavljen proteklih godina?


Opstace najjaci, nema sanse da svi izdavaci opstanu.
Bice stripa dok bude nas, posle toga potop. Ne znam nikog ispod 20 godina da cita ista, ne samo stripove. FB, WOW...ne umeju vise ni da se druze ili zaljubljuju a da to nije preko interneta.
Tex Willer
Tex Willer
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 18.01.2011
Broj poruka : 138

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od Bruce Springsteen Pet 02 Mar 2012, 11:52

Ultras ::Puno (možda i previše) najavljenih izdanja.
Kako ispratiti sve ono što želimo da pročitamo?

Mnogo novih izdavača, novih serijala... da li će svi naći svoje mesto pod Suncem ?
Kako ispratiti Isuse Ja krećem kao da ne posedujem ni jedan strip, znači od nule...
Od BIH izdavača planiram MV, SL, ŠĐ, Zagora i MM.
Od Hrvatskih izdavača PSDZ (SA) i K.Miki (LU).
Od naših NN (Arkona), nastavljam sa Greystorm (PP) i Cassidy (Padora)
Znači što se tiče mene jedino odpada Brendon i eventualno ostali najavljeni...

Ultras ::Ko još veruje da je moguće izdavati isti serijal na svakih 15 dana a ne staviti katanac na firmu?

Kad je Zagor u pitanju, može, naročito ako nazad dobijemo izdanje kao u originalu...

Ultras ::Imate li želje, prostora i novca da se nosite sa ovim najavljenim stripovskim vulkanom?
Da li je rešenje prodati jednu kolekciju stripova da bi počeo sa drugom? Ili je to presipanje iz šupljeg u prazno?
Da li može doći do zamora materijala?

Zelje i te kako, prostora tu i tamo, novca naći će se...
Sve što se mogolo dobro prodati, a da mi ne spada u ono najomiljenije, prodao sam...
Kakav zamor, kako idu godine kondicija je još bolja laughing

Ultras ::Kakva je uopšte budućnost strip scene u ex YU?
Da li neko razmišlja da ova hiperprodukcija ne dovede do nekih neželjenih (a trajnih) posledica po izdavaštvo i po nas stripadžije u smislu urušavanja čvrstog sistema koji je uspostavljen proteklih godina?


Većina izdavača se prihvatilo jednog i ili dva-tri kraća serijal, mislim da će oni izgurati do kraja to što su započeli, tj. što će početi...Dokle će to trajati, pa dokle bude nas od trideset do pedeset godina starosti, valjaće se i prodavati ti tiraži od 500 i kusor primerka...
Bruce Springsteen
Bruce Springsteen
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 11.01.2011
Broj poruka : 250

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od Bruce Springsteen Pet 02 Mar 2012, 11:54

Bruce Springsteen ::
Ultras ::Puno (možda i previše) najavljenih izdanja.
Kako ispratiti sve ono što želimo da pročitamo?

Mnogo novih izdavača, novih serijala... da li će svi naći svoje mesto pod Suncem ?
Kako ispratiti Isuse Ja krećem kao da ne posedujem ni jedan strip, znači od nule...
Od BIH izdavača planiram MV, SL, ŠĐ, Zagora i MM.
Od Hrvatskih izdavača PSDZ (SA) i K.Miki (LU).
Od naših NN (Arkona), nastavljam sa Greystorm (PP) i Cassidy (Padora)
Znači što se tiče mene jedino odpada Brendon i eventualno ostali najavljeni...

Ultras ::Ko još veruje da je moguće izdavati isti serijal na svakih 15 dana a ne staviti katanac na firmu?

Kad je Zagor u pitanju, može, naročito ako nazad dobijemo izdanje kao u originalu...

Ultras ::Imate li želje, prostora i novca da se nosite sa ovim najavljenim stripovskim vulkanom?
Da li je rešenje prodati jednu kolekciju stripova da bi počeo sa drugom? Ili je to presipanje iz šupljeg u prazno?
Da li može doći do zamora materijala?

Zelje i te kako, prostora tu i tamo, novca naći će se...
Sve što se mogolo dobro prodati, a da mi ne spada u ono najomiljenije, prodao sam...
Kakav zamor, kako idu godine kondicija je još bolja laughing

Ultras ::Kakva je uopšte budućnost strip scene u ex YU?
Da li neko razmišlja da ova hiperprodukcija ne dovede do nekih neželjenih (a trajnih) posledica po izdavaštvo i po nas stripadžije u smislu urušavanja čvrstog sistema koji je uspostavljen proteklih godina?


Većina izdavača se prihvatilo jednog ili dva-tri kraća serijala, mislim da će oni izgurati do kraja to što su započeli, tj. što će početi...Dokle će to trajati, pa dokle bude nas od trideset do pedeset godina starosti, valjaće se i prodavati ti tiraži od 500 i kusor primeraka...
Bruce Springsteen
Bruce Springsteen
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 11.01.2011
Broj poruka : 250

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od Ultras Pet 02 Mar 2012, 12:10

Colt ::Mislim da niko ne razmislja o trajnim posledicama i mogucnosti da uopste dodje do nekog urusavanja. Jednostavno, trenutno je stanje takvo da je teorijski moguce uspesno objaviti gomilu novih serijala i to u relativno kratkom roku. Medjutim, koliko je to prakticno izvodljivo... rekao bih jako tesko.Dovoljno je pogledati temu na scom "U kolikom ste zaostatku sa stripovima?". Uzorak trzista na kojem se vidi da ljudi lagano popustaju u pracenju aktuelnih jeftinijih SBE naslova, skuplje su mahom skroz zabatalili a kada se za par meseci pojavi hrpa novih stripova, oni vise nece moci adekvatno pratiti ni aktuelne ni stare ni skuplje ni jeftinije. Nadam se da je ovo samo moje pesimisticno vidjenje stvari ali mi ne sluti na dobro...
Takođe approve

Snake Plissken ::
Ultras ::
Imate li želje, prostora i novca da se nosite sa ovim najavljenim stripovskim vulkanom?
Da li je rešenje prodati jednu kolekciju stripova da bi počeo sa drugom? Ili je to presipanje iz šupljeg u prazno?
Da li može doći do zamora materijala?
Gde imam, kao sto vec obrazlozih. I ovako prodajem sve sto mi se cini viskom, a bojim se da cu morati da krenem onom devizom "imam toliko mesta i novca i to ne mogu prelaziti - jedne stvari se resavam da bih drugu ubacio"... Do zamora je odavno doslo.
Takođe Isuse
Na to sam mislio kada sam rekao "zamor materijala". Ako se stalno budemo rešavali nekih stripova zarad drugih, onda ćemo upasti u vrzino kolo i na kraju ćemo popizdeti i sve rasprodati. Ali što reče Jasko: i to treba neko da kupi grin

kobra ::Osim toga izdavači će morati postati veći trgovci i moraće nalaziti kupce. Moraće iznalaziti načina da nateraju ljude ka kupuju stripove, ali ne one koji ih čitaju! Lako je prodati kolekcionarima! Treba stripove prodati onima koji ih malo kupuju ili ih trenutno nikako ne kupuju! Ima načina za tako nešto! Treba proširiti krug čitalaca! Verujte mi, to je moguće!
Ovo je neminovnost. Moraće da se proširuje krug čitalaca/kupaca.
Da li će se uspeti - videćemo.

Tex Willer ::Ni da daleko bolje stojim ne bih kupio jos jedno izdanje Zagora...
To je to! Ispada da ceo život kupujemo iste stripove.
ZS/LMS, VA, HO, AB, SD, LU, VČ... sve sam to kupovao.
Da sam se još pre 6 godina (kada sam nabavio prvi italijanski original) preorjentisao samo na italijane uštedeo bih silne pare.
Ili bih do sada skupio celu kolekciju tongue A uz to i naučio italijanski jezik tongue
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od manhunter Pet 02 Mar 2012, 12:19

Ja sam rešio problem: prestao sam da kupujem stripove! grin

Samo par komada godišnje i to je to. Isuse
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od kobra Pet 02 Mar 2012, 12:29

Naš fudbal je loš jer naši igrači čekaju loptu dok ide prema njima umesto da krenu prema njoj!
Isti slučaj je sa izdavačima! Ne treba čekati kupce već ići ka njima! Samo to zahteva dosta rada i neminovnost je udruživanje i razrada marketinške strategije!
Nema ni reklame! Kako onaj ko ne zna mnogo o stripu može da sazna nešto o Juliji, Kasidiju, Brendonu i ostalim junacima! Nikako!
Zašto u kafićima ima dnevnih novina i raznih revija, a strpa nema ni za lek! Mislite da se ne bi čitao?
Sigurno bi, ali treba naterati vlasnike kafića na eksperiment! Ovo je samo jedan primer gde ima prostora i gde mogu da se regrutuju oni koji strip još ne čitaju! Ima još more drugih neslućenih mogućnosti! Tu su, nama ispred nosa, samo ih treba pronaći!
Trebalo bi to probati sa Kišom!
kobra
kobra
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 25.02.2011
Broj poruka : 339

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od anto Pet 02 Mar 2012, 22:58

Strip scena u Yugoslaviji sigurno neće zamreti još dugo vremena - dok go smo mi živi, deca šezdesetih,sedamdesetih i osamdesetih godina; mi koji smo odrasli na stripovima.Sad smo zreli ljudi sa primanjima, tako da će ovo gurati još dugo vremena.Ali...
Ali, fora je što nas i nema toliko mnogo.Nekoliko hiljada,a zagriženih ne više od hiljadu do dve.To znači, da samo mogu uspevati izdanja u tiražima 500-1000 primeraka, pa čak i to je mnogo.A to znači visoke cene.
Izuzetak su jedino veliki tiraži Zagora,Dilan Doga,Alan Forda, eventualno Stripoteke.Sve drugo što izlazi u većim tiražima, pa još na kioscima, stoji na staklenim nogama.
Da bi nam stripovi bili dostupniji,jeftiniji, u većim tiražima, mora se obavezno proširiti krug čitalaca.Mladi moraju da zavole strip!

ZNAČI LJUDI, STRIPADŽIJE, vaš zadatak je da animirate ostale, pre svega mlade,vašu decu,komšije,decu prijatelja,đake (ako ste nastavnik),ortake,devojke,žene,ljubavnice.NE BUDITE SISE, pozajmljujte ih.Meni je uvek 20-30 stripova na pozajmici.Neki se i malčic oštete, ali nek ide život.
Nažalost,znam da malo ko razmišlja kao ja.Pročita strip i uvije ga u foliju.Ne kažem da treba da ih dajete, da vam ih neko raskupusava.Ali jednostavno, kod pozajmice naglasite, pripretite, da strip mora da se čuva ko oči u glavi!

Što se tiče ovih novih izdavača, želim im svu sreću i neke ću i podržati kupovinom.Malo mi je žao što se akcenat stavlja na Boneli koga je i previše, ali šta je tu je- ma nek se samo stripovi izdaju.


Poslednji izmenio anto dana Pet 02 Mar 2012, 23:04, izmenjeno ukupno 1 puta
anto
anto
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 23.12.2010
Broj poruka : 121

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od Lord Vader89 Pet 02 Mar 2012, 23:04

to si ti zreo i sa primanjima
ja sam nezreo i bez primanja
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od anto Pet 02 Mar 2012, 23:05

Lord Vader89 ::to si ti zreo i sa primanjima
ja sam nezreo i bez primanja
Tvoj džeparac je ko dve moje plate.
anto
anto
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 23.12.2010
Broj poruka : 121

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od manhunter Pet 02 Mar 2012, 23:12

Lord Vader89 ::to si ti zreo i sa primanjima
ja sam nezreo i bez primanja

lol lol lol lol

Ja sebi mogu da priuštim jedan-dva albuma mesečno. Kad vidim kako ljudi kupuju stripove a imaju 10 puta (nominalno) manja primanja od mene, pitam se šta ja to pogrešno radim??? grin grin grin
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od Jasko Pet 02 Mar 2012, 23:15

anto ::
Lord Vader89 ::to si ti zreo i sa primanjima
ja sam nezreo i bez primanja
Tvoj džeparac je ko dve moje plate.

Misis stipeMdija? rakijaa

Ih sta je u Norveskoj iljadu evra. To se potrosi na zvake i stanarinu i keks, dok si rekao whistling
(skupa Laponija u materinu!)
Jasko
Jasko
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 28.02.2011
Broj poruka : 283

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od Lord Vader89 Pet 02 Mar 2012, 23:18

anto ::
Lord Vader89 ::to si ti zreo i sa primanjima
ja sam nezreo i bez primanja
Tvoj džeparac je ko dve moje plate.

a moja stanarina je ko tri tvoje, pa ti vidi!




jednom i Jasen da stane rame uz rame sa mnom!
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od anto Pet 02 Mar 2012, 23:22

manhunter ::
Lord Vader89 ::to si ti zreo i sa primanjima
ja sam nezreo i bez primanja

lol lol lol lol

Ja sebi mogu da priuštim jedan-dva albuma mesečno. Kad vidim kako ljudi kupuju stripove a imaju 10 puta (nominalno) manja primanja od mene, pitam se šta ja to pogrešno radim??? grin grin grin
Pa nisam ni ja bolji (mnogo).Ja uzimam 3-5 albuma mesečno.
Bonelija sam sad kupio dva Grejstorma i Lilit keca, a pre toga sigurno nisam uzeo bonelija 8 meseci.
U stvari, kupovaću ih još godinu dok se ne završe ŠĐ i grejstorm, a tada prekidam sa njima, osim Julije,VĆ Teksa i SA PSDZ.I Stripoteke.
Samo strip albumi.
anto
anto
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 23.12.2010
Broj poruka : 121

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od manhunter Pet 02 Mar 2012, 23:30

Pa nisam ni ja bolji (mnogo).Ja uzimam 3-5 albuma mesečno.
Bonelija sam sad kupio dva Grejstorma i Lilit keca, a pre toga sigurno nisam uzeo bonelija 8 meseci.
U stvari, kupovaću ih još godinu dok se ne završe ŠĐ i grejstorm, a tada prekidam sa njima, osim Julije,VĆ Teksa i SA PSDZ.I Stripoteke.
Samo strip albumi.

A eto vidiš, ja te nove serijale nisam ni krenuo da uzimam. Jedino sam Caravan kupio sve brojeve, ove ostale nisam ni pokušao. Znam da ne mogu da ispratim, pa je bolje ovako. Dobro, mene najviše jebe poštarina, a nekako mi je bezveze da kupujem sve na gomili kad dođem na turneju u Srbiju. Nekako mi to nije to. rolling eyes
Ovako odem u striparnicu ovde, pogledam šta ima, izaberem nešto ikpim. I onad imam onaj osećaj kupovanja i čitanja stripova.
Ono što jedino redovno pratim što kod "nas" izlazi su ZEX i DDX, kao i Libellusov MN, iz čisto kolekcionarskih pobuda. shocked
manhunter
manhunter
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 20.12.2010
Broj poruka : 1318

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od Jasko Pet 02 Mar 2012, 23:39

Lord Vader89 ::
anto ::
Lord Vader89 ::to si ti zreo i sa primanjima
ja sam nezreo i bez primanja
Tvoj džeparac je ko dve moje plate.

jednom i Jasen da stane rame uz rame sa mnom!

Uz trbuh rakijaa
Jasko
Jasko
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 28.02.2011
Broj poruka : 283

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od Snake Plissken Sub 03 Mar 2012, 00:27

Ja ne znam za buducnost strip-scene u Srbiji previse, ali znam da je plata prosvetara u Beogradu i recimo Leskovcu (pun fond) jednaka, a troskovi u Leskovcu ce svakako ostaviti vise prostora za stripove, recimo. Kad mi je Gruja rekao koliko je kostala klopa u mehani u KGu, odusevio sam se.

A Vejder je naravno vuna sto ne distribuira deo svog dzeparca siromasnim stripadzijama u rodnoj majcici Srbiji, nego sve daje na deluHe izdanja nekog tamo Barksa.
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od Lord Vader89 Sub 03 Mar 2012, 00:32

sace Jasko da ti izvadi oci

a ja cu samo da kazem - Rosa, ne Barks!
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Kakva je budućnost strip scene u ex YU  Empty Re: Kakva je budućnost strip scene u ex YU

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu