forum.svetstripa.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica

5 posters

Ići dole

STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica Empty STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica

Počalji od culfis Pet 21 Okt 2011, 21:28

STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica 767436p1010017



Pripremajuci spiskove za sajam, nadjok na terasi Balon strip magazin br.2 u izdanju BIGZA, pa reko` da pokrenem temu o ovom izdanju jer se rado o stripovima domacih autora.

Balon je izlazio na a4 formatu na 52 strane, bez korica, nego je sve bilo na novinskom papiru. Štampan je u tiražu od 15000 i uglavnom je sve bilo prodano. U prvom broju objavljeno je 6 epizoda Paralelnih linija (Maslek/Milanović) jedan francuski strip Maca i Daca (premjera) koji mi je ostao od Prata i tablo Hamleta od Trotzkog, andergraund autor. U drugom broju reprizirana je album epizoda Miletića (asc.Milanović) Tragovi smrti, Larami. Bilo je tu još Mace i Dace i Hamlet na zadnjoj strani. Naslovne je radio i kolorisao Nestorović, inače poznati srpski ikonopisac i hilandarski monah. Posle je u BIGZu izlazio Balon, edicija u sveskama, gde su objavljivani Barba Plima (Maslovara/Milanović), El Vertigo (Maslek/Milanović), Dinamit Don (Maslek/Milanović), Zuzuko (Zupan), Hamlet (Trotzky), Majk Gof (Marković/Milanović), Krahan (DJ Fera). Balon je imao 64 strane plus omot, format dnevnikovih sveski i pored stripova dve rubrike Howgh (kontakt sa čitaocima) i Na 9 kanalu gde su predstavljeni autori stripova. I taman kad sam lepo krenuo sa Balonom, koji je imao prodajni tiraž 12000 kopija, magazin je na volšeban način ugašen, kao donosio je mali profit. Ne znam ni dan danas ko je sprečio štampu brojeva 5 i 6 koji su se već namontirali na mašine za štampu. Ovi baloni su izašli u periodu novembar 94 - februar 95. Što se tiče honorara za Balon oni su bili pristojni, sasvim solidni, recimo, Ćirke mi je rekao da je Maslovara od te kinte (Barba Plima) uspeo da završi kuću. Vrlo mi je drago zbog toga, živeo mi Maslovara 100 godina, opet ćemo da štampamo Barba Plimu. Inače,barba Plima je naš najštampaniji strip - izlazio je u YU stripu, Mapet bebama, Strip Staru i Balonu. Inače, Balon je lepo primljen u Evropi, specijalizovani magazini iz Francuske i Portugala su doneli prikaz, a laskav je pogotovo bio onaj iz Portugala, o čemu je i Duga pisala. (Preuzeto sa http://upps-sajt.com/index.php?option=com_content&task=view&id=826&Itemid=48)


Poslednji izmenio culfis dana Pon 24 Okt 2011, 10:58, izmenjeno ukupno 1 puta
culfis
culfis
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 23.12.2010
Broj poruka : 1167

Nazad na vrh Ići dole

STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica Empty Re: STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica

Počalji od Morrison Sub 22 Okt 2011, 05:21

Secam se 'Barba Plime' kao odlicnog stripa, citao sam ga u Mapet Bebama. A mozda i obnovim gradivo, posto planiram da, nostalgije radi, nabavim poneke M.B.
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica Empty Re: STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica

Počalji od Ultras Sub 22 Okt 2011, 05:37

Morrison ::Secam se 'Barba Plime' kao odlicnog stripa, citao sam ga u Mapet Bebama. A mozda i obnovim gradivo, posto planiram da, nostalgije radi, nabavim poneke M.B.
E, jesi CAR notworthy
Šta si beše ono nabavio u Darkwoodu, poslednji put ? Alfa ? happy

Culfis je teška legenda - ja se ovoga uopšte ne sećam hail
Ultras
Ultras
Webmaster
Webmaster

Datum upisa : 17.12.2010
Broj poruka : 4503

http://mojacrvenazvezda.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica Empty Re: STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica

Počalji od Morrison Sub 22 Okt 2011, 06:51

Alf i Destroyer u DWu, a Mastersi na Salonu. smile
Morrison
Morrison
Domaćin
Domaćin

Datum upisa : 24.12.2010
Broj poruka : 1710

Nazad na vrh Ići dole

STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica Empty Re: STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica

Počalji od culfis Sub 22 Okt 2011, 07:29

@Morrison
notworthy
culfis
culfis
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 23.12.2010
Broj poruka : 1167

Nazad na vrh Ići dole

STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica Empty Re: STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica

Počalji od culfis Sub 22 Okt 2011, 07:40

Ultras ::
Morrison ::Secam se 'Barba Plime' kao odlicnog stripa, citao sam ga u Mapet Bebama. A mozda i obnovim gradivo, posto planiram da, nostalgije radi, nabavim poneke M.B.
E, jesi CAR notworthy
Šta si beše ono nabavio u Darkwoodu, poslednji put ? Alfa ? happy

Culfis je teška legenda - ja se ovoga uopšte ne sećam hail

Vreme hiperinflacije! Isuse
culfis
culfis
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 23.12.2010
Broj poruka : 1167

Nazad na vrh Ići dole

STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica Empty Re: STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica

Počalji od culfis Pon 24 Okt 2011, 10:58

Balon 1.

STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica 13ylaph

Majk Gof
Vecita mladost
Materijalista
Dan u zivotu
Zuzuko
Hamlet

Balon 2.

STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica 2cniphi

Dinamit Don - Komandosi za Tambelan (MIlanovic,Maslek)
Klikeri (zupan)

Balon 3.

STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica Fbas01

El Vertigo
Kapetan Plima

Balon 4.

STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica 2li7no2

Kapetan Plima - Mafija
Aurora
Antikvitet
Zuzuko
culfis
culfis
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 23.12.2010
Broj poruka : 1167

Nazad na vrh Ići dole

STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica Empty Re: STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica

Počalji od wele Sre 21 Dec 2011, 12:22

Barba Plima,jaooo,obozavao sam taj strip hail
Zna li ko ko su autori?
Jesu li tesko nabavljiva ova cetiri broja?
Culfise?
wele
wele
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.10.2011
Broj poruka : 383

Nazad na vrh Ići dole

STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica Empty Re: STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica

Počalji od culfis Čet 22 Dec 2011, 02:19

Ja sam ih relativno lako nabavio, a koliko mi se cini ima ih i na aukcijama.
culfis
culfis
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 23.12.2010
Broj poruka : 1167

Nazad na vrh Ići dole

STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica Empty Re: STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica

Počalji od culfis Čet 22 Dec 2011, 02:21

culfis
culfis
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 23.12.2010
Broj poruka : 1167

Nazad na vrh Ići dole

STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica Empty Re: STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica

Počalji od culfis Čet 22 Dec 2011, 02:25

culfis
culfis
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 23.12.2010
Broj poruka : 1167

Nazad na vrh Ići dole

STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica Empty Re: STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica

Počalji od wele Čet 22 Dec 2011, 02:40

Imam i ja cetvorku negdje po kuci ali joj nedostaju naslovnice i prvih 5-6 stranica Isuse
imao sam i prva dva,poklonio sam ih prije par godina. coffe
wele
wele
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 06.10.2011
Broj poruka : 383

Nazad na vrh Ići dole

STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica Empty Re: STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica

Počalji od kobra Uto 31 Jan 2012, 12:55

Culfise odakle ti podatak da je Balon štampan u 15.000 i skoro sav rasprodat!? Živo me interesuje!
kobra
kobra
Special guest star
Special guest star

Datum upisa : 25.02.2011
Broj poruka : 339

Nazad na vrh Ići dole

STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica Empty Re: STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica

Počalji od culfis Sre 01 Feb 2012, 21:43

culfis
culfis
Zaslužan član
Zaslužan član

Datum upisa : 23.12.2010
Broj poruka : 1167

Nazad na vrh Ići dole

STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica Empty Re: STRIP Magazin BALON - popis s skenovima korica

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu