forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šta se čita ovih dana ?

+48
boss52
tinton
Raoul Duke
ZAGOR
Combatrock
Sneaksie Thiefsie
lixon
neomedjeni
Zlix
TruliAndedZombi
Mr Smith
Desuparez Aporez
crow
Dzek Denijels
perikle
kobra
wele
Imrahil
herbosan
goksi
Vladimir
Tex Willer
Mhejl
Силни
Snake Plissken
Rogan
Nermal
azra x.
Bruce Springsteen
legaz
cronos six
5rovic
VLADA 96
Rider of the lighting
Gil-galad
Grujah
profesor-inz
Morrison
dessa
Elesar
deecay
kasper
Woolf
manhunter
culfis
Colt
Ultras
Lord Vader89
52 posters

Strana 12 od 29 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 20 ... 29  Sledeći

Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Mr Smith Ned 27 Maj 2012, 06:39

Konacno procitao novog Martija. Razocaran.
Mr Smith
Mr Smith
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 21.12.2011
Broj poruka : 238

http://zagorijana.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Morrison Ned 27 Maj 2012, 07:30

Mali rendzer LMS 590 Otmica devojke/591 Utvara/592 Strasna tajna
Nakon niza splacinasto necitljivih Lavecolo/Gamba epizoda koje sam imao prilike da citam skorije, najzad i jedna prica koja lici na nesto.
Toninelijev scenario, miks misterije, akcije, detektivske price, tragedije, odlicno iskombinovan sa humornim elementima (Frenkijevi gegovi).
Rasplet je prilicno glup, ali nebitno...bitan je put, a ne cilj.
Crtez (sjajan) potpisuju M&G.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Morrison Čet 31 Maj 2012, 07:18

Lilit 6 - Kralj majmuna

Nakon prethodne otkrovenjima krcate 5ice, sledi jedna zaista teska, uzasna prica, prica koja bolje nego ijedna u dosadasnjem serijalu pokazuje svu svirepost coveka prema drugom coveku...
Spojler:
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Gil-galad Čet 31 Maj 2012, 07:36

Baš sam danas uzeo Lilith #5 i 6... happy To ću noćas. coffe
Gil-galad
Gil-galad
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 31.01.2011
Broj poruka : 2104

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Mhejl Čet 31 Maj 2012, 09:43

"Nankinški incident", o kome, koliko sam shvatio, govori šesta epizoda "Lilit" je jedan od najvećih japanskih ratnih zločina, no nikako ne i jedini, mada se često uzima kao primjer japanske okrutnosti (sjećam se i da sam čitao da su u Hong-Kongu i Singapuru žitelji, prije dolaska Japanaca - razbili sve boce alkohola do poslednje!; sjedimo se Zone sedamsto trideset jedan, i mnogih drugih užasa).Međutim, japanska vlada je praktično deklarativno priznala samo ovaj zločin, ignorišući i pokušavajući da sve ostale pokolje i zločine svede pod jedan "incident".

Japanska vojka je jedina zaraćena strana u Drugom svjetskom ratu koja nije imala bilo kakvu vrstu bolničke službe, sjetih se...
Mhejl
Mhejl
Ističe se
Ističe se

Datum upisa : 09.02.2011
Broj poruka : 254

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Morrison Pet 08 Jun 2012, 23:48

Hellboy - Crv osvajac
Nije me se nesto dojmila...malo su me smorile ove price oko Helbojevog porekla i misije...nekako mi je premalo standalone epizoda.
Hellboy - Cudna odredista
"Treca zelja" mi je bas kul, mozda i ponajbolja. Ima tu grotesku i tragediju, koju volim i u Dilanu. "Ostrvo" mi je prosek. Deluje mi da je Helbojev drcni, cinicni 'whatever' karakter u suprotnosti (not in the good way) sa celom tom ogdru dzahad-apokalipsa frkom. Nekako mi je prica previse ozbiljna, a on preterano neozbiljan sa svim onim "e jebi ga" i "a do mojega" komentarima.
Zagor - Snezni sokolovi
Dobra, zabavna pricica...doduse sa zbrzanim krajem i standardnim rupama u naraciji. Jedna od onih u kojoj je Ciko zapravo smesan.
Zagor - Thunderman
Johohoj, grozno. Sigurno medju najgorim DSS pricama...Sklavi nam je skuvao mega trescinu, a Gamba odgovarajuce servirao svojim 'bio sam talentovan u osnovnoj skoli' stilom.
Zagor - Vuk samotnjak
Eeee, odmah nakon coveka-groma, Tic nam baca vrlo lepu i ljudsku pricu o predrasudama, osveti, pravdi, samoci i pohlepi...i jos kojecemu. Ima i tu izvesnih narativnih rupa, no prosto ih je greota pominjati. 'Prica s dusom', banalno receno. Nakon Gambe, cak i drvenasti Donateli deluje kao jutarnje sunce...valja priznati da mu je ovo dobar rad.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od cronos six Sub 09 Jun 2012, 07:22

tex-treca knjiga v.c.
po meni ne izgleda zbrzano i dosadno.price,pored hrpe baloncica,ipak imaju radnju.texov sin je odlicna epizoda!
cronos six
cronos six
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 11.01.2011
Broj poruka : 225

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Zlix Uto 12 Jun 2012, 20:26

Trenutno se čitaju dugo očekivani Osvetnici, a pomalo i Konan: Divlji mač 3 thumbsup
Zlix
Zlix
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.06.2012
Broj poruka : 1293

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Силни Uto 12 Jun 2012, 22:19

Осветници, првих 19 свезака за сада. Прајслес...
Силни
Силни
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 19.02.2011
Broj poruka : 376

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Elesar Sre 13 Jun 2012, 05:45

Invincible - sve do sada izaslo.


Auuuu... detaljnije kad se srede utisci, ali kako je nekima ovo najbolje sto superherojstina nudi, a pride i jedan od najboljih stripsa uopste, ne'mi jasno. Plitka zabava, koja od 50.broja ima nesto koherentniju radnju i nista vise.
Elesar
Elesar
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 14.01.2011
Broj poruka : 475

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Lord Vader89 Sre 13 Jun 2012, 06:34

Invincible je do jaja!


pritom, ako se ne varam
mnogima je Inv. najbolje od onoga sto MODERNA superherojstina nudi
(ili makar biJo svojevremeno, ne znadem na sta je posle postao.... Evil or Very Mad )
Lord Vader89
Lord Vader89
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 25.12.2010
Broj poruka : 2589

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Силни Sre 13 Jun 2012, 06:39

Мња...
Силни
Силни
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 19.02.2011
Broj poruka : 376

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Elesar Sre 13 Jun 2012, 06:50

Dakle, napisacu detaljnije, ali ako je to zaista najbolje sto moze da ponudi, onda kolektivno samoutepavanje.
Ono je za tinejdzere da predahnu dok ne krenu u skolu.
Elesar
Elesar
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 14.01.2011
Broj poruka : 475

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Snake Plissken Sre 13 Jun 2012, 07:07

Jebi ga, nije crtao Mekin.
Snake Plissken
Snake Plissken
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.06.2011
Broj poruka : 619

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Elesar Sre 13 Jun 2012, 07:18

A tek o crtezu ne bih...
Elesar
Elesar
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 14.01.2011
Broj poruka : 475

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Elesar Sub 16 Jun 2012, 08:58

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Vni912

Undying Love
Odlicno hororce o vampirima sa elementima kineske mitologije, vesto vodjena prica sa sjajnim crtezom, volim ovak'e izdizajnirane crteze.
Ovo su, vidim, prejzovali i Kirkman i Minjola i Lejmen.
Elesar
Elesar
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 14.01.2011
Broj poruka : 475

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Elesar Sub 16 Jun 2012, 08:58

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 2sa0bpk

Prosaran motoima iz opusa Platona, Longfeloua, Biblije, T.S.Eliota, autor se kratkog petodelnog uradka THE LIGHT bavi zanimljivim obratom - sta se desava ako je svetlost zapravo zlo, smrt i razaranje (iako se ikonoklasticki vezuje za nastanak zivota), a beg u tamu (o, sjajno poigravanje sa motivima iz vecine horora "let me take your hand into the darkness" koje u ovom slucaju znaci spas) jedini izlaz za par prezivelih u strasnoj epidemiji zaraze koja nastaje putem svega sto emituje svetlost (bandere, sijalice, televizori, itd.).
Vrlo narativno ogoljena, bez previse detalja, ima onaj Kingovski okidac ("evo sta se desilo"), a isto se moze reci za crtez, koji je izgleda u skladu sa vecinom novijih horora da mora izgledati Templsmitovski.
Osnovna potka je kao iz filmova B-produkcije, ali moze da natera na razmisljanje.

Preporuka.
Elesar
Elesar
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 14.01.2011
Broj poruka : 475

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Elesar Sub 16 Jun 2012, 08:59

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 154kp68

PHERONE, krimic-noir, Sin City-wanna-be. Rus Kalvacev koji karijeru gradu na zapadu, ima definitivno zanimljiv autorski prosede, ali ovde mi se cini kao da je ostao nedo/polu/recen.
Crtez je neka mesavina Milerovstine i tanke precizne Muhine linije, sto stvara blagu "kakofoniju" u izrazu. Senke su cudno postavljene, mesaju se milerovski blokovi crno-belog, sa opskurnim sivkasto-tackastim sencenjem, a poslednji krik je sporadicno ubacivanje boje ili samo crvenila. Ne znam, nekome mozda bude cool, meni se cini da je bolje bilo da se drzao jedinstvenog stila.
Prica je vec neka vidjena klasika, fam-fatal, ubitacna plavusa (koja izgleda kao Banetova Maca na steroidima, cak isto ima pocepane carape) u pokusaju da sazna svoju proslost i kako su se poigravali sa njom ispitijuci hemijska sredstva na njoj, napravivsi je ubistvenom masinom.

Al' dobro, zabavu barem imate.
Elesar
Elesar
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 14.01.2011
Broj poruka : 475

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Elesar Sub 16 Jun 2012, 10:39

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 30lhvzl

Savage  tjah, plitka i beskorisna prica, koja nema valjan rep (a ni glava joj nije bas na mestu). Prica o malom gradicu u kome su clanovi komune vukodlaci, a matorom liku koji se preobraca u velikog super-vuka-medveda ('bem li ga sta je) je dato da svoje "znanje" i moc prenese na naseg mladjanog junaka, prosecnog porodicnog coveka. Samo 4 sveske, pa je kraj odsecen maltene. Crtez je plastican, za svrhe stancovanja.

Procitati, zevnuti koji put i zaboraviti.
Elesar
Elesar
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 14.01.2011
Broj poruka : 475

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Elesar Čet 21 Jun 2012, 08:19

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 206ilnm

Simpaticna old-school Marvel-to-se-voli graficka noveleta, Texas chainsaw massacre/Hills have eyes (etc.) meets Time machine. Preplitanje vremenskih tokova omogucava scenaristi da manipulise pricom, i tako bazicnu horor postavku (mama (kakva mama, sunce ti!) i cerka same pored jezerca, a kad ono tamo kucica sa ne tako lepom mamom i porodicom) ucini dinamicnijom.

Simpaticna zabava daklem, crtez klasican ali pitak.
Elesar
Elesar
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 14.01.2011
Broj poruka : 475

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Elesar Čet 21 Jun 2012, 08:33

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 2s6pshu

Znam da cu sada razocarati Mhejla  happy, ali bih za ovaj upotrebio bratovljevu (mada nije on takav u prirodi  ;D) lakonicnost -

Lektira.

Ostaje vam da sami otkrijete i uzivate.
Elesar
Elesar
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 14.01.2011
Broj poruka : 475

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Elesar Sub 23 Jun 2012, 12:48

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 352qltz

Kaligula  Auh, kakva bolestina (no, i ocekivano, naravno, od naslova  happy)
Sjajno, ruzno i groteskno nacrtan, potpomognut fenomenalnim kolorom, prica pricu o svima nam poznatom nastranom i bolesnom (?) imperatoru i surovoj dekadenciji koju je nametnuo Rimu. Lice i nalicje najvece imperije koju je svet video, ovde je data kroz prizmu demonske opsednutosti bozanskog cara, ocima ubogog seljaceta koje dolazi na dvor da se osveti za masakr (blaga je to rec za ono sto se desilo i sto gledate) svoje porodice, pocinjene od strane naslovnog zlocinca.
Ono sto sledi, nije samo persiflaza anegdota ludosti koje smo upoznali kroz Svetonijeva i ostala dela, vec i zabiberena onanija najgorih mogucih jezivosti, nastranosti i bolestina, kojima bi se i Barker divio. Da ne spojlujem, dodat je tu i motiv besmrtnosti, frojdovskog obrata na kraju price, i sta jos ne.
Ovo je preporuka za one sa jakim stomakom, mucna zabava sa blagom poukom na kraju.

Sic semper tyrannis! ovde ne prolazi.
Elesar
Elesar
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 14.01.2011
Broj poruka : 475

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Elesar Ned 24 Jun 2012, 02:17

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Wbar5s

KILL SHAKESPEARE   Osvezavajuce, iako ne totalno uspesno (koliko je to zamajac genijalne postavke omogucavao), poigravanje likovima i momentima iz Bardovih drama, avantura sa Julijom, Otelom, Hamletom, Falstafom, Ricardom III... pa kako da vas ne privuce? Rastrzani Hamlet mora da se dokopa Sekspirovog pera, koje obitava sa Autorom, izolovanom od sukoba dve struje u ciji kovitlac upada danski plemic. Spletke, prevare, prebezi, sve je tu.
Naravno, sam scenario je prozet sekspirovstinom, i veoma se lako prati, cak i za one koji nisu potkovani.
Crtez je mozda najslabiji deo lanca, vise ide ka lakonsko-ilustrativnom stilu, ali se brzo navikne.

Zaokruzen je prvi ciklus, uskoro izlazi izdanje koje ga objedinjuje, pa pre nego sto se to zbude, a vi iscitajte Hamletove zgode hude, pa ako vas zalude, vi porucite znate vec kude.
Elesar
Elesar
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 14.01.2011
Broj poruka : 475

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Zlix Ned 24 Jun 2012, 03:37

Pročitao sam Konstantinovo raskršće: Krljevstvo krvi. Nisam nikada čitao knjigu pa nisam upoznat sa celom pričom, a koliko sam skontao ovo je tek prvi deo od tri, tako da nemam neku celokupnu sliku o stripu, ali ovaj početak je zaista interesantan i dosta obećava. Pogotovo mi se dopadaju dodatni tekstovi, koji objašnjavaju neke stvari iz istorije i pojašnjavaju neke detalje iz samog stripa. Imam samo jednu zamerku na par tekstualnih grešaka u dodatnim tekstovima, ali sve u svemu, celokupna knjiga je odlična. wink
Zlix
Zlix
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 12.06.2012
Broj poruka : 1293

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od neomedjeni Uto 26 Jun 2012, 19:35

Julija br. 4, Vatrena stihija. Još jedna odlična priča. Prežvakana tema kojoj Berardi nije dodao ništa novo, ali magija je, kao i uvek, u njegovom načinu pripovedanja, kome je malo ko u svetu dorastao. Zato i samo zato, strip ni u jednom trenutku nije dosadan. Nakon pet pročitanih priča, posmatrajući crtačku postavu, odnosno ono što su oni pružili, nekako mi se nameće zaključak da Berardi traži novog Milaca. Jedino je Toppi samosvojan, svi ostali su nekako na Milacovom tragu.
neomedjeni
neomedjeni
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 26.06.2012
Broj poruka : 323

Nazad na vrh Ići dole

Šta se čita ovih dana ? - Page 12 Empty Re: Šta se čita ovih dana ?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 29 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 20 ... 29  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu